Skocz do zawartości
Cziczaki

Yakuza Kiwami

Rekomendowane odpowiedzi

W nadchodzącym roku ukaże się również Yakuza Kiwami na PS4 i PS3, będzie to remaster pierwszej części, z tym, że zamiast podbijać rozdzielczość do FullHD robią tę grę od nowa (lokacje, postacie itp.). Mają się również pojawić jakieś dodatkowe misje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 29 sierpnia 2017 roku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaznaczyć, że Sega przygotowała wyjątkowo atrakcyjną cenę, u nas pewnie będzie to jakieś 169zł. Dodatkowo, do pierwszych preorderów będzie dodawany steelbook. Biorę z góry.

 

JARANKO :fsg:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka kompletnie nie pasuje do trailera. To raz. Po drugie takie remastery to ja rozumiem. Pierwotnie nie chciałem kupować Yakuzy 0, z racji tego że wychodzi jedynka a części 4 i 5 mam na PS3 w plusie to nie mam wyjścia. Trzeba ogarnąć tą serię. Jakaś odmiana po GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery, tym cena coraż wyższa, sklepy zwietrzyły okazję na pieniądz. Jak ktoś planuje zakup, to może się zdziwić. Jakiś czas temu zamówiłem w Ultimie, a teraz nawet tam podnieśli cenę do 150zł, gdzie już dawno można było dorwać w zagranicznych sklepach za ok 130 w przeliczeniu na złotówki.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartek_Red napisał:

Im bliżej premiery, tym cena coraż wyższa, sklepy zwietrzyły okazję na pieniądz. Jak ktoś planuje zakup, to może się zdziwić. Jakiś czas temu zamówiłem w Ultimie, a teraz nawet tam podnieśli cenę do 150zł, gdzie już dawno można było dorwać w zagranicznych sklepach za ok 130 w przeliczeniu na złotówki.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 

 

Taniej nie da rady. 25 Euro plus wysyłka do polski.

https://www.base.com/buy/product/yakuza-kiwami-steel-book-edition-ps4/dgc-yksbeps4.htm?awc=2694_1502377430_e9feb8a3a577219261d68f8bd8baf183

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej jest zacząć przygodę z serią od remastera pierwszej części, czyli od Yakuzy Kiwami, czy jednak lepiej ograć w pierwszej kolejności prequel, czyli Yakuzę Zero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywanie gier w kolejności ich wydania jest zawsze najlepszą opcją. Zadaniem pierwszej części jest przedstawienie postaci oraz świata w sposób, w jaki zaplanowali to twórcy. Prequel to raczej coś dla ludzi zapoznanych z serią, bądź ewentualnie dla tych, którzy nie mają lepszej alternatywy. Jest w nim parę nawiązań do pozostałych gier, a nawet i spoiler z Yakuzy 4. 

W praktyce nie ma to jednak jakiegoś wielkiego znaczenia, bo obie gry to oddzielne historie.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesjasz wylądował dziś w napędzie :banderas: Ultima niezawodnie przed premierą, w sam raz na weekend, szanuję mocno. Steelbook petarda, z reguły nie interesują mnie takie wydania, jednak tutaj doceniam kunszt projektu. No nic, czas odstawić wszystkie rozgrzebane gierki dla dzieci i ograć to cudeńko :obama:

IMG_20170827_000348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy aż tak nie zastanawiałem się nad zakupem. Mam Y3 i 4 na PS3 w Plusie, Y0 na PS4 w którą pograłem raptem kilka minut. Wiem że wszyscy zachwycają się nad serią i polecają ją jak żadną inną.

Co mi tam. Preorder na PSN złożony. Z racji przejścia na PC przeskoczyłem generację PS2 a z nią wiele świetnych gier. Będę miał szansę nadgonić zaległości.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden filmik, tym razem ze wszystkimi mozliwymi akcjami kontekstowymi. Od ogladania moze was cos rozbolec. xd

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawilny bit

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ulubiony kawalek z Kiwami to bezapelacyjnie:
 

 

Edytowane przez One Post Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kiwami system rozwoju postaci jest jak w Zero czy klasycznie exp wbijasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@One Post Man yo coz smiec nie smiec, ale klamka zapadla. Bedac w polowie Y0 zamowilem kiwami. 

To co nalezy chwalic to steelbook i bardzo dobra cene. 

Wiedzac z recek ze gra wyglada blizniaczo podobnie do Y0 wiem czego sie spodziewac. 

Licze na dobra historie i dobra zabawe (i raczej sie nie zawiode). 

