Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie co z tych 3 gier gier będzie najlepszym wyborem? GTS,AC czy PC2? Najbardziej zależy mi na fizyce więc chyba najlepszym wyborem będzie AC? chodz nie jestem pewien (może ktoś mnie poprawi). I mówię z góry że  planuję grać na padzie i mimo wszystko ''okiełznać'' tą grę. I tu drugie pytanie jak myślicie czy jeśli ktoś jest mega uparty dałby rade kręcić takie same czasy na padzie jak na kierze w takiej AC? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na padzie to tylko GT, ale tam singla jest tyle co kot napłakał. Najwięcej singla za to znajdziesz w PC2, ale to też taka imitacja, od wyścigu do wyścigu. Sam fun z jazdy to zdecydowanie GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz żeby AC grać na padzie? Widziałem że nie liczni bokiem latali na padzie aż miło. Dałoby radę dojść do takiej perfekcji żeby z ludźmi na kierze rywalizować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak posiedzisz parę miesięcy i będziesz non stop ćwiczył to nie ma rzeczy niemożliwych, pytanie tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, FanWyscigow46 napisał:

Jak myślicie co z tych 3 gier gier będzie najlepszym wyborem? GTS,AC czy PC2? Najbardziej zależy mi na fizyce więc chyba najlepszym wyborem będzie AC? chodz nie jestem pewien (może ktoś mnie poprawi). I mówię z góry że  planuję grać na padzie i mimo wszystko ''okiełznać'' tą grę. I tu drugie pytanie jak myślicie czy jeśli ktoś jest mega uparty dałby rade kręcić takie same czasy na padzie jak na kierze w takiej AC? Pozdrawiam

Na padzie da radę grać w każdą z tych gier, z czego w PC2 i GTS na pewno mógłbyś dorównać graczom na kierach.

W AC jeździłem ligę tylko z jedną osobą grającą na padzie, był średniakiem. Nie wiem tylko czy to było ograniczenie sprzętowe, czy brak skilla.

 

Co do fizyki to 99% z nas nigdy nie jeździło autem typowo torowym na pełnym gwizdku, żeby mieć jakiekolwiek odniesienie która gra to lepiej odwzorowuje ;)

Na pewno więcej się dzieje w AC/PC2 niż w GTS. W PC2 masz zmienne warunki pogodowe, czego nie ma AC i GTS.

W AC lepiej czuć auto jak w GTS.

Zarówno w AC i GTS podriftujesz sobie, czego ponoć w PC2 nie doświadczysz.

Nie wiem jak w PC wygląda single, ale w AC jest dużo turniejów i pojedynczych wyzwań. Na pewno w kilka godzin tego nie ogarniesz.

 

Pod względem multi wygląda to tak: Jak interesuje Cię tylko ściganie ligowe, to PC2. Jak interesuje Cię zarówno ściganie ligowe, jak i zwykłe ściganie z randomami oraz zorganizowane przez PD mistrzostwa FiA - GTS. AC niestety ma dużo braków (brak replayów z wyścigów multi i inne) więc go nie polecam.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego akapitu wypowiedzi @medmaxx to nie do końca się zgodzę. W PC2 jest system rang i ten działa w pokojach online - sam trafiłem przy swojej pierwszej grze na tak ogarnięte randomy, że oniemiałem. Kulturalna jazda, ostrożne powroty na tor, fajne ściganie. W zamysłach jest to chyba system nieco bardziej uwolniony niż w GTS - gracze sami się organizują w pokoje a przy ich zakładaniu decydują czy dla pokoju aktywna jest ocena jazdy zaaplikowana w grze. Wpływa to potem na to czy możemy dostać się do pokoju z dużymi wymaganiami "licencyjnymi" - w zamian otrzymujemy prawdopodobnie dość grzeczne, ogarnięte towarzystwo. Wszystko jednak na zasadach graczy. W GTS masz na sztywno matchmaking i w sumie brak możliwości decydowania o kształcie wyścigu we własnym zakresie. Oczywiście mogę się mylić, to relacja w oparciu o betę/demo, może w pełnej wersji opcji/możliwości jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cieglo napisał:

