Skocz do zawartości
Danielski_82

Elite: Dangerous

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie troszku od szmuglowania odciąga bycie zależnym od misji - albo będzie, albo będzie za śmieszne pieniądze, albo w ogóle nie będzie. Wolę stały, pozbawiony ryzyka (no chyba że pieprzony HAL znów coś wymyśli..) i pewny dochód - teraz jestem w systemie w którym zarabiam 200.000 za jeden skok 4ls i z powrotem. Przy lepszym napędzie będę wyciągał 350.000 na tym Lakonie. Jeśli zainwestuję w Type-7 to wyciągnę 700.000 z jednego skoku  

 

@up

lądowanie już jest na piecach - na powierzchni są bazy, przedmioty i artefakty do znalezienia itp - na X1 będzie styczeń-luty. Co do tego co można robić to - polityka i misje wszelakie dla różnych frakcji, normalny handel, bounty hunting tak z UI jak i pvp, stricte eksploracja lub pvp w stylu close combat, ale w kosmosie. Co do PS4 to myślę, że zbyt nadmuchali bańkę NMS, żeby przed tym wypuścić - jeśli wyjdzie to obstawiałbym połowę/koniec 2016

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morph -> zalezne, niezalezne ale latam po ukladach gdzie jest totalny rozpierdol:) handel ludzmi kwitnie, i praktycznie tylko takie misje sa. A jesli akurat nie ma misji z handlem ludzmi to biore co jest i dopakowuje cargo normalnym towarem i lece. Ogolnie to jednym skokiem robie 150-200k Cr a pamietaj, ze mam cobre. Z Cobra latajac z herbata bym z 80 k wyciagal za 2 skoki. Ale i tak pezygotowuje sie pod bounty hounting, bronie, haki na wyciaganie z hiper itp. Zreszta, do roboty mam co chwile cos i tak na dobra sprawe moge wziac obojetnie co i nudzic sie nie bede. Teraz trafilem do systemu, ktory ma tyle planet, ze szczeke zbieralem przez pol godziny. Nawet nie wiem ile godzin juz nabilem ale czuje sie jakbym ta gre odpalil dopiero godzine temu.

A co do wersji na ps4, to moim zdaniem nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek poczytałem o nich i to świetna sprawa że nadejdzie już zimą , wprawdzie klimat w grze jest kapitalny ale na ten moment poza zabawą w boba fetta i farmie na statek za wiele dla siebie nie widzę bo ekonomia i surowce to mnie nie kręcą za bardzo :) Przydał by się jakiś wątek fabularny , skupiony w jakiś konkretnych układach gdzie były by bardziej złożone misje czy nie wiem randomowe dialogi z nie wiem nadzorcami stacji . Jakieś kantyny na tych stacjach ? Coś w tylu pazzaka ? Może jakaś galaktyczna akademia wljskowa gdzie można sie zapisać ? Podstawa jest będę śledził na pewno rozwoj tej gry , na ten moment jest to šwietny symulator pustki kosmicznej hehe :)

Edit : spoko smaczek z tym kosmicznym pogrzebem :) Ja nie mam wątpliwości że ta gra jest nietuzinkowa i trzeba sobie samemu szukać przygód taki trochę sandboks ostateczny hehe , ale no mocno liczę na te dodatki zwłacza na łazik :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy tylko. W grze Star Citizen:):):) ja tam klimat lapie garsciami w tej grze. Ostatnio lece sobie miedzy gwiazdami, skanuje teren w poszukiwaniu planet i natrafiam na sygnal konwoju, wychodze z hipernapedu przy nich, patrze w to co mowia a tutaj msza pogrzebowa. Popatrzylem jak goscia wywalaja w kosmos, odprawiaja msze i polecialem. Dla mnie jest tutaj tyle smaczkow, ze nie wiem o czym wspominac. Juz np samo namierzanie ladunku w kosmosie i przechwytywanie to jakis mega kozak, czulem sie jakbym osobiscie sterowal stacja kosmiczna i cumowal cargo:):) sprawdzilem wlasnie ile mam godzin i okazuje sie, ze juz 15 godzin walnelo i nawet nie wiem kiedy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wersji na ps4, to moim zdaniem nie ma szans.

