Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy gorszym sorcie, warto być przyzwoitym ;)

Dla większej ilości klatek i rozdziałki 4K (mam telewizor fullhd) nie będę srał po gaciach. Nikt mi nie zagwarantuje że od momentu wyjścia Neo, gry będą lepsze. Podobnie obiecywano mi na premierę zwykłego PS4.

Edytowane przez okoni
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli to faktycznie prawda to co by nie było nowa konsola i tak się sprzeda. Nie wszyscy obecni dadzą się przekonać, ale zostają nam nowi użytkownicy, plus grupa zapaleńców, która wyda każde pieniądze żeby tylko dostać to co producent określi jako lepsze. Jeżeli to wszystko okaże się prawdą to widzę to jako taki ruch sprawdzający - "kupicie nową konsolę co dwa lata czy nie?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy gorszym sorcie, warto być przyzwoitym ;)

Dla większej ilości klatek i rozdziałki 4K (mam telewizor fullhd) nie będę srał po gaciach. Nikt mi nie zagwarantuje że od momentu wyjścia Neo, gry będą lepsze. Podobnie obiecywano mi na premierę zwykłego PS4.

 

Tym bardziej zaraz się okażę że  rok po premierze Neo, że 4K to jednak ch...trzeba zrobić 8K ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajmy do E3 - bo cos czuje ze w tym temacie moga zrobic sie przepychanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dziś wypłynęło wygląda na kontrolowany przeciek czyli na 99,9% tak będzie

 

Na E3 owiną to tylko w marketingowy papierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maguś,myślę że żadnych przepychanek nie będzie. Ludzie zaczynają ogarniać że to kolejny skok na ich kasę. Co dwa lata mamy kupować pralki lodówki samochody telewizory czy komputery. Kasa korporacjom musi się zgadzać, przecież ktoś na początku roku musiał usiąść, zrobić wykresy i symulacje, aby udziałowcy usłyszeli tego co chcieli usłyszeć, kasa musi się kręcić ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E3 to tylko mnie interesuje nie co powiedzą ale jak.

 

Stanie taki koleś i powie: kupiłeś w maju bundla z Uncharted 4...aha to teraz kup bundla PS4 Neo z Gow4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy PS więc trzeba było wydać pieniądze. XONE kupiony, teraz bez skrupułów można sprzedać PS4. Według mnie przewaga jaką uzyskało Sony w tej generacji spowoduje że w następnej zdecydowanie przegraja. Gorsze usługi sieciowe, gorsze gry w abonamencie, brak wstecznej kompatybilności i w dodatku dzielenie graczy na lepszych i gorszych. Dla mnie to wystarcza by zmienić platformę, w dodatku dzięki Ea Access oszczędze na grach EA. Sony nie ma praktycznie żadnych argumentów a lepsza wydajność Neo spowoduje to że w multi gracze ze starą 4 nie będę mieli szans mają np. 30 zamiast 60 fps. Wolę gorsza wydajność XONE ale wyrównana dla wszystkich.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maguś,myślę że żadnych przepychanek nie będzie. Ludzie zaczynają ogarniać że to kolejny skok na ich kasę. Co dwa lata mamy kupować pralki lodówki samochody telewizory czy komputery. Kasa korporacjom musi się zgadzać, przecież ktoś na początku roku musiał usiąść, zrobić wykresy i symulacje, aby udziałowcy usłyszeli tego co chcieli usłyszeć, kasa musi się kręcić ;)

 

coz pralka, lodowka, zamrazarka, kuchenka na to mam amortyzacje - choc od 5 lat nie wymienialem a sprzety maja chyba z dziewiec lat. 

Telewizor od 2013 roku nie zamierzam zmieniac poki dziala, lub poki nie przemebluje mieszkania. 

Ale zgadzam sie wiele rzeczy pada szybko, a tutaj mamy uPeCetowienie konsol, chcesz lepiej to kup (np nowa karte grafiki) tyle ze tu mowimy o konsoli. 

 

Szczerze rozwazam sprzedaz PS4. Owszem jest troche gier ktore chce ograc, ale to single jak ogram pozniej nic sie nie stanie. 

