Skocz do zawartości
Siriondel

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch generacji zdarzyła się sytuacja, że "omyłkowy" wyciek pochodzący ze sklepu internetowego, dotyczący nie zapowiedzianej jeszcze produkcji, okazał się być jedynie plotką? Chyba nie. Spokojnie można założyć, że Skyrim zostanie wydany na konsole obecnej generacji. Potwierdzenie na E3 jest już raczej kwestią wyłącznie formalną.

Na chwilę pisania tego posta strona gry w sklepie jest nadal aktywna. Co takiego dostaniemy? Na pewno wszystkie DLC, ale co jeszcze? Ulepszoną grafikę? Wsparcie modów? 60 klatek? Ostatni port od Bethesdy, czyli Dishonored - również nazwany "The Definitive Edition" - zawierał wyłącznie dodatki. Nie było żadnych usprawnień godnych obecnej generacji, nie obyło się również bez dodatkowych problemów. Czy tym razem będzie inaczej?

Czy będzie to świetna okazja, aby jeszcze raz ograć klasyka wyposażonego we wszystkie godne 2016 roku bajery techniczne, czy może zrobiony na szybko haczyk na frajerów? Nowa wersja oznaczać będzie nową cenę - 60$ - a na PC można dziś przecież kupić Skyrim za przysłowiowe grosze, z godną, PeCetową grafiką, niskimi na dzisiejsze czasy wymaganiami sprzętowymi, tyloma fpsami, na ile pozwoli nam nasz sprzęt oraz z dostępem do tysięcy modów z Nexusa.

Jak widać na obrazku, premiera 23 Listopada. Czy okaże się prawdziwa, dowiemy się pewnie już pierwszego dnia E3. Konferencja Bethesdy zaplanowana jest na 4 rano naszego czasu w Poniedziałek, 13 Czerwca.

Aktualizacja:

// Zajawka z E3. Remaster Skyrim potwierdzony na 28 Października. Skyrim wchodzi na filmie od 3:15, wcześniej jest Fallout. Nie ma na razie osobnego filmiku. Z oficjalnego kanału Bethesdy.

 

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra która na PS3 i PC kosztuje grosze tutaj wyceniona na ponad 200zł. Kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra została potwierdzona pięć minut temu na konferencji Bethesdy. Na pokazie zaprezentowano poprawioną grafikę i wsparcie modów. Niestety na gównianym streamie twitchowym nie dopatrzyłem się daty premiery.

// Już się dopatrzyłem - premiera 28 Października.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak stanieje to przetestuje. Póki co to jednak wole pograć w wersje na PC, którą można kupić za kilkanaście złotych - po modach wygląda bardzo ładnie ;) Z tego co czytalem na IGN to jak się ma wersje Legendary na steamie to za free można zrobić upgrade do Special Edition.  

Szkoda tylko, że nie zapowiedzieli nowych Elder Scrollsów - mieli sporo czasu :38_worried: 

edit; ciekaw jestem kto w Polsce wyda gre 

Edytowane przez Almarcino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na PS4 będzie PL to można się zastanowić nad kupnem ale i tak w promocji. Remaster wygląda w porządku przy czym mam wrażenie że to Skyrim w wersji vanilla na modach z PC. I tutaj powstaje pytanie: czy Bethesda w końcu opanowała nową generację i gra utrzyma stałe 30fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już na PS3 nie chodziła źle, także myślę, że na PS4 powinno być jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minut temu, Patricko napisał:

Gra już na PS3 nie chodziła źle, także myślę, że na PS4 powinno być jeszcze lepiej.

Nie zgodzę się z tobą. Ich silnik stworzony jest z myślą o dużych, otwartych lokacjach. Problemy pojawiają się np w małym lochu gdzie znajdują dwa-trzy źródła światłą plus delikatna mgiełka. I mamy pokaz slajdów. I tak jest od Morrowinda do F4. Tak było też w Skyrim na PS3. Na PC z resztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie zgadzaj się :) Skyrim w porównaniu do F3 czy New Vegas i tak był dużym krokiem naprzód.
Pomimo dużego save'a i tak wszystko chodziło bez większych problemów, a co najważniejsze to gra nie wysypywała się co 10 minut.
Dropy FPS'ów w pokojach to było najmniejsze zmartwienie.