Sami powiedzieli, że wersja na Ps4 będzie. Nie powiedzieli tylko kiedy...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli a zrobia to wiadomo jak bywa:) miedzy premiera na pc i premiera na xa troche minelo, a na ps4 bety jeszcze nie zapowiedzieli, a sama beta troche potrwa tak jak w przypadku poprzednich platform. Wiec narazie tego nie widze. Na pewno do tego czasu wyjda na ps4 i xbox one duzo ciekawsze gry:) patrzac na daty premier to najblizszy termin wyjscia to cos kolo listopada/grudnia przyszlego roku.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm taki pomysł mi do głowy przyszedł ....

Czy był ktoś w Układzie Słonecznym ? :)

Nie mogę wlecieć do naszego układu pooglądać IO i Europy z bliska , "requires Sol System Permit" ... fak :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wozilem towary coraz blizej centrum, ewentualnie jakiejs nebuli i przez 3 godziny przelecialem jakies 100-150 Ly, wchodza w mape galaktyki a do centrum pozostalo jedynie 25,000 Ly, takze moze przed 50tka, eeentualnie przed xbox two:) sie wyrobie^^ do nebuli oche blizej, moze jakies 8,000 Ly:):)

A tak w ogole to popsulem sobie cobre, bo to jest bardzo specyficzny statek, ktory w podstawowym zestawie posiada shield generator class 4. No i go sprzedalem dla wiekszego cargo, a problem jest taki, ze praktycznie niemozliwe jest znalezc shield generator class 4. Wiec pozostaje mi sprzedac cobre i kupic nowa, albo przejsc na inny statek. Problem ogolnie znany na forum, tysiace osob mialo z tym problem.

A co do zmiany statku, uzbieralem 1,5mln i nie wiem co robic. Transportem w sumie sie duzo nie zajmuje. Kusi mnie ten Rare Transport, na odleglosci powyzej 130 Ly ale jestem jeszcze blady w temacie. A na handel niewolnikami, ktory teraz uprawiam nie potrzebuje duzego cargo. Wiec mysle czy czasem nie ubrac cobry w Advanced Scanner i poleciec w glab szukajac nowych gwiazd i planet. Ehhhh, tyle do roboty, ze sie zdecydowac nie moge.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza?:) nic sie nie chwalicie wydarzeniami?:) ja dzien zakonczylem przesiadka na lakon t6, ulepszylem mu fsd do skokow na 14ly przy pelnym zaladunku, cargo na maxa i sie bawie w handel:) dzien zamknalem majac 1,3mln w gotowce:):) czyli ogolnie petarda. A najlepsze jest to, ze polecialem na skraj zamieszkalych terenow na zachodzie od SOL, a pozniej musialem wracac 300ly, zeby cokolwiek zarabiac:) bo tam sie nie dalo:):):) a raczej terenow nie znalem. Teraz jestem niedaleko SOL, szkoda, ze tez nie mam jeszcze dostepu:(

Musze teraz zebrac pare ladnych baniek i kupuje DB Explorera i jak go ulepsze pod zwiedzanie to na tym koncze handel, bo na pewno juz nie bede zbieral na t7 a tym bardziej na anaconde:):)

Przerobilbym lakona t6 na explorera ale niesamowicie sie nagrzewa i niestety fuel scoop ciezko idzie. Z kolei na wypasione ASP pod explore potrzeba 60 mln a diamondbacka da sie zrobic za 10, a rozni sie tylko dlugoscia skoku o 5ly

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gadam z Tobą, bo jakbyś nie zaczął dopytywać się o ED to ja bym chodził wyspany...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko My na calym swiecie kupilismy ta gre:)

Jest kilku zawodnikow na kompach ale czy na xie? Nie mam pojecia.

