Skocz do zawartości
wnt

Podejscie Sony do klientow

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Sony ma gdzies klientow.

Kilka dni temu odpalilem swoje PS4 (to juz chyba moje 4 lub 5 PS4 od Sony, tak was lubie). Ujrzalem informacje, ze moje konto zostalo zablokowane lub zawieszone tymczasowo. Powiem szczerze, ze kompletnie nie wiedzialem o co chodzi, bo jestem niedzielnym graczem i wszystko kupuje legalnie.

Dzwonie do Sony Nederland (tak, w Holandii) i przedstawiam sytuacje. "Prosze pana posiada pan -20,98 euro saldo na swoim koncie PSN". Loguje sie na PayPala i sprawdzam, co jest grane - tam rowniez konto zablokowane, otrzymalem informacje, ze ktos probowal sie wlamac na moje konto i zeby je odblokowac prosza o przeslanie:
- informacji o posiadaczu konta bankowego
- kopii rachunku za prad/wode/gaz, aby zweryfikowac adres posiadacza konta
- zmienic haslo i haslo sekretne

Wszystko zrobilem w ciagu 5 minut. Konto PayPal odblokowane po jednym dniu. Konto PSN oczywiscie nie, bo pracuja tam durnie, ktorzy maja gdzies to, ze place za PS+ i mam tam sporo gier kupionych i sporo gier w pudelkach - w koncu liczy sie kasa, nie klient.

Dzwonie do Sony Nederland i UWAGA - prosze kupic voucher, zeby uregulowac negatywne saldo -20,98 euro. "Prosze pani, ja przeciez ja za to zaplacilem miesiac temu i kasa poszla z konta, dlaczego mam drugi raz placic za to samo, w dodatku nie ma voucherow za 10 euro, wiec musze za 40 euro kupic!". Odpowiedz "Prosze zatem kupic za 40 euro i przeslac ich kopie na naszego e-maila i jesli wszystko bedzie sie zgadzac to przeslemy informacje dalej"

- po 2 dniach dostaje informacje, ze informacja zostala przekazana do odpowiedniego dzialu. Konto dalej zablokowane, PS+ leci, 40 euro wyrzucone w bloto, 2 razy zaplacilem za niewiadomo nawet jaka gre.

Sprawa dotyczy holenderskiego oddzialu, ale Sony widze ogolnoswiatowo ma wszystkich w 4 literach. Mam telewizor Sony juz 4 raz, konsole z masa gier, 3 pady, sluchawki, home cinema od Sony. I tak sie klienta traktuje? Laskawie nawet nikt nie chce na maila odpisac lub na konto FB na holenderskim oddziale.

Jest weekend i czlowiek po dlugim tygodniu pracy chcialby sobie w FIFE po sieci zagrac to nawet tego nie moze, bo tam same matoly siedza. Admini nie zarzadzaja siecia w weekendy? Oby wam sie zdarzylo to samo z PS Store, co kilka lat temu, bo jestescie cwaniaki i zlodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci, dlaczego to twoja 4 lub 5 konsola PS4? Bany na poprzednie?  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej pretensje do samego siebie, ze nie potrafisz ogarnac portfela (wirtualnego). Zapewne masz kupione cos czego nie zobaczyles, zaplacone paypalem (mozna w sklepach psn eu?) Po czym paypal zablokowal przelew i zrobil cos na wzor chargeback... stad ten problem.

A zeby wyrownac saldo to mozesz dodac srodki z karty np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem jak nie bylo gier kiedys. Potem zmienialem rewizje, bo poczatkowe wyly niemilosiernie. Banow nie mialem.

Konto paypal ma 0.00. W Holandii istnieje iDeal wiec nikt nie uzywa paypal. Ja kobto od nich mam sprzed 10 lat. Wszystko jest zaplacone wg paypala. Teraz place drugi raz Sony za nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina Sony wyszla. Przeprosili za problem, ale obowiazuje ich 7mio dniowa procedura odblokowania konta, bo info idzie do centrali.

Nie mniej jednak konsola idzie na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec niedlugo pobijesz rekord w kupionych i odsprzedantch ps4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak, ale stracili kasiastego klienta. Widzac ich obecna sytuacje nie widze ich inaczej jak bankruta.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak, ale stracili kasiastego klienta. Widzac ich obecna sytuacje nie widze ich inaczej jak bankruta.