Jeśli to poprawią na PS4 i będzie płynne 30 klateczek, to poczeka się aż stanieje do 50zł i można inwestować w starego crapa :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Patricko napisał:

Ależ nie zgadzaj się :) Skyrim w porównaniu do F3 czy New Vegas i tak był dużym krokiem naprzód.

Nic dziwnego w końcu Skyrim powstał na ich ulepszonym silniku. Oprócz stałych 30fps życzę wszystkim brak latających smoków na wstecznym i innych baboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSN US można składać preorder. Co dziwne gra na HD ma zająć ok. 7.5 GB. O wiele mniej niż na PC w wersji Legendary (13.3 GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówili że będzie wydana z takim tłumaczeniem jak na poprzednie generacje, ale to dobrze ktoś się stara coś zmienić :)

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówili że będzie wydana z takim tłumaczeniem jak na poprzednie generacje, ale to dobrze ktoś się stara coś zmienić

W zasadzie to oficjalne info bylo takie ze beda dostepne wszystkie jezyki jak w wersji oryginalnej. Tylko nie wiadomo jak to interpretowac bo w koncu wersja pl byla na pc, wiec moze na PS4 i XO tez teraz sie pojawi, albo moze to zwykly blad sklepu. Proponuje czekac na oficjalna informacje :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro muve daje to jako newsa i potwierdza w komentarzach że na 120%, to na pewno nie błąd że ktoś nieświadomy się machnął 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem jest Cenega właściciel Muve więc news pochodzi prosto ze źródła. No to mam powód do zakupu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedzie wersja pl to może jednak się zdecyduje na zakup :) po przejściu wiedźmina i divinity brakuje mi rpg na ps4, chociaż na PC już skyrima zaliczyłem. Miła niespodzianka ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam edycję Legendary na PS3 i PC. Wersję na PS4 kupię jak stanieje o połowę. I oby dubbing był choć w połowie tak dobry jak w Wiedźminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Skyrim Special Edition na PS4 kupiony w Holandii będzie miał dubbing pl? Czy w ogóle będzie dubbing na nasz kraj?

Jest kilka ofert w polskich sklepach internetowych, gdzie jest info, że tak pełen dubbing pl. NA muve.pl też news ale...

Pisałem po największych sklepach w Holandii i tam twierdzą, iż Skyrim wyjdzie tylko w pięciu językach bez j. polskiego.

Tylko okładka wg nich ma być pl, a gra już nie. Zatem?

 

Oryginalny mail od Holendrów:

Thanks for contacting our support team.

I regret to inform you that the game will only be playable in english/french/spanish/italian/german.

This is a choice made by the developer.
The boxart will be in polish but the actual game will only be playable in the 5 languages

Edytowane przez SirCamilio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra uzyskała status Gold i pojechała do tłoczni, dwa tygodnie do premiery i cisza. Zero trailerów, bullshotów, kompletna cisza w temacie.

Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy Skyrim Special Edition na PS4 kupiony w Holandii będzie miał dubbing pl? Czy w ogóle będzie dubbing na nasz kraj?

Jest kilka ofert w polskich sklepach internetowych, gdzie jest info, że tak pełen dubbing pl. NA muve.pl też news ale...

Pisałem po największych sklepach w Holandii i tam twierdzą, iż Skyrim wyjdzie tylko w pięciu językach bez j. polskiego.

Tylko okładka wg nich ma być pl, a gra już nie. Zatem?

 

Oryginalny mail od Holendrów:

Thanks for contacting our support team.

I regret to inform you that the game will only be playable in english/french/spanish/italian/german.

This is a choice made by the developer.

The boxart will be in polish but the actual game will only be playable in the 5 languages

Troche po czasie ale odpowiem Ci.

Spolszczenie robiła Cenega wiec wersja pl bedzie dostepna tylko w egzemplarzach kupionych w Polsce.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, grafika szału nie robi. Myślałem, że to będzie trochę zmodowane, zremasterowane, a tymczasem wygląda jak Skyrim na PC, 5 lat temu. Może słaba jakoś tego nagrania powoduje takie wyblakłe wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie rozważałem preorder ale jednak spasuję. Mam na PC grę dopasioną ponad 130 modami w pełnej polskiej wersji językowej i powiem że wygląda o niebo lepiej od remastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×