Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W DMZ może być tylko jedno urządzenie.

Lepszym rozwiązaniem będzie włączenie UPnP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SephiroT napisał:

W DMZ może być tylko jedno urządzenie.

Lepszym rozwiązaniem będzie włączenie UPnP.

Tak też zrobiłem. Na ps4 NAT 2 i pobieranie/wysyłanie na maksa. Na xboxie NAT zamknięty i prędkość pobierania 3mb (mam neta 15mb). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbujesz tego robić "na raz"?

Bo jeżeli porty się pokryją to dostanie je albo jedna albo druga konsola.

Poza tym sprawdź sobie status UPnP który adres IP poprosił i otrzymał pozwolenie na użycie portów.

 

Dla testów ustaw sobie Xbox'a jako DMZ i sprawdź czy będzie otwarty NAT.

 

W ostateczności spisz sobie wszystkie porty i ustaw przekierowanie. Gorzej jak się któreś pokrywają.

 

Oczywista oczywistość ale dla przypomnienia:

Wi-fi i LAN mają 2 różne sieciówki (2 różne adresy MAC) więc są traktowane jako 2 osobne urządzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minut temu, SephiroT napisał:

Nie próbujesz tego robić "na raz"?

Bo jeżeli porty się pokryją to dostanie je albo jedna albo druga konsola.

Poza tym sprawdź sobie status UPnP który adres IP poprosił i otrzymał pozwolenie na użycie portów.

 

Dla testów ustaw sobie Xbox'a jako DMZ i sprawdź czy będzie otwarty NAT.

 

W ostateczności spisz sobie wszystkie porty i ustaw przekierowanie. Gorzej jak się któreś pokrywają.

 

Oczywista oczywistość ale dla przypomnienia:

Wi-fi i LAN mają 2 różne sieciówki (2 różne adresy MAC) więc są traktowane jako 2 osobne urządzenia.

Okej dzięki, popróbuję. Obie konsole mam na kablu.

 

Włączyłem xb na DMZ i NAT się otwarł. Dzięki @SephiroT;)

(wcześniej nie próbowałem tego "na raz", wpierw robiłem ps4, wyłączyłem, potem xb. A spadek prędkości był banalny - ściągała się gra :24_stuck_out_tongue: sory za niedopatrzenie) 

Edytowane przez hacker25
dodanie nowych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT jeszcze jedno pytanko. Jeśli dostałem publiczny IP, to zmieniam go w ustawieniach routera LAN jak rozumiem. Co z przypisanymi już dla konsol adresami? Zostają te co były wcześniej czyli np. 192.168.0.1xx czy też muszę je zmienić? Jeśli zmienić to na jakie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psn kompletnie padlo? Po 10 dniach urlopu czlowiek chce pograc a nie dziala mi nic zwiazanego z playstation

ALWAYS ONLINE HURRRRRR

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@SephiroT jeszcze jedno pytanko. Jeśli dostałem publiczny IP, to zmieniam go w ustawieniach routera LAN jak rozumiem. Co z przypisanymi już dla konsol adresami? Zostają te co były wcześniej czyli np. 192.168.0.1xx czy też muszę je zmienić? Jeśli zmienić to na jakie? 

Konsoli przypisujesz adres IP wewnątrz routera obojętnie jaki. W sieć to i tak wychodzi jako jedno IP z twojego łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cykor napisał:

Konsoli przypisujesz adres IP wewnątrz routera obojętnie jaki. W sieć to i tak wychodzi jako jedno IP z twojego łącza.

Okej. Już ten numer publiczny jest przypisany, a czy w routerze (LAN) powinienem go zmieniać, czy zostawić ten co był czyli 192.xxx itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj. To są ustawienia po ich stronie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszyztkim. Mam problem ktorego nie potrafie rozwiazac, a mianowicie. Kiedy zaprosze kolego do imprezy po 10 sekundach nas rozlacza. Dzieje sie tylko z tym jednym kolego. Z innymi ludzimi rozmawiam normalnie po kilka godzin, on ma tak samo ze swoimi znajomymi. A nas rozlacza. Internet mam po kablu upc 60mb nat2, on ma taki sam. Jakieś pomysly? 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany milion razy ale muszę zapytać :24_stuck_out_tongue:

 

Na początek: 

- Operator NETIA

- Router NETIASPOT

(bez możliwości wymiany na swój, ale z pełnym dostępem jako admin )

 

Mam ustawione IP konsoli na sztywno i wrzucone do DMZ (co załatwiło 90% problemów), w konsoli w testach wykrywa NAT 2...

