Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, szparagu napisał:

Przecież to było oczywiste i nikt w to nie wątpił, Sherlocku. Nowe gry będą działały na pełnej mocy sprzętu ale nie spodziewaj się, że jeśli gra X na PS4 będzie latała w 20-30 klatek to na Pro dostaniesz 60 klatek. Będzie raczej stałe 30 (to jest ten przypadek większej ilości klatek na sekundę w niestabilnej grze) z poprawioną grafiką, zbliżoną do wersji pecetowej. 

 

Watsonie ja korzystając z doświadczenia z poprzednim modelem w nic nie uwierzę póki sam nie stestuję :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill  - racjonalne wnioski Michaela Pachtera w kwestii UHD BD, wychodzi na to ze kolo sie ze mn zgadza - szanuje :antonio:

 

"A kiedy ostatnim razem wypożyczyliście film na DVD lub Blu-ray? Proszę państwa, nie żartujmy. Praktycznie nikt już nie kupuje/wypożycza filmów na DVD, a podając konkretne dane - sprzedaż DVD spadła o ponad 50% w ciągu ostatnich kilku lat i nadal pikuje w dół bez jakichkolwiek prognoz na zmianę. A UHD? UHD to zaledwie 5% rynku, więc brutalnie mówiąc - kogo to obchodzi? Mówimy tutaj o tak małym rynku, że należy się zastanowić, po co zwiększać cenę konsoli i dodawać do niej coś, co jest jej kompletnie niepotrzebne? Tak, Microsoft podjął taką decyzję. To naprawdę miłe, że chcą dodać do sprzętu coś, czego praktycznie nikt nie potrzebuje."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patcher to idiota i zakała, gość nie ma bladego pojęcia o grach i konsolach, a wszystkie swoje wypowiedzi opiera na numerkach. Jestem w szoku, że ktoś w ogóle go bierze na poważnie...

Rak...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kiedy ostatnio kupiliscie \ wypozyczyliscie film na fizycznym nosniku? :Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5lat temu, żeby sprawdzić jak wyglądają filmy BR (jeszcze na ps3). Z wypożyczalni DVD zrezygnowałem z 8lat temu, ale dawniej tony filmów wypozyczalem na video... :) hehe

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to kiedy ostatnio kupiliscie \ wypozyczyliscie film na fizycznym nosniku? :Gmoch:

Pol roku temu ale to chyba nie temat o tym kto i kiedy bd kupował.

Co spadku sprzedarzy DVD jasne, bo ich rozdziałka to jakis żart jest, z ciekawości odpaliłem jeden z filmów z mojej kolekcji DVD bez skalowania i kurde na TV full hd 42" zobaczyłem obrazek wielkości pocztówki, chyba nie musze pisać jak toto wyglądało po rozciągnięciu.

Za to jak mnie najdzie to kupie jakiegoś bd, ba nawet w 3D bo skoro TV ma taka opcje to czemu nie skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłacalnym jest kupić PS4 Pro, na którym grać będę na monitorze (27 cali albo jakiś mały tv) czy to mija się z celem i wersja Slim w zupełności wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Profesor Resor napisał:

Czy opłacalnym jest kupić PS4 Pro, na którym grać będę na monitorze (27 cali albo jakiś mały tv) czy to mija się z celem i wersja Slim w zupełności wystarczy?

 

Jeśli FullHD to niektóre gry maja mieć więcej detali i efektów.

Ja mam tv 4k z HDR ale w większości gier wybiorę 1080p + lepsza grafika bo 4k z gorszą grafika źle nawet brzmi :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez helganin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Profesor Resor napisał:

Czyli dokładać kase i kupić Pro?

Według mnie to Twój wybór. Ja swoje PS4 sprzedaje i kupuje Pro. Tak samo z XO kupiłem S i jest fajnie :24_stuck_out_tongue: 

W Pro nie podoba mi się to że nie ma 2TB tylko trzeba własny dysk wkładać.

Edytowane przez helganin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokładać kase i kupić Pro?

Przeczytaj ostatnie 10 podstron tego wątku, zajmie Ci to 10min, a będziesz wiedział jakie są plusy i minusy nowej konsoli. Sam świadomie podejmiesz decyzję, czy warto wydać na to swoje pieniądze. Bądź decyzyjny, a nie sugeruj się decyzjami innych.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czas przestać marudzić albo się kupuje albo nie i tyle w temacie. Stara Ps 4 może jest przestarzała ale jak programiści chcą to cuda mogą z niej wycisnąć np. uncharted 4. Oczywiście znając ich lenistwo przynajmniej zewnętrznych developerów no to sprawa ma się gorzej ale wew. studia Sony robią dobrą robotę. Może dzięki Pro będą lepiej zoptymalizowane gry na starą Ps4 a nie na odwrót jak większość ludzi przewiduje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej posiadam w swojej ps4 1tb hybrydę z której jestem bardziej niż zadowolony więc idąc z duchem czasu planuję kupić do ps4p dysk ssd by od premiery już działał z nową konsolą. Myślicie że modele które współpracują z ps4 powinny działać z ps4p? Na chwilę obecną najprawdopodobniejszym wyborem będzie OCZ 960GB 2,5" SATA  SSD Trion 150 7mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minut temu, Gucio79 napisał:

W chwili obecnej posiadam w swojej ps4 1tb hybrydę z której jestem bardziej niż zadowolony więc idąc z duchem czasu planuję kupić do ps4p dysk ssd by od premiery już działał z nową konsolą. Myślicie że modele które współpracują z ps4 powinny działać z ps4p? Na chwilę obecną najprawdopodobniejszym wyborem będzie OCZ 960GB 2,5" SATA  SSD Trion 150 7mm. 

