Skocz do zawartości
One Post Man

Xenoblade Chronicles X

Rekomendowane odpowiedzi

Wstepnie po 25h z Xenoblade Chronicles X [dopiero liznalem te giereczke] mozna stwierdzic ze jest to jeden z najlepszych jrpgow tej/zeszlej(? xD) generacji. Na pewno na rowni z moimi absolutnymi faworytami, czyli Tales of Vesperia lub Lost Odyssey.

 

music.gif music.gif music.gif Not even a distant land, we're stuck on a whole different plaaaanet music.gifmusic.gifmusic.gif

0KQvwKH.jpg

 

Zaczne moze od tego ze podoba mi sie opcja stworzenia swojego bohatera, albo raczej avatara, to okreslenie lepiej pasuje bo jest on traktowany troche po macoszemu w glownej osi fabularnej, czasem te nasze wybory maja jakies znaczenie, ale glownie sluzymy jako makieta na scenkach, mozna to bylo troche lepiej rozwiazac, jednak narzekac nie bede bo nomen omen story nie jest trzonem tej gry, choc trzeba przyznac ze potrafi zaciekawic a same scenki momentami niczym z dobrego anime akcji wyrwane. obama.png

 

Zadania w grze sa calkiem ciekawe, nie bede sie tutaj za bardzo rozwodzil wiec napisze tylko ze misje glowne sa oczywiscie najlepsze, w pobocznych mozna sie troche posmiac i nauczyc kilku ciekawych rzeczy, czasem nawet odwiedzajac jakas ukryta miejscowke, a na szarym koncu oczywiscie "fedexy", jako tako logicznie wkomponowuja sie w setting gry, w koncu jestesmy na calkowicie niezbadanej planecie wiec to ze prosza nas o przyniesienie czegos ma nawet sens, choc nie podoba mi sie losowosc tego wszystkiego.

 

Jesli chodzi o sama eksploracje swiata to jest to zrobione BARDZO DOBRZE, tak jest panowie, open world zrobiony DO-BRZE. I o ile mamy "shopping list" w postaci fedex questow, o tyle samo odkrywanie nowych miejscowek jest bardzo satysfakcjonujace, nie masz na mapie nigdzie zaznaczone/napisane "TU JEST JASKINIA DEBILU, PODEJDZ I EKSPLORUJ" tylko wszystko samemu trzeba znalezc, w kluczowych miejscach na mapce rozstawiamy "sondy" dzieki ktorym mamy jako taka orientacje w terenie, jednak dalej wszystko musisz znalezc sam, bardzo mi sie podoba ze mozna wykorzystac te sondy do pozyskiwania roznych zasobow, w zaleznosci od tego jaka sonde sie zarzucilo, np. gornicza czy turystyczna czy tez laczenie (chainy) tych sond dla lepszego efektu (dosc gleboki system ktorego nie bede zglebial bo to trzeba ogarnac w grze).

 

Oczywiscie nie moge sie doczekac az usiade za sterami SKELL'a i pewnie obsram sie na teczowo znowu eksplorujac swiat, tym razem szybciej i z wiekszymi mozliwosciami.

 

W grze jest zastosowana dynamiczna pora dnia i pogody, w zaleznosci od warunkow pogodowych i pory, mozemy miec rozne buffy/debuffy czy tez inne zachowanie wrogow, co jest GENIALNE, np w poludnie potwory ktore by mnie absolutnie rozniosly, robily sobie drzemke pod jaskinia gdzie znajduje sie pewien skarb, bardzo ow skarb chcialem wiec poczekalem do godziny 16:00 i zaczely sobie biegac i polowac, kiedy ja w miedzyczasie szybko podlecialem, zlapalem skarb i w DŁUGĄ, like a coward. dynia.png

 

