Skocz do zawartości
DaraS

XCOM 2

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci tylko jedno -ostatnia misja to jest dopiero jazda :24_stuck_out_tongue:

I właśnie za to kocham te gry od 95 roku, kiedy zagrałem w nie po raz pierwszy :24_stuck_out_tongue:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cały plan w pizdu xDD

 

No nic. Zacząłem kampanie od ZERA. Gra na "Normalu" mnie przerosła XDD. Porzuciłem więc zaczętą fabułę i dziś postanowiłem przechodzić od początku. Tym razem od początku na "Easy". Za pierwszym razem zrobiłem masę głupich błędów, głównie w sferze gospodarowania zasobami. Teraz będę w tej kwestii bardziej ostrożny. Teraz jak na dłoni widać ten element losowości X2- wcześniej zaczynałem w południowych Stanach, teraz w wschodniej Afryce. A więc niema uczucia Deja vu, więc notabene chłonę wszystko na świeżo tylko z większą wiedzą i doświadczeniem i ostrożnością. Idzie wybornie (na dzień dzisiejszy). Mam nadzieje, że tym razem się nie poddam i zniszczę te gnidy. W końcu wiem czego mniej/więcej się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem po przejściu misji z przechwyceniem sygnału radiowego włącza się przerywnik filmowy i po jego zakończeniu mam cały czas czarny ekran(nic nowego się nie włącza). Wygląda to tak jakby się gra zawiesiła. od początku gry wszystko działała idealnie a teraz taka zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, emsi1981 napisał:

witam mam taki problem po przejściu misji z przechwyceniem sygnału radiowego włącza się przerywnik filmowy i po jego zakończeniu mam cały czas czarny ekran(nic nowego się nie włącza). Wygląda to tak jakby się gra zawiesiła. od początku gry wszystko działała idealnie a teraz taka zagadka.

Miałem coś takiego z dwoma filmikami, właśnie z tym o którym piszesz i z filmikiem końcowym. Zostaw wszystko odpalone i po paru ładnych minutach,,,zobaczysz ten sam filmik jeszcze raz i później już będzie ok :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem posta zostawiłem włączone i w trakcie czytania posta od ciebie włączył się film i już jestem w ostatniej misji dzięki za pomoc, z drugiej strony niezła lipa, będą jakieś łatki na tę chorobę gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 28.10.2016 o 12:41, emsi1981 napisał:

jak pisałem posta zostawiłem włączone i w trakcie czytania posta od ciebie włączył się film i już jestem w ostatniej misji dzięki za pomoc, z drugiej strony niezła lipa, będą jakieś łatki na tę chorobę gry

 

LOL miałem identycznie tak samo XDD

 

Właśnie bo mam takie zapytanie - rozpoczynam właśnie atak na bazę obcych (no wiecie to na Pacyfiku, tą jakby oficjalną bazę obcych). Przypuszczam, że to już ostatnia misja. Czy jak dopuszczę się jej wykonania, to potem XCOM 2 się kończy całkowicie, czy jest coś w rodzaju post game po ukończeniu fabuły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 6.11.2016 o 18:13, Kentucky napisał:

 

LOL miałem identycznie tak samo XDD

 

Właśnie bo mam takie zapytanie - rozpoczynam właśnie atak na bazę obcych (no wiecie to na Pacyfiku, tą jakby oficjalną bazę obcych). Przypuszczam, że to już ostatnia misja. Czy jak dopuszczę się jej wykonania, to potem XCOM 2 się kończy całkowicie, czy jest coś w rodzaju post game po ukończeniu fabuły? 

Nie, koniec to koniec. Ni ma już kogo zabijać :24_stuck_out_tongue:

Przygotuj się dobrze do ostatniej misji :) Tak tylko ostrzegam :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca przygotowałem się na ostatnią batalię, toteż przed wyruszeniem w drogę nie miałem ze sobą broni laserowej (tej najnowszej jaką możemy wytworzyć), bo myślałem, że po wykonaniu ostatniego zadania będę mógł kontynuować batalię z kosmitami. Jakoś jednak poszło. W swojej drużynie miałem bardzo dobrze wyszkolonych żołnierzy z dobrym wyposażeniem i pancerzami, ale nie ukrywam, że momentami było ciężko (grałem na Easy), zwłaszcza gdy trzeba było zlikwidować trzy awatary a wokół pełno mocarnych wrogów xD MASAKRA.