 

Wczoraj odpaliłem betę For Honor i łączy z serwerem, ale w samej grze mam info w zakładce ze społecznościami, że nie wykryto rodzaju NAT. A wyszukując gry trwa to bardzo długo i koniec końców NIE ŁĄCZY mnie z nikim :38_worried:

(zaznaczę że z grą UBI Rainbow Six miałem też problemy bo nie łączyło w ogóle ale ustawienie DMZ pomogło).

 

Jakieś rady co zrobić? Oczywiście próbowałem z portami (tymi co polecało przekierować/odblokować SONY) i dupa, zresztą DMZ powinno załatwić sprawę...

 

Jakieś rady?

 

BTW: Czy jest jakiś sposób na ogarnięcie absolutnie NAT1 ??

 

Nie jestem "miszczem" jeżeli chodzi o sieci :24_stuck_out_tongue: max mojego skilla to ustawienia DMZ i odblokowanie portów... Więc proszę o wyrozumiałość i rady z zrozumiałym języku :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 1 = internet bez routera (bezpośrednio od  modemu kabel do konsoli).

Skasuj wszelkie przekierowania portów.

Sprawdź wtedy DMZ

Włącz UPnP (wtedy masz dynamiczne automatyczne przydzielanie portów więc nawet DMZ nie potrzebujesz).

Ja działam bez DMZ z samym UPnP i nigdy nie mam problemów z NATem na żadnej konsoli.

Z tego co pamiętam ze starszych softów to PS4 miało problemy z UPnP w niektórych grach na wi-fi.

Konsolę masz po wi-fi czy na kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SephiroT napisał:

NAT 1 = internet bez routera (bezpośrednio od  modemu kabel do konsoli).

Skasuj wszelkie przekierowania portów.

Sprawdź wtedy DMZ

Włącz UPnP (wtedy masz dynamiczne automatyczne przydzielanie portów więc nawet DMZ nie potrzebujesz).

Ja działam bez DMZ z samym UPnP i nigdy nie mam problemów z NATem na żadnej konsoli.

Z tego co pamiętam ze starszych softów to PS4 miało problemy z UPnP w niektórych grach na wi-fi.

Konsolę masz po wi-fi czy na kablu?

 

Ok zaraz będę szukał gdzieś w instrukcjach gdzie jest to UPnP :24_stuck_out_tongue:

 

BTW: No tak najważniejsze, oczywiście kabel :24_stuck_out_tongue:

 

EDIT: Po 4 połączeniach dodzwoniłem się do obsługi technicznej NETII i co?? Poinformowano mnie, że oni nic nie blokują itp. i że ja mam taki sam poziom dostępu do netiaspota (ich routera) co oni... Więc oni tam hooya wiedzą po prostu i mnie zlali :24_stuck_out_tongue:

Zresztą wyczuwałem, że nawt nie wiedzą o czym mówię :24_stuck_out_tongue: (gdy poprosiłem o radę w sprawie odblokowania/ przekierowania portów)

Ja z ustawień UPnP mam tylko coś takiego:

http://imgur.com/a/d3pVZ

MrUBoOr.jpg

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DigitlMan_PL mam dokładnie ten sam problem co TY. W rainbow Six było to samo, ale pomogli mi z obsługi klienta Ubi. I już mnie trafia bo szukam jak to zrobić i nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dmarcin88 napisał:

DigitlMan_PL mam dokładnie ten sam problem co TY. W rainbow Six było to samo, ale pomogli mi z obsługi klienta Ubi. I już mnie trafia bo szukam jak to zrobić i nie mogę sobie z tym poradzić.

 

2 godziny temu, SephiroT napisał:

@dmarcin88 ...ale @DigitalMan_PL nie ma (już) problemu.

Wystarczy wyczyścić swoje przekierowania, zdjąć DMZ i zostawić pełne UPnP.

