Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Cisco od UPC.

Długo o niego walczyłem.

Nie bierz Tomphsona

Wyłącz porty.

Włącz UPNP.

Upewnij się że masz publiczne IP .

Ewentualnie ustaw ip konsoli jako DMZ

 

Mam UPC od lat.

Działa świetnie!

Niech technik wymieni modemorouter na ten sam model.

Umowy nie podpisuj tylko wymianę sprzętu.

Jeżeli masz konsole ustawioną w DMZ to jest ona pozbawiona zabezpieczeń routera. Wszystkie porty masz na stałe otwarte, firewall nie chroni Ciebie a te braki internetu to zapewne ataki DoS. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest wyłączenie DMZ i ustawienie wszystkich potrzebnych portów bądź włączenie UPnP, które będzie tymczasowo otwierać potrzebne porty. Plus taki, że wszelkie zabezpieczenia routera są aktywne a więc Firewall oraz opcja ochrona przeciw atakom DoS będzie włączona 👍

 

HTC 10

 

 

Firewall lubi blokować ICMP i część połączeń P2P.

Zawsze wyłączam a jak mogę to ustawiam swój.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki. Czyli co te porty co otwierałem mam je wyłączyć zastępując je dmz?

 

Niestety wymienić na ten router nie może bo już go nie maja w ofercie - cisco 3925.

 

Ewentualnie jaki router powinien, kupić na własna rękę aby wykluczyć problem routera i z jednym mieć spokój.

 

I teraz hit - dzwonię do tego upc aby odwołać tego technika bo internet działa, routera nie biorę nowego wiec po co mi ten serwisant. I pierwsze info na infolinii ze jest w mojej okolicy awaria i naprawiają. Połączyłem się z konsultantem i okazuje się ze awaria jest od wczoraj przez co nie było wysyłania i mógł router się resetować.... średnio co 15 minut. A wczoraj zanim tu napisałem dzwoniłem do nich to wszystko było Ok... ręce opadają. Poczekam spokojnie 2 dni i zobaczę czy działa to poprawnie - jak nie to zapewne wrócę.

 

Dzięki raz jeszcze

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mają tylko klientom indywidualnym nie chcą go dawać.

 

Ja wymieniałem go 2 razy w ciągu ostatnich 7 lat i jakoś nadal mam.

 

Oni na pewno chcą ci wcisnąć Horizon albo któregoś kiepawego Thomsona.

 

 

Kasujesz przekierowania i zostawiasz UPNP włączone i załatwione.

 

Ewentualnie IP konsoli ustawiasz jako DMZ.

 

 

UPNP na tą przewagę że więcej urządzeń może mieć otwarte porty automatycznie gdy o nie poprosi.

 

 

DMZ ustawisz tylko jedno.

 

 

Przekierowane porty niby "najbezpieczniej" ale jakaś gra będzie używała dodatkowych portów i jesteś w dupie.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak ale to UPNP jest u mnie na włączone pomimo tego ze mam przekierowanie porty i z tego co wyczytałem powinno to działać poprawnie. Edytowałem swój post powyżej przed chwila wiec zerknij. Co do routera to nie mam takiej siły przebicia aby im wmówić aby dali mi cisco jak już z wszystkich możliwych miejsc uslyszalem ze takiego nie ma. Zamiast się z nimi szarpać wole chyba już kupić swój i mieć problem z głowy :) - ale z tym poczekam aż naprawia awarie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale jeżeli masz na teraz DMZ, UPNP i przekierowane porty to najczęściej router głupieje i nie otwiera portów.

Tak, jeżeli jest awaria i nie dostaje sygnału poprawnego to ich miodem się resetuje sam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dmz jest disable - przynajmniej na chwile obecna - sprawdziłem właśnie na stronie routera.

Poczekam z 1 dzień i zobaczę co z tego wyjdzie - jak to co ustawiłem nie zadziała to wykonam powyższe.

 

Dzięki raz jeszcze

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze SephiroT, wyłącz przekierowywanie portów i zostaw UPnP włączone. Jak będziesz tak miał to nie włączaj DMZ bo już Ci to potrzebne nie będzie. UPnP to opcja, która automatycznie otwiera porty, które będą Tobie potrzebne. Otwiera je tylko na czas kiedy są potrzebne. Dodatkowo posiadając dobry router można spokojnie włączyć Firewall w router, łącznie z ochroną DoS.

DMZ zaś, sprawia, że jedno jedyne możliwe urządzenie (w tym przypadku konsola) jest jakby poza konfiguracja routera. Czyli wszystkie porty są na stałe otwarte dla konsoli i konsole nic nie chroni przed atakami a więc grając możesz być atakowany przez DoS co będzie powodowało zapychanie łączą i brak internetu.

 

Najbezpieczniejsze jest manualne przekierowanie portów ale często gra korzysta z dodatkowego portu, którego nie ma nawet na stronie producenta i przez to jest problem z gra.

 

Musisz pamiętaj jeszcze o jednym, że największą wada UPnP jest to, że on automatycznie otwiera potrzebne porty dla wszystkich urządzeń podłączonych do tej sieci a więc jak masz jakieś trojana na kompie to może to wykorzystać 👍

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - a teraz pytanie skoro otworzyłem wczoraj konkretne porty i opcja UPNP jest włączona to nie spełni to tego samego co zamknięte porty i UPnP włączone? DMZ na moim routerze jest disabled bo jest to osobna opcja do ustawienia. Jak widzicie znam się na tym dość kiepsko wiec cierpliwości Panowie, cierpliwości . :)

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPnP włączone powoduje, że router sam otworzy potrzebne porty na czas ich użytkowania. Ale zrobi to na na każdym urządzeniu podłączonym do sieci. Manualne przydzielone porty powodują na sztywno ich otwarcie dla danego urządzenia.

