Skocz do zawartości
kaZZecik

PS4 zbanowane

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, generalnie nie jestem jakoś bardzo napalony na PS4 ale mam do kupienia komplet 3 miesięczny za 400-500zł, wszystko pięknie śmiga poza faktem że konsola jest zbanowana za nie do końca wiem co (konsola z Polskiej dystrybucji kupowana od imigranta nie do końca znającego jej wartość(serio)). Jakie konsekwencje niesie ban? Jest jakaś pewność że we wszystkie wychodzące gry będę mógł grać? Myślicie że się opłaca? Pomijając fakt braku możliwości logowania się do online, czy da się normalnie aktualizować konsolę/gry? Czy jest szansa że konsola zostanie odbanowana za jakiś czas (nie nastawiam się na to, czysta ciekawość, bo słyszałem że sony banuje czasem na jakiś czas)? I generalnie myślicie że się opłaca? Z góry dzięki za odpowiedzi, ale liczę na takie wyczerpujące temat a nie 'kup se nową w rtvunioagd'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie miałem zbanowanej ps4 ale ps3 owszem. Sprawa wyglądła tam tak: Zalogowac się do PSN nie dało, update do gry można było pobrac jak i update do FW.

 

Tutaj jednak jest kwestia taka że ps4 pobiera licencję z neta i to może być problem.

 

 

 

Ja bym poczekał co powiem sephriot na ten temat, jeśli nie jesteś super napadlony na te konsolę, to kup i zostaw leżeć, z czasem napewno opracują metodę zmiany wsadu pamięci i będzie można odbanować poprzez podmianę z martwego dawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaką licencję pobiera ?

Na gry pobrane z psn a tych przecież nie kupisz ze zbanowanej konsoli :)

Sprawa jest bardzo prosta, jak ktoś gra okazjonalnie głównie w singlowe tytuły i kanapowego co op multi to to jest dobry deal .

Jak ktoś kupuję konsolę aby tłuc setki h w codzie BF czy innym multi to takiej konsoli nie kupi proste .

Sam znam kilka osób które tą konsolę kupiły by z pocałowaniem w rękę za 500zł bo grają od święta w PESA na zakrapianych imprezach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie miałem zbanowanej ps4 ale ps3 owszem. Sprawa wyglądła tam tak: Zalogowac się do PSN nie dało, update do gry można było pobrac jak i update do FW.

Jest tak samo.

FW zupdatujesz, aktualizacje pobierzesz. Na kanapie w kilka osób zagrasz.

Przeglądarka www działa i tyle.

Gry tylko z płyt ruszysz.

Nic co wymaga zalogowania do PSN nie będzie działać.

Jeżeli nie grasz po siedzi, nie potrzebujesz trofeów, psn, spotify, jutubów itp. to za 400-500zł można wziąć.

Tylko żadnych pobranych gier z niej nie usuwaj jeżeli są (zakładam że są kradzione konta od ruskich lub ktoś robił nie autoryzowanie kradzioną kartą) bo stracisz je bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem bana nie da się usunąć?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope...ponieważ Sony banuje konsole a nie konta wiec nie ma obejścia na to. Jak kupisz to spokojnie ograsz wszystko poza tymi grami które wymagają online lub trybów które używają sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem bana nie da się usunąć?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

jak by się dało to bym nie sprzedał konsoli.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma metody ale jest szansa ze kiedys bedzie się dało. Martwych ps4 jest juz dużo, kwestia tylko odkrycia jak wsady pamieci zmienić. Moim zdaniem kiedys napewno bedzie sie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodajmy, że bana na konsolę się nie da.... z banem konta jest prosta sprawa: zakładamy nowe i koniec ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dać się na pewno da klonując cały nand i dysk konosli zmieniając przy okazji CID. Tak jak Brazylijczycy klonowali konsole z już zainstalowanymi grami cyfrowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% za konta na których ktoś kupuje kradzioną kredytówką lub wykona zwrot płatności przez bank.

Ja miałem konto z Plati (które teraz wiem że było kradzione) na którym przypadkiem kupiłem grę jak czyjaś karta była podpięta. Ban na własne życzenie. W tym momencie odpalamy bombę z opóźnionym zapłonem.

Za co więcej to nie wiem.

Jakieś tymczasowe są podobno gdy mamy więcej niż 14 kont podstawowych na konsoli na raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×