Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Modem USB około 100zł

Antena około 100zł

Router ...od 50zł, 150zł konkretniejszy

Modem lub modem z routerem od razu zwykle dostajesz przy abonamencie jakimś, ważne żeby miał 2 gniazda na antenę zewnętrzną ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o antenie tylko o LTE z sieci komórkowej, musisz normalnie wziąć abonament, itd. Play i Plus mają chyba obecnie najlepszą ofertę, ale to musisz sprawdzać u siebie. Każdy operator daje zawsze na tydzień modem z kartą, żebyś mógł przetestować. Jednak trzeba pamiętać, że jak się chce taki internet do domu, to router LTE + jakaś antena na zewnątrz to podstawa. Na upartego możesz się zmieścić nawet w 400 zł jeśli masz dobry zasięg u siebie.

 

Ja obecnie posiadam taki zestaw:

Sieć: Plus (pakiet 50GB + 200GB w nocy) - niby bez limitu po przekroczeniu, ale lejek mogą założyć

Router: TPLINK Archer MR200 (ale są tańsze modele, np. MR3420)

Antena: Zwykła dookólna na parapet za 80 zł (jak masz maszt na dachu to warto inwestować w kierunkową, koszt około 160 zł)

 

Takie mam wyniki w południe:

6019050440.png

W nocy spokojnie download dochodzi do ponad 100mb/s, a upload wystarczający w zupełności do wszystkiego.

 

Minusy takiego rozwiązania to:

- Limity - nigdy nie wierz w te całe "bez limitów". Masz pakiet i możesz go zużyć i nadal spokojnie lecieć pełną prędkością.

Niektórzy mówią, że przekraczali nawet i o 300GB i nic się nie działo, więc to zależy od miejsca chyba i obciążenia.

Ja w tym miesiącu już mam 270 GB, zużyłem limity i nadal wszystko śmiga spoko. Może temu, że na wiosce mieszkam.

- Koszta - niestety musisz bulić abonament. Najlepiej brać bez żadnego sprzętu, samą kartę SIM (no chyba, że zaoferują naprawdę dobrą ofertę z routerem).

Play chyba ma obecnie 50 zł miesięcznie za LTE "bez limitów". Ja mam Plusa w tym całym Smart Dom i płacę 25 zł za niego.

No i tak jak pisałem wyżej, musisz kupić sprzęt jeśli już się decydujesz. Mogą Ci dać spoko router w ofercie, ale przeważnie lepiej kupić coś na własną rękę.

 

Plusy takiego rozwiązania:

+ Prędkość - LTE to taki "niewidzialny" światłowód. Mieszkam na wsi i nie mam innej opcji i naprawdę cieszę się, że mam zasięg LTE i mogę sobie pozwolić na takie prędkości. Tak jak mówię, w dzień koło 60mb/s, a w nocy spokojnie do 100mb/s dochodzi. Pobieranie czegokolwiek nie jest problemem, trzeba mimo wszystko mieć na uwadzę limity.

+ Stabilność - bardzo rzadko się rozłącza, jeśli już to router się zawiesi i trzeba restartować. Rzadko kiedy muszę cokolwiek robić. Czasami potrafi nawet tydzień chodzić bez jakiejkolwiek ingerencji. Pod tym względem nie mogę narzekać. Na starym mieszkaniu miałem internet po kablu z Netii... Nie ma żadnego porównania, gdzie Netia praktycznie codziennie miała jakąś awarię, a tutaj jedyna awaria to moja własna chyba.

+ Ping - najważniejsza rzecz przy graniu chyba. Nigdy nie mam lagów, jeśli są to już od gry uzależnione, a nie ode mnie. Pingi na poziomie LTE są w zupełności wystarczające do komfortowego grania online.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o antenie tylko o LTE z sieci komórkowej, musisz normalnie wziąć abonament, itd. Play i Plus mają chyba obecnie najlepszą ofertę, ale to musisz sprawdzać u siebie. Każdy operator daje zawsze na tydzień modem z kartą, żebyś mógł przetestować. Jednak trzeba pamiętać, że jak się chce taki internet do domu, to router LTE + jakaś antena na zewnątrz to podstawa. Na upartego możesz się zmieścić nawet w 400 zł jeśli masz dobry zasięg u siebie.

