Skocz do zawartości
Siriondel

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się spodziewałem, że starych błędów nie poprawią (przecież to bethesda), ale po prostu na ten problem z Towarzyszami wcześniej nie trafiłem. :)

Niezły bug z tym smokiem... No chyba, że to poczucie humoru bethesdy. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są stare błędy. Np znacznik na mapie rozpoczynający Dawnguard jest w złym miejscu. By rozpocząć DLC trzeba iść w zupełnie innym kierunku i do innej miejscówki.

Mam nadzieję że takich kwiatków już nie zobaczymy.

 

1229446-1392920005.jpg

O smok stracil szczelnosc :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska. Jak sprawdzić czy moja postać nie zmienia sie w wampira? Pytam ponieważ walczyłem z nim niedawno a do tego sporo osób mówi ze jakos blado wyglądam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółeczko -> Magia ->Aktywne efekty. Wszelkie choroby oraz dodatkowe statusy (z kamieni, enchantowanych przedmiotów, błogosławieństw itp) będą tam widoczne. W tym także właśnie Sanguinare Vampiris :)

 

Jeśli NPC komentują, że wyglądasz blado, to równie dobrze możesz mieć jakiegoś syfa złapanego w walce ze zwierzętami. Z pospolitych chorób możesz się wyleczyć specjalną miksturą albo modląc się przy ołtarzach (chodzi o te małe, np. w Świątyni Kynareth w Whiterun/Białej Grani).

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wybiję wszystkich bandytów z jakiejś miejscówki, to na mapie będzie się wyświetlać informacja że zbadano lokację? Bo nimi w jednej z twierdz wybiłem, ale się tak zastanawiam czy całkowicie spenetrowałem lokację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Talerz napisał:

Czy jak wybiję wszystkich bandytów z jakiejś miejscówki, to na mapie będzie się wyświetlać informacja że zbadano lokację? Bo nimi w jednej z twierdz wybiłem, ale się tak zastanawiam czy całkowicie spenetrowałem lokację.

Powinno tak być.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim dziwnie nalicza czy miejscowka jest wyczyszczona, czasem trzeba zabic "bossa" czasem wszystkich czasem trzeba znalezc "boss chest" czasem jakis artefakt albo kombinacja powyzszych, nie koniecznie masz wybic wszystkich do zera. Sa lochy w ktorych zabijesz tylko goscia w ostaniej komnacie i masz cleared.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Davey napisał:

Skyrim dziwnie nalicza czy miejscowka jest wyczyszczona, czasem trzeba zabic "bossa" czasem wszystkich czasem trzeba znalezc "boss chest" czasem jakis artefakt albo kombinacja powyzszych, nie koniecznie masz wybic wszystkich do zera. Sa lochy w ktorych zabijesz tylko goscia w ostaniej komnacie i masz cleared.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

No właśnie tak mi się wydawało że coś jest nie tak z tym naliczaniem. Idę w takim razie szukać brakującego czegoś żeby mi zaliczyło jedną z lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo to działa w Fallout 4. Do czyszczenia lokacji przypisany jest zawsze tylko jeden obiekt - trzeba zabić bossa lokacji albo znaleźć konkretną rzecz, nigdy nie trzeba dosłownie "oczyszczać", czyli zabić wszystkich wrogów. Jeżeli ma się questa aktywnego, to strzałka będzie pokazywała na skrzynkę albo gościa, którego trzeba zlikwidować, żeby pokazało wyczyszczone. Pamiętam, że w Skyrim po wyczyszczeniu lokacji grała charakterystyczna krótka muzyczka.

 

// Znalazłem linka do tej muzyczki:

https://soundcloud.com/kedglo/sets/skyrim-dungeon-cleared

 

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto inwestować w wer Ps4? Wszystko śmiga jak talala i nic sie nie wywala/freezuje/klatkuje?

 

 

Edytowane przez bid32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, bid32 napisał:

Panowie warto inwestować w wer Ps4? Wszystko śmiga jak talala i nic sie nie wywala/freezuje/klatkuje?

