Skocz do zawartości
bany®

Dostawcy Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale na kablach miedzianych można osiągnąć chyba te 100Mb/s? :)

U mnie też jest nieciekawa sytuacja. Jakiś czas temu sprawdzałem na stronce neostrady, że u mnie jest dostępne 80Mb/s. Wczoraj spojrzałem z ciekawości, bo umowa kończy się za 3 tygodnie i widnieje już max 20Mb. Najśmieszniejsze jest to, że u babci, która mieszka 200m od nas jest 80Mb.

 

Poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką :biggrin:

 

Logiczne, że na wioskach takich przypadków jest masa. Zdecydowana większość osób ma dom+działkę na której mógłby blok wielorodzinny powstać.

Edytowane przez Foxter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje jaki jest max na kablu od kablówki typu Vectra czy upc ( to chyba koncentryk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mieszkajacy na wsi, malym miasteczku ma wiecej jak 20mb/s?

Moze ktos wykombinowal sobie swiatlowod do domku bo ja mieszkajac a wsi mam tylko orange neostrade 10mb a tak naprawde 7, a tak naprawde przy podpisaniu na 2 lata przez 1 rok 3 mb a dopiero od listopada zeszlego roku 7mb i ani LTE ani Radio nie ma mozliwosci dzialania.Pisze „wykombinowac" bo gdybym sam mial maluutka firemke to przyjezdza do mnie firma zaklada swiatlowod i wszystko bangla nawet na koncu swiata a zwykly klient poprostu jest nieoplacalny, mimo ze zwyklych klientow na wiosce bylo by wielu to po prostu sie im to nieoplaca.

U mnie na wiosce (okolice Szczyrku) światło leci po słupach i niby zapewniają prędkość minimum 40Mbps (za ~50zł zdaje się), wiec całkiem nieźle. Jak dotrą do mnie, to pewnie też się skuszę, a póki co Orange taki dobry, i z Neo 10Mbps migrowałem na 20Mbps, i o dziwo trzyma to deklarowane parametry, chociaż nie mam centrali koło chałupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje jaki jest max na kablu od kablówki typu Vectra czy upc ( to chyba koncentryk)

 

Zdiagnozowane i zweryfikowane oferty które mogę potwierdzić z ręką na sercu to 100Mb/s 

 

... chociaż nie mam centrali koło chałupy ;)

 

Wystarczy tzw szafa ONU, no i dobra infrastruktura miedziana. Masz więc jedno lub drugie u siebie i to wystarczy. 

 

A czy ktos mieszkajacy na wsi, malym miasteczku ma wiecej jak 20mb/s?

 

 

Znam kilkadziesiąt gmin gdzie są światłowody na wioskach i doprowadzają je nawet do chałup pod lasem, pełno firemek wzięło dotację z UE na budowę sieci i rozliczyć się z niej muszą ilością podłączonych gospodarstw, lecą po taniości do Klientów wieszając swoją infrastrukturę na słupach energetyki. Spoko rozwiązanie i często bardzo niskie koszty przyłączenia Klienta. Zbadaj rynek wokół siebie, sam mieszkam na osiedlu gdzie niedawno jeden z sąsiadów zebrał popyt na kilku listach, wysłał do kilku takich firm i już jedna buduje u nas swoje światełko - oferują opcję 100Mb/s za 40 pln i zwolnienie z abonamentu do czasu wygaśnięcia obecnie trwającej umowy lojalnościowej u dotychczasowego dostawcy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś się orientuje jaki jest max na kablu od kablówki typu Vectra czy upc ( to chyba koncentryk)

150Mb da rade. Monter z vactry mowil ze ostanio u kogos w domku jednorodzinnym montowal i sprawdzili odrazu predkosc na speedtescie i bylo 151 na kablu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z upc 120mb. Z kabla mam maks 60mb pobierania i 9.6 wysylania.

Edytowane przez Labeo2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z upc 120mb. Z kabla mam maks 60mb pobierania i 9.6 wysylania.

To powinienes dzwonic do UPC i wywalczyc wiecej. Ja mam 250 i po kablu wyciaga mi 230 - 240 ( mowa o kompie nie ps4 ;) ). Musisz miec cos ze skrzynka w bloku lub kabel ethernet lipny. Nie daj sie im zbyc. Jak specjalisci wysokiej klasy montowali mi usluge w postaci tv+net twierdzili, ze brak wifi w pokoju obok spowodowany jest scianami , a nie router'em. Dwa razy mi wymieniali router. Ten sam model Thomposn'a. Jeszcze przy necie 120mb. Za drugim razem monter powiedzial mi, ze upc daje wadliwe modele i sie tym nie przejmuje, a ludzie ktorzy sie nie znaja wierza w bajke o scianach :).

