Skocz do zawartości
bany®

Dostawcy Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Oferta 600 Mb/s dostępna w wybranych lokalizacjach: Warszawa, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Szczecin, Wrocław, Elbląg, Zielona Góra, Sosnowiec.Oferta 100 Mb/s i 300 Mb/s dostępna: Gdańsk, Kraków, Opole, Piotrków Trybunalski, Mysłowice.

 

nie załapał się Poznań  :sweat: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osob majacych vectre albo ogarniajacych temat... Mam router vectry Thomson TWG870 i nie bardzo moge sie dostac do ustawien, chcialbym sie pobawic z dmz i posprawdzac inne funkcje. Ogolnie to vectra ma stronke internetowa gdzie mozna zmieniac nazwe sieci domowej, haslo, i kanal ale nie ma tam wiecej opcji. jak wbijam przez przegladarke na 192.168.0.1 to pyta o nazwe uzytkownika i haslo no i z adminem nie wchodzi. Nie wiem czy moge zresetowac ustawienia routera, nie chce namieszac. macie jakies pomysly? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wejdziesz tam ;) Sam możesz zmienić tylko to co wymieniłeś, pozostałe rzeczy trzeba by dzwonić do nich i wypraszać :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Bochen ma rację. Też chciałem sobie poustawiać wszystko po swojemu, ale dla Vectry jest to ogromny problem. Dlatego najlepiej olać temat, bo nie warto się z nimi szarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypuszczenie przez router Vectry "nowy router" mój i bawienie się ustawieniami coś da?

G2 / SwiftKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

da...

ja mam normalny modem vectry (cisco) + router  netgear R6300

zrezygnowałem z routera od nich właśnie z tego powodu (braku opcji konfigurowania)

....ale konsole i tak mam na kablu

Edytowane przez rejpsnake68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam router tp linka i muszę go podpiąć pod router Vectry,

Czy jak pozmieniam ustawienia w tp linku, to czy to przejdzie?

G2 / SwiftKey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarł Król, niech żyje Król.

 

Po paru latach monopolu UPC na moim osiedlu pojawil sie Orange ze swoja oferta SUPERNOVA. Zdecydowalem sie przeniesc do nich uslugi Internet/Tv. Ps4 w końcu działa dobrze po wi-fi. W cod bo3 NAT OTWARTY. Oczywiscie po ustawieniach w routerze. Transfer po kablu na iMac'u 310/40, przy laczu 300mbit. Na Macbook air po wifi 5 ghz 245/35. Kiedy UPC zdało sobie sprawe, ze naprawde chce sie przeniesc do Orange, zaproponowali mi dobra oferte ( dopiero wtedy ;) ). Przez wiele nieprzyjemnych sytuacji postanowilem dac szanse "nowemu". Nie żałuje i polecam :)

 

5!

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem że wypas :)

 

PS: Zanim się tu pojawi kolejny wpis pytający co to za oferta itd to pliss o przejrzenie aż 3 stron tego tematu, szczegółowo tam opisałem co, jak i dlaczego :yes:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś miał styczność z routerami marki dasan? Właśnie jestem po wstępnych rozmowach z lokalnym usłogodawcą i oferuję właśnie tylko tę marke, może lepiej kupić własny netgear czy też linksysa? Net 100/50 w cenie 46.50zł więc oferta też ciekawa sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supernova Orange. Ten ping... banderas.png Upload trochę nie dociąga, ale i tak jest zajebiście :) W Codzie będę teraz widział postacie zanim się zrespią (lol).

 

5281776744.png

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 5-6 lat posiadam internet oraz telefon stacjonarny z firmy Leon z Rybnika.

W tej chwili prędkość którą posiadam to pobieranie 300Mbit/s wysyłanie w dzień 20Mbit/s w nocy 40Mbit/s to w teorii i umowie a w praktyce jest znacznie lepiej bo pobieranie od 350-700, wysyłanie 25-60 zależy od pory dnia. Nigdy parametry nie spadły poniżej tej w umowie.

Ping stabilny w granicach 15-25 max. IP zewnętrzne.

Cena 79zł.

Pozdrawiam i polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Orientuje się ktoś czy jest jakiś sposób na skłonienie Orange do puszczenia światłowodu w danej lokalizacji? W mojej okolicy światłowody puszczają na słupach (wykorzystywane są stare słupy TP). Na ulicy na której mieszkam na słupach jest kabel (Neostrada z której nie jestem zadowolony - łącze do 80/8 z czego wyciągam niestabilne 50/8 ) aczkolwiek 2 ulice obok jest już światło. Na stronce orange można wyrazić cheć korzystania ze światłowodu wypełniając taki prowizoryczny wniosek co powinno przyspieszyć instalacje aczkolwiek zrobiłem to jakiś czas temu i mimo to nic się nie rusza. Gdy dzwonie na infolinie to dostaje odp że w okolicy jest światłowod i prawdopodobnie będzie i u mnie prędzej czy później ale nie ma konkretnych planów na ten moment. Zastanawiam się czy nie powystawiać takich fake-wniosków na sąsiadów, czy ktoś to sprawdza i czy to coś zmieni... Niestety nie mam sensownej alternatyw na dzień dzisiejszy dlatego jestem skazany na Orange

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem ale wątpię, nie robił bym sobie nadziei. Miałem neo teraz orange i nic nie zrobili, dopiero teraz inna lokalna firma zakłada światłowód  i będę się podpinał, myślę że już nie długo.

Edytowane przez manoszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na światłowód od Netii i przeczytałem, że jest możliwość pozyskania stałego IP. Jakie są zalety/wady stałego adresu? Głownie gram, oglądam, pobieram, wysyłam rzeczy w chmurę. W niedalekiej przyszłości planuje rozszerzyć sieć domową o system monitoringu. Do tej pory nie zwracałem uwagi na to czy mam stałe czy dynamiczne IP bo nie miałem takiej potrzeby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć monitoring w domu i zamierzasz zdalnie oglądać poza domem, to stałe ip jak najbardziej się przyda. Jak będziesz miał zmienny adres to będziesz musiał bawić się w Dynamiczny DNS, albo jakiś półśrodek - pośrednik np. Chiński monitoring pośredniczył swoim chińskim serwerem. Na bank bezpieczne rozwiązanie :-P

PS: jak zakładałem monitoring kiedyś w stolarni to właściciel miał ten chiński bubel. Rejestrator po wyjęciu pudełka miał hasło (co nie powinno mieć miejsca, zazwyczaj). Włamałem się do niego przez putty by zdjąć hasło.
"A mój kolega z komisu mówił, że..." - Janusz powtarzający tekst co 5 minut.

Wysłane z mojego SM-G960W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego użytkowania różnicy większej nie będzie. Statyczne przydaje się przede wszystkim do hostowania serwerów i łączenia z Twoją siecią. Ułatwi też adminom zbanowanie Cię na forum :thumbsup:

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:LUL:

 

Edytowane przez bany®
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×