Skocz do zawartości
Pan J

Forza Horizon 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra z włączonym HDRem to graficzny orgazm dla oczu :fsg:  Normalnie jakbym odpalił Forzę Horizon 3,5 albo nawet i 4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Forza Horizon 3 - opinia po paru godzinach grania w ramach Play Anywhere zarowno na XO jak i PC.

Setup XO S + pad

PC + pad x360, kierownicy jeszcze nie podlaczalem ale zamierzam to uczynic.

 

Przyznam (i prosze nie bic) ze Forza kojarzyla mi sie z The Crew (w ktorym to nabilem chyba ze 100h). Po odpaleniu gry te skojarzenia dalej zostaly, w obu grach mamy arcadowe sciganie, w obu mamy otwarty swiat (o roznej skali), w obu mamy samochody i to rozne. Przy czym the crew chciala byc MMO-caR-PG i wyszlo jej to slabo, bo levelowanie wozow o ile fajne o tyle pozniej robi sie z tego grind, graficznie na konsolach nie powalalo (na PC zreszta tez nie z tym ze mozna spokojnie wyciagnac 60fps), historia dodana na sile, online i tytulowe crew mozna o kant pupy rozbic 99,9% jezdzilem w pojedynke.

No ale nie o tym FH3 - tutaj wszystko jest poukladane. Watek fabularny minimalny (i slusznie), ot organizujemy festiwal i mamy go rozbudowac, jak to robic - pokazac ze umiemy jezdzic, pokazywac sie na wydarzeniach, robic w kolo siebie szum zdobywac cr i pd i fanow - genialne w swojej prostocie.

 

XO S:

od pierwszych minut oczarowanie, 30fps (to nie zarzut bo jest plynnie), otwarty swiat, bardzo przyjemna graficznie, dobry wybor wozow (kurde gorzej niz pokemonami chce je wszystkie). A im dalej tym.... no nie powiem ze lepiej bo pierwsze wrazenie bylo juz mega pozytywne im dalej tym bardziej chce sie grac.

Muzyka - jest wybor, ja ulubiona stacje juz znalazlem Punk+metal i gra gitara.

Dzwieki - jakos nie zwracalem uwagi ale musza byc ok skoro nie mam do nich uwag.

Do tej pory mam 3 festiwale, nie wiem ile ich jest ale bawie sie przednio. Podoba mi sie to ze oprocz zdefiniowanych wydarzen mamy tez opcje "projektowania" wlasnych. Lezy nam bardziej jeden woz niz inny, prosze bardzo wybieramy ten woz i tworzymy wlasny event, wiemy ze z poczatku zostajemy w tyle stawki ale pozniej nadrabiamy nie ma problemu zwiekszamy ilosc okrazen (pewnie tez wiecej punktow wpadnie), chcemy zeby bylo ciekawiej ustawiamy warunku pogodowe, pore dnia swietny pomysl.

A jak nie chcemy to wybieramy jeden z dostepnych i gaz do dechy.

Festiwale robia tu za odkrywanie mapy (odpowiednik wież od UBI ) z tym ze tutaj nie odrywamy ich, tylko wraz z postepami bedzie dla nas odkryte. W paru reckach widzialem ze ktos na to narzekal, mnie to pasuje.

Tunning wozow - poki co tylko przejrzalem pobieznie i nieco gubilem sie w menu ale widze ze jest dobrze a nawet lepiej. Mamy wozki przypisane do klasy z punktowym okresleniem jak dobre sa, rozpiske punktowa dla paru cech (prowadzenie, start, Vmax, itd) a wozy tuningowac mozemy na rozne sposoby:

- ustawienia - bardzo fajny pomysl (choc nie wiem na ile praktyczny bo jeszcze nie probowalem) zeby skopiowac zywcem ustawienia z FM - i mamy cisnienie w oponach, dyferencjal, zawieszenie, rozklad hamulcow - bede sie musial temu przyjrzec i troche pogmerac - moze cos uda sie tutaj polepszyc jesli chodzi o prowadzenie auta. Choc z racji tego ze FH3 lezy bardziej po stronie arcade nie czulem potrzeby wsiadam jade ale milo ze opcja jest, trzeba bedzie przestestowac.

- czesci - mozna modowac sporo, nie bede wymienial poki co tez jeszcze tego nie robilem, ale to kolejna rzecz gdzie bede chcial sie pobawic fajnie ze jest.

Sterowanie - pad XO jest genialny wibracje w triggerach to rewelacyjny pomysl, po prostu az chce sie jezdzic duzo lepiej czuje sie wozy,  fun jest nieziemski.