A skoro przy wrogach, podoba mi sie ze po mapce sa rozstawieni przeciwnicy na roznych levelach, nie ma tak ze tutaj jest strefa dla noobow, a tam dla prosow, wszystko jest tutaj fajnie wymieszane, dlatego zawsze musisz uwazac co robisz. Dzieki temu sporo zabawnych sytuacji mialem, np walcze sobie w nocy z grupa wrogich jaszczurow, az tu nagle wlacza sie poranek i jakis wielki TYRANT malpiszon postanowil zejsc sobie ze swojej skaly [grubo poza moim zasiegiem bez skella z modulem latajacym] i udac sie na spacer, idzie sobie, idzie, ja w tm czasie nieswiadom niczego walcze sobie, on podchodzi, SRUUUUUUUUUUUUU i jak packa w muchy, wszystko rozyebal. yao.png

 

System walki to male mistrzostwo swiata, jest tutaj tyle swietnych patentow ze... az nie chce mi sie zaczynac o tym pisac, bo pewnie bym siedzial do rana. Po lebkach napisze ze Soul Voice to idealny motyw, robienie combosow jest mega przyjemne, a wypelnianie dodatkowych warunkow dla lepszego dmg i krytow w polaczeniu z wczesniej wymienionymi opcjami daje nam dosc szerokie pole do popisu, slepo klepiac skille moge walczyc z mobkiem jakies 2-3 minuty, a robiac swoje przyszykowane combo moge cala walke w 10 sekund zakonczyc robiac hity po 4-5k each na 18 levelu,

banderas.png

 

Ok, cos dlugi ten post, za dlugi jak na forumek gdzie 90% userow ma pewnie krotki zakres uwagi, cholera, nikt pewnie nie przeczyta, no moze oprocz daunow ktorym sie motzno nudzi ( kaz.png).

 

No to jeszcze na szybko: zajebiste i duze miasto, genialny pomysl z pełną customizacją [btw. TONA ciuchow i armorow], mozna miec na sobie sprzet pod statystki, a na wierzch pierdolnac jakikolwiek armor/ciuszek chcesz, boskie rozwiazanie, FASHIONBLADE X. fsg.png

 

Aha, nawet nie liznalem jeszcze online... powiem tylko ze jak skonczylem juz tutorial, odkrylo mi sie online i stalem sie pelnoprawnym czlonkiem "BLADE" to bylem cholernie przytloczony zajebistoscia tej gry i mozliwosciami ktore sie przede mna otworzyly, w tym momencie moja rekacja byla mniej wiecej taka:

 

Bnmibb.jpg

 

 

WelltodoSomeDavidstiger.gif

 

LightheartedInexperiencedBettong.gif


POLECAM, PIOTR FRONCZEWSKI

Edytowane przez Juliusz Cezar
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vann będzie z ciebie dumny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale sie wypowiem:

Wlasnie zastanawiam sie nad ta gra i po obejrzenu kilku recenzji widze ze caly czas walczymy z jakimis owadami,swiat jest ladny ale kilka miejscowek jest wyjechanych poza moje wyobrazenie o fantasy.Mógłbys oczzywiscie w spoilerze napisac o czym jest fabula wystarczy jedno zdanie czy ratujemy kolegow,świat,czy jest tez poza moimi zaintereswaniami jrpg i wkracza w jakies absurdy japońskich umysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje system walk ibo ten z 1 xeno nie podszedł mi, był przekombinowany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale sie wypowiem:

Wlasnie zastanawiam sie nad ta gra i po obejrzenu kilku recenzji widze ze caly czas walczymy z jakimis owadami,swiat jest ladny ale kilka miejscowek jest wyjechanych poza moje wyobrazenie o fantasy.Mógłbys oczzywiscie w spoilerze napisac o czym jest fabula wystarczy jedno zdanie czy ratujemy kolegow,świat,czy jest tez poza moimi zaintereswaniami jrpg i wkracza w jakies absurdy japońskich umysłów?

 

W skrocie fabula toczy sie wokol

 

przetrwania ludzkosci na kompletnie dzikiej i niezbadanej planecie, swiata nie ratujemy bo juz na samym poczatku zostal totalnie zniszczony przez 2 obce rasy prowadzace wojne w naszej sferze

 

Co do potworow, jest ich od cholery i nie tylko wlaczymy z owadami.

