Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No zależy, bo jak ktoś ma 30 fpsów, a drugi 300 to wiadomo, że ten pierwszy jest z góry skazany na porażkę. Mówię oczywiście o fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na bliskim dystansie może tak ale w takim Battlefieldzie jak masz kogoś trafić lunetą z kilometra to lepiej mieć obraz żyleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli idąc Twoim tokiem rozumowania - jesteś po zawodówce czy na bezrobociu, skoro grasz na konsoli?

Pisalem glownie o sytuacji w krajach mocnych gospodarczo gdzie ludzie dostaja zasilki i doplaty do mieszkania wieksze niz srednia krajowa w Polsce a fachowcy po zawodownkach zarabiaja naprawde dobre pieniadze i gdzie klasa robotnicza to zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa bo nie kazdy pcha sie na sile na studia. No ale wiadomo ze sa tez ludzie wyksztalceni i zarobieni ktorzy tez lubia pograc ale wg mnie jest ich zdecydowanie mniej. W Polsce sytuacja wyglada troche inaczej bo nowa konsola to wydatek porownywalnz ze srednia krajowa pensja a do tego dochadza gry po 200-300 zl. Ludzie kombinuja z kontami z allegro, czekaja az gra\konsola stanieje i lapia sie roznych promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie ta sama gra co dla posiadacza zwykłej PS4 będzie niekorzystne bo zapłaci te same 250zł za gorszy produkt.

 

Zastanawia mnie też jak będzie wyglądać rywalizacji multi, czy te klatki i pixele nie będą dawać zbyt wielkiej przewagi.

Nie wiem jak jest na PC, ale chyba jak ktoś gra na low a drugi na high to ten drugi musi mieć dużo lepiej

Skąd wiesz, że wersje na PS4.5 nie będą kosztowały więcej? Przecież będą lepsze, ładniejsze i w ogóle. Chętni wyłożyć ~300zł na TLOU HD Ultimate Edition z poprawionymi cieniami, się znajdą ;)

Też bym chciał, żeby wszystkie gierki mi latały w 1080p/60fps, i były lepsze i ładniejsze, ale z drugiej strony mam już do w dupie. PS4 dalej daje radę, a produkcji które mnie interesują wychodzi tak mało (całe 2-3 w tym roku, i to same multiplatformy + może jakieś mniejsze produkcje się trafią), że nie widzę sensu inwestować w kolejną odsłonę konsoli. Poprawią hardware, ale soft dalej będzie niedorobiony i przeładowany tym całym społecznościowym szajsem. Kwestie PSN przemilczę, bo nawet Nintendo robi to lepiej ;) ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się opieramy na dotychczasowych przeciekach to nie będą wychodzić droższe.

 

Może za 2 lata się to zmieni  ale to już wyższa szkoła wróżenia z fusów

 

 

Deweloperzy też skaczą z radości

 

Edytowane przez pablos_83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kloose

Widzisz, po twoim przykładzie doskonale widać jak klient mięknie. Zwróć uwagę że 1080/60 obiecywano nam podczas premiery nextgenów, a teraz łapiemy się że będzie fajnie bo gry wreszcie zaczną działać w dobrej rozdziałce i nawet średnio się burzymy że trzeba do tego nową konsolę kupić ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_83:

Ale na kilkukrotnie mocniejsze PC jakos potrafia tworzyc gry rownoczesnie z PS4/XB1...Po prostu nie wiedza jeszcze na ile moga sobie pozwolic i ktore opcje podniesc z Medium/High na High/V.High/ultra, czy tez nic nie ruszac i pojsc w 60FPS zamiast 30. Do tego dochodzi Nintendo NX czychajace tuz za rogiem, a i nie wiadomo czy MS tez czegos nie szykuje, wiec musza robic teraz gry pod 4-5 konsol + PC, ale mowie, kwestia ogarniecia, tym bardziej ze teraz sa takie silniki ktore sie skaluja na kazdym sprzecie od smartphone'y przez tablety, konsole, az po high-endowe PC, kwestia zaznaczenia odpowiedznich "ticzkow" i suwakow. Bardziej bym sie sklanial opinii ze tak naprawde narzekaja na stary sprzet pod ktory ciagle musza obcinac gry niz na nowy na krotym robia po prostu gre i nie przejmuja sie czy pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kloose

