Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dla mnie granie na XBOXIE zalatuje trochę gejostwem.

Ty tak na powaznie czy to mialbyc żart?

Wypowiedz godna trzynastolatka

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dla mnie granie na XBOXIE zalatuje trochę gejostwem.

A dla mnie twoja wypowiedź zalatuje ...( nie chcę obrażać, więc 3 kropki wystarcza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pro kupuje ale tv 4k poczekam do Ps 5, poza tym HDR tak to ładnie nazwali bo może wspierać tv które posiadacie wystarczy, że ma bardzo wysoki kontrast o ile dobrze pamiętam 10000:1, i paletę barw 1000 nie 800-tu muszę doczytać, i masz hdr w swoim tv full hd. Poza tym zwróćcie uwagę jak ktoś kupuje tv czy ma matryce 100hz ponieważ wszędzie lądują o płowe gorszą w  tv do 4 tyś zł, nawet samsung ks 7500 który jest uhd i ma hdr i kosztuje prawie 6 kafli ma 50 lub 60 hercową matryce a o ile dobrze pamiętam żeby był mały imput lag musi być 100. Jak tylko dostane prosiaka w swoje ręce sprawdzę czy mój tv łapie hdr.

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na indyki starczy ale pamiętając, że konsola to architektura zamknięta to 4,2 tfp w ps 4 pro to odpowiednik peceta 5,5-6tfp. ale scorpio to tez ściema na indyki, dzisiejsze karty graficzne po 10-12 tfp z wypasionym prockiem intelem, mają problem żeby obsłużyć komfortowo 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dragonosi napisał:

Ja tam pro kupuje ale tv 4k poczekam do Ps 5, poza tym HDR tak to ładnie nazwali bo może wspierać tv które posiadacie wystarczy, że ma bardzo wysoki kontrast o ile dobrze pamiętam 10000:1, i paletę barw 1000 nie 800-tu muszę doczytać, i masz hdr w swoim tv full hd. Poza tym zwróćcie uwagę jak ktoś kupuje tv czy ma matryce 100hz ponieważ wszędzie lądują o płowe gorszą w  tv do 4 tyś zł, nawet samsung ks 7500 który jest uhd i ma hdr i kosztuje prawie 6 kafli ma 50 lub 60 hercową matryce a o ile dobrze pamiętam żeby był mały imput lag musi być 100. Jak tylko dostane prosiaka w swoje ręce sprawdzę czy mój tv łapie hdr.

100 Hz i input lag nie ma nic do siebie. Poza tym częściej modele 60 Hz mają niższy input lag.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na indyki starczy ale pamiętając, że konsola to architektura zamknięta to 4,2 tfp w ps 4 pro to odpowiednik peceta 5,5-6tfp. ale scorpio to tez ściema na indyki, dzisiejsze karty graficzne po 10-12 tfp z wypasionym prockiem intelem, mają problem żeby obsłużyć komfortowo 4k.

Nie przesadzaj. Bf1 na ultra w 4k chodzi średnio w 45-60fps. Pc z mocnym i7 oraz GTx1080 (9tflops). Na konsolach gry chodzą z detalami low, w porywach do medium wiec może 6tflops Scorpio wystarczy aby odpalać gry w natywnym 4k. 4.2tflopsa to trochę za mało na 4k. Zresztą, nie ma co się jarać tflopsami, ważne są gry, a w tej generacji jest ich jak na lekarstwo.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna to jest optymalizacja, a ta w największych grach kuleje od dawna. Ostatnią dobrze zoptymalizowaną grą był Metal Gear Solid V z tamtego roku, a aż do teraz kompletnie nic. Taki NMS to była porażka.

Poza tym w PS4 Pro operacje zmiennoprzecinkowe FP16 mają mieć wydajność prawie 8,4 teraflopsa. FP32 to 4,2 TF. Jeśli devy się dobrze do tego zabiorą to możemy mieć często nawet 60 fps. Problem w tym, że Sony prawdopodobnie ŻAŁOŚNIE współpracuje ze studiami deweloperskimi - przykład Square Enix, który o premierze i specyfikacji PS4 Pro dowiedział się na miesiąc przed zapowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, wnt napisał:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1298274

 

Rezygnacja z Pro już poszła. Kupuję Slimkę.

 

Skoro stare gry nic nie dostaną i nowe też, bo nie ma takiego obowiązku to kupno Pro mija się z celem. Już wiem dlaczego przez tak długi czas była cisza na temat tej konsoli.

