Skocz do zawartości
redo

Gran Turismo Sport

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie różnica jest mniej więcej taka jak w przypadku zwyczajnych aut a np. Vision Subaru, które faktycznie brzmiało lepiej (mowa o GT6) ale tylko w ramach jednego, tego samego syntezatora dźwięku. Tu potrzebna jest nowa jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pierwszy raz podłączyłem słuchawki z PS4 do PS3 i pojechałem wyscig w GT 6  Mazda 787 . Byłem mocno zdziwiony bo okazało sie że w GT6 jest skrzypienie zawieszenia , jest odgłos zmiany biegów i inne ozdobniki o których nie miałem pojęcia . Akurat w tym aucie i na słuchawkach są te wszystkie dźwięki juz na ps3 ! Straszna kiła że wczesniej nie spróbowałem . A co do PC to dla mnie przekombinowana symulacja i tyle . Mi akurat to nie pasuje , wole jeździć bez tuningu . Czysty fun z jazdy . I jeśli PC to super sim a DC to arcade to GT jest idealnie pomiędzy i to zaleta która mam nadzieję sie nie zmieni :) Nie wszyscy szukają w wyścigach tego samego ;) 

Jestem dziwnie spokojny ze jak odpalę GTS na ps4 i na sluchaweczkach to wgniecie mnie w fotel :) Dla mnie treiler i fotki Zajebiste:)  I to moja subiektywna opinia jako fana serii :) A gdybym chciał wylewać hejt na PC to bym sie udał do tematu o PC ;)

Długo czekam na GT na ps4 i cieszą mnie zajawki o grze , informacje , szczegóły , ciekawostki a nie bezsensowne klepanie tego samego , jakie to dźwięki słabe i dlaczego jeszcze nie ma tej gry ...właśnie dlaczego skoro wszyscy czekają ....moze nie hehe ;) Kto nie czeka ręka do góry ;) oprócz obrażonego na GT Mattamana :) ....bo jeszcze nie wyszło i musiał szukać czegoś innego ;) 

Pozdro , peace :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiadomo, że będziemy jeździć w GTC :) Ale to PD ma teraz coś do udowodnienia, konkurencja jest cholernie mocna. Ocena dotyczy tego co pokazano a nie docelowej wersji gry - ja liczę, że niedostatki jednak poprawią i wyjdzie bardziej dopracowany produkt niż GT6 na początku.

PS. Napraw sobie kierownicę Yogi ;)

Edytowane przez cieglo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yogi, uprzedziłeś mnie i w trakcie pisania mojego posta ładnie ująłeś to, co sam chiałem napisać. Zaraz do tego wrócimy, ale najpierw muszę Cię zmartwić. Mazda to jedno z niewielu aut w GT, w którym dźwięk jest lepszy. Wiedzieliśmy o tym od momentu, w którym Piotras jechał tą Mazdą 3 godzinny wyścig Le Mans (to był bardzo dobry wyścig swoją drogą). Jest jeszcze kilka aut, które to mają, reszta to standard Gran Turismo. Ponieważ chociażby Project Cars pokazał, że można stworzyć lepsze dźwięki - wymagania graczy poszły do góry, normalna sytuacja (nie chcę dalej tego rozwijać, zostawmy to tak).

2 godziny temu, dr-yogi-reborn napisał:

A co do PC to dla mnie przekombinowana symulacja i tyle . Mi akurat to nie pasuje , wole jeździć bez tuningu . Czysty fun z jazdy . I jeśli PC to super sim a DC to arcade to GT jest idealnie pomiędzy i to zaleta która mam nadzieję sie nie zmieni :) Nie wszyscy szukają w wyścigach tego samego ;) 

Nasze wymagania są bardzo podobne (moje i Twoje). O ile nie uważam Project Cars za przekombinowane (od razu wyjaśniam - gram na kompie i gram offline), o tyle też jestem zdania że GT to dobry kompromis. No i czysty fun z prowadzenia auta, na co pozwala model jazdy. Nie najłatwiejszy, ale też nie jakoś przesadnie trudny, co z kolei pozwala niemal od razu skupić się na maksymalizacji osiągów i dodatkowo czerpaniu z tego przyjemności.