 

Seph moim bohaterem jest, a wszystko teraz śmiga jak marzenie, odkrywam granie na nowo :):) Dziękuję....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć macie problem ws-37397-9? mam go już ok pół roku dostawca mówi że jest dużo logowań z mojego IP i jest zdania że mam jakiegoś bota. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
32 minut temu, soulking27 napisał:

Cześć macie problem ws-37397-9? mam go już ok pół roku dostawca mówi że jest dużo logowań z mojego IP i jest zdania że mam jakiegoś bota. Miał ktoś podobny problem?

"dużo logowań", "bot??" poważnie? a podał konkrety? Gdzie dużo logowań? Z jakiego adresu konkretnie i na jakich portach?

Z tego co piszesz to prawdopodobnie bezczelny kutach zablokował Ci dostęp do PSN bo generowałeś duży ruch z ich serwerami i mu obciążałeś łącze. 

Pierwsze co zrób to spróbuj to ominąć ręcznie zmieniając DNS w ustawieniach łącza na konsoli na 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Sprawdź połączenie używając innego internetu (hotspot na telefonie na przykład).

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie działa bez problemu. On twierdzi że jest w ciągłym kontakcie z Sony i sugeruje mi że mam coś tego typu na konsoli lub pc. Podobno dostał od sony jakieś logowania czy coś i że podobno rzeczywiście jest tego dużo, zaraz spróbuje z tym DNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minut temu, soulking27 napisał:

Na telefonie działa bez problemu. On twierdzi że jest w ciągłym kontakcie z Sony i sugeruje mi że mam coś tego typu na konsoli lub pc. Podobno dostał od sony jakieś logowania czy coś i że podobno rzeczywiście jest tego dużo, zaraz spróbuje z tym DNS

W stałym kontakcie z Sony ahhaahhaahahahahahhahahahahaha

Nie logowania a logi. Kłamie w żywe oczy. Sony nie udziela takich informacji. Poza tym czy podałeś mu swój login do PSN? Zadzwoń do Sony, zobacz jakich informacji udziela się do identyfikacji użytkownika. 

Na konsoli nic nie masz bo nie ma nieoryginalnego softu. PC z PSN się nie komunikuje więc gość kręci i ściemnia.

Zakładam że masz antywirusa na komputerze.

Jeżeli gość twierdzi że coś masz nie tak to niech to udowodni. Nie może Ci blokować połączenia "bo mu się tak podoba". Moim zdaniem obczaił gość że generujesz duży ruch (ściąganie gier i granie online) ci zablokował PSN.

Pewnie jakiś lokalny Janusz internetu co na prędce sklecił osiedlówkę i się wozi. Leje wodę bo widzi że się nie znasz.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet radiowy i trudno o lepszy w mojej lokalizacji :31_neutral_face: Jak pisałem do sony to ten adres rzeczywiście był przez nich blokowany i stąd ten problem ws-37397-9 teraz mam tak że loguje się do psn w nieskończoność i wyskakuje jakiś inny błąd na pc to samo gdy chce się zalogować a Ci z infolinii każą mi wypełniać 3 raz ten sam formularz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli to Sony cię blokuje a nie usługodawca? To zmienia postać rzeczy. 

Wypełniaj formularz do skutku, pytaj, działaj, walcz. 

Ewentualnie zacznij się zastanawiać nad dobrym internetem mobilnym.

Kilku użytkowników tego forum jedzie cały czas na mobilnym i sobie świetnie radzi. 

Dobry modemorouter, zewnętrzna antena i jeżeli nie masz bardzo daleko przekaźnika to pobijesz radiówkę na łeb na szyję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet radiowy i trudno o lepszy w mojej lokalizacji :31_neutral_face: Jak pisałem do sony to ten adres rzeczywiście był przez nich blokowany i stąd ten problem ws-37397-9 teraz mam tak że loguje się do psn w nieskończoność i wyskakuje jakiś inny błąd na pc to samo gdy chce się zalogować a Ci z infolinii każą mi wypełniać 3 raz ten sam formularz 

Próbowałeś LTE z jakiejś sieci u siebie? LTE jest już lata świetne przed radiówką. Ogólnie radiówki to już taki relikt przeszłości. W dobie, gdy gry i filmy ważą po prawie 100 GB, takie coś nie ma racji bytu. To takie moje 3 grosze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×