Skocz do zawartości
Danielski_82

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

No to póki killu nie rozpędził i nie posprzątał jeszcze tego off-topu, mała prezentacja gry z X1:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem , dzięki morph :)

State of Decay skoro lezy dwa miechy polezy jeszcze chwila :)

Mam nadzieje że ogarnė , jak mówiłem nic nie wiem o tej gierce własciwie nie wiem czego sié spodziewać , tylko zeby customizacja statku byla i mozna sobie zrobic full black ala vader :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam usprawiedliwienie , na tablecie ciéżko trafić paluchami w ikonki :)

Skoro mamy swój kącik to liczę na jakaś pomoc w temacie bo na bank w tym utkne , jakieś tipy na początek ? Zarzucił ktoś poradnikiem ale jego rozmiar mnie negatywnie zaskoczył , ktoś się w ogóle przebił przez to kompendium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam te poradniki, tutorial pokazuje moze 5% samej gry - podstawy pilotażu, a do całej reszty musimy dochodzić sami - co moze byc nieźle frustrujace, gdyż gra to niezły oldschool i nie wybacza, ani nie prowadzi za rączkę nawet na początku. Taki przykład: przed lekturą poradnika szukałem miejsca zbycia danego towaru ręcznie na mapie galaktyki, klikając jeden po drugim układ i wszystkie po kolei stacje jakie w nim były. Teraz włączam filtr szlaków handlowych z uwzględnieniem tylko tego towaru jaki mam w ładowni i od razu widac gdzie w okolicy jest największe zapotrzebowanie. To tylko mały przykład - gra jest tak rozbudowana i ma tyle opcji, że poradnik lub how to z YT powinny być obligatoryjne - nie bedzie sie aż tak wiele traciło z rozgrywki przez głupią niewiedzę..

Wysłane z iPh... aa wal sie Banzaj :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra.... Pogralem godzinke i powiem, ze... Nic nie zrobilem. Ta gra mnie przerasta, przynajmniej ogarnalem troche latanie, naddzwiekowa i dokowanie. Ale robienie misji, itp to czarna magia. Bez poradnika nie siadam do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach, poczatki w tej grze to jak zderzenie malucha z czolgiem.

Tak jak mOrph mowi, poradniki trzeba przeczytac i obejrzec, bez tego mozemy co najwyzej skonczyc w odleglej galaktyce bez paliwa;pp

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% racji. Mimo, ze moje poczatki growe siegaja commodore to przez te ostatnie lata czlowiek sie rozleniwil przytych grach co wychodza.

A co do gry to kosmos... Przyklad: wypinasz statek ze stacji, chcesz wyladowac jeszcze raz i dostajesz kare bo nie masz pozwolenia na podejscie... I rozkmina... Jak to ku... uzyskac. Wchodze w kontakty... Jest stacja, prosba o pozwolenie i ladujemy w wyznaczonym doku... A to dopiero 15 minut gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj po 2 miesiącach wróciłem do gry - zero pamięci co do klawiszologii (na ch mi tutoriale!!) - pierwsze co to szybki mash po przyciskach (oczywiście na stacji, bo jakżeby inaczej) - wysunięte hardpointy i strzał w stację... Stacja już Hostile, wykup ubezpieczenia rozpieprzonego przez nich statku - żyć nie umierać. Ponieważ chwilowo mam transportowca do szmuglowania na czarnym rynku - zero tarcz i prowadzi się jak krowę - przy wychodzeniu z doku feralnej stacji przykurw..łem w jakieś budynki ---> wykup ubezpieczenia z rozpieprzonego statku.. Trzecia próba wylotu już bardziej udana, gdyż doleciałem do śluzy, a tam szybki skan statku i.. zapomniałem, że miałem towary z czarnego rynku...  :wallbash:  :wallbash:  :wallbash: ponowna wizyta u ubezpieczyciela (chyba podniosą mi składkę :biggrin: ) Uwielbiam tą grę  :woot:

