Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@malpka Wydaje mi się, że zawsze tak było. Jak masz włączoną jakąś aplikacje to konsola zmniejsza prędkość ściągania, żeby lagów nie było itp. Przynajmniej u siebie tak zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qba6113 napisał:

@malpka Wydaje mi się, że zawsze tak było. Jak masz włączoną jakąś aplikacje to konsola zmniejsza prędkość ściągania, żeby lagów nie było itp. Przynajmniej u siebie tak zaobserwowałem.

Ale z tego co rozumiem, to w trybie uśpienia też ssie niechętnie, a wtedy właśnie powinno zapieprzać. Ja bym chyba obwiniał drugi koniec kabla (w sensie coś u sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xavris napisał:

Ale z tego co rozumiem, to w trybie uśpienia też ssie niechętnie, a wtedy właśnie powinno zapieprzać. Ja bym chyba obwiniał drugi koniec kabla (w sensie coś u sony).

W stanie uśpienia gra też jest włączona pewnie i dla tego tak jest. wystarczy zamknąć aplikacje przed uśpieniem konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się. Najwyraźniej to że GTA 5 ściągam 5 dzień to norma. Ale te 180zł za rok Plusa to żółtki z chęcią przygarniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj cieszyłem się jak dziecko, że patch do Battlefielda szedł mi full łączem. Niecałe 20 MB/s

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wy dalej ściągacie w tych śmiesznych prędkościach? ;)

...aż chyba wyciągnę PS4 z szafy żeby obecnie porównać transfery.

ea4d862e38359e24729e631c7e02b7ed.jpg

Nie chodzi tu o chwalenie się samą prędkością pobierania ale przy łączu 120/10 leci ponad 100% :1_grinning: 

PSN niestety jest daleko za XBL. Żaden hejt czy wojenka. Stwierdzam tylko obiektywnie fakt po przesiadce z jednej sieci na drugą. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to taka rakieta ? Na czym?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna prędkość, bo ściągam szybciej od ciebie? W 150 Mb/s, a ty na fotce masz 145,75 Mb/s ;-)

Napisałem MB/s, a nie Mb/s w poprzednim poście :-P

 

(post żartobliwy, proszę nie brać na serio)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wszebor, a to jest jakaś różnica?? :jaro:

 

Fajny wynik.

Ja póki co dalej walczę z administracją o synchroniczną gigówkę  ;) 

@Wszebor

...a jak ten Twój wynik ma się do max co oferuje usługodawca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NC+ Internet 100gb ( noce bez limitów)

D-Link DWR-116 + Huawei E3372h

PS4pro podłączone po kablu do routera.

 

Mam pewien problem z pobieraniem aktualizacji i gier. Z racji tego że mam noce bez limitów , wszystkie aktualizacje i gry pobieram po godzinie 24:00 . Po pewnym czasie ( czasami jest to 30min , czasami 2h) tracę połączenie z siecią i dalsze pobieranie nie jest możliwe . Dzieje się tak i w trybie uśpienia i normalnie. Gdzie szukać rozwiązania problemu? źle skonfigurowane połączenie czy wina leży po stronie dostawcy neta? Obstawiałbym to drugie ponieważ w momencie zrywania połączenia nie mam neta w całym domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od dostawcy.

Nie rozłącza ci neta żeby zmienić IP czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT, max. Mam łącze 150/75 łącze po światłowodzie.

Czyli max pobieranie 18,75 MB/s 

Edytowane przez Wszebor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli jednak coś drgnęło. Fajnie!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i konserwacja PSN...

Nie zaplanowaną - oj nie ładnie, że tak z nienacka! 😂

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierwa wchodzę na drugą konsolę i błąd i błąd i paręnaście minut kombinacji z IP i routerem, żeby się dowiedzieć, że konserwacja...
Ojj pioruny siarczyste będo leciały.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że już wszystko działa ale wielki minus, że tak bez ostrzeżenia... Dosłownie kilka minut wcześniej pobieralem grę 😠

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni mam router cisco 3925 i mam do Was pytanie jak ustawić na sztywno w konsoli wszystkie dane routera. Wydaje mi się że wpisuje poprane dane a intenetu nadal brak, kiedy wybiore ustawieni automatyczne to intenet się pojawia. 

