Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC 2

Rekomendowane odpowiedzi

Piszą że będą dwa rodzaje blokowania ciosów, lekki który blokuje niby wszystko, drugi mocny w którym wybieramy czy blokujemy łeb czy dolne partie.

Podobnie było EA UFC, blokowanie wszystkiego jest możliwe tylko do czasu, stamina leci w dól przy blokowaniu przecież przy tym, także nie ma co płakać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, piszą, że tak było w jedynce. W dwójce ma się to zmienić - masz mieć tylko blokowanie dół/góra, bez żadnych lekkich bloków.

 

Serio, nie potrafię sobie wyobrazić automatycznego bloku w tego typu grze i jak to mogło zdać egzamin w jedynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowie przeca że tak jest już w jedynce, masz blokowanie góry i dołu.

Co z tego że masz cały czas blok wciśnięty i parujesz ciosy jak w końcu blokowanie zje Ci całą staminę i nawet się nie ruszysz.

Grałeś w ogóle w jedynkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze blokowanie było w FN gdzie gdy zablokowalismy idealnie to przeciwnik na sekundę miał stunta i mogliśmy wyprowadzać zabójczą kontre - wynagradzalo to graczy z idealnym tajmingiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie skończcie już z tym Fajtnajtem bo bełtać się chce, ta gra to historia i drugiej takiej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mowie przeca że tak jest już w jedynce, masz blokowanie góry i dołu.

Co z tego że masz cały czas blok wciśnięty i parujesz ciosy jak w końcu blokowanie zje Ci całą staminę i nawet się nie ruszysz.

Grałeś w ogóle w jedynkę?

Nie grałem w jedynkę, to się może sprawdzać ale intuicyjnie wydaje się, że uwolnienie blokowania to pozytywna zmiana (a wnioskuję po Undisputed 3, gdzie tego chyba nie było, nie pamiętam dobrze :) ). Pisałem tylko, że - wbrew temu co napisałeś - nie będzie tego w dwójce (lekkiego bloku) :)

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy ja tylko przytoczylem system obrony który był dobry i wynagradzal bardzo skilowych graczy. Ale przepraszam więcej na Pana forum nic o FN nie napisze.

Lul.

A tak serio przecież to te same EA i idąc dalej w rzeczywistości też idealny blok, zbicie i jest droga otwarta do gonga

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w jedynkę, to się może sprawdzać ale intuicyjnie wydaje się, że uwolnienie blokowania to pozytywna zmiana (a wnioskuję po Undisputed 3, gdzie tego chyba nie było, nie pamiętam dobrze :) ). Pisałem tylko, że - wbrew temu co napisałeś - nie będzie tego w dwójce (lekkiego bloku) :)

 

No właśnie, a ja grałem i gram do dziś wiem mniej więcej jak to wygląda, blokowanie było dobrze rozwiązane.

Poczekajmy trochę z wyrokowaniem opinii tym bardziej jeśli ktoś nie grał ani w pierwszą część ani nie ma dostępu do bety ;)

Ja o klawiszach nic nie gadam bo skąd mogę wiedzieć jak to przypasuje, przetestuje grę to wtedy wypowiem się o sterowaniu.

Na razie mogę powiedzieć ze jest dużo więcej ruchu i szamotaniny co jest dobre, tego brakowało + więcej trybów, na tą chwilę bardzo duży plus za to co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ufc mozna bylo blokowac gora/dol ale ludzie korzystali tez z autoblocku teraz tego w ogole nie bedzie.

Edit po obejrzeniu twitcha Tweediego(jeden z lepszych graczy ufc1) jest sila konczaca walki czasem trwaly u niego 20 sekund.

Sam tweedy mowil ze bardzo latwo jest poddac ale to moze dlatego ze ludzie nie ogarnieci.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ufc mozna bylo blokowac gora/dol ale ludzie korzystali tez z autoblocku teraz tego w ogole nie bedzie.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Sam z tego korzystalem.

Podzielenie bloku urodzi masę bodyspammerow i innych leszczy - więc system obrony który opisalem wyżej byłby idealny przy rozdzieleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie w online mam niewielkie (albo żadne) więc mądrzyć się nie będę i zapytam: na czym polega problem ze spamerami? Sam spamowałem namiętnie Leiem w Tekkenie (podcinki) i ogarnięty przeciwnik szybko sprowadzał mnie - przy soczystych qrvach ale jednak - na ziemię. Więc w czym problem? :)

 

Z drugiej strony, na tego typu problemy mamy właśnie własną, zamkniętą ligę gdzie szybko zweryfikujemy styl walki albo z góry założymy, że ze spamerami się nie bawimy. Jak widzę, zainteresowanie tematem jest spore. Czy ktoś orientuje się czy gdzieś w Polsce jest analogiczny hub związany z tą grą (tudzież z jedynką, co będzie naturalnie kontynuowane)? Im więcej ogarniętych tym lepiej.

