Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z hdr, trzeba trochę się znać, ponieważ na rynku jest już dużo tv z tą funkcja, a nie wszystkie telewizory będą dawać taki sam efekt. Zwykły Kowalski, wystarczy że zobaczy napis hdr i już poleci, nie zdając sobie sprawy, że może mieć bardzo dużego laga przy hdr. Według mnie technologia dopiero się rozkręca i w przyszłym roku będzie większy wybór, inne ceny itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Chazy_Chaz napisał:

coś cicho a premiera juz za kilka dni.

Z tego co wiem to do jutra jest embargo na unboxingi, a do poniedziałku na wszelkie inne szczegóły dotyczące konsoli i wtedy pewnie ruszy machina ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marko napisał:

Jako że wczoraj doszła opcja gry z HDR na Infamous A od niedawna posiadam tv z HDR ale raczej jest to HDR z dolnej póki to sprawdzałem co i jak i trochę mnie to zmartwiło bo kolory są widocznie lepsze ale czerń sprawia że część szczegółów się traci. W necie znalazłem screna i dokładnie widać to co zaobserwowałem, wystarczy spojrzeć na ziemię ile płytek chodnikowych, czy jak to nazwać jest widocznych przy włączonym HDR a ile przy wyłączonym. Co do samych kolorów to nie ma co porównywać bo tego ni widać na tym zdjęciu dopiero jak się ma tv z HDR to widać różnicę na żadnym takim zdjęciu tego się nie zobaczy, ale zastanawia mnie czy tak wszędzie będzie czy tylko w tej grze a może to przy lepszym HDR jest lepiej. Rozjaśniałem tv ale i tak efekt jest podobny, a na screenach jakie widziałem w necie jest to samo przy tej grze poprostu mniej widać szczegółów. Jeżeli mam grać w BF np i wejść do ciemnego pomieszczenia i ciągle dostawać tylko dlatego że go nie widzę to trochę nie bardzo ten efekt .

llll.jpg

 

To nie jest przypadkiem telewizor Samsunga z serii KS7500? Z tego co wiem, to te telewizory mają jasność 1000 nitów, i ponoć dają przyzwoity efekt HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ladnej srubki jak tej co trzyma dysk jeszcze  nie widzialem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, helganin napisał:

Jest SATA3 więc można wkładać dyski SSD :) Teraz trzeba by coś dobrać :)

 

Dokładnie i kup paniczu 1TB SSD taaaa... Musiałbym być pier... aby wydać tyle co konsola na dysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Dokładnie i kup paniczu 1TB SSD taaaa... Musiałbym być pier... aby wydać tyle co konsola na dysk...

digi ja rozumiem ze w Twojej sytuacji ciezko jest to sobie wyobrazic, podobnie jak greckyiemu ale kolega wyzej wspominal ze sa userzy dla ktorych ssd za tysiac zlotych to jakis maly % wyplaty :rydzy: i im zwisa a skoro ludzie maja ssd w pctach to czemu nie w konsoli? O co ten ból dupska?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bany4KHDR napisał:

digi ja rozumiem ze w Twojej sytuacji ciezko jest to sobie wyobrazic, podobnie jak greckyiemu ale kolega wyzej wspominal ze sa userzy dla ktorych ssd za tysiac zlotych to jakis maly % wyplaty :rydzy: i im zwisa a skoro ludzie maja ssd w pctach to czemu nie w konsoli? O co ten ból dupska?

 

O to że jedyną słuszną konsolą z dyskiem SSD to Scorpio... Scorpio Forever...

 

A tu jeszcze premiery PRO nie było a ludzie już ją chcą "ratować" SSD-kami... :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
digi ja rozumiem ze w Twojej sytuacji ciezko jest to sobie wyobrazic, podobnie jak greckyiemu ale kolega wyzej wspominal ze sa userzy dla ktorych ssd za tysiac zlotych to jakis maly % wyplaty :rydzy: i im zwisa a skoro ludzie maja ssd w pctach to czemu nie w konsoli? O co ten ból dupska?

Taa typowe "polaczkowate" myślenie - ktoś kto myśli inaczej niż ja jest "pi.rdolnięty"

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bany4KHDR napisał:

sa userzy dla ktorych ssd za tysiac zlotych to jakis maly % wyplaty :rydzy: 

 

No chyba w simsach, bo wątpię, by na forum o gierkach dla dzieci przesiadywali prezesi PKO albo Lotosu 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcossik napisał:

 

To nie jest przypadkiem telewizor Samsunga z serii KS7500? Z tego co wiem, to te telewizory mają jasność 1000 nitów, i ponoć dają przyzwoity efekt HDR.

Ten mój to philips ale screeny które dałem są z innego tv być może że to samsung Efekt jest taki sam u mnie jak na tych screenach które dałem

 

A co do scorpio to wydaje mi się że to już trochę za późno , ile ta generacja potrwa jak wyjdzie scorpio rok max 2 i wyjdzie ps5, a gry tak będą musiały być robione żeby działały i pod xboxa one i pod scorpio Więc będzie to co na końcu generacji ps3 jedna wielka kicha 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DigitalMan_PL napisał:

 

O to że jedyną słuszną konsolą z dyskiem SSD to Scorpio... Scorpio Forever...