 

Na PS3 mam i tak paredziesiat gier w kolejce a teraz bawie sie wysmienicie przy pierwszym Dead Space.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, patrzac po dyskusji na tym czy innych forach widze ze ludzie dalej sie nic nie nauczyli i ciagle wyznaja zasadae "albo kupic PSNeo na premiere albo wcale", a potem sie okaze ze sprzet albo nie spelnia oczekiwan, albo nie ma gier, albo nie daj boze jakies RRODy wyskakuja, a potem znowu bedzie psioczenie ze to Sony "oszukalo" graczy... Dlatego mi nie szkoda debili co sie napalili na PS4 na premiere bo sie spuscili ogladajac KZ i inFamous po czym przez 3 lata byli karmieni indykami z PC/Androida, a teraz placza jakie to Sony zle bo chce wypuscic nowy sprzet, mimo ze stary wciaz dziala i wciaz bedzie otrzymywal (te same) gry przez X kolejnych lat. Pozyjemy zobaczymy, PSNeo wyjdzie najwczesniej na gwiazdke/Q1 2017, do tego zanim sie rozkreci i bedzie wiadomo czy w ogole warto w niego inwestowac to minie ok. rok liczac od teraz, ale jak mowie - glupich nie szkoda, chcecie to kupujcie na premiere w ciemno, tylko potem znowu nie placzcie po forach jak to was boli zwieracz bo was Sony "wydymalo".

 

Mnie natomiast zastanawia kwestia dotychczas wydanych gier ktore maja zablokowany FPS do 30, albo rozdzielczosc jak np 900p w Battlefroncie, wtedy cala ta dodakowa moc traci troche sens, a watpie zeby kazdy deweloper chcial wracac do wszystkich wydanych gier i je patchowac specjalnie pod PSNeo, znajac zycie gry wydane przez te 3 lata nie beda sie niczym roznic od tych z PS4 oprocz stabilnego framerate'u, ale to tym bardziej nakazuje sie wstrzymac z zakupem i poczekac na gry ktore wyjda dopiero po premierze PSNeo.

 

 

PS. Te same gry na sprzecie z 4,2TFlop i 1,84Tflop, czyzbysmy dozyli czasow gdzie konsole hamuja same siebie? ;p

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, patrzac po dyskusji na tym czy innych forach widze ze ludzie dalej sie nic nie nauczyli i ciagle wyznaja zasadae "albo kupic PSNeo na premiere albo wcale", a potem sie okaze ze sprzet albo nie spelnia oczekiwan, albo nie ma gier, albo nie daj boze jakies RRODy wyskakuja, a potem znowu bedzie psioczenie ze to Sony "oszukalo" graczy... Dlatego mi nie szkoda debili co sie napalili na PS4 na premiere bo sie spuscili ogladajac KZ i inFamous po czym przez 3 lata byli karmieni indykami z PC/Androida, a teraz placza jakie to Sony zle bo chce wypuscic nowy sprzet, mimo ze stary wciaz dziala i wciaz bedzie otrzymywal (te same) gry przez X kolejnych lat. Pozyjemy zobaczymy, PSNeo wyjdzie najwczesniej na gwiazdke/Q1 2017, do tego zanim sie rozkreci i bedzie wiadomo czy w ogole warto w niego inwestowac to minie ok. rok liczac od teraz, ale jak mowie - glupich nie szkoda, chcecie to kupujcie na premiere w ciemno, tylko potem znowu nie placzcie po forach jak to was boli zwieracz bo was Sony "wydymalo".

Mnie natomiast zastanawia kwestia dotychczas wydanych gier ktore maja zablokowany FPS do 30, albo rozdzielczosc jak np 900p w Battlefroncie, wtedy cala ta dodakowa moc traci troche sens, a watpie zeby kazdy deweloper chcial wracac do wszystkich wydanych gier i je patchowac specjalnie pod PSNeo, znajac zycie gry wydane przez te 3 lata nie beda sie niczym roznic od tych z PS4 oprocz stabilnego framerate'u, ale to tym bardziej nakazuje sie wstrzymac z zakupem i poczekac na gry ktore wyjda dopiero po premierze PSNeo.