Widzisz, po twoim przykładzie doskonale widać jak klient mięknie. Zwróć uwagę że 1080/60 obiecywano nam podczas premiery nextgenów, a teraz łapiemy się że będzie fajnie bo gry wreszcie zaczną działać w dobrej rozdziałce i nawet średnio się burzymy że trzeba do tego nową konsolę kupić ;)

 

gorzej sa tacy co sie ciesza z nowego PS4,5

 

Ciekaw jestem czy na premiere tez ludzie beda biec w sklepie i tratowac sie zeby nowke na premiere kupic :P

 

jedno jest pewne, przechodze w system kupowac konsole z opoznieniem 1 generacji. 

natomiast rynek konsol sami wiemy jak wyglada - PS4 ma (teraz po newsach o PSNeo to juz raczej mialo) ogromne szanse pobic rekord PS2, XB1 tez zle nie sobie nie radzi, ogolnie po 3ech latach jest prawie tyle next-genow na rynku co PS3+X360 pod koniec 8-letniej generacji

 

Chyba troche przesadziles ile sie curr-gen sprzedalo 70-80mln? to jest mniej wiecej polowa tego co miala poprzednia generacja ktora dobila do 160mln. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej sa tacy co sie ciesza z nowego PS4,5

Ciekaw jestem czy na premiere tez ludzie beda biec w sklepie i tratowac sie zeby nowke na premiere kupic :P

Nie mam żadnych wątpliwości ze tak będzie , a palety w media będą pękały razem z marnymi philipsami 4k z promocji gazetowej mark my words :) Wszystko jest zależne jaki PR poleci , "jeszcze bardziej potężniejsza konsola na świecie " ? :) :)

Nikt jeszcze nie poruszył kilku ciekawych imo zagadnień

- Jakie będzie chłodzenie ? "Suszarka" jest jednym z powodów dla których nie używam od miesięcy swojego premierowego ps4 , teraz niby problem troszkę ogarneli no ale znowu wracamy chyba do punktu wyjścia i "premiery" , czy temat był w jakikolwiek sposób poruszony , bo przecież moc obliczeniowa wzrośnie ?

-Czy to będzie kopia ? W sensie designu ? Mimo wszystko zawsze lubiłem te pierwsze przecieki ze zdjęciami nowego hardware , tutaj skoro za wszelką cenę podkreślają "brak podziału" (lol) to będzie jak u Apple minimalne zmiany - nowy kolor ?

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych wątpliwości ze tak będzie , a palety w media będą pękały razem z marnymi philipsami 4k z promocji gazetowej mark my worlds :) Wszystko jest zależne jaki PR poleci , "jeszcze bardziej potężniejsza konsola na świecie " ? :) :)

Nikt jeszcze nie poruszył kilku ciekawych imo zagadnień

- Jakie będzie chłodzenie ? "Suszarka" jest jednym z powodów dla których nie używam od miesięcy swojego premierowego ps4 , teraz niby problem troszkę ogarneli no ale znowu wracamy chyba do punktu wyjścia i "premiery" , czy temat był w jakikolwiek sposób poruszony bo moc odliczeniowa wzrośnie ?

-Czy to będzie kopia ? W sensie designu ? Mimo wszystko zawsze lubiłem te pierwsze przecieki ze zdjęciami nowego hardware , tutaj skoro za wszelką cenę podkreślają "brak podziału" (lol) to będzie jak u Apple ?

Eurogamer bodajże coś przebąkiwał o tym, że NEO będzie miało inną obudowę, co mnie wcale nie dziwi.

 

Co do ciepła to poszperałem trochę w sieci i wyczytałem, że układy Polaris (te odpowiadające mniej więcej rzekomej specyfikacji NEO) ze względu na niższy proces produkcyjny będą pobierały niecałe 90W więc myślę, że cała konsola będzie miała pobór taki jak obecny model 1216, czyli ok. 120-130W.

 

W kwestii chłodzenia mam nadzieję, że opracują coś dyskretniejszego albo chociaż zastosują porządną pastę termoprzewodzącą, bo ja podobnie jak Ty nie miałem już siły psuć sobie zabawy swoją premierową "suszarką", dlatego wymieniłem ją na nowszy model, który choć dyskretniejszy to lekko "gwiżdże" (aczkolwiek nie każdy słyszy te częstotliwości) i ostatnimi czasy niestety zaskoczył mnie ponownym suszeniem w becie Doom czy w demie Platinum - FFXV (zwłaszcza w momencie kiedy idziemy korytarzem do bossa - wtedy wkręca się jak premierowa "suszarka" albo raczej "odkurzacz") choć o dziwo w The Last of Us Remastered w 60 FPS chłodzi się bardzo komfortowo. Głośna praca to niby pierdoła ale potrafi psuć zabawę, w momencie kiedy głośniej od dźwięków gry słyszymy sprzęt, który dodatkowo "pływa" na obrotach, co potęguje dyskomfort.