 

Ja obecnie posiadam taki zestaw:

Sieć: Plus (pakiet 50GB + 200GB w nocy) - niby bez limitu po przekroczeniu, ale lejek mogą założyć

Router: TPLINK Archer MR200 (ale są tańsze modele, np. MR3420)

Antena: Zwykła dookólna na parapet za 80 zł (jak masz maszt na dachu to warto inwestować w kierunkową, koszt około 160 zł)

 

Takie mam wyniki w południe:

6019050440.png

W nocy spokojnie download dochodzi do ponad 100mb/s, a upload wystarczający w zupełności do wszystkiego.

 

Minusy takiego rozwiązania to:

- Limity - nigdy nie wierz w te całe "bez limitów". Masz pakiet i możesz go zużyć i nadal spokojnie lecieć pełną prędkością.

Niektórzy mówią, że przekraczali nawet i o 300GB i nic się nie działo, więc to zależy od miejsca chyba i obciążenia.

Ja w tym miesiącu już mam 270 GB, zużyłem limity i nadal wszystko śmiga spoko. Może temu, że na wiosce mieszkam.

- Koszta - niestety musisz bulić abonament. Najlepiej brać bez żadnego sprzętu, samą kartę SIM (no chyba, że zaoferują naprawdę dobrą ofertę z routerem).

Play chyba ma obecnie 50 zł miesięcznie za LTE "bez limitów". Ja mam Plusa w tym całym Smart Dom i płacę 25 zł za niego.

No i tak jak pisałem wyżej, musisz kupić sprzęt jeśli już się decydujesz. Mogą Ci dać spoko router w ofercie, ale przeważnie lepiej kupić coś na własną rękę.

 

Plusy takiego rozwiązania:

+ Prędkość - LTE to taki "niewidzialny" światłowód. Mieszkam na wsi i nie mam innej opcji i naprawdę cieszę się, że mam zasięg LTE i mogę sobie pozwolić na takie prędkości. Tak jak mówię, w dzień koło 60mb/s, a w nocy spokojnie do 100mb/s dochodzi. Pobieranie czegokolwiek nie jest problemem, trzeba mimo wszystko mieć na uwadzę limity.

+ Stabilność - bardzo rzadko się rozłącza, jeśli już to router się zawiesi i trzeba restartować. Rzadko kiedy muszę cokolwiek robić. Czasami potrafi nawet tydzień chodzić bez jakiejkolwiek ingerencji. Pod tym względem nie mogę narzekać. Na starym mieszkaniu miałem internet po kablu z Netii... Nie ma żadnego porównania, gdzie Netia praktycznie codziennie miała jakąś awarię, a tutaj jedyna awaria to moja własna chyba.

+ Ping - najważniejsza rzecz przy graniu chyba. Nigdy nie mam lagów, jeśli są to już od gry uzależnione, a nie ode mnie. Pingi na poziomie LTE są w zupełności wystarczające do komfortowego grania online.

 

Mój ojciec ma do roboty bez limitu z t-Mobile z routerem huaweii coś tam przenośny w każdym bądź razie, takie wyniki osiągałem na nim ,w nocy faktycznie było lepiej pingi poniżej 30 zawsze w 2 tyg. nabiłem 200gb ponad aby mu specjalnie utrzeć nosa ze limit jakiś jest ale ściągało normalnie dalej, ogólnie lepiej to chodzi jak internet domowy od Orange neostrada wiec również polecam!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leży i kwiczy. ale czego się spodziewać dawno nic nie padło:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic dziwnego przecież będzie możliwość zmiany tapety w ps4, wiedziałem że przy takich mega wodotryskach konsola ledwo co da radę, ale żeby aż cały psn polozylo...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam PSN?

Mi nie działa ani sklep (przeglądarka) a ni PSN na PS3 :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie działa na telefonie 😀

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to coś u mnie :/

Na necie z telefonu też wszystko śmiga.

Niby mam w dupie PSN ale nie lubię jak mi coś związanego z siecią nie działa. 