 

@Schranz

 

No tak jak napisalem w 1 poscie, dla mnie system walki w XCX to czysta poezja.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeklbym ze nawet bardzo dobrego, w dzisiejszych czasach chyba juz latwiej o dziewice po 20tce ktora nie odstrasza wygladem niz o bardzo dobrego jrpga, szczegolnie na duzym ekranie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziex juz zamówione mam nadzieje ze do DS3 sie wyrobie i go przejdę!

 

BTW czy wy gracie na tym normalnym pado-wyswietlczu czy lepiej kupic normal pada?

Edytowane przez PS4-wioskaGuy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pada - jedna z nielicznych gier której obsługa padleta nie wywołuje odruchów wymiotnych gdyż A. mapa jest w niej wykorzystana idealnie i własciwie tyle gdyż w tak wielkiej i monumentalnej grze podstawa to dobra nawigacja ;) ... Niestety inne tytuły na wiiu + padlet = zło! O grze napiszę więcej jak skończę yakuzę 5 (wiadomo priorytety :) ) ale coś czuje że zapowiada się rpg roku (bla bla bla wiedźmin, bla bla bla bloodborne - ale coś czuje że moje kitajskie zboczenia odnośnie tego typu rpg sprawią że to xeno wygra w moich oczach). 

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko mi się oprzeć chęci kupienia WiiU + X. Gdyby tylko nintendo nie zapowiedziało prac nad NX to juz dawno bym ten zestaw kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad Games na allegro mają nowe Wii U basic za ok 600 zł. Jeżeli do tego jeszcze coś Cię interesuje z gier z Wii, to deal jest zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale maja nówki w wersji 32GB czy jakie to są ? 

Bo mnie interesuje wersja 32gb chyba że można bez problemu podpinać dyski/pendrive'y żeby poszerzyć pamieć konsoli.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brać z madgames bo ich "powystatowwe" to śmieci jakich mało... Kumpel kupił bo "600 zł" i dostał nie dość że całą porysowaną to: pozostawia na płytach osad z kurzu - MASAKRA!!! ja proponuje wam kupować 8gb + pen (pamiętać że wszystkie jak leci ale pod usb 2.0) .. np pena kupiłem 32 gb za około 70 zł i wszystkie exy instalki, łatki i patche się na niej mieszczą a i z eshopu mam sporo dobroci.. Brać 8kę i nie marudzić (4 to system operacyjny)... taką nową z grą można znaleźć za 899 zł + pro controller 200 zł i macie zajebiscty sprzęt... nie być cebulaki biedaki..  

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że przycebule i to wezme:

 

http://allegro.pl/nintendo-wii-u-8gb-zelda-wind-waker-hd-sklep-i5863892633.html

 

Goła Wii U 8gb + Zelda Wind Waker Hd na płycie. Piszą, że fabrycznie nowa. Nie pozostaje nic, jak zaufać   :whistling:

 

 

Ok, apropos Xenoblade X to wydaje się fajne, ale feeling mmorpg nie moje klimaty.

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brodaty - na własną odpowiedzialnosć - kumpel z warszawki tam był i mówił że akurat sprzęt mają w opłakanym stanie. ;) może poszukaj jakiejś alternatywy...

 

Koniec offtopu może tak coś o genialnym xeno :) beardo0 - xeno poza pierwszym wrażeniem nie ma skopanej mechaniki jak np w ff12 i ja nie czuje się grając w nią jakbym grał w mmo - może dlatego że fabuła jest tam fajnie prowadzona :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym pograł :) Bardzo zazdroszczę tej gry szkoda że tak malo killerów na wii u zwłaszcza nie mogę pojąć dlaczego nie ma Metroida :/ Ale za 6 stów prędzej czy później wezme choćby dla tej perełki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że przycebule i to wezme:

 

http://allegro.pl/nintendo-wii-u-8gb-zelda-wind-waker-hd-sklep-i5863892633.html

 

Goła Wii U 8gb + Zelda Wind Waker Hd na płycie. Piszą, że fabrycznie nowa. Nie pozostaje nic, jak zaufać   :whistling:

 

 

Ok, apropos Xenoblade X to wydaje się fajne, ale feeling mmorpg nie moje klimaty.

