Skocz do zawartości
Patricko

Yakuza Zero

Rekomendowane odpowiedzi

@Traws

No to jednak roznimy sie w ocenie.

Mnie yakuza moze poza paroma mini gierkami siadla. Gameplay dla mnie miodny. Klepanie po mordach bawilo tak samo za pierwszym jak i za 1500 razem. Ba ile ja czasu spedzilem w koloseum. Kurde ile ja czasu z Zero spedzilem jesli dobrze pamietam gra podawala 152h (i tak jak wkurza mnie niepomiernie grind to Zero byla jedna z tych gier gdzie robilem to z przyjemnoscia).

 

Co do slownika - teraz troche latwiej - smartphone i mozna jechac. Ja ze slownikiem probowalem point&click w latach '90 ogrywac. Plus z tego taki ze dzieki temu uczylem sie bawiac.

 

Z tego co slyszalem i czytalem Kiwami jest duuuzo krotsze wiec moze to i dobrze od Jakuzy mialem pol roku przerwy wiec czuje ze jestem gotowy :)

Ale przerwy miedzy odcinkami bede robil bo inaczej co za duzo to i prosie nie zje.

 

Co do kupna - nie chodzilo o to zeby ogrywac Yakuze Zero raz jeszcze tymbardziej ze nie odczuje roznicy (pewne rzeczy sa takie same niewazne PS4 czy PC ograniczenia silnika) plynnosc w obu przypadkach 60fps (na PC unlocked wiec jesli karta pozwala to i 300fps mozna grac - no ale to nie u mnie) raczej chodzilo o absolutnie nieracjonalne podejscie rzucania sianem w SEGA bo tak spodobala mi sie gra. (przyklad czesciowo takiego podejscia masz w moim zakupie Kiwami ktore kupiem ogrywajac Zero. Za zero zaplacilem 20eur i czulem ze to co otrzymalem warte jest zwyczajnie wiecej)

 

Ale chyba racjonalne podejscie wygra - nie cierpie podejscia kupujcie gry wspierajcie developera/studio/wydawce - to moze miec sens przy indykach. Ale niewazne czy to 1 osobowa dzialalnosc gospodarcza czy korpo - w prowadzenie dzialalnosci wpisane jest ryzyko wiec sorry gregory albo zarabiasz albo nie. Szczegolnie takie podejscie mierzi mnie w wypadku jesli mowimy o korporacjach.

 

Co do SEGA maja chyba dobrze opracowany model, i dobrze (dla nich) ze otwieraja sie na PC. Wczesniej wydali Bayonette 1 i Vanquish na PC (tez po 20eur i tez bylo sporo promocji).

Jesli chodzi o Yakuze Zero (acz chyba z innymi bylo podobnie - mowie o bieżacej generacji) mysle ze wypracowali model - wydajemy w japonii zarabiami, dodajemy tlumaczenie rzucamy na caly swiat, zarabiamy. O moze wydamy tez i na PC. Wiec zycze zeby SEGA zarabiala.

 

Smuci tylko fakt ze 3-4-5 to remastery i pierwsze materialy nie zachwycaja.... szkoda ze nie podciagneli tego pod jakosc Y-0.

 

I ostani raz sie powtorze - dzieki wszystkim ktorzy mnie zachecali dzieki Zero seria Yakuza zystala nowego fana.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche smutek, że 3-4-5 to remastery zwykłe.

W przypadku 3 i 4 to w sumie nie dziwne, bo jednak na najstarszym ich silniku były więc wszystko by musieli od zera robić.

Z piątką za to inna sprawa bo gra już jest na tym samym silniku co 0 i kiwami 1, także nie wiem co ich powstrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JankoPL napisał:

No troche smutek, że 3-4-5 to remastery zwykłe.

W przypadku 3 i 4 to w sumie nie dziwne, bo jednak na najstarszym ich silniku były więc wszystko by musieli od zera robić.

Z piątką za to inna sprawa bo gra już jest na tym samym silniku co 0 i kiwami 1, także nie wiem co ich powstrzymuje.

 

Moze palne glupote...

Ale ile iteracji mial silnik Yakuzy?

Najstarszy to pamietajacy czasy PS2 - a wiec Yakuza i Yakuza 2 (ktore zostaly odpowiednio przenione na nowszy i najnowszy silnik)

3-4 to juz wydania na PS3

potem byla 5ka tez na PS3 to nie jest jeden silnik z usprawieniami?

no i wiadomo 6 nowa iteracja silnika.

Skoro SEGA wlozyla tone pracy w przeniesienie  Yakuzy 1 na silnik na ktorym hulala z pewnoscia 5ka i Zero oraz pewnie tyle samo jak nie wiecej pracy zeby 2ke przeniesc na silnik 6ki.

To moim zdaniem podrasowanie 5ki powinno byc tansze, tak samo jak i 3 i 4 ktore jednak ukazaly sie na PS3 i graficznie jest mniej do zrobienia nizli remake gier z czasow PS2.

No ale co zrobic jak sie nie ma co sie lubi to gra w to co SEGA dostarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 i 0 chodzą na nowszym silniku graficznym, który pewnie jest ulepszoną wersją tego z 3 i 4. Kiwami 1 rzekomo zawiera elementy z silnika 6. Każdy nowy pewnie buduje na starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×