A co do CoDa to grasz w jakies pierdoly ciagle Kill, to musialem sam sobie w cos pograc;):)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra nasyciła szybko , raczej z doskoku będę sobie latał bo ostatnio się złapałem że zwykła misja z powrotem plus dokowania to mi potrafią kilka h zająć :) A handel mnie nie wciągnał , nie przepadam za farmieniem na konsolach nudzi mnie a więcej w tej grze nie ma za bardzo . Ale to latanie , nawet samo przeglądanie mapy gwiezdnej jezu jaki to ma klimacik , kiedy zaczynasz coraz bardziej oddalać widok ech :) Takźe naaet dla pozwiedzania sobie nadaje się znakomicie moim zdaniem pięknego kosmosu , ale jaki gra to taki Vermeer z Amigi handel między stacjami mało tu walki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mało walki? Toz tu mozesz cały czas walczyć jak chcesz i jedynie po amo wpadać na stacje. A co do takich długich powrotów to chyba brakło Ci poradnika do podstaw lotu :/ przemieszczanie sie to chwila, a dokowanie razem z dolotem do stacji to ok 30sekund

Wysłane z iPh... aa wal sie Banzaj :p

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo walki?:) bierz misje na bounty hounting i lec poluj, mozna zarobic rownie duzo jak na handlu. Lubisz zwiedzac? To kup Rare goods i lec 170 ly, po czym sprzedaj i zarobisz 1mln Cr za 20 ton towaru. Albo po prostu kup fuel scoopa, i lec do centrum:) odkrywaj gwiazdy, a jak ocisz to bedziesz bogatszy o 10mln:)

Na dobra sprawe, w tej grze handel to 1/100 tego co mozna robic wiec akurat nie zgodze sie z twierdzeniem, ze poza handlem nie ma nic do roboty. Bo ja handel zaczalem wczoraj jak kupilem T6, a zarobilem 2 mln na czyms innym.

No i jeszcze jest gornictwo, ktore podobno tez kokosy przynosi ale nie testowalem z braku czasu wiec sie nie wypowiadam:):)

EDIT: morph mnie uprzedzil.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta widziałem , automatyczne dokowanie tankowanie z gwiazdy itp ..... To już dla mnie w ogóle niszczy ten klimacik , nie po to biore pada do ręki żeby go odkładać i net przeglądać :) Gra ma świetny klimat ale trzeba przyznać że bie jest dla kazdego , za to do pozwiedzania nadaje się znakomicie ..... no ale żaden z tego killer w obecnej postaci , takie jest moje zdanie kiedy jedenym celem jest farma na nowy statek :)

Wyjdą dodatki z pc wtedy będzie można się następny raz orzyjrzeć :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dla mnie te wszystkie automaty buduja ten klimat. Po to zarabiam kase, zeby kupowac sobie ulepszenia do statku. Automat do dokowania? Kurde bez tego nawet nie mialbym sie kiedy wysrac, bo by mi kredyty uciekly^^ morph tez chyba sra na szybko jak ma autodocka.

Tankowanie z gwiazdy jest przy exploringu potrzebne bo na niezamieszkalych terenach nie ma gdzie tankowac:) wiec bys zrobil 10 skokow i zaczal nadawac SOS:) ja przez pierwsze 5 odzin tez myslalem, ze taka sobie gierka i do pozwiedzania fajna, a teraz nie moge sie oderwac.

Co do stwierdzenia, ze gra nie dla kazdego, masz racje. Ale jak juz komus sie spodoba to killer niesamowity. Ja akurat mialem przyjemnosc spedzic pareset godzin w grze X2, a uwazam, ze ED bije ja na glowe i tyle. A dopiero co zaczalem odkrywac rozne smaczki:)

A co do celu: moim celem, owszem, jest farma na nowy statek ale tylko po to, zeby zrealizowac inny cel, ktorym jest dotarcie do Sag A no i naznaczenie kilku planet swoim nickiem. A jak wroce z tej wyprawy to pomysle:)