Co do ostatniego akapitu wypowiedzi @medmaxx to nie do końca się zgodzę. W PC2 jest system rang i ten działa w pokojach online - sam trafiłem przy swojej pierwszej grze na tak ogarnięte randomy, że oniemiałem. Kulturalna jazda, ostrożne powroty na tor, fajne ściganie. W zamysłach jest to chyba system nieco bardziej uwolniony niż w GTS - gracze sami się organizują w pokoje a przy ich zakładaniu decydują czy dla pokoju aktywna jest ocena jazdy zaaplikowana w grze. Wpływa to potem na to czy możemy dostać się do pokoju z dużymi wymaganiami "licencyjnymi" - w zamian otrzymujemy prawdopodobnie dość grzeczne, ogarnięte towarzystwo. Wszystko jednak na zasadach graczy. W GTS masz na sztywno matchmaking i w sumie brak możliwości decydowania o kształcie wyścigu we własnym zakresie. Oczywiście mogę się mylić, to relacja w oparciu o betę/demo, może w pełnej wersji opcji/możliwości jest więcej.

 W GTS masz to samo - tworząc swój pokój możesz decydować z jaką min. rangą mogą dołączać do Twojego pokoju gracze.

Jeżeli chodzi o daily races i zachowanie się driverów - jest już znacznie lepiej. Co prawda nadal zdarzają się wjazdy pod łokieć, ale na pewno nie w takich ilościach jak w becie/demo.

Wczoraj miałem piękny race na Nurbie GP w gr.3. Poza jednym gościem w Porsche, który kilka razy mnie opukiwał, ludzie jechali w pełnej kulturce. Zostawianie miejsca w zakręcie, puszczanie szybszych, odpuszczanie po kontakcie - takie rzeczy do tej pory widziałem tylko w zorganizowanych ligach. Na prawdę poziom graczy mocno się poprawił. Wszyscy spychacze zostali w grupach D i E, z czym się niestety musi zmierzyć każdy nowy gracz. Ale i na to są sposoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak skacze sobie po rangach, głównie z nudów, ale obecnie nawet na D i C nie ma większych problemów. Wczoraj cały czas jeździłem w C i nie trafiłem na żadnego patafiana. Szczerze mówiąc, to albo mam mega szczęście, albo po prostu ludzie się ogarnęli, bo odkąd gram online to w 99% jest spokój na torze. Największe obawy mam, gdy dojeżdżam do szykany i mam gościa za plecami, to tylko czekam aż mi wjedzie w dupsko, a tutaj zonk, ładnie hamuje i nie pcha się.

 

Jak ogólnie zawartość całego GTS to kpina, a always online to wynik lenistwa, tak rangi w online działają spoko i widać, że ludzie starają się tego pilnować.

 

PS.

Czasy w top 10 zostały już zhackowane, glitchowane, itd. Zwał jak zwal, na Nurbie czołówka miała czasy na poziomie 10 sekund... "Always online zapobiega cheatowaniu!" hahaha....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do trybu fotograficznego: jak ustawić prędkość poruszania się samochodu? Wiem, że jest taka opcja, ale w moim przypadku bez względu na tło lub samochód za każdym razem jest szara i nie mogę jej zmieniać... 

 

Ok już sobie poradziłem. Jakby ktoś miał ten sam problem to trzeba włączyć tryb panoramiczny ;)

Edytowane przez GrubaKielbasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, tak miało być od początku. Niech wrzucą jakieś kilkudniowe wyścigi i wszyscy będą happy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem jeszcze zapytać czy poprawili fizykę jazdy AC na PS4 czy nadal daleko jej z fizyki na PC?

Za wiele nie jeździłem na PS4 ale wydaje mi się, że fizyka jest podobna. Jedyna różnica to sprzętowe ograniczenie w częstotliwości FFB na konsoli. Przez co wrazenia mogą być różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka fure polecacie z GR3?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie rundy pre-sezonów mistrzostw krajów i producentów za nami.

Ja biorę udział tylko w mistrzostwach marek, na pozostałe nie mam czasu. Póki co dwie wygrane i 1000+ pkt. na koncie :good:

Pierwszy wyścig na Suzuce poszedł gładko, P1 w kwali i bezstresowa jazda przez cały wyścig.

Wczorajsza runda na Interlagos to były już emocje na najwyższym poziomie. P3 w kwali, przede mną goście w Subaru i Caymanie. Przez kilka pierwszych okrążeń czysta walka w grupie 7 osób! Na Replayu pięknie to wygląda, zero przepychanek czy wjazdów pod łokieć. Następnie udało mi się przedostać na P1 i wraz z Subaru przejechaliśmy razem cały wyścig. Gość mimo że był szybszy, to nie atakował bez sensu narażając nas obu na spin czy karę. 