 

Jak juz ktos pisal tak powinno sie robic remastery choc to bardziej remake jak zwal tak zwal.

Licze ze Y-K2 pojawi sie w EU bo premiere w japonii juz miala. 

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiwami 2 jest już całkowitym remake'iem naszych czasów, gdyż śmiga na tym samym silniku co Yakuza 6, dodatkowo rozbudowali ją o wątek Majimy. Liczę, że Sega pójdzie za ciosem i wyda Kiwami 2 również w Europie. Szkoda tylko, że jeśli w ogóle, to premiera nastąpi najwcześniej pod koniec roku, nie będą pewnie chcieli wydawać dwóch odsłon w krótkim odstępie czasu. Preorder na 6tkę zrobiłem już jakiś czas temu, wiem, że gra nie zawiedzie :)

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartek_Red napisał:

Liczę, że Sega pójdzie za ciosem i wyda Kiwami 2 również w Europie. 

Ja to bym chcial zobaczyc kiwami-2 ale licze to jak napisales kwestia czasu, a oprocz tego remake 3,4,5. 

Bo nie ukrywam ze srednio widze skok jakiego musialbym dokonac miedzy 0, kiwami, ewentualnie kiwami 2, (wielka czarna dziura) i nagle 6. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pieknie to ze 3,4,5 bedzie na PS4 to juz wiemy.

 

Ale SEGA widze dostrzegla potencjal w PC (wczesniej wrzucila podbite Vanquish i Bayonette - choc w tej drugiej cut scenki niestety strasza troche i odstaja od reszty oprawy) a teraz info ze 

Yakuza 0 trafi na PC - 1 sierpnia - preoder na steam z 10% znizka 18eur  (cena normalna 20eur)

Yakiza Kiwami takze trafi na PC. 

 

Dobry news dla wszystkich ktorzy graja na blaszakach i jeszcze jeden argument za blaszakiem. 

Jak mawiaja co sie odwlecze to nie uciecze. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z duzym opoznieniem i dluga przerwa po zero zaczalem kiwami 3 rozdzialy za mna jest dobrze. Gra wciagnela i siadla :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończona nie aż taka rewelacja jak zero ale bardzo dobra. Szczególnie końcówka fabularnie ciagneka produkcję w górę. już mnie korci kiwami 2 ale poczeka na swoją kolej trzeba inne pozycje ogarnąć a i przerwa między częściami wychodzi na dobre. Tym co mają wątpliwości jednak chyba polecalbym zacząć od zero. Bardzo dobre wprowadzenie jak i rys historyczny.
Właśnie pojawiło się podsumowanie 40h i 48.44% ukończenia gry.


Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem to to w końcu, mój pierwszy kontakt z serią (nie licząc dema którejś części sprzed kilku miesięcy).

Generalnie część internetów radziła zacząć od 0, inna część od 1, chociażby z tego powodu, że 0 jest ponoć lepsze i trudniej po 0 przejść do 1. Nie znam się, nie wnikam, uznałem, że jak coś ma 1 w tytule można bez obawien odpalać :)

 

generalnie to tak. Fabuła intrygująca, chociaż nie ukrywam, że gubię się mocno w natłoku postaci o megapodobnych nazwiskach. Trochę dziwnie się steruje postacią, ale to do przyzwyczajenia. Podczas walki z pierwszym bossem (szef rodziny Shimano chyba, taki japoński Wilson fisk z tygrysem na plecach) myślałem że wypieprzy konsole za okno. Najgłupsza walka z bossem w grach kurna jaka spotkałem... 

więcej szczegółów w wielkim poście za jakiś czas, bo mimo wszystko się wkręciłem :) zapowiada się dobra historia z bardzo ciekawym bohaterem, a to się dla mnie najbardziej w grach liczy.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nu, ja się odbijałem od gry do gry, bo robię przerwę od ciorania online i chciałem wyrwać jakiegoś singla, Yakuza jest pierwszym tytułem, który rokuje na to, że zatrzymam się na dłużej. Co prawda, ja zaczynam od 0, nie mam wyboru, gram na PC. Ostatnio zauważyłem, że poza nielicznymi wyjątkami, jeśli chodzi o gry z naciskiem na tryb dla jednego gracza, wciągają mnie wyłącznie japońskie tytuły... Odbiłem się jak od ściany od Deus Ex: MD, Rise of the Tomb Raider, DA: Inquisition i jeszcze kilku zachodnich tytułów AAA...jakieś takie plastikowe się wydają...starzeję się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×