O k.rwina dysk za klocka do konsoli  ;)

A jaką masz sprawdzoną hybrydę teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rambo8 napisał:

O k.rwina dysk za klocka do konsoli  

A jaką masz sprawdzoną hybrydę teraz?

 

SEAGATE 1TB+8GB ST1000LM014

 

Edytowane przez Gucio79
.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

SEAGATE 1TB+8GB ST1000LM014

 

I faktycznie że duża różnica względem fabrycznego czy placebo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest efekt placebo tylko znacząca różnica odczuwalna gołym okiem. Podam Ci suche fakty. Gram teraz w Battlefielda 1, głównie operacje, kolega wybiera opcje dołączenia do meczu, po około  10ciu sekundach wyskakuje mi okno dołącz, więc dołączam i jestem na serwerze jakieś 10 sekund przed kolegami. czyli w tym wypadku ponad 20 sekund różnicy.  Destiny - wszyscy lecą na wieżę na raz startując ja jestem jakieś 10 sekund szybciej. Wiedźmin to także kilkunasto sekundowo szybsze loadingi. Call of duty, wbijam na serwer pierwszy, odliczanie od 16 a koledzy dołączają na 3 sekundy przed startem.  Także WARTO. Jedyne czego żałuję to tego że nie zdecydowałem się na zakup hybrydy od premiery PS4. Poczytaj temat poświęcony wymianie dysku na tym forum.

 

Co by za bardzo nie odchodzić o tematu PS4P. Tutaj pewnie też będzie różnica po wymianie dysku, szczególnie na SSD. Po cichu liczę że może sony wymieni kontroler w PS4P na SATA III bo nigdzie nie znalazłem o tym wzmianki. Nie ukrywajmy że archaiczne SATA II w dotychczasowej PS4 nie pozwala dyskom SSD i hybrydom w pełni rozwinąć skrzydeł.

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PRO jest kontroler SATA III było jakieś czas temu podane tak, że różnica wymiany dysku będzie cholernie odczuwalna.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty mówisz!? To super! :)

Wspomniany przeze mnie wyżej dysk już zamówiony. Jakby coś nie grało, mam 30 dni na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się załaduje kilka sekund szybciej, albo zainstaluje kilkanaście sekund szybciej... Naprawdę inwestycja godna 1000 zł, bitch please...

Zostaje z moją hybrydą, może jak się kiedyś kupi Pro to tam rozwinie skrzydła.

PS.

Jeśli chodzi o Destiny to host jest zawsze szybciej niż reszta na mapie. Też myślałem, że to kwestia dysku, ale niestety nie.

Zresztą w temacie odnośnie dysków w pierwszym poście są porównania w/w hybrydy, ssd oraz normalnego dysku. Różnice są znikome, więc na spodziewam się na Pro jakiegoś mega boosta :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy intersejs konsoli wraz z PS Store będzie śmigał szybciej i płynniej na PS4 PRO? Nie ukrywam, że na zwykłej plejce sklep PS Store chodzi naprawdę wolno, a gdy już mamy odpaloną jakąś grę w tle, to w ogóle jest już masakra. Niekiedy menu potrafi się nawet zamrozić na moment. Wydaje mi się, że na premierę PS4 i jakiś czas po niej PS Store chodził dosyć przyzwoicie. Teraz prędkość powoli zaczyna przypominać to, co się działo na PS3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to od PSNu wszystko zależy i zamula. Sklep tak działa bo PSN to wciąż kupa, większość funkcji w menu też wymaga PSN. Odłącz neta i zobacz jak menu zasuwa, gdy nie trzeba zbędnych społecznościowych gówien ładować :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patricko napisał:

 

Gra się załaduje kilka sekund szybciej, albo zainstaluje kilkanaście sekund szybciej... Naprawdę inwestycja godna 1000 zł, bitch please...

 

 

 

Gdybym chciał zostawić hybrydę też pewnie nie rzucał bym się na SSD ale... Hybryda z dotychczasową konsolą wędruje do salonu gdzie moja żona będzie mogła w spokoju ogrywać Wiedźmina czy Skyrima bez obawy że ją odgonię od konsoli.

Druga sprawa jest taka że lubię od czasu do czasu powbijać jakieś trofki. Nieraz zdarzało się że polując na jakąś trofkę oglądałem kilka- kilkanaście loadingów pod rząd. (Nie wiem czy ktoś kojarzy podejścia do lotów w Just Cause 3). Z każdego loadingu kilkanaście sekund kumulują się się w minuty- godziny itd.

Po trzecie. Nie wyobrażam sobie żebym w nową konsolę nie włożył minimum hybrydy więc jakieś koszta i tak musiał bym ponieść. Do tego mam zamiar sprzedać dwa dyski, z PS4 i PS4P więc różnica robi się już na prawdę niewielka a zawsze to SSD czyli najszybsza opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×