Skocz do zawartości
Patricko

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Wcześniej większość grała na pingu z d.... ale go nie widziała i było ok, teraz widzą i już płacz :24_stuck_out_tongue:

 

No dokładie, dlatego wolałem, kiedy tego nie było :1_grinning: 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyszukuje mi tylko irlandzkie serwery. W ogóle z tym wyszukiwaniem serwerów to jakieś zryte. Wpisuje pl czy poland tak samo de lub german kompletnie nic nie może znaleźć. Trzeba podać​ pełną nazwę serwera?

Najlepsze jest ta że wszedłem na serwer Ameryki płn i tam opóźnienie 165 więc tylko 40 więcej niż irlandzkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za różnica czy serwer jest irlandzki, polski czy też niemiecki ? wszędzie praktycznie takie same pingi jeśli chodzi o Europę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, slepa_kostucha napisał:

a co za różnica czy serwer jest irlandzki, polski czy też niemiecki ? wszędzie praktycznie takie same pingi jeśli chodzi o Europę. 

 

Dokłądnie co to za różnica, połącz się z USA to zobaczysz co to za różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem po co dodawali te plutony i klan tagi. Wcześniej ludzie nie widzieli kto gram razem i było ok. Teraz widzą po tagach grający razem pluton przeciwnika i już płacz. - Takie to rozumowanie widzę w temacie.

 

@slepa_kostucha nie ma polskich czy niemieckich serwerów. Są tylko irlandzkie i holenderskie. Holenderskich jest z 10x mniej i ping ma się na nich z 40% mniejszy niż na irlandzkim (przynajmniej ja tak mam). Nawet jak by były identyczne to i tak bym wybierał holenderskie, bo są fizycznie bliżej polski. Jak ktoś widzi niemieckie czy włoskie serwery to radzę popatrzeć jak wyglądają flagi poszczególnych państw.

 

Mój post z 170ms pingiem służył jako przykład jak dobrze jest widzieć swój ping. Matchmaking zamiast wrzucić mnie na serwer EU to wrzucił na Amerykę Północną. Prawda, nie widząc pingu grał bym dalej, ale danego wieczoru bym się zastanawiał dlaczego znowu mam fazy z częstym ginięciem za osłoną i starcia z żołnierzami w trybie God Mode skoro jeszcze wczoraj grało mi się cacy.

No ale jak ktoś głupim dzieckiem co od razu swój beznadziejny skill zwali na ping i ogólnie na nową funkcję, że się go widzi to ja nic na to nie poradzę. Takim osobom "Mówię na razie". Ciekawe jak tacy ludzie grają na PC gdzie wyświetlany ping jest normą.

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co za różnica czy serwer jest irlandzki, polski czy też niemiecki ? wszędzie praktycznie takie same pingi jeśli chodzi o Europę. 

Nie wiem, ktoś wcześniej pisał że jest, dlatego pytam. Wczoraj ping spadł mi w nocy na 100 także jakiś się grało. Jednak męczy to jak ktoś ma 40 i Cię ubija 3 raz z rzędu. Najlepsze jak centralnie 3 razy z rzędu trafiłem że snajperki w gościa że 100m a temu nic.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś jest nie tak po tym patchu. 

Nagranie z X1. Pingi jak widać mają w porządku.

https://onedrive.live.com/?authkey=!AAfEo_3JhXwOirE&cid=C586566A10E6626E&id=C586566A10E6626E!1562&parId=C586566A10E6626E!1559&o=OneUp

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przestancie gapic sie jak debile na te pingi i grajcie tak jak graliscie, a tabelke otworzcie sobie pod koniec rundy... tyle miesiecy ludzie mieli to w dupie a teraz co? Ja to bym sie wstydzil, ze gosc ze 150 pingu bije tych co maja po 30 a nie rzadko sie tak zdarza. Co nie zmienia faktu, ze z samym kodem sieciowym faktycznie cos zrypali, dawno mi sie tak do dupy nie gralo jak wczoraj i rano i wieczorem ale to byl po prostu zly dzien i dzis na luzie bedzie kolejne podejscie. Podobna sytuacje jak wyzej na klipie mialem raz przed patchem.
A mistrz, co szuka po nazwie serwera i oczekuje, ze wrzuci go na serwer postawiony w PL jest z innej planety :)

Edytowane przez SkibaPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno po tym patchu spieprzyli netcode i ma być naprawiony w następny wtorek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minut temu, SkibaPL napisał:

Ja to bym sie wstydzil, ze gosc ze 150 pingu bije tych co maja po 30 a nie rzadko sie tak zdarza.

Bo gra jest taka magiczna, że mając ping 150ms masz przewagę nad tymi co ma 30.

Przykład. Masz ping 30. Widzisz, że koleś jest na lepszej pozycji i do ciebie strzela. Nie masz z nim szans więc biegniesz i chowasz się za ścianą. Myślisz sobie, że jesteś bezpieczny. Przeciwnik mając ping 150ms widzi wszystko z opóźnieniem i dla niego jeszcze nie dobiegłeś do ściany i do ciebie strzela i zabija, a ty giniesz za ścianą i rzucasz mięsem. Dopiero przy 300-400ms takiego killa mu nie zaliczy.

