Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, medzik1992 napisał:

Witam. Mam pytanie, które mnie nurtuje od pewnego czasu. Od 2,5 roku PS4. Nic złego nie mogę powiedzieć na jej temat. Chodzi normalnie, nie hałasuje i ogólnie sprawuje się bez zarzutów (odpukać). Jest coraz większy hype na PS4 Pro. Stąd zacząłem się zastanawiać nad nową konsolą. Nie chcę być graczem, który będzie z czasem traktowany gorzej. Nie planuję również wymiany TV. Obecnie korzystam z posiadam modelu LG 47LB670V (http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-47LB670V)

Telewizor również sprawuje się bez zarzutu. I tutaj moje pytanie. Interesować się PS4 Pro ? Warto kupić ? Proszę o poradę i pozdrawiam serdecznie !

Prześledź ten temat. Twoje pytanie jest tu wałkowane bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jak masz kasę kupuj, jeśli nie czekaj na Ps 5. Jeśli planujesz zakup Ps Vr tym bardziej kupuj. Oczywiście to moje zdanie.

Edytowane przez dragonosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić? Poczekaj. Tutaj 90% to spece od...opinii o czymś czego na oczy nie widzieli. JUŻ wiedzą czy Pro będzie cool czy szajs. Poczekaj z tydzień, dwa po premierze. Wyjdą pierwsze testy i opinie. Może wtedy będzie Ci łatwiej podjąć decyzję. Kupując po np. 2 tygodniach od premiery, mądrzejszy o wspomniane recki - NIC nie stracisz. Jeśli Pro okaże się niewypałem, a Ty kupisz preorder...

 

Poczekaj, ja tak mam z premierami gier. Czytam te wypociny o zamówionym preorderze, że kurier będzie o 14:12, że koleś zje schabowego i odbiera grę, że wziął Stoperan na rozwolnienie i na zatwardzenie, na wszelki wypadek. Potem pytam rozbawiony do łez czy są tu stworzenia, które kupiły preordery ASSasyna Unity, No Man's Sky czy Mafii 3 :banderas:

Edytowane przez Tomi915
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomi915 masz plusa za tekst o preorderach. Bo imo to zuo największe i machina napędzająca trailery pokroju watch dogs. Kupowanie kota w worku yahh... :krysia:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 23.10.2016 o 21:07, wnt napisał:

W Pro zrobili to inaczej. Sa jakby dwie karty wlozone, cos na wzor Crossfire. W trakcie gry w starsze tytuly po prostu bedzie dzialac jedna karta. Popatrz na przedstawione schematy PS4 Pro. Ewidentnie widac dwie wydzielone karty. To znaczy tez, ze bedzie wiecej niz jeden wentylator w srodku. Teoretycznie Pro powinno byc w starszych grach bardziej energooszczedne niz PS4, ale rdzeni CU raczej nie beda wylaczac w karcie, wiec powinnismy i tak miec wyzsza wydajnosc nawet w starych grach. Konsole to PC, wiec wystarczy przypatrzec sie, jak to na PC wyglada. Obnizane jest jedynie taktowanie karty.

 

13 godzin temu, wnt napisał:

Nie ma czegos takiego. W konsolach masz tryb niskopoziomowy, niski narzut na CPU. Podobnie w DX12 na PC. Jesli juz cos sie zmienia to SDK, ale aktualizacje do konsoli nie maja nic do tego. Od tego sa deweloperzy, ktorzy wydane SDK przez Sony sami wprowadzaja do gry.

 

13 godzin temu, wnt napisał:

To, ze w obecnej generacji przeszli na x86 nie znaczy, ze konsole to juz PC. Nie ma czegos takiego, jak sterowniki do GPU w konsolach. Tam jest inna calkowicie zasada dzialania calego podsystemu.

 

Bez obrazy @wnt, ale twoj poziom wiedzy technicznej nt. konsol czy PC jest na zasadzie "slysze ze dzwoni, ale nie wiem w ktorym kosciele"... Prawie codziennie przegladam rozna portale/fora poswiecone grom/nowinkom technicznym, ale takich bzdur to ja dawno nie czytalem, na pewno nie w tej generacji. A najlepsze jest to ze jestes swiecie przekonany ze masz 100% racji i z uporem maniaka probujesz przekonac do tego innych.

 

 

15 godzin temu, MagEllan napisał:

Nikt nikogo nie zmusza, do przesiaki ale jesli okaze sie ze gra X na ps4-amator bedzie dosc czesto dropic do 20fps, co wplywa na jej obior a ta sama gra na PRO-tezie bedzie dzialac w 30fps z dropami do 25fps no to nie ma zmimuj odbior gry bedzie rozny w zaleznosci od konsoli na ktorej bedzie ogrywana.