No no sony bankrut :D

Kompletny brak konkurencji, a ps4 sprzedaje się lepiej niż ps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejście do klientów? Wystarczy spojrzeć na super hiper oferty świąteczne. Na 6 oferty tylko ta oferta MGS'a i Uncharted miała jako taki sens i cena była całkiem spoko i dało się to przeżyć, ale np to WWE, NFS i teraz Assassin to dramat. Te oferty i promocje to już bardziej traktuje jako jakiś smutny żart bo dobre oferty już były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no sony bankrut :D

Kompletny brak konkurencji, a ps4 sprzedaje się lepiej niż ps2

Popatrz jaka korporacja byla chocby 20 lat temu. Teraz tylko konsole i aparaty przynosza im zyski. Reszta nierentowna. Bardzo mnie to juz cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jaka korporacja byla chocby 20 lat temu. Teraz tylko konsole i aparaty przynosza im zyski. Reszta nierentowna. Bardzo mnie to juz cieszy.

 

Jak patrzę na niektóre działania S. to mam wrażenie, że i na tym polu chcą polec...

Najpierw topią duże pieniądze w różne projekty (move, vita) aby potem beztrosko je olać.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na niektóre działania S. to mam wrażenie, że i na tym polu chcą polec...

Najpierw topią duże pieniądze w różne projekty (move, vita) aby potem beztrosko je olać.

Spoko. Powoli biorą się za to by zarżnąć telefony. Żeby smartphone na 'średnim" obciążeniu nie wytrzymał 3-4 dni to jest jakaś kpina i nie piję tu już tylko do Sony tylko do całej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko Sony.

Nie słyszałem o smartfonie co by wytrzymał 3-4 dni przy średnim (powtarzam, średnim) obciążeniu. Może jakiś mądrzejszy koleś z xda z dobrym fonem który wie jak wycisnąć jak największy SoT (Screen on Time) i nie ma kompletnie żadnych wakelocków. Mój rekord to 8h SoT na OnePlus One.

Co do Move'a i Vity, to prawda. Dwa zmarnowane produkty które miały potencjał.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto dzisiaj odblokowali i dalejzablokowali. Dzwonilem na infolinie i potrwa to 7 dni roboczych.

Zalosna firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

Nie słyszałem o smartfonie co by wytrzymał 3-4 dni przy średnim (powtarzam, średnim) .....

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Mój Arc S działał bez ładowania koło 3 dni, a bez wifi to i 5 dni. Po roku bateria trzymała o dzień mniej.

Aktualnie S4 i 5S na rocznych bateriach 1 dzień max 2 bez wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem fanem konsol sony, ale póki co uważam iż ps4 oraz obecna sytuacja z psn jest nieciekawa. Gier mało, jedynie uncharted mnie chroni przed sprzedażą sprzętu. Sama konsola w serwisie była już 3 (!) razy. PSN często leży i kwiczy, płacimy za gre online, ostatnio nawet podrożało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko Sony.

Nie słyszałem o smartfonie co by wytrzymał 3-4 dni przy średnim (powtarzam, średnim) obciążeniu. Może jakiś mądrzejszy koleś z xda z dobrym fonem który wie jak wycisnąć jak największy SoT (Screen on Time) i nie ma kompletnie żadnych wakelocków. Mój rekord to 8h SoT na OnePlus One.

Co do Move'a i Vity, to prawda. Dwa zmarnowane produkty które miały potencjał.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Trzyletni iPhone 5 z bateryjką o pojemności 1440mAh trzyma przy średnim użyciu 2.5 dnia (czyli jak odłączam w poniedziałek tak podłączam w środę wieczorem). Jak był nowy i działał na iOS 6 trzymał ok. 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dla każdego "średnie" użytkowanie oznacza co innego. Dla mnie to jest duże korzystanie z różnych aplikacji, ale nie gier. Łatwiej jest określić ile telefon wytrzyma za pomocą ScreenOnTime. U mnie przy korzystaniu z Tapatalka, FB, YT i Chrome potrafi wytrzymać 8h. Chodzi o to, że ekran podsumowując był włączony 8h.

Na tym zakończmy ta rozmowę, bo zaraz polecą bany. W końcu temat dotyczy czego innego. Zaraz się okaże, że wszystkim telefony trzymają 4 dni tylko nie mi :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyletni iPhone 5 z bateryjką o pojemności 1440mAh trzyma przy średnim użyciu 2.5 dnia (czyli jak odłączam w poniedziałek tak podłączam w środę wieczorem). Jak był nowy i działał na iOS 6 trzymał ok. 4 dni.

 

Chyba z wylaczonym 3G i bez WiFi  :P Mialem 5'tke przez dwa lata, pod koniec jej kadencji trzymala 8h. 6tka trzyma 2 dni.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowno kogo interesuja wasze ajfony. To temat o Sony i ich konsoli.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gowno kogo interesuja wasze ajfony. To temat o Sony i ich konsoli.

Forma wypowiedzi prosze pana!

Bo, stosujac forme podobna do Twojej moge napisac

No pewnie tak, ale stracili kasiastego klienta.

 

Gowno kogo obchodzi Twoj stan posiadania, a juz z pewnoscia Sony po Tobie nie zaplacze majac 30mln sprzedanych konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×