Sam liczę na nowe Gran Turismo. Co prawda średnio pasuje mi tylko 137 aut (moim zdaniem skraca to żywotność gry), ale jeżeli GTbN pójdzie w tę stronę, to nie będę zwracał na to uwagi, podobnie jak na tekstury drzewek, brak uszkodzeń [w końcu w GT jeździmy tak, żeby uszkodzeń nie było, prawda?], czy inne drobne rzeczy, które nie maja moim zdaniem wielkiego wpływu na wrażenia z gry.

 

Edytowane przez lalek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT6 i tak chyba bylo duzo lepsze nizli GT5 na premiere. Wiec PD idzie w dobrym kierunku.

Moje prywatne stanowisko czekalem z zakupem GT6 bo nie kupuje wersji rozwojowych produktu, czekalem z zakupem pCARS, poczekam z GT sport.

I nie jest to przytyk do tych gier bo mozna wymienic mase tytulow z innych gatunkow ktore tez na premiere pozostawiaja do zyczenia ale gracze ktorzy siegaja po nie 6 czy 9 miesiecy po premierze dostaja duzo bardziej dopracowany produkt. Coz znak czasow. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT6 na start miało tylko jeden rażący błąd : opony po 1 PIT stopie . Niektórzy to olewali , lub jeździli bez PIT , my jeździliśmy na oponach KM których problem nie dotyczył ...a raczej nie był widoczny . Tyle , jak na teraźniejsze standardy to niewiele    aczkolwiek strasznie Nas to wkurzało , wtedy:) 

Co do dźwięku to wiem ze Mazda jest wyjątkiem , trochę juz śmigam w GT 6 :) Wielokrotnie tez nią jeździłem ale te dodatkowe dźwięki które usłyszałem na słuchawkach były dla mnie kompletnym zaskoczeniem :) Znam dźwięki PC , mam ta grę i to co usłyszałem w GT 6 w Mazdzie na słuchawkach jest prawie porównywalne z dźwiękiem PC!;) A to stare ps3 :) Podobny dźwięk w GT ma Shelby Daytona czy Red Devil ktorym jeździłem niedawno . To kropla w morzu aut GT ale jeśli w GTS wszystkie auta bedą tak dopracowane , lub ciut lepiej , to mi to wystarcza :) Po godzinnym wyścigu Mazda na słuchawkach byłem prawie głuchy , szumiało mi w głowie i byłem w szoku ze tak brzmi GT. 

I na koniec Cienglasz , moja kierownica działa !:) Śmiga aż miło :) No i dziwne ale od kiedy przełożyłem ją na stojak to musiałem zmniejszyć siłę FF ;) To jedyne modyfikacje jakich potrzebuję w tym temacie:) Taki  obrazowy przykład jeszcze :)  W GT zjeżdżając do PIT martwię sie tylko o : prawidłowy wjazd ( groźba kary ) , zmiana opon i tankowanie , to mi wystarcza :) Nie potrzebuje więcej opcji szczególnie jak mają być z buggowane ; No fajnie gdyby wjazd i ustawienie w PIT były w pełni manualne :) Ale tego w PC chyba też  nie uświadczysz?:) A i jeszcze jedna Bardzo Ważna sprawa dla nooba lubiącego sie pościgać w lidze ;) W GT można   to robić w max 16 osób i były czasy że brakowało miejsca nawet przy dwóch wyścigach w tygodniu !:) W topowym PC miało być ile aut online ....najpierw 64 ? potem 32? a potem sie okazało że jest 16 ? ....pytam bo nie pamiętam ale przełomu nie ma :( Na platformie gra nie ma żadnej konkurencji , żadnej! a cieżko zgromadzić dziesięć osób na jeden wyscig w tygodniu :( ! Czytam temat ligowy PC bo mnie interesuje i fajnie przeczytać o jakimś miodnym wyścigu ale bardzo często czytam o problemach z niewidocznymi ścianami , setupami , frekwencją , no coś jest jednak przekombinowane:) 