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no spoko , piszę wam po prostu jak to u mnie wygląda , ja gram w bardzo różne gry ze wszystkich gantunków jedne podejdą bardziej drugie mniej żadna filozofia :) Elite Dangerous jest świetną grą ze świetnym klimatem i każdy może sié poczuć jak doctor Arroway śmigając po tych tunelach , ale jak ktoś nie ma silnej zajawki na grind i farmienie to raczej nie będzie zarywał nocki za nocką bo nie ma tu jakiejkolwiek fabuły ja o tym nie wiedziałem więc imo warto o tym wspomnieć , potraktujcie to jako opinie betonu konsolowego :) Mam nadzieje ze szybko dodatki z pc wyjda :)

X2 spoko , grałem na poerwszym xie :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra jest fenomenalnie skonstruowana, gdyż wymusza w pewien sposób wypróbowanie wszystkich opcji, które oferuje - a ponieważ te opcje są mocno rozbudowane - spędzenie z nią multum godzin jest rzeczą całkiem naturalną. Zaczyna sie jako totalny janusz i ciułacz, gdzi aby zacząć myśleć o CQC trzeba nazbierać gruuubą kasę - więc co janusz robi? To co w normalnym życiu - zaczyna kombinować, bo wie, że jak wypłynie na głęboką wodę to mu rekiny mordę skują i się skończy kozakowanie. Tak więc siłą rzeczy poznajemy handel/szmuglowanie i tu zarabia się pierwsze miliony. Przychodzi moment kiedy janusz mówi stop, starczy komiwojażerki i bierze się za zwiedzanie - z którego można wyciągnąć także sporą kasę (na ten przykład, koleś z redita walnął sobie wycieczkę z której przywiózł dane za 1,2 miliarda kredytów...). Ale po takim czasie ma się dość zwiedzania i zaczyna się myśleć o sprawdzeniu umiejętności w pvp z nowo nabytym za ciężką gotówkę statkiem lub też o Power Playu, żeby dostać możliwość kupna jeszcze lepszego sprzętu. To są tygodnie grania, żeby poznać te wszystkie opcje - ale POZNAĆ, a nie zobaczyć. A tu przyłazi taki maruda, który traci czas na dokowanie - dostaje gotowe rozwiązanie problemu w postaci automatu do dokowania - i też jest źle - no to o co cho?? ;p

 

a teraz zczajcie to:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładną sobie historie do tego dopowiedziałeś , a tak ogólnie robisz to samo :) To dokowanie automatyczne i przytyk nie fair , miałbym tak grać nawet bym tego nie odpalił serio i mam gdzieś że "tracę czas" i "marudzę" poważnie cię to jara odkładać pada na bok ? :) Ja tylko zacytuję kawałek recenzji z eurogamer bi sobie czytam chyba jednak jest to dla was jakiś wyznacznik a zdecydowanie sié nie zgadzam że tu są jakieś "fenomenalne" rozwiązania

"Na pierwszy rzut oka Elite jest olśniewające - wyskakiwanie z nadprzestrzeni tuż obok słońca wciska w fotel, smugi pozostające na statkach, które właśnie rozcinamy laserem o dużej mocy sprawiają, że walki prezentują się bardzo realistycznie, a odległe gwiazdy i konstelacje wyglądają, jak żywcem przeniesione z teleskopu Hubble'a.

Kiedy jednak odwiedzimy kilkadziesiąt systemów, zaczynamy sobie uświadamiać, jak wiele elementów zostało zwyczajnie skopiowanych w kolejnych lokacjach. Powtarzające się w kółko konfiguracje stacji kosmicznych zaczynają nużyć, szczególnie że interakcja z nimi ograniczona jest do lądowania na wyznaczonych obszarach.

Twórcy obiecują, że „kiedyś” będziemy mogli lądować na planetach, dokonywać abordażu statków i robić wiele innych, fantastycznych rzeczy, jednak nie podają żadnych dat realizacji ambitnych planów.

Po pewnym czasie odczuwamy, że Elite: Dangerous nie jest produkcją w pełni gotową.