Co Ty się tak pieklisz? Jest obowiązek wykorzystywania pełnego taktowania Pro ale w jaki sposób to już dobra wola deweloperów. Jedyny wymóg to co najmniej natywne 1080p, a jak pewnie wiesz FFXV na PS4 działa w 900p-1080p z mega poszarpanymi krawędziami rodem z PS3. Wypowiedź w kwestii FFXV dotyczyła moim zdaniem tego, że nie będą przygotowywać nowych, wyższej jakości assetów czy oświetlenia, które musieliby też zrobić dla wersji PC (gdyby ją tworzyli i chcieli w pełni wykorzystywać większą moc sprzętu). Ot zwiększą rozdzielczość, poprawią wygładzanie, dadzą więcej krzaczków tu i tam i gra będzie pewnie stabilniej trzymała płynność. FFXV musi wspierać Pro w dniu premiery i mało tego, było już prezentowane, co nawet piszą w przytoczonym temacie. Poczekaj spokojnie do premiery i rzuć okiem na porównania zamiast panikować dwa tygodnie przed debiutem konsoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolna dezinformacja spowoduje rezygnacje z preorderow PS4Pro. Tak naprawde oprocz 3rd party devs nie wiemy czego mozemy sie spodziewac po reszcie deweloperow. Niech sie okresla i tyle. Zeby sie nie okazalo, ze bedzie sytuacja, ze dostaniemy to samo co na PS4. 4k mnie nie interesuje, wiec downsampling do 1080p moze ratowac troche sytuacje ze starym AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wnt napisał:

Ogolna dezinformacja spowoduje rezygnacje z preorderow PS4Pro. Tak naprawde oprocz 3rd party devs nie wiemy czego mozemy sie spodziewac po reszcie deweloperow. Niech sie okresla i tyle. Zeby sie nie okazalo, ze bedzie sytuacja, ze dostaniemy to samo co na PS4. 4k mnie nie interesuje, wiec downsampling do 1080p moze ratowac troche sytuacje ze starym AA.

Zgadzam się, że jest mega chaos w tej kwestii i jakby zerowy marketing choć do premiery zostały tylko dwa tygodnie. Nie wiem na co oni liczą ale pewnie ilość preorderów się zgadza więc chyba nie muszą się wysilać.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nadal zastanawiam sie nad kupnem Slimki. Znajdzie sie jakas oferta z FIFA17 i extra padem to biore od razu. Nie potrzebuje superhiper grafiki az tak przesadnie, gameplay jest najwazniejszy. Powtarzam, 30 fps to dla mnie mus w takiej grze, jak FFXV, jesli to bedzie spelnione to slimka mi wystarczy.

Dodam przy tym, stac mnie dac na konsole nawet i 600 euro, ale po co, jesli Sony kolejny raz robi nas w bambuko. Pamietam zapowiedzi przed premiera PS4 - wszystkie gry 1080p i 60 fps. Kazdy wie, jak sie skonczylo. Juz na poczatku wiele gier ledwo 900p i 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dragonosi napisał:

Ja tam pro kupuje ale tv 4k poczekam do Ps 5, poza tym HDR tak to ładnie nazwali bo może wspierać tv które posiadacie wystarczy, że ma bardzo wysoki kontrast o ile dobrze pamiętam 10000:1, i paletę barw 1000 nie 800-tu muszę doczytać, i masz hdr w swoim tv full hd. Poza tym zwróćcie uwagę jak ktoś kupuje tv czy ma matryce 100hz ponieważ wszędzie lądują o płowe gorszą w  tv do 4 tyś zł, nawet samsung ks 7500 który jest uhd i ma hdr i kosztuje prawie 6 kafli ma 50 lub 60 hercową matryce a o ile dobrze pamiętam żeby był mały imput lag musi być 100. Jak tylko dostane prosiaka w swoje ręce sprawdzę czy mój tv łapie hdr.

To nie chodzi o kontrast tylko o JASNOSC MATRYCY, wspomniane przez Gmera 1700nitow w tym TV Sony. Docelowo HDR ma wspierac 10000 nitow. I generalnie jak tv nie ma przynajmniej tego 1tysiaca nit. to nie ma sensu w ogole bawic sie w HDR...To i tak 10% celu HDR..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wnt napisał:

Ja jednak nadal zastanawiam sie nad kupnem Slimki. Znajdzie sie jakas oferta z FIFA17 i extra padem to biore od razu. Nie potrzebuje superhiper grafiki az tak przesadnie, gameplay jest najwazniejszy. Powtarzam, 30 fps to dla mnie mus w takiej grze, jak FFXV, jesli to bedzie spelnione to slimka mi wystarczy.