 

Bilans był taki, że po tej ciężkiej walce poległ mi tylko jeden żołnierz. No cóż następne pokolenie obrońców ludzkości będzie o nim śpiewać pieśni ;)

 

Twój post przeczytałem jednak po fakcie i do końca byłem przekonany, że jeszcze wrócę do Avangera i pokieruję moją drużyną zaliczając jakieś misje partyzanckie. Lekko się zdziwiłem gdyż po napisach końcowych gra "wyrzuciła" mnie tylko do głównego menu. Ehhh

 

XCOM 2 sprawił mi troszkę problemów. Nigdy nie miałem do czynienia ze strategią w mojej karierze gracza. Pierwszy mój kontakt z tą grą był bolesny i zmuszony byłem rozpocząć kampanie od nowa, mimo iż dotarłem do połowy gry (o tym jednak pisałem wcześniej). Nie żałuję, bo za drugim razem lepiej tym wszystkim rozporządzałem i progres technologiczny osiągnąłem znacznie szybciej, zostawiając kosmitów za moimi plecami ;)

 

Gra według mnie wybitna. Perełka 2015 roku. Trudna, wymagająca od gracza logicznego myślenia i podejmowania trudnych decyzji. Szkoda, że takich gier na konsolach jest bardzo mało (np strategie w których obejmujemy władzę nad jakimś królestwem itp.)

 

Z pewnością kiedyś powrócę do XCOM'a 2 rozgrywając kampanie w inny sposób. Szkoda, że rozstanie z moim dream teamem nastąpiło tak nagle. Bez pożegnania.Tak czy siak polecam gorąco każdemu, nawet osobą, które nigdy nie grały w takie szachy xD

 

Jeśli miałbym XCOM 2 oceniać to była by to mocna 9-tka ;)

 

Pozdrawiam!

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy patch, dla tych, co kupują grę teraz na wyprzedażach w psn ( jak ja:)), myślę super sprawa, loadingi skrócone podobno z 8 minut w peaku do 30 sekund (info z gafa).
 
Naprawiono też inne błędy:
 
https://xcom.com/new...on-ps4-xbox-one
 
Kolejny raz okazuje się, że warto kupować gry kilka miesięcy po premierze, nawet, gdy jest to tylko konwersja z PC, tak jak w tym przypadku. 

Edytowane przez KrYcHu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogień, po prostu ogień... Zakup na premierę obowiązkowy, żeby tylko na ps4 nie trzeba było czekać 3 lat...

Ok, podobno wychodzi wszędzie jednocześnie :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkobosko ale to będzie dobre

 

Ojojoj... Pojawiła się cena. 169 zł. Wiedziałem, że to będzie swoje kosztować, ale nie że aż tyle...

I tak wezmę, nie będę się oszukiwał :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę to powinien być samodzielny dodatek no ale też pewnie kupię. Ciekawe czy poziom trudności będzie bardziej zrównoważony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojcik_dan napisał:

Za tę cenę to powinien być samodzielny dodatek no ale też pewnie kupię. Ciekawe czy poziom trudności będzie bardziej zrównoważony.

No początkowo planowali zrobić z tego całkiem oddzielną grę. Chyba dobrze, że wpletli to w podstawkę, coś na zasadzie enemy within, tylko wydaje się znacznie większe.

Cena jest wysoka, ale jak na to co oferuje to zdecydowanie warto. No i przede wszystkim to dodatek a nie jakieś badziewne dlc :)

Co masz na myśli w kwestii poziomu trudności?