 

 

Jak dla mnie jest to wersja reżyserska. Mam jakieś 20-25h na liczniku. Zero błędów, animacja trzyma stałe 30fps, grafika daje radę a do polskiego dubbingu już się przyzwyczaiłem. Mam 200h przegranych na PS3/PC a wciągnęło mnie jak nigdy. Mało tego, nadal odkrywam lokacje w których jeszcze nie byłem i powiadam wam że są piękne. Grając w Skyrim po prostu trzeba zapomnieć o Wiedźminie 3, udawać że taka gra zwyczajnie nie powstała. Gra ma braki które były widoczne jak na dłoni w dniu premiery 5 lat temu ale jako Remaster świetnie się broni. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak zadowolony z preordera.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tą wielkością ekranu? To powszechny problem ludzi na forach który mnie na szczęście ominął.

Na te kilkadziesiąt ogranych godzin to przyznam jest bardzo dobrze. Do tej pory gra raz wywaliła do menu konsoli i raz zaliczyła poważne dropy animacji dosłownie na 1-2 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tą wielkością ekranu? To powszechny problem ludzi na forach który mnie na szczęście ominął.

Na te kilkadziesiąt ogranych godzin to przyznam jest bardzo dobrze. Do tej pory gra raz wywaliła do menu konsoli i raz zaliczyła poważne dropy animacji dosłownie na 1-2 sekundy.

Chodzi o to ze ludzie nie umieja przestawic formatu obrazu na swoich tv i ucina im krawedzie w grze tego nie przestawisz. Trzeba to zrobic w tv.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że problem taki występuje wyłącznie przy Skyrim wiec mało kto wpadł żeby raptem bawić się z ustawieniami TV Sam miałem to samo ale od razu wszedłem do ustawień wyświetlania. Jest to właśnie dziwne z tego względu, że większość gier pozwala na dostosowanie wielkości wyświetlanego obrazu z poziomu opcji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las tym więcej błędów. Gra wywaliła w trakcie wchodzenia do lokacji gdy robiła sejwa. Ten ostatni oczywiście poszedł się walić i byłem w plecy z 10 minut rozgrywki. Najgorsze jednak jest blokowanie się towarzyszy na schodach lub obiektach. Za pierwszym razem pomogło potraktowanie Lydii mieczem. Teraz mam problem bo robie quest dla dedr, ten z kanibalizmem. Jeśli potraktuję mieczem NPCa zlecającego to zadanie to zacznie ze mną walczyć a ja będę musiał go zabić. Quest przepadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak walczysz ze smokiem to jest pokaz slajdów czy raczej stabilnie 30 klatek/s?

 

P.S ile masz już h przegranych?

P.S 2 na weekend prawdopodobnie będę miał już gierkę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z dwoma smokami i spadków nie zauważyłem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już kilkanaście godzin przegrane, ponad 30 lvl nabity i jak do tej pory żadnych błędów i zwiech gry. Smaczny kotlecik wyszedł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kentucky napisał:

A jak walczysz ze smokiem to jest pokaz slajdów czy raczej stabilnie 30 klatek/s?

 

P.S ile masz już h przegranych?

P.S 2 na weekend prawdopodobnie będę miał już gierkę xD

Raz zaliczyłem poważny drop klatek gdy odkryłem lokację i w tym samym momencie zrobił się auto sejw. Jeśli ktoś pisze że na PS4 gra klatkuje gdy obraca kamerą to opowiada bzdury. Widziałem gry z gorszą grafiką które gubiły klatki w dniu premiery.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Ps4 tak, na XboxieOne nie. Potwierdzone info.

Ja tam nie slyszalem ani razu poki co

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tym? Pobieraliście tego patcha 1.1? Gra po nim zawiesza się ponoć co 5-10 minut. Pomaga tylko ponowna instalacja gry i ominięcie "łatki".

 

http://www.ppe.pl/news/47437/nie-instalujcie-patcha-1-1-wczorajsza-aktualizacja-skyrim-powoduje-ciagle-zawieszanie-gry-na-ps4-i-xone.html

 

Eh bethesda i ich patche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×