Ostatecznie dowiozłem P1 a banan z twarzy nie schodził mi przez kolejną bitą godzinę. :)

 

Ktoś coś jeździ? W rankingu widziałem ponad 600 polaków a tu taka cisza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie przejechałem oba wczorajsze wyścigi. Za dużo nie powalczyłem bo poziom jest bardzo wysoki. Obstawiałem drugą dziesiątkę w obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem udziału, jakoś nie czułem potrzeby. Są jakieś profity w ogóle za udział? Jakieś kaski, kombinezon, cokolwiek? Czy po prostu zwykła jazda na punkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcja, punkty dla zespołu lub naszego kraju :) Poza tym wpada dość dużo Cr oraz XP. Być może na koniec sezonu wpadnie jakaś nagroda, kto wie.

 

 

Edytowane przez medmaxx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystartowałem tylko w dwóch wyścigach do tej pory. Walka jest niesamowita, ciężko jest zdobywać pozycję bo czasy są bardzo wyrównane. Startuje z 8 pozycji i dojeżdżam na 8 :)

Nigdzie nie spotkałem tak czystej jazdy z randomami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda dostępność wyścigów i ich parametry? Mianowicie:

- w jakie dni odbywają się wyścigi? 

- w jakich godzinach?

- jak długo trwają wyścigi? To co było w demie/beta to były raptem kilku minutowe spotkania a @medmaxx pisał np. o wyścigu godzinnym...

- czy wyścigi uwzględniają np. konieczność zjazdów do pit stop?

- czy "wynagrodzenie" przy udziale w mistrzostwach marki/krajów jest zależne od rangi kierowcy/fair play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyścigi daily races odbywają się codziennie, na tej samej zasadzie jak to było w becie/demie. Powtarzają się przez całą dobę. Różnica jest taka, że im wyższa klasa aut tym dłuższe wyścigi (gr.3 wyścig trwa około 15-20min i ma zazwyczaj 10 okr. jest tu zużycie paliwa i opon ale nie na takim mnożniku, aby trzeba było robić zjazd do PIT)

2. Pierwszy pre sezon FiA trwa od soboty 4.11 do soboty 11.11. Codziennie jedziesz kolejną rundę. Starty (nations cup) są o 19, 20, 21, 22, 23 i przystąpić do danej rundy możesz tylko raz. Starty manufacturers cup są o 19.10, 20.10, itd.

3. Gdzie pisałem, że wyścigi obecnie trwają godzinę? Napisałem że w przyszłości będą takie, bo na pewno będą. Nie po to w challengach są endurance 30laps, żeby nie zaaplikować tego w późniejszych seriach. Obecnie najdłuższe daily races oraz wyścigi z obecnych pre-sezonów FiA trwają ok. 20min.

4. Obecnie nie uwzględniają, ale takie na pewno z czasem się pojawią.

5. Jeżeli chodzi o przyznawane punkty, to tak. Im większy SOF zawodników ( z języka iRacing - strength of field) tym więcej pkt uzyskasz za zajęte miejsce. innymi słowy, jak jesteś w grupie PK:A i takich samych masz za przeciwników, to za P1 zgarniesz powiedzmy 1000pkt. Jak jesteś w grupie PK:B  a za przeciwników masz w większości PK:C i wygrasz, to dostaniesz powiedzmy 400pkt. Kaski i XP tez wpada odpowiednio więcej niżli za daily races, przynajmniej z moich obserwacji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ograłem co się dało, wbiłem puchary za wygrane i PP i na razie robię sobie przerwę od tej gry. Poczekam aż dodadzą coś sensownego, żeby był sens wracać. W pewnym momencie miałem tak, że non stop grałem online z tymi samymi ludźmi, już na chatcie pisaliśmy, że nikt poza nami w to nie gra XD

Tak poważnie, to gra ma potencjał na bycie naprawdę dobrą ścigałką, na razie póki co to tylko demko z masą wyciętej zawartości. Gra się świetnie, ale ileż można jeździć tym samym po tych samych torach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie GT Sport, bardzo chciałbym poprosić o zaproszenia do znajomych na PSN, ponieważ o wiele fajniej ściga się z kimś kogo się kojarzy, poza tym uwielbiam porównywać swoje czasy do innych znajomych. PSN - Szysza_ (to w profilu chwilowo nieaktywne i muszę korzystać z konta drugiej połówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra mega leci z ceny, już jest pułap 155-160zł za nówkę w folii.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×