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah!!!! Zarobilem 25k cr, pierwszy raz:):) misja zrobiona. W koncu cos bo juz mialem 500 cr tylko bo na paliwko szlo:):):) radoszka:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły hardcore trzeba przyznać , Arma w kosmosie :) Przez trening i filmiki z yt się przebiłem stosunkowo gładko , ale sam początek wyszedł zabawnie wzialem pierwszą z brzegu misje i myślałem że w miaré blisko to bedzię a tutaj trasa że chyba kilkadziesiąt razy trzeba by było korygować . Ledwo co starczyło paliwka na powrót do stacji muszę przemyśleć co dalej :) Ale po drodze ubiłem jakiegoś typka i nagrodę dostałem 13 tysi bedzie na jakieś zakupy na początek :) Sama walka i sterowanie mi się podoba bardzo , w coś takiego chciałem pograć :) Ale aspekt ekonomiczny i kartografia gwiezdna że tak powiem ciężko powiedzieć czy mnie wkręci na masę godzin , odległości widać że są nomen omen kosmiczne :) Na pewno trzeba dłużej pograć ale klimacik to gra ma boski a muzyczka Carpenterem mi zajezdza , do polatania bez presjii nadaje się wyśmienicie a tego się bałem najbardziej :)

Edit : Kilka h pózniej udało mi sié ukończyć misje handlową :) Wracając zabrakło mi paliwa także od razu miałem przykład jak szukać jakiejś stacji w pobliżu , koniec końców powróciłem do bazy bogatszy o 35 tysięcy tych kredytów :) Teraz pytanie czy warto inwestować w stateczek startowy .... no i ogólnie co dalej :) Ale gierka ma świetny ten klimacik czuję się pustkę i spokój że tak powiem :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepadł mi ticket po odbiór nagrody za bounty kiedy się przyczepiła władza i mnie zestrzeliła , tego ubezpieczenie mie obejmuje ? :)

Ale ogólnie na ten moment raczej śmieciowe misje porobiłem zbieractwo itp. samo używanie luku bagażowego fajnie oddane graficzka jest taka retro prawie jak na nostromo :)

Dobra gierka powiem tyle , i pierwsza od lat gdzie potrzebowałem jakiegoś filmiku how to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w sidewindera nie opłaca się inwestować, dlatego, że najszybsza kasa na początku, zanim nie wbijesz wyższych rang, jest z handlu - tak na czarnym rynku, jak na legalu. Nawet, żeby zrobić sobie statek pod bounty hunting, musisz wyłożyć drżącą rąsią gotóweczkę, a ta najszybciej płynie z handlu... Jak najszybciej przejdź na Haulera i maksymalnie zwiększ jego ładownie, potem znajdź jakieś dwa układy w miarę blisko siebie, gdzie podaż/popyt się ładnie zazębiają i zacznij grindować kasę. Uzbierasz coś koło 300tysi - kupujesz Cobrę MKIII i zwiększasz ładownię na maksa i dalej grindujesz. Np z miejsca, gdzie z Mroczasem ssiemy kasę, na Haulerze (chyba 20 ton cargo max) dawało się wyciągnąć ok 26tysi w obie strony (dwa skoki ok 6 minut), za to już na Cobrze (56 ton cargo) przy tym samym rodzaju ładunku leci ponad 80 tysięcy co 6 minut. Mój następny statek to Type-6 i tam już mamy 100 ton w jedną stronę - wtedy można pomyśleć o odkładaniu na Pythona (56mln cr), czy inną Anacondę (140 mln cr :shok: )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem mniej więcej żeby pokursować z towarem w obie strony dzięki za rozpiske, kilka razy podchodziłem do misji bojowych gdzie mimo wszystko za słaby byłem następnym razem pogrinduje właśnie na małej trasie i zainwestuje w ten statek :) Pewnie bym jednak później inwestował głównie w uzbrojenie bo mnie ciągnie do walki :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikropłatności są czy nie ma?