Ustawienia gry - tutaj kolejny plus - ustawiamy poziom przeciwnikow, i wylaczamy asysty za co dostajemy bonus do tego co wygrywamy - nie jest to nowy pomysl (zdaje sie codemasters juz to mialo) ale sprwdza sie dobrze, ktos chce wieksze wyzwanie prosze bardzo, ktos chce mniejsze tez nie problem. Zaczalem z paroma wspomagaczami, ale z kazda godzina wylaczalem kolejne co tylko podnosilo fun z gry.

to co moge uznac za maly minus to ze czasami gra atakuje nas a tu moze bys pojechal, a teraz to a teraz tamto - szczegolnie na samym poczatku bylem nieco zagubiony.

Samo zdobywanie PD tutaj mozna by sie przyczepic bo czasami punkty wpadaja ot tak (podobnie jak w the crew) czyli premiowana jest zarowno czysta jazda, jak i dewastacja otoczenia podczas jazdy dowolnej (o ile przewracanie smietnikow i koszenie plotkow jest ok, o tyle malo bo malo ale punkty za koszenie malych krzaczkow to mogli sobie darowac)

Ale to drobnostka - to gra to czysty fun, sporo ustawien, sporo wozow i przyjemnosc czerpana z jazdy. Jazda z widokiem z kabiny piekna sprawa, zadej inny widok mi nie pasuje, rozgladanie po kabinie moze troche wybijac z rytmu szczegolnie w trakcie jazdy ale to mily dodatek. Choc wolalbym zeby bedac w kabinie rozgladanie sie bylo z niej bo prawy analog w dol, prawo czy lewo to kamera z dachu w tyl, drzwi na boki. wolalbym widziec dalej ze jestem w kabinie... ale to drobnostka.

 

Ocena: Jak to tej pory FH3 na XO S - 9/10

Dawno nie doswiadczylem takiego funu, polecam kazdemu posiadaczowi XO. Must have, shut up and drive :1_grinning:

 

PC (lapciak)

Nie ukrywam mialem obawy bo slyszalo sie ze uzyskac plynnosc w tej grze na PC to jest wyzwanie.

Coz na moje szczecie moj lapciak (gtx 970m) daje rade. Szczegoly w wiekszosci srednie, gdzie niegdzie wysokie, odblokowany framerate, przycialem na AA i jest 39-60fps, gra dalej wyglada bardzo dobrze wiec jestem zawodolony. (majac doswiadczenie z Forza Apex - blokowanie klatek powodowalo bolesny stuttering wiec pewnie wiecej w opcjach FH3 gmerac nie bede)

Nie bede powielal zachwytow ktore sa powyzej wiec przejde do roznic i minusow. A tych sie odrobinke nazbieralo.

Sterowanie - przy wlasnym zdefiniowaniu przyciskow - nie dziala mi telemetria (przydatna jesli jezdzimy z pelnymi uszkodzeniami) nie wazne jaki przycisk wybiore nie dziala i juz ale dziala z klawiatury. Kolejna rzecz ktora nie dziala to ANNA czyli moge ja uaktywnic ale nie moge przewijac sie po liscie akcji do wyboru.

gra na padzie od x360 to minus 20% do funu (ale to nie zarzut, tylko znow wychwalanie pada od XO).

Na plus darmowy online - i jesli sie nie myle cross-play wiec gracze XO moga scigac sie z tymi z PC.

Rozgladanie sie po kabinie wykastrowane - na XO prawy analog w gore i odrobinke na boki mamy widok z oczu kierowcy, na PC od razu kamery z zewnatrz auta.

Brak opcji zakoncz gre... no ludzie zloci - FM Apex ma taka opcje, czemu tutaj jej nie dali? To powoduje ze nie zawsze wiemy czy postep nam sie zapisal - oczywicie mozna to obejsc wracajac na festiwal ale mimo wszystko... Alt+F4.... jako jedyna opcja troche slabo.

 

Niemniej mimo tych wad jest zaleta ktorej jeszcze nie przetestowalem podlaczenie kierownicy, licze ze dorzuci to cos do funu, jesli nie tez nie bedzie tragedii bo gra na padzie jest OK.

 

Ocena FH3 PC - 8/10

 

Gra na PC warta polecenia jesli wasz sprzet pociagnie ja w przynajmniej srednich ustawieniach i stabilnych 30fps. (choc wszystko na srednie jednak wyglada gorzej nizli wesja z XO).