Dodam przy tym, stac mnie dac na konsole nawet i 600 euro, ale po co, jesli Sony kolejny raz robi nas w bambuko. Pamietam zapowiedzi przed premiera PS4 - wszystkie gry 1080p i 60 fps. Kazdy wie, jak sie skonczylo. Juz na poczatku wiele gier ledwo 900p i 30 fps.

ja mam taniego slima ponizej 1000 :) jbc pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje tylko nowki, nie biore secondhandow, sorka. Poza tym i tak mieszkam poza Polska :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wnt napisał:

Kupuje tylko nowki, nie biore secondhandow, sorka. Poza tym i tak mieszkam poza Polska :1_grinning:

hehe spoko ale jeszcze nic nie napisałem o tym co mam hahha :1_grinning:

tak czy inaczej pro coraz blizej a info o nim nie za bardzo przewiduje nic specjalnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj Mediaexpeert  zadzwoniło by mnie poinformować, że mój preorder nie będzie zrealizowany bo już nie mają. Zamówiłem w Sony Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Raczej nie bedzie problemow z dostepnoscia, jak to bylo z PS4. Tego jestem akurat pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojcik_dan napisał:

A do mnie dzisiaj Mediaexpeert  zadzwoniło by mnie poinformować, że mój preorder nie będzie zrealizowany bo już nie mają. Zamówiłem w Sony Center.

mediaexpert przeważnie ma małe zaopatrzenie jeśli chodzi o chodliwe nowinki, nie wiem jak w innych miastach, na premierę vr w galerii w tęczy w Kaliszu mieli jedną sztukę, zaznaczam że osobiście nic do nich nie mam. Moja sztuka Pro już zamówiona grzeje się w mm.

 

Edytowane przez dragonosi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W momencie, gdy będziemy grali na PS4 Pro w jeden z 700 tytułów nie posiadających wsparcia dla 4K i nie potrzebujących dodatkowej mocy obliczeniowej, jeden układ będzie nieaktywny." z newsa na GOL'u.

Edytowane przez Cziczaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Jak włączę dajmy na to Wiedźmina 3 na PS4 Pro, to fpsy będą dropić dokładnie w tych samych sytuacjach, co na zwykłej PS4? W sensie że gra będzie "udawać", że jest odpalona na standardowej plejce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 4 Pro jest dużą ciekawostką jak dla mnie, a zarazem zagwozdką.

 

Nie mam w domu telewizora który by dał radę wyświetlić obraz w 4k. Ale z tego co wiem osoby zaproszone na prezentacje tej nowe konsoli, mówią że to co ta konsola wyświetla nawet nie wygląda jak 4K. Nawet sami twórcy mówią że technologia wykorzystywana w sprzęcie nie generuje obrazu 4k tylko go symuluje po przez różne sztuczki techniczne (nie pamiętam dokładnie jak się ta technologia rozmnażania pixelów nazywała, jak ktoś będzie dociekał mogę znaleźć linki do filmików na YT czy też tekstów).

 

Z drugiej strony, PRO ma poprawić działanie gier. Mniejsze spadki FPSów w trakcie grania (No nie okłamujmy się, Bloodborne,MGSV,Wiedźmin, tym grą by się przydało trochę więcej chomików w kołowrotkach pod kopułą konsoli). No i teoretycznie lepsza grafika na niektórych grach.

 

Więc tak naprawdę, jeśli ktoś myśli nad zakupem pierwszej konsoli, to Pro pod choinkę wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem (Chyba że wolą Xboxa albo Nintendo, nie osądzam :24_stuck_out_tongue: ).

 

Rzeczą która martwi mnie bardziej są jednak pogłoski i wycieki związane z PS VR. Podobno Farpoint i Robinson's Journey (dwie gry które zapowiadają się na hity VR) podobno są nie grywalne na zwykłym PS4, widać spadki FPS-ów i grafika jest beznadziejna, i dopiero granie na PS4 Pro miało sens. Zaznaczam że są to nie potwierdzone pogłoski, recenzenci są pod embargo więc oficjalnie cisza będzie do pierwszych recenzji.

 

Dodatkowo okzało się że PS VR nie wspiera opcji HDR w sobie. Więc jeśli podłączymy PS4 Pro przez stacyjkę VR do telewizora, to światło trzasków nie ujrzymy, będzie trzeba przepinać bezpośrednio pod TV za każdym razem gdy będziemy chcieli ujrzeć te niesamowite prawie że a jednak nie do końca 4K.

 

Tytułów zapowiedzianych na PS Pro trochę jest. 14 starych gier potwierdzono że przerobią, 17 nowych gier potwierdzono że wyjdzie. Więc źle nie jest, najbardziej mnie tylko zastanawia czy faktycznie posiadacze PS VR ucierpią na fakcie że nie mają PS 4 Pro. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×