 

PS Single player też chyba zapowiada się atrakcyjnie.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie w online mam niewielkie (albo żadne) więc mądrzyć się nie będę i zapytam: na czym polega problem ze spamerami? Sam spamowałem namiętnie Leiem w Tekkenie (podcinki) i ogarnięty przeciwnik szybko sprowadzał mnie - przy soczystych qrvach ale jednak - na ziemię. Więc w czym problem? :)

 

Z drugiej strony, na tego typu problemy mamy właśnie własną, zamkniętą ligę gdzie szybko zweryfikujemy styl walki albo z góry założymy, że ze spamerami się nie bawimy. Jak widzę, zainteresowanie tematem jest spore. Czy ktoś orientuje się czy gdzieś w Polsce jest analogiczny hub związany z tą grą (tudzież z jedynką, co będzie naturalnie kontynuowane)? Im więcej ogarniętych tym lepiej.

 

PS Single player też chyba zapowiada się atrakcyjnie.

 

Tekken to nie UFC, dwa różne światy, tu masz coś takiego jak stamina czyli po prostu się męczysz ciosem/blokiem/utrzymaniem pozycji w parterze.

Spamowanie w jedynce było na początku straszne, ale potem powychodziły paczę poprawiające utratę staminy i ludzie dali sobie spokój, większość ludzi gra teraz normalnie, nie pamiętam ostatnio kiedy spotkałem kogoś spamującego kopnięcia na korpus lub lewy/prawy.

Gra się bardzo przyjemnie, choć na XB gra zdecydowanie mniej ludzi niż na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie w online mam niewielkie (albo żadne) więc mądrzyć się nie będę i zapytam: na czym polega problem ze spamerami? Sam spamowałem namiętnie Leiem w Tekkenie (podcinki) i ogarnięty przeciwnik szybko sprowadzał mnie - przy soczystych qrvach ale jednak - na ziemię. Więc w czym problem? :)

Z drugiej strony, na tego typu problemy mamy właśnie własną, zamkniętą ligę gdzie szybko zweryfikujemy styl walki albo z góry założymy, że ze spamerami się nie bawimy. Jak widzę, zainteresowanie tematem jest spore. Czy ktoś orientuje się czy gdzieś w Polsce jest analogiczny hub związany z tą grą (tudzież z jedynką, co będzie naturalnie kontynuowane)? Im więcej ogarniętych tym lepiej.

PS Single player też chyba zapowiada się atrakcyjnie.

W ufc od thq byly ligi teraz jakos nie spotkalem.

Co do spamerow byli irytujacy i czasem odechciewalo sie grac zadawali nawet 500 ciosow w 3 rundy.Wygladalo to komicznie, jak juz sie przyzwyczailes jak z nimi grac to nie byli grozni ale nudne takie granie bo wiekszosc to spamerzy.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, znam różnice między tekkenem a ufc :) Chodziło mi bardziej o kontekst sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekken to nie UFC, dwa różne światy, tu masz coś takiego jak stamina czyli po prostu się męczysz ciosem/blokiem/utrzymaniem pozycji w parterze.

Spamowanie w jedynce było na początku straszne, ale potem powychodziły paczę poprawiające utratę staminy i ludzie dali sobie spokój, większość ludzi gra teraz normalnie, nie pamiętam ostatnio kiedy spotkałem kogoś spamującego kopnięcia na korpus lub lewy/prawy.

Gra się bardzo przyjemnie, choć na XB gra zdecydowanie mniej ludzi niż na PS4.

Jak odchodzilem od tej gry to bylo po ostatnim patchu ludzie dalej spamowali ale zamiast 500 ciosow to bylo ich 400 i to na pale kombinacja 4 na korpus 4 na glowe hooki. I tak dopoki ich nie uspiles

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą bolączką jest to, że my po dostawaniu ciosów na flaki też tracimy stamine - jakoś trzeba to zbalansowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą bolączką jest to, że my po dostawaniu ciosów na flaki też tracimy stamine - jakoś trzeba to zbalansowac

Bardziej chodzi o to że tracimy ją dużo szybciej niż gość spamujacy te ciosy na korpus. Ale tak było w Fight Nightach tak jest i w UFC niestety. Jak się teraz blokuje przejścia ? To rozwiązanie z tym kółkiem jest totalnie nieintuicyjne, nie ma się w ogóle kontroli nad tym co chce się zrobić , walki są chaotyczne i najczęściej kończą się jakism fartownym ciosem. Oczekiwałem chyba czegoś innego po drugiej części.

