Skocz do zawartości
BouncyBear

PS4 nie wyświetla obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zapalonych graczy i nie tylko. Jestem nowy na forum i zarejestrowałem się, żeby uzyskać odpowiedzi na moje pytania. Najpierw jednak opiszę na czym polega mój problem. Otóż ok. 3 tygodnie temu stałem się szczęśliwym (jak się później okazało nieszczęśliwym) posiadaczem konsoli PS4. Konsolę podłączyłem do swojego monitora iiyama E2278HD (obsługuję HDCP) poprzez przejściówkę dvi-hdmi. Wszystko działało przez jakiś tydzień, po czym zabrałem sprzęt w inne miejsce i podłączyłem do w sumie dwóch telewizorów bezpośrednio kablem hdmi. Kiedy wróciłem i podłączyłem z powrotem do monitora to początkowo monitor nie wykrywał obrazu. Pomyślałem, że podłącze jeszcze raz okablowanie i zatrybi. Zatrybiło, ale do czasu. Tego samego dnia chcąc odpalić sobie Wiedźmina monitor już zupełnie tego obrazu nie wyświetlał. Zacząłem kombinować, kupiłem inny kabel hdmi oraz przejściówke. To samo. Byłem nawet w serwisie pogwarancyjnym playstation, żeby zdiagnozować usterkę. Facet nie do końca mi to sprecyzował i powiedział coś tam o jakimś kodeku bla bla bla, po czym krzyknął za taką naprawę od 300-500 zł. Oczywiście konsola jest na gwarancji. Tyle tylko, że naczytałem się niezbyt pochlebnych opinii o serwisie gwarancyjnym Sony, o tym, że konsole wracają porysowane itp. I tu pojawiają się moje pytania:

1. Czy to, że konsola była podłączona przejściówką dvi-hdmi do monitora oraz to, że często musiałem ją odłączać aby wpiąć z powrotem normalny kabel dvi w celu uruchomienia PC mogło w jakiś sposób uszkodzić konsolę (dokładnie port hdmi)?

2. Czy podłączenie konsoli do telewizorów (był to Sony oraz Samsung) mogło coś poprzestawiać w konsoli?

3. Jakie są Wasze doświadczenia z serwisem gwarancyjnym? Z tego co czytałem konsole są wysyłane gdzieś do Francji (wtf?!), tylko nie wiem dlaczego skoro w Warszawie jest serwis PRAM, który ponoć zajmuje się naprawą PS4. Proszę o wyjaśnienie kogoś obeznanego z tą procedurą.

 

Dodam jeszcze, że po podłączeniu konsoli do monitora obraz cały czas jest czarny a gdy ją wyłącze to przez chwilę widoczny jest "śnieg".

 

Ogólnie jestem mocno rozczarowany awaryjnością PS4. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się, że sprzęt przestał działać po tygodniu użytkowania... Albo po prostu mam pecha i trafiłem na trefny model.

Jeśli ma to jakieś znaczenie to jest to wersja z dyskiem 1TB.

 

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się często wpina i wypina kabel hdmi, to sie powinno kupic zlaczke żeński-zenski hdmi, wtedy nie uwalisz portu hdmi w żadnym z urządzeń. Sprawdź konsole z telewizorem. Jak będzie działać to kup tv jak nie chcesz wysyłać na serwis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się często wpina i wypina kabel hdmi, to sie powinno kupic zlaczke żeński-zenski hdmi, wtedy nie uwalisz portu hdmi w żadnym z urządzeń. Sprawdź konsole z telewizorem. Jak będzie działać to kup tv jak nie chcesz wysyłać na serwis ;)

Właśnie sęk w tym, że kupno telewizora odpada. Sprawdzę w ten weekend czy działa pod TV tak czy inaczej. Co do tej złączki żeński-żeński hdmi to nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać. Możesz sprecyzować? Chodzi tutaj o to, żeby kabel hdmi był na stałe wpięty w konsole i w monitor, tyle, że monitor ma jedynie wyjście dvi a ja potrzebuje korzystać raz z PC raz z konsoli a monitor mam tylko jeden. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sęk w tym, że kupno telewizora odpada. Sprawdzę w ten weekend czy działa pod TV tak czy inaczej. Co do tej złączki żeński-żeński hdmi to nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać. Możesz sprecyzować? Chodzi tutaj o to, żeby kabel hdmi był na stałe wpięty w konsole i w monitor, tyle, że monitor ma jedynie wyjście dvi a ja potrzebuje korzystać raz z PC raz z konsoli a monitor mam tylko jeden. Nie mam pomysłu jak to rozwiązać.