 

Ale dokladnie na tej samej zasadzie nikt nikogo nie zmuszal do kupowania PS4, gdzie od poczatku bylo wiadome ze sprzet bedzie niedomagal. Pomysl sobie co by bylo gdyby Pro nigdy nie powstalo i zwykle PS4 byloby ciagniete jeszcze przez kolejne 3-4 lata - byla by powtorka z drugiej polowy generacji PS3, gdzie gry nigdy nawet nie osiagaly 30FPS i permanentnie chrupaly. A tak? Jesli komus nie przeszkadzaja gry w 20-25FPS to nie ma zadnego powodu zeby przesiadac sie na Pro, natomiast jesli ktos chce chociaz te "plynne" 30FPS to na ratunek wkracza Pro. A przynajmniej w teorii, bo jak mozemy wycztac, Sony ma jakies bardzo dziwne plany zwiazane ze wsteczna kompatybilnoscia i uruchamianiem starszych tytulow na nowej konsoli...

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Sunday, October 23, 2016 o 13:35, wnt napisał:

 

Mistrzu. Uswiadom mnie zatem, gdzie sie myle. Ja potrafie swoja wiedze techniczna uzasadnic. Siedze w tym od 2002 roku. Ty cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bidula cos napisala i uciekla. Typowe polaczkowe podejscie do sprawy. Trzeba sie z tego amatorskiego forum ewakuowac, bo szkoda czasu na cymbalow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Jest coraz większy hype na PS4 Pro. Stąd zacząłem się zastanawiać nad nową konsolą. Nie chcę być graczem, który będzie z czasem traktowany gorzej.

 

:whyyy:

 

No ja nie wyrobię. Jest zdrowa konkurencja na rynku konsol. Ludzik X boi się, że Sony zrobi go w bambuko i będzie traktować jak śmiecia z konsolą, która jeszcze do niedawna była ich motorem napędowym. No, ale pojawiła się okazja dla Sony na dymanko bez gumeczki z wytryskiem ze spuchniętej główki. Czy ludzik X nie godzi się na takie traktowanie i rozważa ofertę konkurencji? Nie, ludzik X godzi się na dymanko bez gumeczki z wytryskiem ze spuchniętej główki i w obawie przed traktowaniem jako śmieć przez Sony kupuje ich kolejny produkt, który jak wszystko na to wskazuje, będzie pół produktem skleconym na szybko. 

 

A przecież na horyzoncie pojawiło się Nintendo Switch!

 

 

O Xboxie nie wspominam :xboss:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma wątpliwości co do nowej konsoli to przecież nie musi kupować w dniu premiery, na pewno po premierze będą testy opinie i znajdzie odpowiedź czy to jest to czego potrzebuję, nie warto się spinać o coś czego jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda o polityce sony. Pro to będzie taka konsola przejściowa do 4k. Sony dobrze to wykombinowało, po co im wypuszczać konsole dużo droższą do prawdziwego 4k jak to nazywa Microsoft, rynek tv 4k w Stanach Zjednoczonych to ok 5%, wolę nie myśleć jaki jest w polszy, bo pewnie ze 20procent to tv HD ready. Jak rynek się nasyci tv 4k to wypuszczą Ps5 które technicznie przegoni przestarzałego już Scorpio.

http://m.pssite.com/news/53098/a-ile-osob-ma-telewizor-4k-pachter-o-walce-microsoftu-z-sony.html

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura na kółkach, a Patcher jak zwykle mija się z prawdą. Wystarczy prześledzić analizy rynkowe, żeby zobaczyć jaki boom jest na telewizory UHD na świecie a w USA w szczególności. Do końca roku w Stanach w co 8 domu będzie 4K. Pierwsze z brzegu na potwierdzenie:

http://www.forbes.com/sites/johnarcher/2016/05/25/4k-tvs-explode-new-research-shows-massive-sales-surge/#5ec35e5a15f5

 

Mając to na uwadze, konsola bez napędu UHD to strzał w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

Cała prawda o polityce sony. Pro to będzie taka konsola przejściowa do 4k. Sony dobrze to wykombinowało, po co im wypuszczać konsole dużo droższą do prawdziwego 4k jak to nazywa Microsoft, rynek tv 4k w Stanach Zjednoczonych to ok 5%, wolę nie myśleć jaki jest w polszy, bo pewnie ze 20procent to tv HD ready. Jak rynek się nasyci tv 4k to wypuszczą Ps5 które technicznie przegoni przestarzałego już Scorpio.

http://m.pssite.com/news/53098/a-ile-osob-ma-telewizor-4k-pachter-o-walce-microsoftu-z-sony.html

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Jak się zastanowić to ma sens. PS4 już nie ma ani grama zapasu mocy (pewnie przy U4 to wyszło) a wiadomo, że producenci nie mają czasu na optymalizację (wiadomo terminy ;) więc mocy jużbrakuje.  