Abo ISP coś zwalił albo Sony.

Dziwne bo odkurzyłem PS3 i wczoraj wszystko pięknie śmigało. 

Mam dziwne uczucie że będzie wojna z moim ISP i Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem bana na IP na szczęście się "rozwiązał sam". Złapałem za słuchawkę a wszystko zaczęło dzisiaj działać.

 

"Uwielbiam" dzwonić do tych idiotów z supportu.

Najpierw że to wina mojego ISP

Później że to planowana konserwacja PSN (według strony zaplanowana na dzisiaj była a nie na sobotę).

 

PSN ID? Jakie ID? Przecież wszystko panu działa? Proszę zadzwonić jak przestanie.

 

...zero troubleshootingu. Zero zaangażowania. Zbyc użytkownika, odfajkować ticket i następny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie specjaliści!

W PS4 ustawiono na sztywno IP - połączona z routerem po wifi,

w routerze dodano to IP do DMZ,

od dostawcy publiczne IP (przynajmnije tak mnie zapewniono),

a konsola NAT 2, przez co nie mogę rozmawiać w imprezach....

W załączniku screeny z ustawieniami routera - według Was mam publiczne IP?

Router ZTE F660 ZXHN światłowód



 

zteustawienia.JPG

dmzzte.JPG

 

Edytowane przez psajtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając konsole w dmz w ustawieniach mam nat 2 a dopiero w CODZIE mam napisane że jest open.

Spróbuj jeszcze otworzyć porty które potrzebuje psn.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@psajtex

NAT2 oznacza że wszystko jest w porządku. NAT3 to zamknięte porty.

Przeczytaj pierwszy post w tym temacie. 

 

Nie wiem po co "na sztywno" wpisujesz w PS4 IP jeżeli masz DHCP i przypisać adres IP możesz na routerze ale to Twoja sprawa.

O ile to IP pokrywa się z tym w DMZ na routerze to jest OK.

Adresów IP z puli 192.168.X.X nie musisz zamazywać bo to twoje lokalne IP.

 

Czy masz publiczne IP? Z twoich screenshotów nic nie wynika.

Najłatwiej byłoby

- zmienić DMZ na PC

- postawić na szybko jakiś serwer (portable FTP, www czy coś)

- sprawdzić połączenie na przykład tutaj http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ wpisując twoje zewnętrzne (publiczne) IP i port serwera który postawiłeś. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten "chiński" ZTE i żeby ci DMZ działało to musisz jeszcze dodać regułę w Port Forwarding (Application List).

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam problem. W obecnym momencie jestem zmuszony (choc z przyjemnoscia) korzystac z hotspotu z telefonu. Wszystko bylo git ale po wymianie telefonu predkosci osiagane sa bliskie zera. Na G4 ktory poszedl na gware i nie wroci mialem, moge powiedziec, mega szybko przez hotspot a pare dni temu kupilem S7 edge i jest slabiutko, o sciagnieciu czegokolwiek w normalnym czasie moge zapomniec. Nowe FW sciagalo sie ponad godzine jak nie lepiej. Jest cos co moge zmienic czy przez taki typ polaczenia nic nie zrobie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany mam problem. W obecnym momencie jestem zmuszony (choc z przyjemnoscia) korzystac z hotspotu z telefonu. Wszystko bylo git ale po wymianie telefonu predkosci osiagane sa bliskie zera. Na G4 ktory poszedl na gware i nie wroci mialem, moge powiedziec, mega szybko przez hotspot a pare dni temu kupilem S7 edge i jest slabiutko, o sciagnieciu czegokolwiek w normalnym czasie moge zapomniec. Nowe FW sciagalo sie ponad godzine jak nie lepiej. Jest cos co moge zmienic czy przez taki typ polaczenia nic nie zrobie?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

A istnieje możliwość, że wykorzystałeś swój pakiet internetowy i spadła Ci szybkość do 1 mega?

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malyksg86 nie nie, bez limitu. Ale boje sie ze ten telefon moze tak miec chociaz to smieszne, na konsoli pokazuje predkosc 5mb/s, zawsze tyle co bym nie robil, zazwyczaj bylo to conajmniej 20/30, wiem ze to jedynie orientacyjnie ale jednak, teraz zawsze ta sama wartosc. No jest dramat, 16gb pokazuje 24h..

