Skocz do zawartości
crux

Sprzedaż PS3 - pozostawione gry nie działają

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Opisał bym swój problem w kontynuacji podobnego tematu, który już kiedyś pojawił się, ale niestety jest zamknięty.

 

Skończyłem wszystkie gry na PS3, który mnie interesowały. Ogólnie było w co grać, wiele wspaniałych tytułów za mną. Postanowiłem sprzedać konsolę a gry, które ściągnąłem z PSN przekazać nowemu właścicielowi konsoli. Mam PS+, ale co zrozumiałe gier z PS+ nie zostawiałem.

 

Postępowałem jak niżej:

1. Zdezaktywowałem konto (gry) w menu konsoli i pozostawiłem mój profil na konsoli nieruszony

2. Na PC zmieniłem hasło do konta,

3. Na konsoli od razu wyskoczył komunikat aby wpisać hasło,

4. Wszystkie gry z PSN działały pomimo informacji z punktu 3,

5. Po 4 dniach od w/w działań, nowy właściciel kupił konsolę i właściwie od razu poinformował mnie, że nie może grać w gry z PSN gdyż otrzymuje komunikat o konieczności wpisania hasła do mojego konta.

 

Co zrobiłem nie tak, w czym jest problem?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdezaktywujesz konto przez konsolę to gry działać nie będą. Nie wiem jakim cudem Ci działały.

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdezaktywujesz konto przez konsolę to gry działać nie będą. Nie wiem jakim cudem Ci działały.

Czyli teraz muszę ponownie wpisać aktualne hasło, aktywować konto na konsoli i dopiero zmienić hasło na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Możesz też później dezaktywować wszystko przez PC i wtedy nowy właściciel musi pamiętać, aby więcej nie wchodzić na dany profil w konsoli, a ty będziesz miał dwa wolne sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Możesz też później dezaktywować wszystko przez PC i wtedy nowy właściciel musi pamiętać, aby więcej nie wchodzić na dany profil w konsoli, a ty będziesz miał dwa wolne sloty.

Dziękuję Ci za pomoc. Spróbuję ze wszystkim pod koniec tygodnia, muszę się przejechać do nowego właściciela.

 

Na moim koncie account.sonyentertainmentnetwork.com jest jeszcze jedno PS3. Prawdopodobnie jest to konto, które zostało na mojej konsoli przy zmianie dysku na większy, pewnie zapomniałem dezaktywować konto. W jaki sposób je usunąć? Jeżeli tego nie zrobię i aktywuję konto nowemu właścicielowi mojego PS3 to będę miał oba sloty zajęte. Co wtedy z PS4, które planuję kupić za jakiś czas? Czy PS4 tez ma możliwe "swoje" dwa sloty?  Już sobie poradziłem chociaż nie wiem czy PS4 dzieli sloty z PS3 :)

 

W sumie cena PS4 ostatnio poszło do góry, ~1450zł za 1216 1TB to nieco dużo, było taniej przed świętami.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez crux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo male sklepy nie stać by trzymać je na stanie, będzie okres komunijny to znowu stanieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo male sklepy nie stać by trzymać je na stanie, będzie okres komunijny to znowu stanieja.

Do komunii nie doczekam raczej mimo, że córka ma swoją komunię właśnie w maju :) Co ciekawe po sprzedaży PS3 i 9 gier na płytach udało się wyciągnąć ok. 1400zl wiec nie wiele muszę dołożyć do PS4. Myślałem, że będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×