 

Co do samego pomysłu wydania silniejszej (i to dwukrotnie!) wersji PS4 to jestem trochę rozczarowany, bo 3 lata to jednak dość krótko. Teraz pomimo tego, że gry będą publikowane na obie wersje sprzętu, jestem pewien, że na starszej konsoli prędzej czy później będą jeszcze większe problemy z płynnością niż obecnie, bo zawsze będzie alternatywa w postaci nowej, mocniejszej konsoli, na której nie tylko będzie płynniej ale i ładniej.

 

Myślę, że Microsoft również szykuje mocniejszą konsolę, bo w zasadzie to jako pierwsi zaczęli o tym głośno mówić, a potem musieli "gasić pożar", bo ludzie zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie. Do tej pory miałem nadzieję, że to raczej plotki związane z tym, że i Sony i Microsoft pracują już pełną parą nad nową generacją, która mogłaby wyjść za 2-3 lata ale po ostatnim nasileniu "konkretów" zaczynam traktować mocniejszą wersję PS4 za fakt. Zapewne nowe cacko ze stajni Nintendo będzie najwydajniejszą platformą na rynku (co mnie wcale nie dziwi), dlatego i Zieloni, którzy borykają się z 720-900p i Niebiescy z ledwo wyciskanym 1080p będą próbowali zrobić wszystko, by przeciętny konsolowiec, który nie ma jeszcze ani PS4 ani XO sięgnął po któryś z ich produktów zamiast po NX. Już widzę te slogany Sony w stylu "the most powerful console has become even more powerful!".

 

Teraz oglądając trailery nowych gier zastanawiam się czy to aby na pewno gameplay z PS4 czy może z PS4 NEO (np. zadziwiająco dobrze wyglądająca Mafia III).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pierwsze zajawki Watch Dogs musiały być prezentowane na PS4 NEO...  :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych wątpliwości ze tak będzie , a palety w media będą pękały razem z marnymi philipsami 4k z promocji gazetowej mark my worlds :) Wszystko jest zależne jaki PR poleci , "jeszcze bardziej potężniejsza konsola na świecie " ? :) :)

No jesli tak bedzie to oczywistym jest ze mozemy sie spodziewac 2 wersji sprzetu w kolejnych generacjach. 

Licze ze jednak czesc osob, nie poleci dawac strzyc sie jak owce.... 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej z tematem:

 

"Podczas ostatniego podcastu przedstawiciele GB omawiali dokumentację urządzenia i wymienili kilka ciekawostek:

  • Według dostępnych szczegółów każda gra na nowym sprzęcie musi wyświetlać rozgrywkę na przynajmniej 1080p. Niższa rozdzielczość nie będzie dozwolona na „PlayStation 4 Neo”.
  • Sprzęt ma otrzymać ulepszony RemotePlay – który pozwoli na rozgrywkę w lepszej rozdzielczości.
  • Urządzenie ma posiadać opcję nagrywania rozgrywki w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę (w przypadku PS4 to 720p i 30 fps), a ponadto materiały nagramy na zewnętrzny rejestrator.
  • Istniejące kontrolery i peryferia będą kompatybilne z nowym PlayStation 4."

źródło: ppe.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Według dostępnych szczegółów każda gra na nowym sprzęcie musi wyświetlać rozgrywkę na przynajmniej 1080p. Niższa rozdzielczość nie będzie dozwolona na „PlayStation 4 Neo”.

 

Serio... :shok:  Czy jakieś 3 lata temu nie słyszeliśmy czegoś łudząco podobnego.. :blink:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio... :shok:  Czy jakieś 3 lata temu nie słyszeliśmy czegoś łudząco podobnego.. :blink:

 

Tutaj już dodali "musi wyświetlać", a nie "będzie wyświetlać"  :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy bedzie widoczna roznica jesli chodzi o vr ktore bedzie i tak mialo jakas jednostke obliczeniowa. Ciekawe jak to bedzie wspolgrac w przypadku neo i 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kloose

Widzisz, po twoim przykładzie doskonale widać jak klient mięknie. Zwróć uwagę że 1080/60 obiecywano nam podczas premiery nextgenów, a teraz łapiemy się że będzie fajnie bo gry wreszcie zaczną działać w dobrej rozdziałce i nawet średnio się burzymy że trzeba do tego nową konsolę kupić ;)

Może i tak jest.