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@no powiem szczerze, że na normalu było czasami bardzo, bardzo ciężko. W jedynce miałem jakieś tam problemy w ostatnich misjach a tu od początku można było dostać niezły wpier..Zresztą tu na forum trochę ludzi pisało, że poziom trudności trochę przegięty więc to nie tylko moje spostrzeżenie. Ale gra tak czy siak super.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojcik_dan napisał:

@no powiem szczerze, że na normalu było czasami bardzo, bardzo ciężko. W jedynce miałem jakieś tam problemy w ostatnich misjach a tu od początku można było dostać niezły wpier..Zresztą tu na forum trochę ludzi pisało, że poziom trudności trochę przegięty więc to nie tylko moje spostrzeżenie. Ale gra tak czy siak super.

A, w tą stronę. No to to ma być trudne :) Myślałem, że CI było za łatwo :24_stuck_out_tongue: Jak dla mnie było bardzo dobre. Ostatnia misja ostro przegięta, bo nie byłem przygotowany na coś tak długiego, ale do zrobienia. 

Dodatek na bank może tylko utrudnić sprawę. Gdzieś czytałem, że mają wprowadzić możliwość, o ile dobrze zrozumiałem, wydłużenia odcinków "spokoju" między misjami (albo wydłużenia czasu tych niektórych misji, które trzeba było wykonać do określonego momentu)oraz zwiększyć ilość tur w misjach czasowych. 

Ja tam się cholernie nie mogę doczekać tego dodtaku... przeżyć tylko wesele i można cisnąć :PP 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wojcik_dan napisał:

Czyli z tym dodatkiem trzeba od nowa zacząć tak jak z enemy within ?

Tak.Dodatek tyle zmienia i dodaje, ze inaczej by się chyba nie dało.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusmaria... Mox i Elena, czyli przedstawiciele dwóch frakcji, z którymi będziemy działać mówią głosami Michaela Dorna i Mariny Sirtis, czyli Worfa i Troi ze Star Trek: Następne Pokolenia. Matkoboska... 

https://youtu.be/DHr9U20WBw8?t=59m4s Mox mówiący głosem Worfa, że nie zamierza umierać tego dnia, jest takim "subtelnym" puszczeniem oka w stronę fanów ST, że aż mnie ciary przeszły :24_stuck_out_tongue: Genialne.

A do tego jeszcze Jonathan Frakes (Riker) i Denise Crosby (Tasha Yar). No to już na bank mają moje pieniądze :24_stuck_out_tongue:

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tylko ja czekam na ten dodatek. Niestety przesunęli mi premierę na 12 września.

Boli, bo czekałem jak cholera, a sam dodatek zbiera bardzo dobre opinie. 

Co mnie nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xavris napisał:

Wygląda na to, że tylko ja czekam na ten dodatek. Niestety przesunęli mi premierę na 12 września.

Boli, bo czekałem jak cholera, a sam dodatek zbiera bardzo dobre opinie. 

Co mnie nie dziwi.

 

Na konsoli będzie to standalone? (nie wymagający podstawki czy jak?) 

Bo podobno dodatek zmienia już dobrą grę, w REWELACYJNĄ grę :)

 

Tylko boli wydawać z 200 zł za podstawkę i kolejne 200 na dodatek jak coś :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Na konsoli będzie to standalone? (nie wymagający podstawki czy jak?) 

Bo podobno dodatek zmienia już dobrą grę, w REWELACYJNĄ grę :)

 

Tylko boli wydawać z 200 zł za podstawkę i kolejne 200 na dodatek jak coś :24_stuck_out_tongue:

E no jaka samostójka, takich rzeczy to już się chyba nie robi :)

Wymaga podstawki oczywiście. Nawet to co dodatek zmienia w zawartości samej podstawki (chociażby zmiany w 'budynkach' na statku) nie będą dostępne bez tego dodatku.

I nie wiem skąd te ceny. Pudło nówka 100 zł jakieś. Dodatek faktycznie 170 ale dodaje w wuj zawartości.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

E no jaka samostójka, takich rzeczy to już się chyba nie robi

 

Uncharted Lost Legacy, Dishonored Death of the Outsider, Dying Light The Following, itd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na podstawkę jest promo w PSN. Jeśli kupować to wersję gołą (59zł) czy z DLC (79zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×