 

A tu jeszcze premiery PRO nie było a ludzie już ją chcą "ratować" SSD-kami... :24_stuck_out_tongue:

premiera pro za tydzien a skorpio pod koniec 2017 :jaro: bedzie ten scorpio kiedys tam to bedziemy rozmawiac o scorpio 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cie Grecki sa na tym forum o gierkach dla dzieci ludze ktorzy zarabiaja kilkanascie tysiecy zlotych miesiecznie.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200-1500 za przyspieszenie wczytywania gier na lata to chyba nie jest duży wydatek? Konsole zmienię jak wyjdzie PS4 Pro Slim (czy coś :P) a dysk przełożę.

Dużo nie zarabiam ale w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie pracy na zwykłym dysku :24_stuck_out_tongue:

 

Pamiętam jak kupowałem pierwszy dysk SSD Intela 120GB za 1000zł to byłem pierwszą osoba w sklepie która to kupiła, koleś nawet nie wiedział co to jest :1_grinning: Minęło kilka dobrych lat (ze 6 czy coś) a dysk nadal służy w laptopie dziewczyny :24_stuck_out_tongue: (taka mała dygresja do dysków SSD)

 

Dla tych co się nie podoba że chce wydać tyle co konsola na dysk SSD to kto bogatemu zabroni :24_stuck_out_tongue:

 

33 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Dokładnie i kup paniczu 1TB SSD taaaa... Musiałbym być pier... aby wydać tyle co konsola na dysk...

Może i 2TB kupię :24_stuck_out_tongue: a co? Wolno mi :)

Edytowane przez helganin
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Grecky i @DigitalMan_PL zapominacie o jednym jestesmy w temacie PRO na krotko przed premiera gdzie userzy zainteresowani kupnem wymieniaja poglady na temat dyskow ssd sata3 ale i innych mozliwosciach jakie daje PRO konsola, prowadzona jest merytoryczna dyskusja wymieniane sa za i przeciw i ludzie sa swiadomi czego chca. Ktos kupi dysk ssd 1TB i TV z dobrym HDR za 10k bo go stac inny z racji chudszego portfela badz innych pogladow zostanie przy dysku firmowym i telewizorze 1080p. A wasze biedne wypowiedzi sprowadzaja sie do trolowania albo jakies wzmianki o scorpio... Panowie really? kogo? no kogo? 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, helganin napisał:

1200-1500 za przyspieszenie wczytywania gier na lata to chyba nie jest duży wydatek? Konsole zmienię jak wyjdzie PS4 Pro Slim (czy coś :P) a dysk przełożę.

Dużo nie zarabiam ale w dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie pracy na zwykłym dysku :24_stuck_out_tongue:

 

Pamiętam jak kupowałem pierwszy dysk SSD Intela 120GB za 1000zł to byłem pierwszą osoba w sklepie która to kupiła, koleś nawet nie wiedział co to jest :1_grinning: Minęło kilka dobrych lat (ze 6 czy coś) a dysk nadal służy w laptopie dziewczyny :24_stuck_out_tongue: (taka mała dygresja do dysków SSD)

 

Dla tych co się nie podoba że chce wydać tyle co konsola na dysk SSD to kto bogatemu zabroni :24_stuck_out_tongue:

 

 

Może i 2TB kupię :24_stuck_out_tongue: a co? Wolno mi :)

 

Dobra dobra, sam mam SSD w lapciaku i też nie wyobrażam sobie pracy na zwykłym, tylko wiesz dla mnie 2 TB to mało w konsoli :24_stuck_out_tongue: (bo jadę TYLKO na cyfrach :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Dobra dobra, sam mam SSD w lapciaku i też nie wyobrażam sobie pracy na zwykłym, tylko wiesz dla mnie 2 TB to mało w konsoli :24_stuck_out_tongue: (bo jadę TYLKO na cyfrach :P)

 

Tez mam sporo cyfrowych i 2TB szybko można zapełnić ale i tak nie grasz na raz we wszystko co masz :24_stuck_out_tongue:

Uważam że 1TB to tragedia ale wolę mieć SSD 1TB niż 2TB czy więcej HDD zwykłego :24_stuck_out_tongue:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 2tb w ps4 i xo i mniejszego rozmiaru sobie niewyobrażam :) do pro przekladam dysk 2 tb z ps4 bo na ssd leje

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam PS4 i XO 2TB i mniejszy to może być problem. Ale SSD będzie miał sporo krótsze czasy wczytywania no ale trochę hajsu trzeba wyłożyć :/

Pierwszy lepszy filmik HDD vs SSD

 

Edytowane przez helganin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często latam do lodowki po bro, więc szybsze loadingi mnie grzeją

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekawy jak z kulturą pracy to właściciel tej konsoli z wyciągniętym dyskiem napisał mi, że Pro działa ciszej niż PS4 i głośniejsze jest w zasadzie tylko w czasie instalacji gier kiedy szumi napęd. Jestem ciekaw czy rzeczywiście tak będzie, bo moje pierwsze PS4 podczas nocnych sesji było w stanie obudzić każdego i to już od pierwszego dnia :1_grinning:

Edytowane przez szparagu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

O to że jedyną słuszną konsolą z dyskiem SSD to Scorpio... Scorpio Forever...

 

A tu jeszcze premiery PRO nie było a ludzie już ją chcą "ratować" SSD-kami... :24_stuck_out_tongue:

...a jak u ciebie po premierze Scorpio, zadowolony? Poratuj się....lekami.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×