Może to być problematyczne bo wystarczy, że gra będzie potrzebować dodatkowego portu i problem z gra gwarantowany. Ogólnie jeśli UPnP robi za Ciebie wszystko z automatu(otwiera potrzebne porty) to przekierowywanie ich manualne jest już zbędne 😊👍

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. No to trafiłem na jakiś dziwny poradnik wczoraj który informował ze pomimo UPnP włączonego mam dla konsoli również otworzyć te porty. Poczekam aż usuną awarie i zobaczę jak to bangla. Narazie zostawiam tak jak ustawiłem wczoraj.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na stronie z pomocą techniczna Ubisoft, przeczytałem to samo. Pytanie tylko po co przekierowywać na stałe porty, które i tak będą przekierowane automatycznie przez UPnP na czas kiedy będą potrzebne 😁

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę kupić taki kabel sieciowy 

KABEL SIECIOWY LAN PRO. ETHERNET RJ45 UTP CAT6 

aby podłączyć PS4 z routerem nada się czy możecie polecić inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jak każdy inny... Też mam Cat6 i robi to co ma, czyli działa.

Chociaż niektórzy pewnie by się doszukali, że im kabel za głośno szumi i by telefonami nagrywali...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, keczu78 napisał:

Panowie chcę kupić taki kabel sieciowy 

KABEL SIECIOWY LAN PRO. ETHERNET RJ45 UTP CAT6 

aby podłączyć PS4 z routerem nada się czy możecie polecić inny ?

Obecnie każdy dostępny na rynku będzie dobry.

CAT6 ma większa przepustowość ale w sieci domowej przeciętnego "kowalskiego" nie ma znaczenia czy kupisz CAT5 czy CAT6.

Bierz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut może nie w temacie ale mam problem z tv oraz internetem. Myślałem że to wina wifi ale podłączyłem po kablu i prędkość pobierania to niecałe 2mbs gdzie na telefonie czy łapki ta sama siećpo wifi daje 70mbs

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz publiczne IP?

Próbowałeś zmieniać DNS na te od google?

Zgłaszałeś sprawę do ISP?

Testowałeś inne łącze na tej konsoli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak publiczne gdyż mam internet z multimedia polska. Powiem tak , router który daje multimedia jest fatalny , podłączyłem do niego swój tp link i to samo. Dosłownie zmienialem

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dosłownie zmieniałeś?

Sprawdź jak się zachowuje konsola na innym łączu.

Dobra, może router od nich nie domaga i trzeba go wymienić?

Po kablu powinno wszystko śmigać po pełnej prędkości łącza.

Zrób test na PC  na speedtest.net wybierając serwer Waszawa - Orange.

sprawdź równiez czy nie gubis zpakietów:

na pC odpal wiersz polecen (cmd) i wpisz 

ping -t google.pl

odczekaj kilka minut i wciśnij ctrl + c i sprawdź czy nie gubisz pakietów. 

 

 

Może coś jest nie tak z konfiguracją? Może przycięte jest połączenie z PSN (czasem jak ISP widzi duży ruch z jednym IP to go ogranicza)?

Wiesz, jest dużo pytań.

Jeżeli Twój router podpięty do niego również ma problem to zakąłdam ż ewina jest po stronie konfiguracji routera / ISP.

Bez połączenia zdalnego i troubleshootingu możemy sobie gdybać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli w razie czego też można wejść na Speedtest.net. Bo ten wbudowany pomiar w menu to tragedia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam dziwny problem.

Internet w konsoli mam poprzez Wi-Fi. Prędkość jaką teoretycznie osiągam to średnio 35Mb/s

 

Ogólnie do nie dawna wszystko działało sprawnie ale od dwóch tygodni nie mogę że spokojem oglądać YT gdyż prędkość łączą drastycznie spada i wynosi ok 1,5-3 Mb/s przez co jakość filmów jest bardzo słaba. Po paru minutach od wyłączenia YT prędkość wraca do normy.

 

Ostatnio zauważyłem, że podczas grania prędkość również spada i wraca do normy po kilku minutach od wyłączenia gry...

 

W routerze nic nie zmieniłem a jedyna rzecz, która mi przychodzi do głowy to to, że jakiś miesiąc temu zmieniłem IP z prywatnego na publiczny ale to raczej zły trop?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana IP z prywatnego na publiczny mogła jedynie pomóc nie zaszkodzić.

Może zasięg wi-fi szwankuje?

Spróbuj przysunąć konsolę bliżej routera na początek dla testów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z tym problem bo router stoi w innym pomieszczeniu... Ogólnie to się zaczęło dziać jakieś 2 tyg. temu a konsola stoi w tym samym miejscu co kiedyś 🤔

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś nowa sieć WiFi zawitała na osiedlu i nadaje na tym samym kanale :-P

#teoriespiskowe #nwo

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bo problem dopiero powstaje przy odpaleniu gier bądź YT i po kilku minutach od ich wyłączenia prędkość wraca do normy...

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj ps4 kup xo. Problem zniknie. Pomogłem daj łapkę w górę!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×