W tym patchu zmniejszyli tego występowanie przenosząc rejestrację hitów na serwer dla osób posiadających ping powyżej 100ms. Gracze z małym pingiem mają lepiej, bo nie muszą się użerać z takimi ludźmi. Ci z większym pingiem nie mają już takiej przewagi i się wyżalają na oficjalnym forum BF'a. Szmaciarze z Japonii nie mogą już tak jechać ludzi na serwerze West USA jak przed patchem. Natomiast Amerykanie z zachodniej strony się cieszą, że w końcu mogą normalnie pograć, bo wcześniej przez japońców się nie dało.

Pewnie chcieli też taką zmianą wymusić na ludziach by grali na swoich regionach, ale ciężko z tym będzie gdy azjata wie, że łącząc się z serwerem poza regionem uzbiera więcej killi i będzie go trudniej zabić.

 

@piotras3, mają między innymi zwiększyć limit przenoszenia rejestracji hitów na serwer z 100ms na 150ms. Inna wersja mówi, że ma to być dostosowane indywidualnie do regionu.

Płacze najwidoczniej pomogły.

 

Oczywiście rozumiem też drugą stronę medalu. Gościu mieszka w Indonezji i ma tak serwery porozmieszczane, że z żadnym nie ma pingu poniżej 100ms. Wtedy jego rejestracja hitów jest po stronie serwera i gra staje się wtedy kompletnie niegrywalna. Też coś jest z tym nie tak. Powinni nie mieć takiej przewagi i strzelać z lekkim wyprzedzeniem, a zamiast tego nic ugrać nie mogą (no chyba, że się przyzwyczaili jak było przed patchem).

 

Rozwiązaniem jest (wg mnie):

- postawienie serwerów w innych regionach/państwach (wiadomo, kosztuje to swoje. Wiem też, że nie chcą tego robić, bo dając więcej serwerów podzielą społeczność graczy np. w Azji która i tak jest mała)

- naprawienie/usprawnienie kodu sieciowego

- zwiększenie limitu przenoszenia rejestracji hitów na serwer (co mają właśnie zrobić. Prawdę mówiąc to najgorsze rozwiązanie. Chyba, że chwilowe.)

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ping powyżej 150 to powinien z automatu dostawać info że sorry Gregory, twój ping jest za wysoki, napraw połączenie w celu dalszej gry albo niech ich wszystkich pakuje na osobne serwery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po tym paczu mam  sporo sytuacji gdzie zabijam się wzajemnie z wrogiem, padamy oboje jak kłody,  z takim łukiem że  jako trup, widzę jego trupa, którego mi zaliczyło jako killa, a na pasku zdrowia ma ze 2-5% zdrowia. 

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, okoni napisał:

Po tym paczu mam  sporo sytuacji gdzie zabijam się wzajemnie z wrogiem, padamy oboje jak kłody,  z takim łukiem że  jako trup, widzę jego trupa, którego mi zaliczyło jako koła, a na pasku zdrowia ma ze 2-5% zdrowia. 


Pokazuję Ci zdrowie przeciwnika w momencie twojego zgonu, ale strzały oddałeś tuż przed. To jest jedna z nowości, która mi osobiście mega pasuje. Zdania wśród znajomych, z którymi gram są podzielone(gadki typu "dlaczego mam padać jeśli byłem pierwszy, szybszy itp). Znikanie kul w chwili śmiercie mimo, że oddaliśmy celny strzał bądź serie jeszcze zanim padliśmy było dla mnie gorszym rozwiązaniem.  

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spoko, czyli to zmiana zamierzona, bałem się że wyszło to w wyniku gmerania w netcodzie gry, mi też nie przeszkadza, Zresztą gram już w tę grę tyle, że mało co mi przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te eastereggi to na bank wygaduje ktos, kto grzebie przy grze. Tyle czynnosci trzeba zrobic, ze nie wyobraam sobie jak mogli wpasc na ten pomysl :24_stuck_out_tongue: (zwlaszcza z zabijaniem w kaluzy i tym ukrytym zaworem)

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubilem sobie pograc na pustyni synajskiej czy suezie ale jak wprowadzili losowanie na mapy to do pozygania.... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się śmiał że chce wyszukiwać serwery po 'pl' a jak się wyszukuje? W BF4 tak szukałem i działało.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubilem sobie pograc na pustyni synajskiej czy suezie ale jak wprowadzili losowanie na mapy to do pozygania.... 

 

 

na dodatku jakby się dało to fort fort i jeszcze raz fort - do upadłego . :)

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapa fort to dla mnie majstersztyk, rąbanka non stop. Mistrzostwem jest że jak ludzie skupią się przy jednej fladze, można wrogowi szybko zrobić plecki. To takie Metro w lepszym wydaniu bo mapka nie jest zamknięta tylko do dwóch czy trzech przejść.

Ogólnie cały ten dodatek mi podszedł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, po czym poznać czy flara wypuszczona przez snajpera jest wroga? Bardziej się świeci jak leży na ziemi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadepnij na nią, a się dowiesz :-P

Ja zawsze patrzę na minimapę czy okrąg od flary się pokazuje. Jak się pokazuję to znaczy, że twojego zespołu.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu bfa zakladka lato z Battlefield - na cte wjezdza nowa mapa Prise de Tahure. Zajebiscie, szaleja z tymi mapkami :24_stuck_out_tongue:

C-_os-kXgAInvKm.jpg

C-_opH7XsAAi1kK.jpg

C-_ofLGXUAApAI_.jpg

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak mapa się szykuje.

Zmiany z cte. Link z reddita więc na Tapatalku nic się nie pojawi.

Update Notes - 3rd of May

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×