Nie ma

 

@Danielski

Wal tam do nas - system Gilgamesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morph, ja wczoraj zauwazylem ze w gilgameshu jest totalne bezprawie. Kazda prawie stacja oferuje darmowe "przewozy" niewolnikom, za ktore zarabialem 70k w 2 minuty lotu, 2 razy machnalem kurs z macal na bunch city i z macal na koral dock czy jakos tak i mam teraz 220k w drodze po cobre:):):) a ten nasz kursik z herbata to jest zalezny od tego ile wozimy, ja kolo 3 nad ranem robilem za herbate prawie 8 tysi profitu a w powrotnej 1200 za tone. Czyli przebijalem 30k. Kosmos.

Danielskiemu proponuje zakup fuel scoopa zamiast shield generatora. Kosztuje NIC:) a nie trzeba sie stresowac o paliwo:)

I to uczucie kiedy laduje w bunch city dock 44 a obok widze cobre:) wchodze w kontakty, a tu Morph parkuje obok:):):)

A co do tego co Ci sie pytalem o skanowaniu, ze czasem sie da czasem nie. Skanowac moge wszystkie obiekty deep space przy ktorych nie bylem, natomiast zamieszkane maja mapy i skanowac sie nie da. Jak kupie jakis szybki statek to polece gdzies na jakas gwiazde i zobaczymy czy cos znajde. Wczoraj tak lecialem 15 minut ale zadnej planety:( jedynie szczatki pojazdow. Ale jakbym mial advanced scanner to juz inna bajka:)

Edytowane przez mroczas87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudneeeeeeeeee sprawy:):) wlasnie przyjalem faila, jestem 200 tys w plecy i cobry nie bedzie:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że wczoraj był ogólnie udany dzień :D ja się tak przyzwyczaiłem do automatycznego dokowania, że jak tylko mogę to je włączam, odkładam pada i przeglądam neta, czy cokolwiek. Został mi dosłownie jeden ładunek do dostarczenia (400 tysi) , żeby móc kupić statek - a mój kochany komputer pokładowy uznał, że nie widzi pierścienia stacji o średnicy kilku kilometrów .. of koz latam bez osłon.. 

 

Wracając do miodności - jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek zagrywał się w jakikolwiek Frontier, Master of Orion itp itd - wsiąknie w to na długi, długi czas. Dziś, na ten przykład, złapałem się na tym, że rano przy kawie, zamiast zrelaksować się przed wyjściem do pracy przy tv, musiałem na szybkiego wykonać kilka skoków, bo "tak niewiele mi już brakuje".. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz na Lakona type 6? Ja odrobilem wczoraj troche kasy i brakuje mi 50 kola do cobry, ale chce miec troche w zapasie. Tylko jak kupie cobre to przerzucam sie na bounty hounting:):) a potezne cargo wykorzystam do tego co znajde:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Type-6 już latam :biggrin: teraz potrzebuję FSD klasy A, bo najlepsze trasy wymagają skoku ponad 15ls - ale wtedy masz jakieś 3tysie od tony

 

Patch 1.5 jeszcze w tym roku na X1 - czas zacząć odkładać na to cudo:

Cutter_near_planet.jpg 

na wejście 200.000.000 a z osprzętem takim, jaki bym chciał - równo miliard... yhhh  

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zebralem 1 mln Cr ale kupilem cobre, 700 tysi w zapasie. Ulepszylem jej bronie, shieldy, fsd i w sumie robie misje, glownie przemyt niewolnikow. A do tego akurat nie potrzebuje lakona t6:) no i bezpieczniej majac 4 dzialka i obrone:) zbieralem teraz 1,5mln na advanced scaner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście bardziej w temacie, mówią coś o wersji na PS4? Bo mówili, że ma być, ale kiedy to już nie :)

Jeśli się ukaże na PS4, to nie widzę już zupełnie miejsca na gry typu No Mans Sky.

 

BTW.

Kiedyś ludzie narzekali mocno w Elite na wieczną nudę i jedynie handlowanie rzeczami i nic poza tym.

Coś tam ciekawego się zmieniło? Mieli niby dodać planety i możliwość lądowania na nich, ale coś dalej?

Będzie można siekać tam wszystko czy tylko na zasadzie, wyląduje zobaczę i odlatuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×