Ale nieważne popłynąłem " green efect"  Dajcie mi jakaś  Mazdzie 787 na przejażdżkę w takim GTS ! na przykład :) 

pozdro :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, popłynąłeś i to bardzo ;) Myślę, że gra nie jest winna temu czy uda się zebrać 16 osób, czy 10. Nie ważne czy to Project Cars, czy Gran Turismo. W ogóle to co to znaczy "Sonoklap" Yogi?!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no właśnie sam nie wiem ?:) sonoklap??  Samo sie ustawiło na tym nowym:( forum . Nie tylko u mnie :) Jakiś mały członek , duży członek i inne ciekawe opisy sie  pojawiaja :)) Jak to zmienić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie oglądał to polecam,fajna opcja w GTS oglądanie wyścigu i komentowanie go (BETA),nie hejtować dzwięku i zachowania aut :D

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, ta Renówka brzmi bardzo fajnie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kij z pogoda , ale brak upływu czasu to dla mnie oznacza ni mniej ni więcej jak odpuszczenie sobie GT Sport .

Śmieszne tłumaczenie bo GT na PS3 działało w 1080p i 30 FPSach a tutaj mają problem ? Śmiechu warte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT6 było w 1080p i 60fps.

Kto nie czeka ręka do góry ;) oprócz obrażonego na GT Mattamana :) ....bo jeszcze nie wyszło i musiał szukać czegoś innego ;) 

Pozdro , peace :) 

Całe szczęście GT to nie jedyne wyścigi na świecie i nie muszę czekać żeby zagrać w coś lepszego :P

Obrażonych na GT jest cała masa, wystarczy poczytać GT planet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w 30 tylko 60, co prawda ze spadkami, ale w 60. Nie było też do końca Full Hd tylko jakaś dziwna rozdzielczość chyba 1440 X 1080. 

Co do samego Gtsport. Najbardziej liczyłem na tą grę z wszystkich wyścigów na ps4. Jeśli chodzi, o to co pokazali i teraz te info o braku pogody i czasu, to po prostu brak słów. Rozumiem brak tego w Forzy bo jednak są tam archaiczne rozwiązania i silnik na to nie pozwala, ale grafika i stałe 60 przy 1080 na sporo słabszej konsoli i 24 osoby w multi robią wrażenie jak na tak słaby sprzęt. Porównałem do exa a nie do pcars bo to już w ogóle ręce opadają. Wielkie wewnętrzne studio Sony vs gra ze zbiórki robiona na kilka platform przez firme, które miało na koncie 2 gry. A jest tam bardzo dobra grafika ze stałymi 60 FPS(na ps4) bez spadków i dobrymi dźwiękami, dynamicznymi zmienne warunkami i czas. Do tego jeden z największych atutów GT czyli duża ilość samochodów przestał istnieć. Jako jeden z ważniejszych exclusive sony, planowany na 3 lata po premierze samą grafiką powinien skosić Pcars, forza a nawet DC i to przy minimum 24 graczach online.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi -obrońca ucieśnionych haha :D

mataman ma rację z GT zostało w tyle jakieś 2 generacje .

Zobaczcie na rynek PC jak wyglądał rFactor czy GTR2 a jak wygląda GT , przecież GT6 nie ma nawet połowy rozwiązań z gier sprzed 10 lat .