 

Kupiłem tam prawie wszystkie moje konsole. Zero problemów. Raz wymieniałem uszkodzonego używanego pada od PS3, wymiana od ręki. Konsole są powystawowe, można je sprawdzić i obejrzeć. Tak więc nie wiem skąd info o zdezelowanym sprzęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam prawie wszystkie moje konsole. Zero problemów. Raz wymieniałem uszkodzonego używanego pada od PS3, wymiana od ręki. Konsole są powystawowe, można je sprawdzić i obejrzeć. Tak więc nie wiem skąd info o zdezelowanym sprzęcie.

Z autopsji tzn od ludzi którzy brali niny (wiiu) u nich, może inne sprzęty luz ale ich powystatowe Niny to podobno padaka. Jedna że sztuk nie dość że porysowana to jeszcze brudzi osadem (kurzem) płyty. Drugą w stanie "bdb" przyszła jakby jakiś DJ po niej screchowal. Jak można obejrzeć spoko, na wysyłkę odradzam. Z czego wiem bdb opinię ma bestplay, menago i Gameone (to ostatnie mam 300m od domu i szczerze polecam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje wii u tez kupowalem u nich, powystawowe, bundle z monster hunterem i 0 problemow, rysy byly, no ale badzmy szczerzy, ta konsola rysuje sie jak pojebana nawet jak nowke z pudelka wyciagamy. Na bialej tego tak nie widac, ale czarna to jest padaka pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wytłumaczyc jak dbac o wiiu szczegolnie o ten Zas####ny dysk nand czy jakos tak, braklo mi pradu w domu przy chronicles X bo brat testuje nowa spawarkę i konsolka poszla się ######!! Ja nie wiem x360 ps3 ps4 xone kilkadziesiat razy brakowalo pradu i nic sie nie dzialo a tu ZONK.konsola nie do uzytku i to po 1 miesiacu od kupna.O naprawie nie mysle bo wiem ze nici w pl gwarancja 12mcy sprzedawcy nie obejmuje bo konsolka jak sie okazalo „powystawowa uzywka" i co teraz??2 gry w drodze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wytłumaczyc jak dbac o wiiu szczegolnie o ten Zas####ny dysk nand czy jakos tak, braklo mi pradu w domu przy chronicles X bo brat testuje nowa spawarkę i konsolka poszla się ######!! Ja nie wiem x360 ps3 ps4 xone kilkadziesiat razy brakowalo pradu i nic sie nie dzialo a tu ZONK.konsola nie do uzytku i to po 1 miesiacu od kupna.O naprawie nie mysle bo wiem ze nici w pl gwarancja 12mcy sprzedawcy nie obejmuje bo konsolka jak sie okazalo „powystawowa uzywka" i co teraz??2 gry w drodze!!

Poszukaj serwisantow po stronie trzeciej (parę w kraju jest) do tej pory nie miałem takich problemów chociaż nie raz jakas tam dostawa prądu pada - musiales mieć pecha jak kumpel z ps4 kiedy pirun jebut tak procesor i konsola została spalona ;) tzn poczuł lekką spalenizne i to jeszcze miesiac po gwarancji ;) cóż chyba pech... Sam postaram się poszukać w necie o co chodzi z twoim problemem - może jest jakiś hard reset ... Współczuje straty :(

Ja moje wii u tez kupowalem u nich, powystawowe, bundle z monster hunterem i 0 problemow, rysy byly, no ale badzmy szczerzy, ta konsola rysuje sie jak pojebana nawet jak nowke z pudelka wyciagamy. Na bialej tego tak nie widac, ale czarna to jest padaka pod tym wzgledem.

Nie wiem banzai moja ani rysy przez 2 lata nie załapala ;), ja powystatowych boje się z jednego powodu... Hugo wie ile czasu takie sztuki po 12 godzin dziennie w zamkniętej że wszystkich stron szybek pleksi się smazyly ... Ale zawsze wybór jest wasz:D te 200 zł w portfelu warte są kupowania kota w worku i tykajacej bomby?

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×