Skocz do zawartości
Siriondel

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja wczoraj odpalilem starego Skyrima na moim wysluzonym lapku i za chwile pokaz artefaktow i grafa usmazona Zastanawialem sie czy dobrze robie zamawiajac wersje na ps4 ale teraz niemam juz wyboru bo i tak na pc nie pogram

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuje grac lucznikiem, ale gdy tylko koncza mi sie strzaly przelaczam sie na maga ....... i jestem magołucznikiem :rydzy:Chyba wracajac stare przyzwyczajenia do grania magiem jeszcze na PS3, ale to nic.. jestem twardy i probuje lucznika.. podobno potem bedzie latwiej :rofl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probuje grac lucznikiem, ale gdy tylko koncza mi sie strzaly przelaczam sie na maga ....... i jestem magołucznikiem :rydzy:Chyba wracajac stare przyzwyczajenia do grania magiem jeszcze na PS3, ale to nic.. jestem twardy i probuje lucznika.. podobno potem bedzie latwiej :rofl: 

Sam również gram magołucznikiem i dopóki udaje mi się ubiać po cichu jest przyjemnie. Jak mnie wykryją to trzeba kombinować bo pada się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Banan91PL napisał:

Jest język polski czy tylko angielski

jest pełna polonizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam płyta z grą też tak szaleje w napędzie? Chyba że się instaluje w tle... 

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Wam płyta z grą też tak szaleje w napędzie? Chyba że się instaluje w tle... 

Na początku szalała ale jak już się wszystko poinstalowało to jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili faktycznie przestała :)

 

Pograłem chwilę i doszedłem do Whiterun. Po tym hejcie jaki przeczytałem w necie spodziewałem się nie wiadomo czego, a tak naprawdę... nie widzę tu specjalnych powodów do narzekań. Bethesda i tak wrzuciła do tego portu więcej poprawek, niż niejeden developer w przypadku większości remasterów. Jeśli ktoś twierdzi, że pomiędzy wersjami PS3 i PS4 nie ma różnic, to chyba nie grał w oryginał po premierze albo trolluje. Wiadomo, że nie są to wyżyny, ale wystarczyło że pospacerowałem po okolicy i przypomniałem sobie czemu Skyrim mnie tak wciągnął te 5 lat temu. Bo abstrahując od samych technikaliów, świat nadal wygląda przepięknie, a jak dojdzie do tego muzyka to już w ogóle nie ma się czego czepić. 

 

Zabawne, że głównym minusem jaki niektórzy stawiają jest to, że gra ma pięć lat na karku, a w międzyczasie pojawił się trzeci Wiesiek. Fajnie, ale nie powoduje to nagle że wszystkie wcześniejsze erpegi przestały być świetne. Mimo że Wiedźmin obnażył ich pewne wady, bo z tym nie dyskutuję.  Póki co zassało mnie jak cholera i z przyjemnością znowu zaliczę całą przygodę wraz z dodatkami. Jeśli po czasie mi nie podejdzie, to się pożegnamy - proste. 

 

A widok Whiterun z daleka, o wschodzie słońca, nawet teraz potrafi zachwycić  - zwłaszcza że otoczenie ma zauważalnie więcej szczegółów (roślinność), draw distance jest znacznie większy, a do tego obiekty w oddali nie straszą niską jakością. Na dokładkę promienie Słońca powoli wynurzające się za szczytu i jest idealny obrazek na ścianę ;)

 

Edytowane przez Numinex
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego szybko wczytujące się lokacje i stałe 30fps też robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany gram ze spolszczeniem bo wcześniej nie miałem z nim kontaktu i jest okej. Część nazw fajnie przetłumaczona, a część dość dziwnie, ale to może być kwestia przyzwyczajenia. Klimat jednak zachowany, a to najważniejsze. Mimo wszystko szkoda, że nie można pozostać przy oryginalnych głosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jadę odebrać swoją kopię :1_grinning: jak tam spolszczenie, daje radę?

Gdyby nie pełna lokalizacja, to byłoby Ok. Mam nadzieje, ze dadzą możliwość włączenia oryginalnych dialogów + napisy PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5h granie idzie się przyzwyczaić. Najgorsze że:

1. Bywa że czasem jakiś młodzian podkłada głos starca.

2. Co trzeci starzec przemawia głosem Decarta Cain z Diablo a wtedy aż zęby bolą.

3. Często słychać też Bezimiennego z Gothica.

 

Na prawdę powinni lepiej dobierać aktorów.

Na Metacritic średnia ocen 6.8.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, malpka napisał:

2. Co trzeci starzec przemawia głosem Decarta Cain z Diablo a wtedy aż zęby bolą.

 

 

O nie!! XDD

 

A próbowaliście zmienić język w konsoli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malpka napisał:

Na Metacritic średnia ocen 6.8.

Gdzie pewnie 80% nie widziało tej edycji na oczy ;)  Reedycja Skyrima to idealny przykład jak łatwo wpaść w owczy pęd i powtarzać bzdury bez zastanowienia. 

 

Nawet nie pięć, bo jeszcze cztery-trzy lata temu a w sieci ciągle pojawiały się memy związane ze Skyrimem, a gra była przedmiotem kultu. Teraz nagle okazuje się, że to syf i skansen elektronicznej rozgrywki.