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest jakis forumowy klub przyjmujacy nowych za przeproszeniem czlonkow ;)

 

No dobra wg licznika ponad 24h gry - gralem glownie na XO wiec moge dorzucic cos do powyzszego dlugiego wywodu - TL:DR - ocena dalej 9/10

Cos czuje ze dlugo, dlugo nie siegne po inne arcadowe wyscigi. DriveClub mi nie podszedl (choc slicznie wygladal), NFS (2015, Rivals) to jak ubodzy krewni.

FH3 jest rozbudowana, troche wrecz przytlacza, ale oferuje od groma rzeczy oprocz tego co najwazniejsze czy funu z jazdy.

Mialem okazje pojezdzic juz ponad 20 wozami (oczywiscie mam swoje preferecje) wozow jest sporo i kazdy prowadzi sie inaczej, na padzie po prostu trzeba wyczuc dany woz. Inaczej prowadzi sie Focusa RS 4x4 a inaczej civic type r 2004, innaczej jedziemy Buggy a inaczej Raporem czuc to w przyczepnosci, przyspieszeniu, promieniu skretu, czy rodzaju napedu. Stockowe konfigi mi pasuja do tego stopnia ze nawet nie zaczalem tuningowac wozow (choc powinniem bo przeciez mozna zapisac rozne setupy i sie miedzy nimi przelaczac). Plus ze Dom Aukcyjny dziala nawet bez Golda. Do tego Forza Vista - mozemy obejsc dokladnie auto, zajrzec do bagaznika czy pod maske (choc tutaj nie kazde auto to oferuje), wsiasc rozejrzec sie, odpalic silnik i przegazowac - niby nic a jaki daje fun nawet w tak smiesznych i dziwacznych autach jak BMW isseta (kurcze dlc z Fiatem 126p bralbym od razu :D) 

O bogatych opcjach dostosowania auta zarowno technicznie jak i graficznie juz pisalem. Za to dodam teraz cos o dzwiekach na ktorych ostanio sie troche skupialem wiec moim zdaniem silniki mrucza, charcza, swiszcza bardzo przyjemnie i tez roznia sie dzwiekowo od siebie. Cos co poprzednio zupelnie mi umknelo a tylko dodaje tej grze smaku i charakteru.

 

Po tych 24h zauwazylem niemniej wiecej prawidlowosci ktore odpowiadaja za AI - mozna je traktowac jako wady, ale te nie zmienily mojej oceny bo fun z jazdy jest rewelacyjny i caly czas mam zaciesz na twarzy jak gram. No wiec AI - pomysl z drivatarami fajny, niemniej dalej dosc latwo szczegolnie stajac wiekszym wozem w poprzek drogi spowodowac korek (no tutaj to juz sie czepiam to nie wyscig na torze zeby AI mialo sie "uczyc" i jesli utknie to sie odblokowac, choc bylby to mily dodatek), W eventach jesli wybieramy dajmy na to typ wozow hot hatch moc wozow i AI jest podciagniete do pewnego poziomu zaleznego od naszych ustawien trudnosci drivatarow i nawet teoretycznie slabsze wozy dostaja kopa, poniewaz zaczynamy gdzies w drugiej polowie stawki bywa ze spadamy o pare pozycji a potem caly event to pogon za kroliczkiem czyli liderem. Wiem ze komus moze to przeszkadac. Podobnie AI czesto wyliczone jest na domyslne ustawienia wyscigu po zamnietej trasie "torze" jadac tym samym autem po tej samej trasie moglem miec problem z pierwsza pozycja przy domyslnych 3 okrazeniach, ale juz skonfigurowanie wyscigu gdzie jedyna zmiana byla liczba okrazen na 4 powodowala ze bylo duzo latwiej.

 

W Forzie chyba bede mial syndrom Destiny - to syndrom w ktorym ktos wie ze nie dosc ze placil pelna cene za podstawke to tak sie wciagnal ze chce wiecej, chce wiecej to trzeba placic i to niemalo.

Przejrze recki dodatkow i pewnie zakupie. Bo mimo iz jeszcze nie skonczylem podstawki to juz chce wiecej nie chce opuszczac Australli, chce kolekcjonowac wozy, i jezdzic nimi po terenach dostepnych w grze - niewazne ze moze to byc 3 kolowy wynalazlek na miare Reliant Robin ktory to nawet 90km na godzine nie wyciaga.

 

Ostani raz napisze FH3 to dla mnie arcade rewelacyjny, gra na lata.

 

Even more fun:

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakis forumowy klub przyjmujacy nowych za przeproszeniem czlonkow
Jak go znajdziesz/założysz to podeślij zaproszenie :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na tą chwilę chyba nie ma. Ja póki co siedzę w klubie PSX Extreme.