A co do burzenia się, to co więcej mam zrobić prócz zagłosowania portfelem i olania kupna nowego PS4.5? Mam zacząć rysować kredą po asfalcie, czy zmienić sobie awatar na Fejsie? ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak jest.

A co do burzenia się, to co więcej mam zrobić prócz zagłosowania portfelem i olania kupna nowego PS4.5? Mam zacząć rysować kredą po asfalcie, czy zmienić sobie awatar na Fejsie? ;)

 

hmmm mozna powylewac zale na forum :)

mozna wbijac na rozne fora i krecic gówno-burze :P

 

A tak serio - nie no pozostaje tylko wyciagniecie wnioskow z zaistnialej sytuacji. 

Jesli tluszcza poleci i bedzie  kupowac jak  swieze buleczki to nie spodziewam sie niczego innego jak iteracji konsoli z lepszym sprzetem co 3 lata. 

 

W koncu flagowe modele telefonow sprzedaja sie co roku ;)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mozna powylewac zale na forum :)

mozna wbijac na rozne fora i krecic gówno-burze :P

 

A tak serio - nie no pozostaje tylko wyciagniecie wnioskow z zaistnialej sytuacji. 

Jesli tluszcza poleci i bedzie  kupowac jak  swieze buleczki to nie spodziewam sie niczego innego jak iteracji konsoli z lepszym sprzetem co 3 lata. 

 

W koncu flagowe modele telefonow sprzedaja sie co roku ;)

No niby można, ale ile można ;) dość już się nażaliłem na tą gównianą usługę sieciową, czy te wspaniałe gry w Plusie którymi raczy nas Sony. I tak niczego to nie zmieni. A to, że po nowy sprzęt ustawi się łańcuszek chętnych, jest raczej pewne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie jestem na czasie, ale widzę że temat rozdmuchany na wyżyny głupoty już...

 

Czy Sony cokolwiek powiedziało o nowym sprzęcie, czy cały czas bazujemy na doniesieniach pismaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bazujemy. Sa emocje! Jest zachwyt! Jest hejt! Dis is 4 de plejers! Mam cicha nadzieje ze temat nie jest do zamkniecia. Zawsze przeciez mozna zmienic nazwe na "Playstation Neo - bazujemy na doniesieniach"

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej by tu pasowała nazwa "PS4 Neo - uwierzymy w każdą bzdurę z internetów".

 

I nie chodzi mi o to, że będzie czy nie będzie lepszej wersji konsoli, tylko o to że niektórzy myślą, że dostaną już PS6 za 300$.

Jeśli cokolwiek będzie to na tej samej zasadzie co Nintendo DS. Chyba nikt nie myśli, że Sony jest tak głupie, żeby odciąć się od obecnej bazy posiadaczy PS4 i w ogóle zacząć robić gry na osobną platformę.

 

W ogóle to chciałbym jeszcze przypomnieć, że pierwszy news o nowej konsoli dot. tylko i wyłącznie nowszego napędu obsługującego filmy w 4K, a obecnie rozrosło się to do jakiegoś absurdu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o nowych grach , to co napisał giantbomb jest na tyle spójne że nie ma sensu udawać że będzie inaczej.

 

Na razie nie ma żadnego dementi, inne bardzo poważne serwisy piszą: tak to prawda, też tyle wiemy tylko nie puściliśmy newsa wcześniej bo czekaliśmy na 2-3 źródło.

 

 

 

http://www.ppe.pl/news/43160/digital-foundry-przedstawia-integracje-playstation-4-z-playstation-4-neo-sporo-szczegolow.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja robi sie klarowna. Ps4 bedzie do remasterow gier z ps3 w fullhd a Ps4 neo do remasterow gier z ps4, zeby w koncu mogły działać w fullhd i stabilnych 60fps oraz do remasterow remasterow gier z ps3 w 4K. Plus oczywiscie nowe produkcje czekające w kolejce na swoj remaster w kolejnej generacji juz za 3 lata ;)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×