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym kraju czegoś takiego jak "bez limitu", każda sieć ma w regulaminie zapis, że mogą złożyć lejek po jakiejś wartości, przeważnie 100 GB. No chyba, że nie mieszkasz w PL.

Łączysz się na pewno przez LTE? Być może telefon zmienia sobie sieć jak jest słabszy zasięg. Na samym telefonie zrób test prędkości, najlepiej aplikacja "Speedtest" od Ookla. Zobacz jakie tam masz wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.chciałbym zapytać czy używa ktoś światła od orange.już kiedyś poruszałem ten temat ale może coś się zmieniło.Warto czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie sieci 5g (w PS4 PRO). Niedawno zmieniłem operatora internetu i wszystko hula bez zarzutu. PS4ka i smartfony były połączone z siecią 5g, wszystko działało bez zarzutu bodajże do czwartku, kiedy pojawił się nowy FW (nie wiem czy to jest powiązane). Po włączeniu konsoli przed pobraniem w FW, konsola przestała się łączyć z siecią 5G. Po paru długich próbach udało się, ale po paru h zerwało połączenie. Smartfony działają bezbłędnie na 5G. Po przełączeniu konsoli na częstotliwość 2,4 wszystko jest ok i stabilnie. Pytanie, czy nowy FW coś pokaszanił? Zepsuło mi się wifi w PS4, czy to wina routera (TENDA)?

Możecie mi jakoś doradzić co mogę zrobić aby wyeliminować to irytujące rozłączanie? PS4 łącze bezprzewodowo, nie na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Warga13 napisał:

witam.chciałbym zapytać czy używa ktoś światła od orange.już kiedyś poruszałem ten temat ale może coś się zmieniło.Warto czy nie?

@Tomo @kill zakładam że w tej kwestii  nic się nie zmieniło?

 

Godzinę temu, Tomisior napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie sieci 5g (w PS4 PRO). Niedawno zmieniłem operatora internetu i wszystko hula bez zarzutu. PS4ka i smartfony były połączone z siecią 5g, wszystko działało bez zarzutu bodajże do czwartku, kiedy pojawił się nowy FW (nie wiem czy to jest powiązane). Po włączeniu konsoli przed pobraniem w FW, konsola przestała się łączyć z siecią 5G. Po paru długich próbach udało się, ale po paru h zerwało połączenie. Smartfony działają bezbłędnie na 5G. Po przełączeniu konsoli na częstotliwość 2,4 wszystko jest ok i stabilnie. Pytanie, czy nowy FW coś pokaszanił? Zepsuło mi się wifi w PS4, czy to wina routera (TENDA)?

Możecie mi jakoś doradzić co mogę zrobić aby wyeliminować to irytujące rozłączanie? PS4 łącze bezprzewodowo, nie na kablu.

 

Jeżeli wszystko działało i działa a po aktualizacji jest problem to zakładam że po aktualizacji się skopało. 

Próbowałeś robić restarty, odbudowywanie bazy, ewentualnie ustawienia fabryczne konsoli ? Szukałeś pomocy na redditach, dzwoniłeś do nich  itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Warga13 napisał:

witam.chciałbym zapytać czy używa ktoś światła od orange.już kiedyś poruszałem ten temat ale może coś się zmieniło.Warto czy nie?

 

Jak lubisz losowe wywalenie z sieci raz dziennie to cała reszta jest spoko.

Dodam, że przerywa z urzędu w celu zmiany ip, bo do światła firma Orange nie przewidziała możliwości stałego ip.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem z transferem podczas ściągania gier. Ściąga z maksymalną prędkością gdy jest w menu głównym. Transfer spada na łeb po włączeniu dowolnej gry lub pozostawieniu jej w stanie uśpienia. Wtedy nawet taki Resogun ściąga się ponad 7h. Nie wiem o co chodzi. Konsola podłączona do routera kablem, w ustawieniach nic nie zmieniałem. Do tej pory wszystko śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×