Ja mam ps4 od premiery i nie plakalem i nie placze ze nie mialem w co grac. Ogralem mnostwo fajnych gier, sa tez pewnie takie (rownie dobre) ktorych z jakichs przyczyn nie ogralem. Dlatego nie podoba mi sie Twoje stwierdzenie ze jestem frajerem. O grach z plusa nie bede sie wypowiadal bo nie kupilem konsoli by grac tylko w gry z plusa

Wysłane z mojego Luna przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cieszę się, że są szanse na wydanie mocniejszej konsoli. Pomijając już jakość PSN, gier w PS+ czy trwałość DS4 to PS4 jest bardzo mało wydajnym sprzętem. Ja jestem graczem PC-towym i grałem zawsze na mocnych maszynach a teraz jestem rozczarowany, że konsola Sony nie potrafi utrzymać stałych 30 klatek na sekundę. Nie jestem jakimś zaślepionym PC master racerem bo grafika w grach moim zdaniem od kilku lat stoi na bardzo wysokim poziomie i to wystarcza by świetnie się bawić ale wymagam co najmniej stałych 30 FPS. Oczywiście zdecydowałem się na zakup konsoli bo była to tańsza opcja, ale ta płynność... Gra mi się na PS4 bardzo przyjemnie, poznałem serie Uncharted, w którą nigdy nie grałem, ogrywam teraz Bloodobrna ale jeśli wyjdzie mocniejsza wersja PS4 to ja ją prawdopodobnie kupię

 

Nie będę tutaj wieszał psów na Sony, że w 3 lata po premierze mogą wydać mocniejszą wersje konsoli bo średnio co tyle upgradowałem swoje komputery i jest to dla mnie okres czasu, po którym zmiana sprzętu ma sens. Oczywiście wszystko teraz będzie zależeć od ceny nowej wersji PS4. Na pewno nie wezmę na premierę tylko poczekam jaka jest różnica względem starszej wersji i czy w ogóle warto kupować mocniejszą wersje. Jeśli Sony przesadzi z ceną to część graczy zwłaszcza takich jak ja, którzy wybrali PS4 zamiast PC może wrócić do grania na PC.

 

Kolejna sprawa to nikt nikogo nie zmusza do kupna mocniejszej wersji a jeśli komuś wydajność PS4 wystarcza to według zapowiedzi nic nie traci i może dalej cieszyć się grą. Założę się, że Ci co najgłośniej krytykują pomysł Sony co 1,5-2 lata wydają o wiele większe sumy na nowe telefony a zakup konsoli co 3 lata ich oburza.

 

Mimo, że cieszyłbym się z wydania mocniejszej wersji konsoli w dobrej cenie to wydaje mi się, że całe to PS 4 NEO będzie ściśle związane z PS VR i tylko tam będzie ta moc wykorzystywana a w nową wersję będą musieli się zaopatrzyć tylko Ci, którzy chcą grać w VR

Edytowane przez Awruk87
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie to kupujcie na premiere w ciemno, tylko potem znowu nie placzcie po forach jak to was boli zwieracz bo was Sony "wydymalo".

 

Przesadzasz. 

 

Nie placze, jestem rozczarowany. Nie kupie NEO na premiere. 

 

PS4 kupilem we wrzesniu zeszlego roku, to czas kiedy konsola byla juz troche na rynku mialem liste gier ktore chce na niej ograc, wiedzialem czego sie spodziewac. Niemniej nie przypuszczalem ze Sony wywinie nr z PS4,5. Owszem spodziewalem sie ze PS4 moze pozyc tylko 5lat i bedzie kolejna generacja ktora pewnie kupilbym z jeszcze wiekszym opoznieniem. 

 

I zrozum ze wiele osob moze byc rozczarowanych mniej wiecej tak samo jak ja. 

 

Ze nie narzekam na brak gier i zaleglosci. Pewnie zrobie jak napisalem pogonie PS4, i kupie je ponownie pewnie jakos pod koniec jego zywota zeby ograc to co chcialem. 