Edytowane przez Elliot778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się teraz blokuje przejścia ? To rozwiązanie z tym kółkiem jest totalnie nieintuicyjne, nie ma się w ogóle kontroli nad tym co chce się zrobić , walki są chaotyczne i najczęściej kończą się jakism fartownym ciosem. Oczekiwałem chyba czegoś innego po drugiej części.

 

 

To już pograłeś rozumiem? Beta? Pełna wersja?

Dobra spadam, zjawię się w okolicach pełnej wersji EA Access, wtedy napiszę coś sensownego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to że tracimy ją dużo szybciej niż gość spamujacy te ciosy na korpus. Ale tak było w Fight Nightach tak jest i w UFC niestety. Jak się teraz blokuje przejścia ? To rozwiązanie z tym kółkiem jest totalnie nieintuicyjne, nie ma się w ogóle kontroli nad tym co chce się zrobić , walki są chaotyczne i najczęściej kończą się jakism fartownym ciosem. Oczekiwałem chyba czegoś innego po drugiej części.

Wszyscy ktorzy graja w bete chwala caly parter i ze latwiej sie polapac.Ciosy zadaje sie teraz o wielej trudniej w parterze bo jest wiecej ruchu i scramble.Nie mogles miec mniej staminy niz spammer chyba ze sam glupie ciosy zadawales.Spammerzy byli grozni tylko w 1 rundzie potem juz ich sie pralo jak chcialo.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pograniu trochę w betę już wiem że mogę spokojnie pieniądze schować do portfela.

 

Przedstawię plusy i minusy UFC 2 JEST TO TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA.

 

Plusy

+ Ogólna oprawa audiowizualna (z drobrnym minusem , opiszę później) Nowe animacje , ogólna poprawa grafiki .

 

+Kreator postaci . Wreszcie możemy się pobawić wyglądem naszego zawodnika . Świetny edytor tatuażów.

 

+ Ogólna siła ciosów , czuć moc w silnych uderzeniach , nie są to już takie puste cepy jak w poprzedniej części.

 

+ Większa dynamika starć.

 

Minusy

- Zacznę może od najmniej ważnego czynnika ale mnie irytował juz w poprzedniej części.  Durny filtr który powoduje śnieżenie obrazu , w trakcie gry to już widać ale to jak to wygląda na powtórkach to już jest jawna kpina . 

 

-Nowe sterowanie .  Dlaczego? A bo EA widać w swoich produkcjach stara się ostatnio iść w kierunku user friendly tak powiem nawet więcej to jest noob friendly.

O ile poprzednie sterowanie wymagało jednak jakichś umiejętności wyczucia i timmingu tak tutaj mamy totalny spam .

W parterze możemy albo próbować zmienić pozycję , albo próbować blokować przeciwnika . W UFC 1 można było przerwać próbę przejścia i szybko zablokować rywala który próbował ten moment wykorzystać na swoją korzyść. Teraz się nie da bo każda akcja kończy się 2/3 sekundową blokadą na sterowanie . 

W praktyce starcia w parterze wyglądają teraz tak że każdy spamuje próby przejścia i gra (losowo?) rozstrzyga takie pojedynki na korzyść jednego gracza.

Nie ma żadnej kontroli w parterze , ciosów też jak na lekarstwo . Może to i wygląda efektownie , ale nie tak to powinno wyglądać.

 

-Spam .  Tak powinna się nazywać ta cześć.  Tak jak mówiłem wcześniej było to i w Fight Nightach jest i tu . Testowałem dzisiaj z kumplem , jeden stał drugi spamował ciosami, zarówno na czysto jak i na blok. I co się okazało? Atakujący traci dużo mniej staminy niż ten atakowany. Spamowanie nigdy wcześniej nie było tak promowane , widać to zwłaszcza w parterze , który wydaje się nie uwzględniać ilości staminy przy możliwości , szybkości i dokładności próby zmiany pozycji.

 

-Jeszcze większa losowość walk niż w UFC 1. Mam wrażenie że wszelkie zakończenia KO są jeszcze bardziej randomowe niż w poprzedniej części .

