Skocz do zawartości
Strife

Fairy Fencer F: Advent Dark Force

Rekomendowane odpowiedzi

Premiera w EU 22.04.2016r.

 

 

 

Po samych ostatnio action jRPG'ach gameplay zapowiada się interesująco, walka bardzo przypomina Eternal Sonatę, co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście mi się podoba ten system walki w ES też był świetny .

No zaczyna coś się dziać, wygląda na to że będzie w co pograć w 2016 .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał jakieś namiary na dobrą cenę tego tytułu to bym prosił o jakiś cynk. (jak na razie najniższa to 219zł, a że za 2 tyg spadam odwiedzić staruszków to sprawdzę 3 inne sklepy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kojarzy ktoś czy Ultima ma na stanie ten tytuł? Bo niby premiera za dwa miechy a u nich napisane że mają w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jest "Do koszyka" więc albo już mają (co dziwne jeśli faktyczni jeszcze 2 miesiące) albo błąd na stronie - zamów i zobacz co się stanie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to bardzo dziękuję za podpowiedź, Widzę, że premiera została przesunięta z 
kwietnia. Zmieniłam już na stronie.

Pozdrawiam,

Takie coś mi odesłali jak ich uświadomiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że są wyprzedaże japońszczyzny to się skusiłem, bo w rozsądnej cenie w pudle nie było.

 

Jako że jestem "ekspert" od takich gier :24_stuck_out_tongue: od razu włączyłem harda, jak mi pięknie spuszczali wpierdol na każdym kroku :) 

 

Więc ok szmata ze mnie, jadę na normalu i system walki to zajebisty majstersztyk, ta gra to jest piękna turóweczka z atakami ala mighty power rangers. ( cholernie systemowo to podobne do FF X, po małym namyśle bliżej temu do Eternal Sonaty) 

 

Graficznie to ps3, ale qrwa jakie to jest wesołe i kolorowe ( taka gra po Nier'ze to jak wdepnięcie w tęczowe gówno jednorożca ).

 

Główny bohater to taka lejba i kawał gnoja że fajnie się słucha jego tekstów, po za tym wszystkie rozmowy są fajnie animowane przez obrazeczki, co cieszy oko.

 

Na razie powoli się rozkręcam, ale coś czuję że ta gra mi sprawi sporo radochy jak na lekki tytulik w przerwach od czegoś poważniejszego.

 

 

 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicze powiedźcie więcej coś o tym co?

 

Jestem ignorantem jeżeli chodzi o jRPG, ale Persona 5 otworzyła mi oczy ;)

 

BTW: Tak o grze mówi sam PS STORE (ale ktoś tam ćpie jak wieprz...)

 

UWAGA:

"Kluczowe cechy
1. W ciągu trzech kondygnacji grać, przyjaciele stają się wrogami, wrogowie stają się przyjaciółmi, i na podstawie swoich wyborów, wiele zakończeń mogą zostać odblokowane!
2. Dostosuj broni poprzez połączenie ich z wróżek i zmienić statystyk lochy przez Światową kształtowania. Nawet transformacji z 'Fairize' umiejętności i stają się silniejsze w walce!
3. Z maksymalnie sześciu członków partii na polu bitwy w czasie, można grać w swoje ulubione szermierzy!
4. Gra w Easy, Normal lub Hard Mode oraz przełączanie trudności do własnych styl gry!"

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogram więcej to coś napisze , bo na razie liznąłem początek, ale naprawdę zapowiada się nieźle o ile przełkniesz grafikę, bo P5 to to nie jest.

 

Zacznę jak pozbieram się po Automacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Strife napisał:

Pogram więcej to coś napisze , bo na razie liznąłem początek, ale naprawdę zapowiada się nieźle o ile przełkniesz grafikę, bo P5 to to nie jest.

 

Zacznę jak pozbieram się po Automacie. 

 

A kilka słów o samej grze, w sensie o mechanice?

 

Walka turowa si? (coś a la FFVII), otwarty świat? (eksploracja, zbieractwo itp. ?), crafting? , ekwipunek? (różne bronie mające różne staty czy raczej coś innego?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat przedstawia się tak że mamy miasto wypadowe i krok po kroku odkrywamy nowe miejsca na mapie, poprzez odpowiednie questy lub sub questy, najeżdżamy kursorem na lokację  włazimy do niej i eksplorujemy.

 

Walce najbliżej do Eternal Sonaty, a w przypadku Finali to do FF X, jest turowa, mamy określony zasięg broni i możemy podejść do przeciwnika i zaatakować, użyć magii, walnąć specjala i zamienić się po odpowienio naładowanym pasku w power rangersa, obrona itp też występują.