PS5 pewnie nie kupie nauczony doswiadczeniem az do czasu az wydadza dopasiona wersje, albo az do koncowki generacji. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie tak to ma się nazywać ? :) Powodzenia , ostatnio rpzglądałem się za tv 4k i jeden koleś mnie dopiero uświadomił że coś może być UHD a przez odświeżanie czy cos tam występuje przy szybkich ruchach paskudne smużenie :) prawdziwe 4k zaczyna się od konkretnej kaski , także ja tam poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna sprawa to nikt nikogo nie zmusza do kupna mocniejszej wersji a jeśli komuś wydajność PS4 wystarcza to według zapowiedzi nic nie traci i może dalej cieszyć się grą. 

 

 

Tu się nie zgodzę . Bo niedawno ogrywałem i nadal ogrywam gry z PS3 z końca generacji.

Takie TLOU czy GTAV wygląda genialnie jak na możliwości sprzętu, wyciśnięto z tej konsoli ostatnie soki.

Teraz na gorszy sprzęt każdy będzie kładł lachę, nawet się nie spoci by odpowiednie zoptymalizować grę.

 

Dodając do tego że gry będą kosztować tyle samo, bo to będą te same pudełka posiadacz zwykłej PS4 będzie totalnym frajerem by wydać 259zł.

Może nie sprzedam swojej PS4 ale na pewno nie kupię nic na premierę , nie kupię nic na pierwszej promocji. 

Coś tam poogrywam z plusa i jakiś dużych przecen. Nie będę inwestował w coś w co sony samo nie będzie inwestować

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan:

Nie przesadzam tylko generalizuje, taki jest wydzwiek calej sprawy ze znaczna, ale to znaczna wiekszosc graczy ma za zle Sony ze jak oni smia w ogole wypuszczac nowy sprzet po zaledwie 3ech latach, a jeszcze znajduja sie i jednostki ktore potrafia napisac ze z PS4 da sie jeszcze TYYYYYYYLE wycisnac i starczy na kolejnych 5lat...

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Takie TLOU czy GTAV wygląda genialnie jak na możliwości sprzętu, wyciśnięto z tej konsoli ostatnie soki.

Teraz na gorszy sprzęt każdy będzie kładł lachę, nawet się nie spoci by odpowiednie zoptymalizować grę.

 

Nawet jesli zalozymy optymistyczny scenariusz, optymalizacja pod slabsze PS4, i ta sama jakosc szczegolow graficznych. 

To jesli producenci nie zrobia wymuszonego frame lock to gry na nowszej PS4 moga zyskac na plynnosci i z 30fps z mniejszymi badz wiekszymi dropami, moze to byc 60fps z mniejszymi lub wiekszymi dropami. Sama plynnosc juz wplywa na rozgrywke co ja osobiscie odczulem nawet w takiej grze jak TLOU-R przelaczajac sie miedzy lock 30fps a unlock. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pablos ja rozumiem Twoje obawy i są one uzasadnione. Ja się nimi póki co nie przejmuje, bo będę zainteresowany zakupem nowej konsoli, a do tego uważam, że w tym roku nie zobaczymy gry, która będzie wykorzystywać dodatkową moc.

 

Jestem zdania, że zamiast panikować trzeba usiąść i spokojnie poczekać na rozwój wydarzeń, bo za mało wiemy by oceniać całą tą sytuację. Do tego jak pisałem wcześniej nowa konsola pewnie będzie ściśle związana z PS VR i 4K a obie te rzeczy mnie nie interesują i z mojej nadziei, że dostane sprzęt na którym będę mógł płynnie grać nic nie zostanie ;)

Edytowane przez Awruk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sony nie chce by doszło do podziału użytkowników konsol PS4. W związku z tym każda nowa gra będzie musiała wspierać starszy i ulepszony model konsoli. Wg informatorów GiantBomb zaczynając od października wszystkie gry będą posiadać tryb "bazowy", który pozwoli na rozgrywkę na "gołym" modelu PlayStation 4 oraz tryb "NEO Mode", dzięki któremu wykorzystamy dodatkową moc konsoli."

