Skocz do zawartości
Siriondel

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, (L)egionista napisał:

Więc tak. Lekka zbroja, tarcza, broń jednoręczna. Mam nadzieję że bedzie się dobrze grało. W Soulsach takim zestawem było miodnie. Z drugiej strony w lords of the fallen taki set to był dramat

Wysłane z mojego SM-J500FN

Tutaj lekka zbroja ma sens jeśli chcesz grać złodziejem. Daje profity do skradania się. Inaczej będziesz dostawał baty. Jeśli planujesz grać tankiem to ciężka zbroja mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przeciez mozna dac perka do ciezkiego pancerza po wymaksowaniu,ze nic nie wazy caly set.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, (L)egionista napisał:

Chcę stworzyc cos na wzor zwinnego szybkiego woja.

Wysłane z mojego SM-J500FN

Da się i tak, przy czym pamiętaj że Elder Scrolls to nie Soulsy ;) Tutaj większe znaczenie mają mimo wszystko odpowiednio dobrane i rozwinięte skille. Można szaleć w lekkiej zbroi ale w wielu sytuacjach będzie się na kilka hitów :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie myślałem czy by nie iść w dwie bronie jednoręczne. Czyli lepiej jednak tarczę uposażyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zrobic skrytobojce ze sztyletem. Po dolaczeniu do mrocznego bractwa dostajesz super rekawice ktore zwiekszaja obrazenia x2 potem perk ktory zwieksza obrazenia od sztyletow z ukrycia x15. Czyli razem wychodzi x30, kazdego masz na hita jesli atakujesz go z ukrycia

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pozostawanie w cieniu nigdy mnie nie kręciło, raczej szarża na wroga z okrzykiem "URRRRA!". Wiem że powinienem w takim razie specjalizować się w broni dwuręcznej, ale jakoś szybkość ataków mnie nie satysfakcjonuje. Po tym jednak jak herszt bandytów rozsmarował mnie trzema ciosami, wracam jednak do dzierżenia tarczy póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze gry nie kupiłem, ale już wiem czym mniej-więcej będzie posługiwała się moja postać. Planuję zrobić typowego woja, z tarczą i bronią jednoręczną. Plus ciężka zbroja i może łuk ;f

 

A nie jakieś czary mary, i chowanie się po krzakach xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzony sposób na problemy z wiecznym brakiem miejsca w plecaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś sprawdzony sposób na problemy z wiecznym brakiem miejsca w plecaku?

Ja jeszcze gry nie kupiłem, ale już wiem czym mniej-więcej będzie posługiwała się moja postać. Planuję zrobić typowego woja, z tarczą i bronią jednoręczną. Plus ciężka zbroja i może łuk ;f

 

A nie jakieś czary mary, i chowanie się po krzakach xD

Ostry handel ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostry handel

Wysłane z mojego SM-J500FN

;)

Chodziło mi raczej o to, co mogę zrobić aby mieć udźwig np. 1000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartuje ;). A tak na serio tez sie zastanawiam jak podciągnąć ten udźwig. Musze dokładniej przejrzeć te drzewka umiejętności... ps- myślałem ze po Wieśku nie będzie "życia" w sferze RPG, ale Skyrim daję radę. Sam sobie zazdroszczę że pierwszy raz przeżywam tą przygodę w mroźnej krainie ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz perk do udzwigu w drzewku kradziezy. No i dawaj punkty w kondycje,tez zwieksza udzwig. Nigdy nie enchantowalem ale jest sporo butow z plusami do udzwigu tez.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kopie odebrałem wczoraj, pograłem kilka godzin wbiłem 10 lvl i mogę co nieco napisać.

 

Grałem w Skyrima w wersji PC wg wskazań steama przez 210 godzin, więc coś o tej grze wiem. Grafika na PS4 jest ok, na moim lapku z grafą HD5650 grałem na ustawieniach wysokich bez AA i tam wyglądało to gorzej. Pewnie sporą różnice robi rozmiar ekranu 15 cali w lapku to nie samo co 50 w tv, ale tekstury na konsoli na pewno są dużo lepszej jakości niż w oryginale na PC, o wersji na ps3 nawet nie zamierzam wspominać. Poziom Wiedźmina to oczywiście nie jest ale nikt nie powinien tego oczekiwać po 5 letniej grze. Co nie zostało poprawione ? animacje i SI ale czy to jakiś minus ? Dla mnie nie. Postacie dalej mają paskudne twarze, więc zawsze robię brodacza aby to ukryć :24_stuck_out_tongue:

 

Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu, jest to stary Skyrim w wszystkimi jego wadami i zaletami, z beznadziejnym wątkiem fabularnym ale genialnym gameplayem, ogromna ilość contentu, genialna eksploracja i swoboda rozgrywki, można grać jak się chce, robić co się chce iść gdzie się chce itp. Może tym razem skończę w końcu główny wątęk bo przez poprzednie 200 godzin jakoś mi się to nie udało:P

 

Jeśli chodzi o oceny na Metacritic,  większość negatywnych recenzji nie ocenia tej gry tylko fakt że jest to remaster w którym mało jest jakichkolwiek nowości, albo oceniający narzeka na cenę lub ogólnie wylewa swoje żalę na temat zalewów remasterów piszę bzdury że na ps3 wyglądało tak samo albo że lepiej kupić na PC z powodu modów, itp. 

 

Nawet na dzisiejsze standardy jest to bardzo dobra gra, owszem Wiedzmin 3 to jednak dużo wyższy poziom ale taki DA:I jest przez Skyrima zjadany na śniadanie.

 

 

Edytowane przez rosomakoborsuk
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogralem okolo 200h tez ale nigdy nie zrobilem nastepnego zadania po Siwobrodych nawet :1_grinning:

co do skyrim kontra wiesiek 3 to w mojej glowie sie jakos te gry nie porownuja, wiedzmin to niesamowite questy, kreacja swiata smaczki(w czasie "koncertu" Priscilli ten glowny zly z Novigradu przystaje w oknie zeby posluchac,no genialna scena)

Generalnie wg mnie wiedzmin to niesamowity tytul,niesamowity ale glownie przez swiat i questy,klimat. Mi po skonczeniu go na wylot fabularnie nie chce sie juz w to grac i taka jest prawda a w skyrima gram,eksploruje i nie moge sie nadziwic ilez tego wszystkiego tu jest, poza tym setting swiata jest prosto w moj gust, moge grac z otwarta geba caly czas, wiedzmin 3 mi niestety tego nie zaoferowal, genialna gra ale no na raz. Lub dwa, kiedys.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję że przystąpiłem do klanu wampirów. Nie przyłączyłem się do nich w wersji na PS3 a byłem ciekaw jak wyglądają ich questy. I dupa blada. Za dnia statsy spadają (HP i wytrzymałość która dodatkowo się nie regeneruje) a i tak nie zmieniam się w wampira bo to mnie nie bawi. Muszę poszukać  w necie czy da się to odkręcić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ja pamiętam jak kiedyś zostałem ugryziony(?) przez jakiegoś wampira w Skyrim i moja postać się w go zamieniała. Ale wtedy panikowałem xD Pamiętam, że musiałem jakiś rytuał przejść by to wszystko odkręcić, bo nie chciałem być wampirem tylko wikingiem! Miałem wtedy przegrane jakieś 100 h i myślałem że zacznę tworzyć nową postać, ale udało się xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Lord Wampirów to inna liga. Nie mogę znaleźć info jak się z tego wyleczyć. Kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to z bycia Lordem też da się wyleczyć. Podobno należy zagadywać do "barmanów" w gospodach, którzy poprzez plotkę nakierują Cię na odpowiednią osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa na zwykłego wampira. Nie znalazłem potwierdzenia że zaskoczy w przypadku Lorda. Wczytałem wcześniejszego sejwa. Jestem dwie godziny do tyłu. Szkoda bo znalazłem kilka Smoczych Krzyków, dwie kapliczki i questa od Deadry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to działa to także w wypadku Lorda. Ręki jednak sobie uciąć nie dam, bo też nie podążałem tą ścieżką wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zacząłem robić questy dla Towarzyszy i już przy pierwszym mam problem. Muszę zabić herszta bandytów w twierdzy valtheim. Problem w tym, że zabiłem go już dużo wcześniej i teraz leżą sobie zwłoki i nic nie mogę zrobić (próbowałem ożywić i zabić, ale nie pomogło). Czy bandyci się odradzają po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak tradycji stalo sie zadosc. Bugthesda nie zawiodla

O ile mi wiadomo powinni sie odradzac ale nie pamietam po jakim czasie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są stare błędy. Np znacznik na mapie rozpoczynający Dawnguard jest w złym miejscu. By rozpocząć DLC trzeba iść w zupełnie innym kierunku i do innej miejscówki.

Mam nadzieję że takich kwiatków już nie zobaczymy.

 

1229446-1392920005.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo fasolki na obiad. A propo wampiryzmu, zostanie wilkołakiem nie likwiduje czasem tego pierwszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×