 

 

Tak więc ja się od zakupu wstrzymam . Ale rozumiem że są osoby którym ta część przypadnie do gustu ,  do mnie niestety ten nowy model rozgrywki obrany przez EA totalnie nie trafia . W stójce jeszcze jakoś to wygląda ale w parterze jest dramat, zero kontroli nad tym co się dzieje a mówi wam to gość który w serii Undisputed i poprzednim EA UFC miał wyniki na poziomie 70% wygranych przez poddanie, zwyczajnie nie czuje tej gry i troszkę rozczarowany będę musiał zrezygnować z zakupu, a szkoda bo byłem troszkę napalony na tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie wezmę, mnie tam te partery i masterowanie tego nie interesuje - to ma być gra na odstresowanie, szybkie dwie walki prania po mordach i żyje się dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pograniu trochę w betę już wiem że mogę spokojnie pieniądze schować do portfela.

Przedstawię plusy i minusy UFC 2 JEST TO TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA.

Plusy

+ Ogólna oprawa audiowizualna (z drobrnym minusem , opiszę później) Nowe animacje , ogólna poprawa grafiki .

+Kreator postaci . Wreszcie możemy się pobawić wyglądem naszego zawodnika . Świetny edytor tatuażów.

+ Ogólna siła ciosów , czuć moc w silnych uderzeniach , nie są to już takie puste cepy jak w poprzedniej części.

+ Większa dynamika starć.

Minusy

- Zacznę może od najmniej ważnego czynnika ale mnie irytował juz w poprzedniej części. Durny filtr który powoduje śnieżenie obrazu , w trakcie gry to już widać ale to jak to wygląda na powtórkach to już jest jawna kpina .

-Nowe sterowanie . Dlaczego? A bo EA widać w swoich produkcjach stara się ostatnio iść w kierunku user friendly tak powiem nawet więcej to jest noob friendly.

O ile poprzednie sterowanie wymagało jednak jakichś umiejętności wyczucia i timmingu tak tutaj mamy totalny spam .

W parterze możemy albo próbować zmienić pozycję , albo próbować blokować przeciwnika . W UFC 1 można było przerwać próbę przejścia i szybko zablokować rywala który próbował ten moment wykorzystać na swoją korzyść. Teraz się nie da bo każda akcja kończy się 2/3 sekundową blokadą na sterowanie .

W praktyce starcia w parterze wyglądają teraz tak że każdy spamuje próby przejścia i gra (losowo?) rozstrzyga takie pojedynki na korzyść jednego gracza.

Nie ma żadnej kontroli w parterze , ciosów też jak na lekarstwo . Może to i wygląda efektownie , ale nie tak to powinno wyglądać.

-Spam . Tak powinna się nazywać ta cześć. Tak jak mówiłem wcześniej było to i w Fight Nightach jest i tu . Testowałem dzisiaj z kumplem , jeden stał drugi spamował ciosami, zarówno na czysto jak i na blok. I co się okazało? Atakujący traci dużo mniej staminy niż ten atakowany. Spamowanie nigdy wcześniej nie było tak promowane , widać to zwłaszcza w parterze , który wydaje się nie uwzględniać ilości staminy przy możliwości , szybkości i dokładności próby zmiany pozycji.

-Jeszcze większa losowość walk niż w UFC 1. Mam wrażenie że wszelkie zakończenia KO są jeszcze bardziej randomowe niż w poprzedniej części .

Tak więc ja się od zakupu wstrzymam . Ale rozumiem że są osoby którym ta część przypadnie do gustu , do mnie niestety ten nowy model rozgrywki obrany przez EA totalnie nie trafia . W stójce jeszcze jakoś to wygląda ale w parterze jest dramat, zero kontroli nad tym co się dzieje a mówi wam to gość który w serii Undisputed i poprzednim EA UFC miał wyniki na poziomie 70% wygranych przez poddanie, zwyczajnie nie czuje tej gry i troszkę rozczarowany będę musiał zrezygnować z zakupu, a szkoda bo byłem troszkę napalony na tą grę.

Poczytaj troche o grapple advantage to sie dowiesz od czego zalezy i kto ma przewage w parterze.

http://www.operationsports.com/forums/ea-ufc/873589-ea-sports-ufc-2-dynamic-grappling-breakdown.html

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Thetruth90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam ufc1 a chcialbym zagrac w ufc2 jakiekolwiek demo zeby zobaczyc co jest z czym,czy jakas okrojona bete czy cokolwiek, jest taka opcja by czlowiek niezwiazany z gra jakos ja wytestowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć iksboksa i usługę EA Access, wtedy możesz przetestować 5 dni przed premierą pełną wersję.

Ewentualnie zapisać się do zamkniętej bety, niestety zapisy są już zamknięte.

Tak to wygląda w skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×