 

To propos samego Skyrima jako takiego. Dalej, jeśli chodzi o samo Special Edition - Bethesda podniosła rozdziałkę gry. Tu mogła by się zatrzymać, bo praktykę taką stosuje większość wydawców wypuszczając na rynek "remastery". Jednak na tym nie koniec, bo Bethesda, zgodnie z zapowiedziami, wrzuciła do gry więcej obiektów i roślinności, wyższej jakości tekstury i obiekty (porównajta sobie chociaż wygląd drzew), nowe oświetlenie i parę innych bzdur. Ale nie, reedycja to śmieć i pośmiewisko, bo na wypasionych pecetach z modami gra wygląda lepiej.  No spoko, ale to wina gry, czy samego sprzętu? Już MORROWIND po modyfikacjach graficznych wyrywa z butów, ale to nie jest żaden argument, bo nawet teraz małoktóry komp pociągnie graficznego overhaula bez zadyszki.

 

Pierwszy lepszy screen, z pierwszego lepszego porównania:

 

2wokmir.jpg

 

#kompletnybrakróżnic #filtrzinstragrama

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minut temu, Numinex napisał:

Gdzie pewnie 80% nie widziało tej edycji na oczy ;)  Reedycja Skyrima to idealny przykład jak łatwo wpaść w owczy pęd i powtarzać bzdury bez zastanowienia. 

 

Spora część użytkowników ma za złe fakt że nie poprawiono animacji oraz SI. I tu się zgodzę. Natomiast zarzut że z modami na PC jest ładniej jest śmieszny. Duża część modów zmienia oświetlenie, dodaje roślinność lub nawet zamienia Skyrim w pustynię, są bardzo popularne mody dodające cycate panienki lub kompletnie nowe rasy. Wg mnie te mody zabijają klimat, niszczą wizję twórców gry.

Poza tym nie oszukujmy się: Metacritic od dawna nie jest miarodajnym źródłem oceniania gier.

Wczoraj wieczorem będąc na 10lv zszedłem ze szklaku i chwilę póxniej rozsmarował mnie po ścianie Śnieżny Troll a w pobliskim lochu trafiłem na bossa Białą Damę. Efekt końcowy podobny. Wracam z pracy i o 18.00 pokażę jej że z Dovahkinem nie ma żartów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Gracze, dla odmiany zadam pytanie dotyczące gry ;). Mianowicie robię sobie norda wojaka i nie wiem czy lepiej isc w broń jednoręczną i tarcze czy skupić sie na dwuręcznej? Ktory zestaw sie lepiej sprawuje w świecie Skyrim?

Wysłane z mojego SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co obrażać, że Bethesda nie za wiele zrobiła przy tym wydaniu gry. Nie jest to pełnoprawny remaster bo i nawet sama Bethesda go nim nie nazywa. Dodali lepsza rozdziałkę, trochę więcej roślinności, lepsze oświetlenie i tyle. To tylko możliwość zagrania w Skyrim na tej generacji konsol. Tyle i aż tyle. Ja tam się bawię przednio i wisi mi co tam ludzie na metacritic sobie wypisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, (L)egionista napisał:

Drodzy Gracze, dla odmiany zadam pytanie dotyczące gry ;). Mianowicie robię sobie norda wojaka i nie wiem czy lepiej isc w broń jednoręczną i tarcze czy skupić sie na dwuręcznej? Ktory zestaw sie lepiej sprawuje w świecie Skyrim?

Wysłane z mojego SM-J500FN

Zawsze w pierwszej kolejności robiłem broń jednoręczną. Wpada doświadczenie za broń i blokowanie tarczą. Później gdy mój koks dorósł w punkty HP i wytrzymałość wkładałem mu w dłoń broń dwuręczną. Na początku machał nią bardzo wolno i był łatwym celem. Stąd duża ilość punktów inwestowanych w HP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak w sumie kończąc temat, ja nie twierdzę, że Bethesda się wysiliła nie wiadomo jak. Przez myśl też nie przeszło mi nazywać to pełnoprawnym remasterem. Ale skoro mimo spędzenia kilkudziesięcu/-set godzin z Wiedźminem 3, świat Skyrim nadal robi na mnie wrażenie, to coś chyba jest na rzeczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z poziomem trudności? Jest tak jak w przypadku F4, że można go wybrać na początku przygody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja z poziomem trudności? Jest tak jak w przypadku F4, że można go wybrać na początku przygody? 

Poziom trudności zmienia się w opcjach gry. Można zmieniać dowolnie w trakcie gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odpalenie gry faktycznie polegalo u mnie na przygladaniu sie grafice i myslalem sobie "no dobra, chyba niepotrzebnie znowu kupilem ta gre". Ale po krotkim czasie przestajesz zwracac uwage na rzeczy w stylu "przy Wiedzminie 3 ta grafika ssie" i wkrecasz sie w rozgrywke ... wczorajsze lochy zajely mi pare godzin grania i wychodzac na powierzczhnie poczulem rzeczywista ulge ze to juz koniec nucac sobie "o mamuniu jak tu pieknie" :1_grinning: Grunt to za duzo nie porownywac tylko skupic sie na gameplayu, a ten jest rownie miodny co kilka lat temu .. ale w wyzszej rozdzialce i 30fps :1_grinning: 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Lekka zbroja, tarcza, broń jednoręczna. Mam nadzieję że bedzie się dobrze grało. W Soulsach takim zestawem było miodnie. Z drugiej strony w lords of the fallen taki set to był dramat

Wysłane z mojego SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×