Atakami zwykłymi możemy wyprowadzać combosy po odpowiednim odblokowaniu umiętności z nimi związanych, i sami je sobie ustalamy w menusach, można odblokować cholernie dużo kombinacji np: walisz pierwszy podstawowy cios ( zawsze jest taki sam, reszte ustawiasz jak Ci się podoba) drugi wybija przeciwnika w powietrze, a trzeci w powietrzu sprowadza go z ładnym pierdolnięciem na ziemię. ( potem można to kontynuowac, ale jeszcze nie mam tego odblokowanego )

 

Broń każda postać posiada jedną w której znajduje się wróżka ( główne staty i umiejętności broni), ale wróżek jest w chuj i trochę, można je znajdować lub dostawać za questy i odpowiednio przydzielać do broni żeby się łączyły z podstawową w ten sposób odblokowujemy nowe umiejętności lub inne przydatne duperele) po za tym broń podczas niektórych ataków zmienia się w inną np topór dzidę czy spluwę, w zależności od ataku i wróżki jaką władowaliśmy jako suport.

 

Statystyki broni, magii, umiejętności, dosłownie wszystkiego podnosimy sami wydając na nie punkty wp zdobywane w walkach, idą jak krew z nosa i grinding w tej grze to będzie przejeb na maksa.

 

W drużynie podczas walki możemy mieć 6 postaci, walki są zajebiście szybkie i tak jest to turówka, ale naprawdę FFX to przy tym ślimak, poczatku gry obrażenia idą w tysiącach więc podejrzewam że później będzie to w milionach , takie zajebiscie przekoloryzowane combo że power rangers się chowają.

 

Eksploracja miast sprowadza się do wybrania ikonki ze sklepem lub barem lub innym przybytkiem i gadaniu z postaciami.

 

Gra jest najprościej rzecz ujmując jrpgiem z lat 90 tych z grafą z ps3 która jest na ps4 :) contentu jest w cholerę i jak ktoś lubi, a myślę że wszyscy to jest pełno cyców które każdego zadowolą :24_stuck_out_tongue: 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Strife napisał:

Świat przedstawia się tak że mamy miasto wypadowe i krok po kroku odkrywamy nowe miejsca na mapie, poprzez odpowiednie questy lub sub questy, najeżdżamy kursorem na lokację  włazimy do niej i eksplorujemy.

 

Walce najbliżej do Eternal Sonaty, a w przypadku Finali to do FF X, jest turowa, mamy określony zasięg broni i możemy podejść do przeciwnika i zaatakować, użyć magii, walnąć specjala i zamienić się po odpowienio naładowanym pasku w power rangersa, obrona itp też występują.

 

W drużynie podczas walki możemy mieć 6 postaci, walki są zajebiście szybkie i tak jest to turówka, ale naprawdę FFX to przy tym ślimak...

 

To pytano o eksplorację mam :) najeżdżasz na daną lokację i przenosi Ciebie do niej i wtedy mamy taki mini open world mini sandbox tak? (w każdej lokacji?)

 

A co do walki kojarzę tylko tą z FFVII więc nie mam pojęcia jak było w FFX :24_stuck_out_tongue:

 

Ale skoro turówka to wyśmienicie :):)

 

Pomyślę muszę nad tym :) 

 

A tymczasem Persona 5 dalej idzie w ruch :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa świata

 

 

 

Miasto

 

 

Dungeon

 

 

Walka

 

 

Gadki między postaciami

 

 

Bonus :)

 

 

Tak to się przedstawia w łopatologicznym skrócie.

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 11.07.2017 o 13:26, Strife napisał:

Walka

5964b546e2872_FairyFencerFADVENTDARKFORCE_20170711110030.jpg.4fc42e983aa0b24dd00b12ff0ca99320.jpg

 

Tak to się przedstawia w łopatologicznym skrócie.

 

A z walką to jest jak? widzisz wroga, zachodzisz mu drogę i wchodzisz "na mapkę starcia" czy tak z dupy znikąd pojawiają się Random Encounters?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ich na mapie, możesz ich omijać możesz ich ciachnąć wtedy masz first attack, a jak Cię zajdą od rufy to jest ambush.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Strife napisał:

Widać ich na mapie, możesz ich omijać możesz ich ciachnąć wtedy masz first attack, a jak Cię zajdą od rufy to jest ambush.

 

No to mechanika MNIE się podoba :):) kurcze chyba się skuszę na dniach :24_stuck_out_tongue:

 

Choć na razie i tak Personę męczę (gram tylko wieczorami, jak na razie 45h nabite)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×