Nie znaczy to, że nie mamy nic do roboty - zdobycie najlepszych spośród dostępnych jednostek to zadanie na wiele tygodni, jeśli nie miesięcy, a dotarcie do potrójnego statusu Elity może zająć jeszcze dłużej. Jednak w drodze do realizacji tych celów, zdecydowanie zbyt często powtarzamy te same czynności. Właśnie to sprawia, że gra Frontier Developments jest produkcją z pewnością bardzo dobrą, ale nie wybitną."

Nie pozostaje nic innego jak sié zgodzić a wszystkim innym życzyć świetnej zabawy :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilku zawodnikow na kompach

 

pb4xhc4.png

 

Dawno nie gralem, bo w sumie poczekam az wyjdzie na PS4 wersja juz z ladowaniem na planetach, moj PC sobie z tym dodatkiem na pewno nie poradzi, w tym czasie uzbieralem jakies 50 milionow cr i zaczalem kariere Bounty Huntera w statku Vulture, wczesniej ostro bawilem sie w lowce mineralow i troche mniej w handlarza.

 

PS. Auto-dokowanie jest dla lamusow :P strata utility slota wg mnie.

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danielsky, nikt nie probuje nikomu niczego wmawiac, po prostu ja nie zgadzam sie z tym, ze jest to powtarzalne czy tez w kolko sie robi to samo, mam 25 godzin za soba a szczerze mowiac to dopiero co handlowac zaczalem, i z reka na sercu moge powiedziec, ze niw dzialem jeszcze powtarzalnych planet, systemow czy tez stacji, dzisiaj dolecialem do portu tak wielkiego, ze jak go zobaczylem to nie wiedzialem od czego zaczac. Jesli ktos by sie skupil tylko na handlu z punktu a do b i tak przez 20 godzin to moze faktycznie by moglo zbrzydnac, aczkolwiek morph nie narzeka:) ja osobiscie robilem cos zupelnie innego.

Generalnie kazdy lubi inne gry i dla kazdego jest cos innego. Ja uwazam ta gre za jedna z najlepszych jesli chodzi o symulatory statku kosmicznego. Jedyna gra ktora moze jej zaszkodzic to star citizen, a tak to chyba zadna:)

Na zasadzie tego nie ma tamtego nie ma, to moglbym np narzekac ze w uncharted nie mozna latac helikopterem, albo ze w gears of war nie mozemy latac statkiem kosmicznym. Jesli chodzi o gatunek sam w sobie to na ta chwile jest to dla mnie ideal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładną sobie historie do tego dopowiedziałeś , a tak ogólnie robisz to samo :) To dokowanie automatyczne i przytyk nie fair , miałbym tak grać nawet bym tego nie odpalił serio i mam gdzieś że "tracę czas" i "marudzę" poważnie cię to jara odkładać pada na bok ? :)

Po pierwsze to nie jarze o co chodzi z jakimś dopowiadaniem sobie historii - opisałem jak wyglada gra w ED i jak najbardziej sam to robię - wiec po raz kolejny - o co cho??

Jak podpierasz sie recenzjami to sięgnij po nowsze bo to co obiecują już spełniają i lądowania już są :) No, a co mnie jara to raczej moja sprawa, ja nie wnikam w Twoje upodobania.

@Banzi - jak najbardziej lama, chodziło mi bardziej o fakt, że to dodali, a wcale nie musieli :)

Wysłane z iPh... aa wal sie Banzaj :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj musze sobie przerwe bo od kiedy elite wjechalo to chodze spac o 4. Dzisiaj odpoczywam. 2,5 mln w gotowce sobie czeka. Jeszcze 10 kursow i bede mial na DBE i skanery i tyle mnie widzieli:) musze odkryc jakas swoja planete poki jeszcze jest co odkrywac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu morph zielony bracie jakbyś się po prostu dał wypowiedzieć o grze którą zakupiłem i w ktorą trichę pograłem to bym ci nawet nie odpisywał :) Skoro polemizujesz badź gotowy że ktoś odpisuje :) A w Elite jeszcze pogram obiecuje , praeciez nie mówię ze po kilku h widziałem wszystko ( własciwie mój znajomy mnie wczoraj zganił bo w Elite zawsze chodziło o trade :) )

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×