 

Pomijam fakt fizyki bo GT to nic innego jak simcade, porównywanie tego do prawdziwych symulatorów to jak porównywanie Tico do Aventadora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przez to  GT był przystępne a nie przytłaczające jak same ustawienia w innych simach. Do tego GT5 na ps3 niszczyło grafiką inne gry wyścigowe z ps3, które chodziły w 30 klatkach i 720p. Przy gtsport dużo osób jest zawiedzionych po tym co pokazali, bo takie coś to mogli wydać na start ps4 albo zaraz po. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piotras3 napisał:

Ale przez to  GT był przystępne a nie przytłaczające jak same ustawienia w innych simach. Do tego GT5 na ps3 niszczyło grafiką inne gry wyścigowe z ps3, które chodziły w 30 klatkach i 720p. Przy gtsport dużo osób jest zawiedzionych po tym co pokazali, bo takie coś to mogli wydać na start ps4 albo zaraz po. 

 

30fps to w porywach spora ilosc gier dropila niemilosiernie np Shifty.

I o to wlasnie chodzi ludzie czekali na pelna GT7 a tymczasem dostaja GT Sport ktore 7ką nie jest, 3 lata po starcie konsoli, mieli oczekiwania - i te zostaly zawiedzione.

Nie zmienia to faktu ze GT jest dosc przystepne, a jednoczesnie potrafi dawac fun i o to wielu graczom chodzi, ale niestety GT S. zostaje z tylu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, piotras3 napisał:

Ale przez to  GT był przystępne a nie przytłaczające jak same ustawienia w innych simach. Do tego GT5 na ps3 niszczyło grafiką inne gry wyścigowe z ps3, które chodziły w 30 klatkach i 720p. Przy gtsport dużo osób jest zawiedzionych po tym co pokazali, bo takie coś to mogli wydać na start ps4 albo zaraz po. 

Dokładnie się z tobą zgadzam Piotras,to powinien być przede wszystkim graficzny killer niszcząy wszystko co jest na rynku na PS4 tak jak to robiły poprzednie cześci a nie pokazali jakies popłuczzyny zebrane do kupy po takim czasie od premiery PS4 .Takie małe studio wydaje pCars i gra wygląda i śmiga jak ta lala a takie studio jak PD wypuszcza taki shit i jeszcze pewnie czekaja na brawa od nas że wogóle wydadzą GT na PS4.Żenada w chu..................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS jest reklamowane głównie przez photomode. Kogo to?

Już kij z symylacją bo GT nigdy nią nie będzie, ale grafa powinna zabijać i powodować opad szczeny. A będzie tylko lekki lifting GT6.

Przecież Driveclub niszczy graficznie, a PD powinno to przebić kilka razy. Japońce nie potrafią w developing i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MrArt-PL napisał:

Takie małe studio wydaje pCars i gra wygląda i śmiga jak ta lala a takie studio jak PD... 

Chcialbym sprostowac wedle danych ktore na szybko znalazlem Slightly Mad Studios - ponad 120 osob. Polyphony Digital - 140 osob. 

Wiec roznica w ilosci zatrudnionych nie jest jakas znaczna.

Co nie zmienia faktu, ze droga obrana przez PD, pozostawia wiele do zyczenia. I nie chodzi tutaj nawet o porownanie do konkurencji a chocby do poprzedniego produktu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze jest to ze PD za kazdym razem pisze nowy silnik graficzny (ktory prawie w ogole nie rozni sie od poprzedniego) - najpierw dla GT5P, ktore nawiasem mowiac wygladalo i chodzilo najlepiej ze wszystkich GT na PS3, pozniej dla GT5, bo przeciez chcieli jak najlepiej wykorzystac moc PS3, pozniej pod GT6, bo chcieli jeszcze bardziej zaoptymalizowac silnik i przystosowac go juz pod next-geny, no i tak go przystosowali ze teraz czytamy ze dla GTS znowu musieli napisac wszystko od nowa... I zgadnijcie co? Dla pelnoprawnego GT7 na 99% tez beda zaczynac od zera. A wystarczylo wziac silnik z GT5P z 2007 i go nieznacznie modyfikowac - podbic rozdzialke do natywnych 1080p, pousprawniac oswietlenie (przede wszystkim odsunac Slonce od Zemi bo w GT wisi ono zaraz za atmosfera ;)), poprawic cienie, efekty post-processing, AA itd. itd. i zajac sie tym co w GT naprawde wymaga napisania od zera czyli poprawic dzwieki, AI, system kolizji (juz pal licho system zniszczen ale niech auta nie zachowuja sie jak kartony przy zetknieciu z czymkolwiek), bo poprawianie gotowego produktu zajmuje nieporownywalnie mniej czasu niz pisanie wszystkiego od zera, a pisanie calego silnika graficznego to juz w ogole lwia czesc produkcji gier, i nie bez powodu co 3-4 latach dostajemy w kolko to samo jak na najwazniejsze aspekty brakuje juz czasu i robia bezczelne kopiuj-wklej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Żywy