 

1. sprawdz czy dziala pod TV (ale to juz wiesz)

2. przejsciowka/przedluzacz HDMI meski/zenski

36277_1421405032_0.jpg

Jak widzisz na załączonym obrazku meska koncowke wtykasz na stale do  konsoli zeby nie ruszac kablem, a do zenskiego wtykasz meska koncowke od kabla ktory prowadzi do monitora. W Twoim wypadku, uwazam ze to srednie rozwiazanie bo poza faktem podlaczania  TV 2 razy z tego co opisales to kabel nie jest co chwila odpinany od konsoli tylko od monitora.

 

3. kolejna  rzecza ktorej mozesz poszukac (na szybko nie znalazlem niczego w przystepnej cenie)  to przelacznik KVM. Z odpowiednimi wejsciami. Do takiego przelacznika wpinasz np DVI od kompa i przejsciowke DVI-HDMI do ktorej wpisasz kabel od konsoli, jak sama nazwa wskazuje oba urzadzenia moga pracowac a przelacznik sluzy do zmiany zrodla sygnalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, kabel hdmi z przejściówką dvi był co chwila odpinany od monitora a nie od konsoli, dlatego nie wiem dlaczego port hdmi konsoli się rozwalił... Obczaję tą opcje z rozdzielaczem sygnału.


Może coś takiego zdałoby egzamin?

http://www.conrad.pl/Opinie.htm?websale8=conrad&tpl=tpl_read_prod_rating.htmπ=973838&ci=SHOP_AREA_258249_0410006

To znaczy ten męski hdmi podlączam do przejściówki dvi a do tych obydwu żeńskich dwa oddzielne kable hdmi, jeden do konsoli, drugi to komputera. Tylko pytanie co by się stało gdybym miał uruchomione PC i PS4 jednocześnie.

Edytowane przez BouncyBear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BouncyBear

Sprawdz czy w konsoli masz głębię kolorów 24 bity na piksel. Wyższą wartośc monitor może nie widzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozgaleznik (bo ten rozdziela sygnal z jednego wejscia na 2 wyjscia) tylko przelacznik (gdzie aktywnie mozesz wybrac wyjscie)

przyklad (nie mowie ze bedzie dzialac musialbys  poszukac czegos pod siebie, a ja poza faktem ze takie przelaczniki istnieja nie mam praktyczej wiedzy, uzywalem kiedys jednego ale to jeszcze ze zaczem d-sub(vga))

http://allegro.pl/kvm-switch-aten-cs-682-dvi-usb-audio-2-komputery-i5453498444.html

 

I zanim zaczniesz sie zastanawiac w co inwestowac to - sprawdz co z konsola i czy  dziala na jakim kolwiek  wyswietlaczu.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie takie coś już na pewno zdałoby egzamin:

 

http://sklepwideo.pl/switch_hdmi_hd0006

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 

 

I zanim zaczniesz sie zastanawiac w co inwestowac to - sprawdz co z konsola i czy  dziala na jakim kolwiek  wyswietlaczu.

 

Oczywiście, że najpierw sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 było tak, że po podłączeniu konsoli np przez kabel Euro do starszego typu telewizora i ponownym podłączeniu przez hdmi do tv z tym standardem trzeba było zrestartować ustawienia konsoli poprzez przytrzymanie przycisku power aż do ponownego "piknięcia". Nie wiem jak jest w PS4 bo jeszcze nie posiadam. Może warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 podlaczysz tylko przez hdmi, wiec nie ma mowy o kablu euro i resecie ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj też kiedyś "poległem" z konsolą klienta - wróciła od nas z serwisu do klienta po wymianie lasera i klient zgłasza problem: braku obrazu... Krótka prośba o wejście w tryb awaryjny i ponowne uruchomienie konsoli. Pomogło.

Dziwne, że konsola sama nie była w stanie poprawnie wybrać właściwych parametrów sygnału HDMI - takie to sony jest zabawne ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże że to tylko wina ustawień to może po prostu zostaw PS4 podłączone do TV a zaopatrz się w PS TV które podepniesz do monitora

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×