Ciekaw jestem jak na forach to rozwiążą hehe , specjalna podstrona dla "dzieci Neo " ? :)

A czasem to nie narusza patentu Neo-Geo ?

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie ciekawi to jak ps4 neo będzie się miało do vr w porównaniu do zwykłego ps4, bo nie ma o tym słowa. Ja i tak zostanę przy ps4 które mam bo jak dla mnie gry typu battlefront czy uncharted 4 są wystarczająco ładne i 30 fps mi w zupełności wystarczy.

Edytowane przez simonldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie cieszmy z tego Uncharted :)

"Dla zapewnienia najwyższej możliwej jakości wszystkie materiały dotychczas były prezentowane na PS Neo w wersji Uncharted 4 Neo Edition która pojawi się w paździerńiku . Wierzymy jednak że nasi fani będą się równie dobrze bawić na PlayStation 4 "

Tak by to mogło wyglądać mniej więcej :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan:

Nie przesadzam tylko generalizuje, taki jest wydzwiek calej sprawy ze znaczna, ale to znaczna wiekszosc graczy ma za zle Sony ze jak oni smia w ogole wypuszczac nowy sprzet po zaledwie 3ech latach, a jeszcze znajduja sie i jednostki ktore potrafia napisac ze z PS4 da sie jeszcze TYYYYYYYLE wycisnac i starczy na kolejnych 5lat...

 

A dziwisz sie ze ludziom sie to nie podoba? 

 

PS4 nie ma zapasow mocy, nie robie z optymalizacji bozka ale spojrz na TLOU czy GTA V na poprzedniej generacji - no naprawde zrobili ogromna prace. 

Wiec zakladam ze mozna zrobic dobrze (nie rewelacyjnie ale dobrze) wygladajace gry dzialajace w 30fps czy nawet niekiedy w 60fps. 

Kiedy byc moze postep bedzie szedl w realistyczne wlosy i futra pewnie by tego na PS4 nie bylo ale gry daslej mogly by dzialac, gdyby je optymalizowac pod ten sprzet (niestety to powoduje zwiekszenie nakladow pracy a wiec i kosztow produkcji gry). 

 

PS4 mialo premiere w listopadzie 2013. Biorac pod uwage (niezbyt mocna) specyfikacje przewidywania te pesymistyczne mowily o 5latach zycia generacji, co oznaczalo by premiere PS5 w listopadzie 2018r. I nie mialbym z tym problemu. 

 

Skoro juz poszli w x86 to co za problem bylo opracowac mocniejsza konsole na tej samej architekturze nazwac ja PS5 dac wsteczna kompatybilnosc i wypuscic w 2018. 

 

To ze chca robic jakies zmiany w mocy sprzetu w polowie generacji, bylo juz wczesniej przy okazji innych konsol (jakies dostawki, czy ostanio N i new3DS) ale wielu graczom sie to nie podoba i ja to rozumiem. 

 

Oczywiscie te pol generacji moze miec zwiazek z VR, ale to tez moze sie troche odbic na Sony. 

Co z ludzmi ktorzy maja obecne PS4? maja sie sprzedac kupic nowe i do tego komplet VR + ps4cam + move za kolejne 499$?

 

Sytuacje bede obserwowal, jak pisalem mam duzo wiecej gier (na rozne platformy) nizli czasu na ich ogranie, jesli pozbede sie jednej z platform (ps4) to plakac nie bede....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 miało 256 ramu i potrafiło uciągnąć tlou czy gtav więc myślę, że ps4 z zasobami 8gb ma jeszcze duży zapas aby dobre gry ogarniać. Nie jestem specjalistą od spraw technicznych ale patrząc na specyfikacje ps3 i to jakie gry odpalały myślę, że ps4 stać na dobre produkcje. Gdyby to była nowa generacja to przynajmniej gry na ps4 byłyby tańsze a tak dupa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEO <-> ONE - ach te techniki podprogowe...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×