 

Mag świetnie, że masz X-a, spodziewam się rzetelnych opinii :)

Edytowane przez Sithman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzard Mountain - mega kozacka miejscowka, osniezone stoki, snowparki, lodowe jezioro - miazga! Do tego uslizg na tafli lodu odczuwalny w porownaniu do osniezionej drogi.. jednym slowo cudo!

 

Hot Wheels - jestem w trakcie ogrywania, zupelnie inna zabawa, mniej "realna" ale rownie ciekawa. Odskocznia od normalnej Australii. Bylem mega sceptyczny jak zapowiedzieli ten dodatek, ale kurde.. japa sie troche cieszy jak sobie przypomne ile frajdy w dziecinstwie mialem z rollcage czy innymi tego typu grami.

 

Na premiere kupilem edycje ultimate, po chwili dokupilem dodatkowa przepustke.. zastanawiam sie nad dodatkowymi autami porsche ale licze na promocje z okazji e3 i nie zaluje ani zlotowki z tych 450 zl :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra rozwodzilem sie nad tym jaka ta forza Horizon cudowna, a tymczasem spotkało mnie rozczarowanie. Właśnie leci lista płac / napisy końcowe. I jak sie pytam jak to? Juz? Dlaczego?

 

Serio myślałem ze trzeba bedzie na maxa każdy festiwal rozbudować przed jakim epickim ostanim zadaniem popisowym którego epickość zedrze mi czapkę z głowy i urwie dupę jednocześnie. A tu co? Jestem w chyba nawet nie w połowie zadań festiwalowych i juz koniec? Nie No to jest wielkie rozczarowanie (bez ironii serio)

 

Oczywiście wiem ze nie koniec mojej przygody z tym tytułem bo sporo funu jeszcze mi zostało, sporo mistrzostw, sporo wozów do wypróbowania. Niemniej mogli ciut dłużej pociągnąć karierę....

 

acha dla jasności ocena końcowa nie uległa zmianie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MagEllan napisał:

No dobra rozwodzilem sie nad tym jaka ta forza Horizon cudowna, a tymczasem spotkało mnie rozczarowanie. Właśnie leci lista płac / napisy końcowe. I jak sie pytam jak to? Juz? Dlaczego?

JUŻ? No słuchaj, jak 'już" naklepałeś 10 milionów fanów, to gratulacje ;) Mi się ze 40 godzin zeszło, ile Ty grałeś? W każdym razie, napisy końcowe końca kariery przecież nie oznaczają, mało tego - 10 milionów to jest mniej niż połowa fanów potrzebnych do pełnego rozbudowania wszystkich miasteczek festiwalowych (z tego co pamiętam). Po prostu odblokowałeś wszystkie pokazówki i tyle co oznaczają napisy. Zgadzam się, że ta ostatnia dupy nie urwała, ale jeśli będziesz chciał naprawdę ukończyć singla, to zrobienie wszystkich zawodów, mistrzostw, wyzwań listy życzeń, skoków, driftów, stref prędkości i fotoradarów, a także odnalezienie wszystkich dróg i tablic... panie drogi, to zabawa dla najbardziej wytrwałych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Siriondel napisał:

JUŻ? No słuchaj, jak 'już" naklepałeś 10 milionów fanów, to gratulacje ;) Mi się ze 40 godzin zeszło, ile Ty grałeś? W każdym razie, napisy końcowe końca kariery przecież nie oznaczają, mało tego - 10 milionów to jest mniej niż połowa fanów potrzebnych do pełnego rozbudowania wszystkich miasteczek festiwalowych (z tego co pamiętam). Po prostu odblokowałeś wszystkie pokazówki i tyle co oznaczają napisy. Zgadzam się, że ta ostatnia dupy nie urwała, ale jeśli będziesz chciał naprawdę ukończyć singla, to zrobienie wszystkich zawodów, mistrzostw, wyzwań listy życzeń, skoków, driftów, stref prędkości i fotoradarów, a także odnalezienie wszystkich dróg i tablic... panie drogi, to zabawa dla najbardziej wytrwałych :)

 

Thank you Captain obvious :) 

 

Wyszlo mi nieco ponad 30h i naklepalem 12mln fanow. 

 

Ja wiem ze napisy niczego nie oznaczaja ze to pewna symbolika (lub uklon w strone niedzielniakow bo przeciez gre pewnie da sie "ukonczyc" robiac tylko free ride). Niemniej uwazam ze fajnie by bylo aby koniec wiazal sie chociaz z pelna rozbudowa wszystkich festiwali - bo tak mam wrazenie ze w 1/3 gra sie urywa przez te napisy (calosciowy postep gry mam kolo 30%). 