Dane które ustawiam w ps4 ręcznie to:

adres IP

Maska podsieci 

Brama domyslna

podstawowy serwer DNS

Dodatkowy serwer DNS

 

czyli jest to odwzorowanie tego co w routerze w opcji status:

 

Internet IP Address:    

Subnet Mask:    

Default Gateway:    

DNS IPv4 1:    

DNS IPv4 2:    

DNS IPv4 3:

 

Co robię źle skoro to nie działa? Czy coś jeszcze powinienem ustawić ręcznie - pozostałe opcje czyli ustawieni MTU  ustawiam na automatycznie i serwer proxy nie używaj.

 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim upewnij się, że na dobrym IP masz konsole. Daj na automat i zobacz na jakim się łączy, a potem daj to IP w DMZ na routerze najlepiej.

Na routerze sprawdź sobie maskę, bramę, a DNS powinny być domyślne.

 

U mnie to wygląda mniej więcej tak:

- IP - wiadomo, indywidualna sprawa

- Maska - standard (255.255.255.0)

- Brama - tutaj adres routera, nie IP konsoli, czyli ten który wpisujesz w przeglądarce, żeby się z nią połączyć

- DNS #1 - u mnie po raz kolejny adres routera (nie wiem czemu)

- DNS #2 - zostawiam domyślnie, czyli 0.0.0.0

 

Dzieki temu mam cały czas Nat otwarty, a net śmiga normalnie. Ale pewne ustawienia pewnie różnią się w zależności od routera, pewnie brama i DNS.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i najlepiej żeby adres "na sztywno" nie wchodził w zakres serwera DHCP. Końcówka musi być między 2 (bo 1 ma router) a 255

Z drugiej strony od tego jest serwer DHCP i przypisywanie adresu IP "na sztywno" po adresie MAC na routerze żeby w konsoli nie grzebać "ręcznie" ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuję - zadziałało. Nawet nie napiszę co ja wcześniej ustawaiłem jako ip..... :)

 

Teraz mam inny problem po jakichs 20 minutach gry router się resetuje albo kompletnie nie ma na nim internetu bez resestu. Jak nie gram to internet działa jak tylko zaczynam grać róznie raz na 10 raz 20 minut i koniec z internetem. Router jest dość gorący. 

 

Stestowane na ustawieniach wpisywanych ręcznie łącznie z otwartymi portami jak i na ustawieniach automatycznych. 

 

O co tu chodzi Panowie? Router umiera czy jak? 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak masz opcje to sprawdź na innym. Ja też ostatnio zmieniłem operatora i mi net wywalało kilka razy na dzień. Składałem reklamację, jechałem po nich, itd. A w końcu stwierdziłem, że zmienię router i co? Od momentu nowego routera mam święty spokój.... Także może warto spróbować.

Jak Ci się grzeje mocno router to może być też wina Wi-Fi. Jak masz możliwość to puść wifi po jakiejś starszej technologii, np. tylko "b" czy coś w ten deseń.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten router to zawsze był taki gorący czy dopiero od niedawna?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz konsole ustawioną w DMZ to jest ona pozbawiona zabezpieczeń routera. Wszystkie porty masz na stałe otwarte, firewall nie chroni Ciebie a te braki internetu to zapewne ataki DoS. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest wyłączenie DMZ i ustawienie wszystkich potrzebnych portów bądź włączenie UPnP, które będzie tymczasowo otwierać potrzebne porty. Plus taki, że wszelkie zabezpieczenia routera są aktywne a więc Firewall oraz opcja ochrona przeciw atakom DoS będzie włączona 👍

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Nie mam takiej możliwości tzn sprawdzić na innym. Mogę natomiast wymienić router mój cisco na jakiegoś thompsona od upc. Podobno gorszy ale będzie nowy, w sumie nie wiem w czym może być gorszy bo moje mieszkanie ma 60m2 wiec chyba każde wi fi tu się spisze. Zmieniać czy nie ?

@wszebor

Cholernie ciężko to stwierdzić. Do dzisiaj był przymocowany do ściany w drugim pokoju wiec go nie macalem zbyt często także nie mam pojęcia. Teraz wiem ze jest gorący.

@Kolos28

 

Nie wiem co to DMZ i jak to ustawić. Odblokowałem jakieś porty zgodnie ze strona force costam chyba. Kompletnie na ślepo ale krok w krok z instrukcja. UPnP enabled. Cały firewall wyłączony chyba był tam IPv4 i IPv6 i te 2 dałem na off wcześniej było na low.

 

Ja myślałem ze na kablu to będzie magia zabijania w sieci a tu taki zonk. Jutro technik ma być o 9 wiec muszę się zastanowić nad tym nowym modemem czy warto.

 

Teraz o dziwo skończyłem grać i grało się bez problemów przez 2 godziny.... komedia po prostu

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×