Skocz do zawartości
Tomi915

Unravel

Rekomendowane odpowiedzi

REWELACJA!!! Gierka jak marzenie, muzyka rozwala system, piękna grafika, pomysłowe zagadki, moment irytacji, a za chwilę śmiech z samego siebie "jakie to proste". Grupka skandynawskich twórców wspomagana finansowo przez EA stworzyła perełkę. To tyle info dla graczy, których wbijanie  nie interesuje. 

 

Tutaj dla łowców :platyna:

 

 

 

99% z Was gra wywali w kosmos, olewając pucharki będziecie siedzieć z bananem na twarzy. "Dozowałem" sobie gierkę, bo pisano, że krótka...

 

1 etap wymaxowany dziennie. Przeszedłem pierwszy 4 razy, miód, klimat, graficznie baaaardzo dobrze, muza, pomysły, zagadki ....historia w tle. SZACUN! Tam właściwie prócz kilku zdań w samouczku nie ma za bardzo co na PL tłumaczyć  Chyba, że wpisy w księdze po przejściu etapu, coś pokroju "samotność jest straszna, wtedy się docenia..." itp. W samej grze piękna muza i odgłosy otoczenia. Czasem zawał (tak, tak, zagrasz - zrozumiesz).

 

Pierwsze przejście cieszę oczy i uszy, jak przypadkiem trafię to znajdka, za drugim znowu ciesze się jak dziecko widoczkami i muzą ale już bardzo spokojnie szukam znajdek. Raz musiałem zerknąć do poradnika, bo po 5-6 przejściach za cholerę nie mogłem znaleźć "żetona", trzeci raz idę bez straty życia, w tych 10 lvl, były ze 3 gdzie trzeba się spiąć  Łącznie na niemal każdy lvl poświęcałem 1-2 godziny. Dozując sobie dzienną dawkę tego cuda. Ja i wrażliwość to 2 sprzeczności ale muza mnie rozwala, przekaz gry to samo...grafa potrafi dupę urwać, mimo, że jest tam tylko pierwszy plan, a 2 jest "zamazany", pomysłowość zagadek to Oscar. Niby liniowa gierka...Owszem, można ją przebiec z poradnikiem, skończyć w 10 godzin i stwierdzić, że krótka, łatwa i mało rozbudowana - i tutaj wychodzi jedno z tłumaczeń dlaczego niektórzy lubią :platyna: Bo :platyna: w tej grze i wielu innych grach to czasem +60-70% czasu gry, nowych lokacji, przedmiotów, rozwiązań i ciekawostek. Rozumiem, że ktoś może nie dać rady przejść każdy lvl bez straty życia (wcale nie takie trudne!) ale nie wbić pucharka w tej grze za znalezienie WSZYSTKICH znajdek to GRZECH i lepiej wcale nie grać. 50 znajdek to 50 "lokacji", których nie zobaczysz jeśli ich nie znajdziesz...a już na pewno ze 20

 

W całej grze (ok.20 godzin) zerknąłem 2 razy do video poradnika. Raz po cholernego żetona/znajdkę, raz, bo całą rodziną nie wiedzieliśmy co dalej...rozwiązanie wstydliwie łatwe! NIE grajcie na szybko całej z poradnikiem, to gwałt na tej grze. POLECAM i niech Wam we(ł)ny nie zabraknie  

 

Fun z gry 9/10

Trudność :platyna: z poradnikiem 2/10 BEZ poradnika momentami mocne 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×