Nie chce mi sie wierzyc zeby w PD wszystko robili od zera, bo to absolutnie nie jest efektywny sposob prowadzenia projektow.

Patrzac na pCARS to ten korzysta z poprawionego (zakladam mocno zmodyfikowanego) silnika ktory napedzal Shifty z odpowiednio 2009 i 2011r. Wykorzystanie bazy w postaci silnika a potem dodanie rzeczy takich jak dynamiczne przeliczanie sil dzialajacych na opone (zamiast statycznych tabelek), jak widac jest mozliwe. Kazdy kto mial mozliwosc odpalic pierwszego shifta w 1600x900 i max detalach, lub full HD i ciut ponizej maxa i w obu przypadkach 60fps wie ze ta gra nawet dzis wyglada calkiem ok. 

Jesli dalej bedziemy patrzec na dokonania Slightly Mad - nie oszukujmy sie optymalizacja na PS3 ich gier byla slaba, Shift dropil niepomiernie wkurzajac niemilosiernie. A jednak w pCARS udalo im sie osiagnac dobra wydajnosc na konsoli (no dobra zajelo im to troche czasu po premierze i patchowania). Dobra bo dalej frame rate zalezy od ustawien gry (graficzne + fov), oraz pogody i ilosci wozow na torze, nie mamy tutaj stalych 60fps, ale w wielu przypadkach gra osiaga ta wartosc lub zblizona, oczywiscie extremalna pogoda i maksymalna liczba startujacych wozow i pojawiaja sie dropy. 

Dlatego jak pisalem wczesniej - nie rozumiem postepowania PD. Pomijam juz fakt ze wydaja gre tylko na jedna platforme co powinno zapewnic wiecej czasu na dopracowanie produktu (brak potrzeby delegowania X osob do testowania, optymalizacji kodu na inne plaformy). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sieniu napisał:

Jak ktoś nie oglądał to polecam,fajna opcja w GTS oglądanie wyścigu i komentowanie go (BETA),nie hejtować dzwięku i zachowania aut :D

 

Dziekuje za filmik Sieniu :)

Renowka  brzmi bardzo fajnie :) Zresztą nie tylko ona .   No i jak patrzę na nowe auta GT3 to mam ciarki na plecach :) Ferrari Italia , Aston , Maclaren , Jaguar , Alfa ehh to bedzie piękny pierwszy event :))

A sorka ......złe PD , złe , w ogóle dno i beznadzieja ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag, o tych spadkach FPS to skąd ta informacja ? Sam  sprawdzasz jakoś specjalistycznie czy na oko? Bo ja widziałem porównanania i przy kilkudziestu autach w złej pogodzie nie spadła ani jedna klatka gdzie premierowa wersja dropiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt to jest patch 1.04, nie znalazlem porownania dla 1.10 ale nie sadze zeby jesli gra dropila do 43fps to zeby udalo im sie wycisnac te 17fps wiecej. (no chyba ze cos graficznie zmienili) - youtu.be/7-2x0oBMKiI

To tego wez pod uwage ze gra ma jakies tam ustawienia graficzne ktore moga tez odrobine zmieniac frame rate.

Jesli znajdziesz filmik z ostaniego patcha, gdzie ktos mierzyl klatki i nie bylo dropow, to z mila checia obejrze.

- koniec offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×