Edytowane przez CzarnuchYO
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinienes dzwonic do UPC i wywalczyc wiecej. Ja mam 250 i po kablu wyciaga mi 230 - 240 ( mowa o kompie nie ps4 ;) ). Musisz miec cos ze skrzynka w bloku lub kabel ethernet lipny. Nie daj sie im zbyc. Jak specjalisci wysokiej klasy montowali mi usluge w postaci tv+net twierdzili, ze brak wifi w pokoju obok spowodowany jest scianami , a nie router'em. Dwa razy mi wymieniali router. Ten sam model Thomposn'a. Jeszcze przy necie 120mb. Za drugim razem monter powiedzial mi, ze upc daje wadliwe modele i sie tym nie przejmuje, a ludzie ktorzy sie nie znaja wierza w bajke o scianach :).

Jak testujesz polaczenie internetowe na konsoli, to ile masz pobierania i wysylania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47,5 / 7,7. Konsola polaczona dlugim, starym kablem. Nie pytaj mnie co ma do tego kabel ale ma ;) kiedys mi ktos przewinal ten temat i faktycznie byla roznica na imac'u. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak testujesz polaczenie internetowe na konsoli, to ile masz pobierania i wysylania?

Na konsoli nie mierz bo to nie są wiarodajne wyniki jeśli chodzi o szybkość łącza tylko szybkość z psn.

Poszukaj w google jakiejś strony i z kompa sprawdź prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno zwiększyłem przepustowości netu na 60D/10U. Dostawca to osiedlowa kablówka east&west. Po zmierzeniu prędkości wychodzi 15D/1U tak jak przed zmianą. Router i modem były resetowane. Mój router to ok 7-letni D-LINK Dir 300. Może w nim tkwi problem i czas na zmianę? W nocy czasem przyspiesza do 20D/10U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze powinieneś porozmawiać z dostawca. Skoro w nocy masz wyższy transfer to nie sadze zeby akurat router w godzinach 22-6 pracował na wyższych obrotach ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z TOYA 50/10 Mb/s. Jeżeli chodzi o grę Online to nie ma problemu, ping niski 10-30. :) Miesięcznie 79,90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś pakiet z tv? Bo jeśli nie to Cię ostro skubią...

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak panowie jaki router polecacie do netu z kablówki 60/10? w mieszkaniu 50m²? W rozsądnej cenie oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co Ci zaoferowała telewizja kablowa. Z tego co wiem nie zawsze to jest chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisco modem z wi fi epc 3925, opłata miesięczna za to urządzenie to 8 zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisco modem z wi fi epc 3925, opłata miesięczna za to urządzenie to 8 zł..

 

Mam tę zabaweczkę od Vectry i w sumie nie mam się do czego przyczepić. Zasięg WiFi nawet przez ściany zdaje egzamin, a połączenie jest szybkie i stabilne.

 

Ale żądać 8 zyla miesięcznej opłaty za to pudełeczko, to jest jawna kpina z klienta. Ja nie dopłacam nic i za darmo mogę polecić, ale nie za dodatkową opłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie isp multimedia chyba się zdecydowałem na taki router ASUS Rt-N18U ktoś go używa może się wypowiedzieć

Wysłane z mojego iPhone 5 przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Popsioczyłem chwilowo na Vectrę, to teraz muszę pochwalić. Po moim zgłoszeniu w BOK-u pojawił się pan technik i po szybkim rozeznaniu stwierdził jakieś problemy na centrali. Obiecał naprawę usterki max do 2-3 dni i faktycznie została ona naprawiona w deklarowanym czasie. Teraz wszystko wróciło do normy, a Net popindala nawet jeszcze szybciej. Do tego ping lekko spadł. Miód malina. ^_^

 

PS. Pomijam już fakt, że próbował zrobić debilkę z mojej kobitki (akurat byłem wtedy w pracy), która na jego nieszczęście nie jest komputerowym laikiem i wszystkie głupoty, które próbował jej wmówić, srogo mu wypunktowała. "Bo to na pewno przez WiFi, coś pani zakłóca sygnał", "...Taaa, jasne. To pewnie te meble z olchy kanadyjskiej". No ale to tak na marginesie, bo ważne, że znowu działa. :thumbsup:

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam jakiegoś dostawcy internetu w Poznaniu na jeżycach czy możecie mi coś polecić pod moje czarnulki z terenu widzę że głównymi dostawcami jest tutaj Inea i Netia, ale ciekawą też ofertę internetu przedstawił Moderator Tomo, bardzo proszę o pomoc bo jestem kompletnie zielony  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na stronę orange i zobacz czy oferta o ktorej pisał tomo jest dostępna pod twoim adresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×