 

Zdaje sobie sprawe ze to nie koniec przygody, i pewnie bede gral dalej - bo fun jest przedni :) dlatego tez to rozczarowanie nie wplynelo na moja ocene gry.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz do tego faktycznie mozna sie przyczepic.. w dwojce i trojce potraktowali kampanie po macoszemu.. pod tym wzgledem najlepsza pozostaje moim zdaniem jedynka, ktora notabene byla za to czesto krytykowana heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BrzozaLuk napisał:

A widzisz do tego faktycznie mozna sie przyczepic.. w dwojce i trojce potraktowali kampanie po macoszemu.. pod tym wzgledem najlepsza pozostaje moim zdaniem jedynka, ktora notabene byla za to czesto krytykowana heheh

 

bo ciezko jest wszystkim dogodzic. :):):)

Przyklad ukonczenie NFS Rivals to ukonczenie 2 kampanii sciganta i policjanta - ta druga mnie meczyla.

 

Tutaj uwazam czegos zabraklo, fajnie ze jest wolnosc bo jak pisalem nie trzeba konczyc wszystkich eventow ba mozna klepac nasze ulubione i dalej zdobywac fanow. Ale nie spodziewalem sie ze majac rozbudowane 2 festiwale (oraz w zapasie fanow na rozbudowe 3ciego) ze gra powie super z Ciebie boss gratulacje...

Logicznym bylo by sie spodziewac gratulacji jak kazdy fest rozbudujemy na maxa, ale nie koniecznie ukonczymy wszystkie wyzwania, mistrzostwa i inne wyscigi. Wtedy koniec ma sens dzieki Szefie rozbudowales festiwal to najwiekszy Horizon jak do tej pory, ale nie leń sie pokaz jak jezdzisz w eventach ktorych jeszcze nie ukonczyles.

:)

 

Ja wiem ze to jest scigalka a nie Wiedzmin ;) ale skoro juz mieli nienarzucajaca sie (w przeciwienstwie do NFS 2015) linie fabularna ktora byla pieknym tlem dla wyscigow to urwanie jej po prostu wprawie w zdziwienie.

 

Oczywiscie wiem ze to scigalka, i ze w takie gry gramy glownie dla samego funu ze scigania sie czy przemierzania swiata. Tak jak w GT czy innym pCARS mozna krecic kolka tylko zeby wykrecac lepsze czasy tak w FH3 po napisach koncowych jak pisalem mam jeszcze tonę albo i dwie rzeczy do zrobienia.

Oj czuje ze te ponad 30h do tylko poczatek.... obstawiam ze wynik moge dobic do paru setek. (i nie licze tu dodatkow).

 

Dosc juz sie napisalem 9/10 dla XO S jestem wysoce zadowolony ze gram :)

 

(moze cos jeszcze o PeCetowej wersji skrobne choc to bedzie raczej typowo o kwesitach PeCetowych a pewnie mniej o samej grze)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę jakoś zacząć karierę od nowa na tym samym koncie? Skasowałem save na konsoli, ale to i tak synchronizuje się przez sieć.

 

Ok, poradziłem sobie :messi:

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z forza horizon 3, nie mogę wystawić samochodów na sprzedaż, miał ktoś podobnie? Wszystko inne działał, kupowanie na aukcjach i online.

Dzięki za każdą radę

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Kisiel-PL - jak sobie poradziles to moze byc podal jak komus to moze sie przydac na przyszlosc

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to trzeba było wykasować save z dysku i i nie synchronizować gry przy pierwszym odpaleniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to DF wypowiedzialo sie o Forzie. 

Wideo nie widzialem pobieznie przeczytalem tekst: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-forza-horizon-3-gets-4k-update-on-xbox-one-x

 

zgadzam sie ze 4x zwiekszenie ilosci wyswietlanych punktow przy zelaznych 30fps to spore osiagniecie a ponadto pokazuje ze XOX daje rade w wypadku FH3. 

Sa tez inne usprawnienia w grafice. 

Nie do konca sie zgadzam z porownaniem do testow z 4K PC. Owszem jesli ktos zainwestuje kupe siana (sama karta graficzna to cena rowna lub wyzsza od XOX) to wiadomo ze wycisnie pare efketow wiecej i 60fps w 4K. Ale tutaj dochodzimy do oczywistej oczywistosci (poza exami od Sony bo tych na PC nie odpalimy) gry wydawane na PC jak i na konsole beda w dzialac lepiej jesli mamy monstrualnego PeCeta (wyjatkiem sa skopane porty ktorych troche bylo, oraz gry pokroju South Parku lub jakies rozpixelowane indyki gdzie raczej nie chodzi o uber grafike). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×