I w odpowiedzi Sony wypuszcza trochę mocniejszy sprzęt aby jeszcze przez jakiś czas nowe gry śmigały w miarę stabilnie (i tu bardziej stabilne 30 klatek a nie 60 z tego co widać)

Oczy mydlą jakimś udawanym 4K i że po to głównie to wydają a tak naprawdę nie chcą wk.rwić 40 milionów już posiadających konsolę ;)

I tak będzie zaraz, że w nowych grach na starej PS4 będą dropy coraz częstsze a na PRO będą działać stabilniej.

Tym, którym nie będzie to przeszkadzać (a tak naprawdę takich jest sporo) zostaną przy starym modelu a reszta ( m.in. tacy zboczeńcy jak my z forum ;) wymieni na PRO.

I za te powiedzmy 2 lata 4K stanieje i zacznie stawać się standardem wypuszczą mocne PS5.

Mogę się mylić ale obserwując to co się dzieje tak mi się wydaje.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie samo zdanie co Rambo, nawet jak user wyżej pisze ze w co 8 domu jest tv 4k, to trzeba sobie zadać pytanie, to w co którym domu jest do tego konsola? Konsola ma być dla masy a nie dla zboczeńców grafiki (dla tych są mocne pc).

W życiu obejrzałem 1 film na br (nawet go kupiłem), czytnik br mam od ps3 czyli jakieś 8lat. Nie wiem czy przez kolejne 8lat obejrzę uhd (na konsoli). Generalnie jakbym miał do wyboru tańsza konsole bez czytnika uhd albo droższą z uhd to dla mnie wybór jest prosty. Dla mnie konsola ma być tylko do grania. Zamiast robić z niej kombajn multimedialny wolę aby była mocniejsza, ale rozumiem że komuś może brakować czytnika, konkurencja ma wiec jest w czym wybierać.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, Rambo8 napisał:

Mogę się mylić ale obserwując to co się dzieje tak mi się wydaje.

 

To ja Cie już teraz wyprowadzę z błędu. Mylisz się. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra z podstaw logicznego myślenia... :siara:

 

Jak teraz jest w co 8, to przy utrzymaniu się tempa sprzedaży, a wiele wskazuje na to, że jeszcze wzrośnie, to za rok UHD będzie w co 4 domu, a pod koniec 2020 w 80% domostw.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 8 dom to jakieś 12,5%,czy to dużo?Zakładając że pozostała część domostw ma tv full HD.Poza tym co jak te 12,5 procent to na ten moment już nasycenie rynku,nie każdy,nawet ten bogaty Amerykanin poleci od razu wymienić roczny bardzo dobrej klasy tv fullhd na dopiero co raczkujace 4k,że słabą matryca 50 Hz i wysokim imputlagiem;-)

Świadomy klient poczeka na lepiej dopracowane modele a szary Kowalski czy Smith kupi 4k bo mu tak pani w sklepie doradzi i tyle.Czy ten szary Kowalski interesuje się też konsolami,filmami w UHD ,HDR itd itp?Wątpię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dlatego z tych 12.5% niech połowa gra w gry na konsoli to masz 6procent (niech za rok będzie optymistycznie 15), to dla tych 15procent wyjdzie najpotężniejsza konsola na rynku z prawdziwym 4k. Sony czeka jak rynek 4k będzie nasycony, bo nie widzi interesu w małej grupie graczy 4k, a jak będzie rynek to będzie Ps5. Oczywiście opieramy się na statystykach w Stanach (bo w Polsce na pewno w co 8 domu nie ma 4k).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill chetnie zobacze sonde z pytaniem typu "Czy uzywasz swojego napedu BD w konsoli do ogladania filmow przynajmniej raz w miesiacu?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl polskimi kategoriami.

W USA rynek BR UHD kwitnie. Filmy 4K sprzedają się lepiej niż poprzednia generacja BR.

 

http://variety.com/2016/digital/news/early-ultra-hd-blu-ray-sales-numbers-exceed-disc-predecessor-1201804322/

 

Przestańcie mierzyć wszystko naszą, ubogą, zaściankową miarą Iranu Europy. Świat już dawno poszedł do przodu, a u nas szczytem techniki są organy w kościele...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To ja Cie już teraz wyprowadzę z błędu. Mylisz się. 

Dzieki "Ziom" doceniam! Krótko, zwięźle i merytorycznie. To lubię

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×