Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hahahaha ale powiem NIET! 😂😂

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szanowni mam pewien problem. Nie wiem czy pamiętacie ale przeniosłem router do innego pokoju ( bo raz na jakiś czas rozlaczalo) aby połączenie było stabilne. W sumie działało stabilnie ale od jakiegoś tygodnia codziennie zdarza się tak ze internet jest tylko po wi-fi a 3 urządzenia podłączone po kablu internetu nie maja. Po resecie czasami internet od razu wraca do normy a czasami jest problem np tak jak teraz ze po resecie od godziny nie chce się połączyć z siecią.

 

 

Modem już przywarcalem do ustawień fabrycznych resetowałem itd. Z konsoli usunąłem to co wpisywałem na sztywno i podłączyłem na ustawianych easy i tez działa.

 

Modem to cisco epc 3925. W sumie jedyna rzecz nowa jaka podłączyłem po kablu to kolejna konsola i chyba od tego momentu dzieją się takie cuda. Po telefonie do upc nie widza problemu bo sygnał do routera dochodzi bo wifi jest.

 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co tu kurde chodzi ?

 

 

Dzięki

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał do routera dochodzi - UPC nic ci nie poradzi.

Wi-Fi jest, po kablu NA WSZYSTKICH URZĄDZENIACH raz jest a raz nie ma.

Albo firmware przeinstaluj ale nie liczyłbym na rezultaty albo do wymiany router.

 

Router jest od nich? Jeżeli tak to mają wymienić. 

Jeżeli jest Twój to czeka cię kupno nowego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje.

 

 

Tak na wszystkich urządzeniach nie ma internetu w tym samym czasie - na wifi jest Ok.

Router jest od nich. Zauważyłem również ze po restarcie teraz nie zadziałał natomiast jak przełączyłem kabel do innego złącza ethernet to zaskoczyło. Czyli mówisz ze router do wymiany - Ok. Tylko czy kupując swój router będzie on musiałbym podłączony do routera z upc i wtedy będę miał 2 ? Czy bezpośrednio po kablu podłączę nowy modem?

 

Nie szukać winy w nowym urządzeniu podłączonym po kablu ? - w sumie nie wiem jak to mogłoby wpływać na działanie ale na wszelki wypadek zapytam.

 

Dziękuje

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC daje modem + router lub modemorouter (2 w 1).

Jeżeli nic w ustawieniach nie grzebałeś i po zmianie portu Ethernet działa, to możliwe że padł port w routerze.

Jeżeli router jest od nich to powinni go wymienić.

Modem musi być i własnego nie podepniesz. Jeżeli kupisz swój router to będziesz miał dwa urządzenia. Wtedy jeżeli UPC daje modemorouter, to albo musisz je ustawić w trybie Lan - Lan gdzie tylko jedno urządzenie ma serwer DHCP  albo w tradycyjnym "drzewku" Lan - Wan gdzie router od UPC robi za "dostawcę sieci" dla własnego routera (wtedy żeby nie mieć podwójnego NAT'u musisz ustawić na nim DMZ lub UPnP).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to wezmę od nich tego thompsona niestety.

 

 

Tylko dziwna rzecz bo co do tych przepisananych portów ethernet, kiedy internet padnie i jak przepne z portu a do b to zadziała, potem znowu internet zerwie i tym razem przepięcie z b do a i tez działa ... wiec porty są sprawne tylko tak jakby się przegrzewały, zaginały, czy coś.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się przegrzewają to nie działa. Koniec kropka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I o to chodziło - ale nie miałem pojęcia ze to może się przegrzać.

 

Podziękował raz jeszcze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć w czym jest problem. Mam neta 50 mb/s pobieranie i tyle samo wysyłanie, ale jak robię test w konsoli to jest 25 na 3(!)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, whiteHussar napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć w czym jest problem. Mam neta 50 mb/s pobieranie i tyle samo wysyłanie, ale jak robię test w konsoli to jest 25 na 3(!)???

 

Uwielbiam takie pytania kiedy ktoś sam nie ma o niczym pojęcia, i wydaje mu się że ktoś jest wróżką i zgadnie w jaki sposób się łączy, jaki ma router, itp.

 

Btw, nie masz nigdy co liczyć na pełną prędkość, zwłaszcza po WI-FI. Ja sam mam 120/5 a po WI-FI łapie mi raptem tylko 70/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, normalnie się zapytałem, bo może ktoś coś o tym wie.

 

Akurat konsole mam podpięta do neta przez kabel .

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, whiteHussar napisał:

Kurde, normalnie się zapytałem, bo może ktoś coś o tym wie.

 

Akurat konsole mam podpięta do neta przez kabel .

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

Tyle że temat jest stary jak świat, a problemów może być kilkadziesiąt przynajmniej w przypadku internetu.

@whiteHussar Normalnie zapytałeś ale sposób połączenia to podstawowa informacja, nikt nie wywróży odpowiedzi z fusów :)

 

Przede wszystkim jedna podstawowa rzecz. Zwykły Speedtest na PC mierzy przepustowość łącza przy dostępie do danego Serwera. Test prędkości na PS4 mierzy pobieranie realnych danych z serwerów Sony, a przypominam że Serwery często są mocno obciążone.

 

a tak generalnie to restarty routera, zmienianie DNS w zależności co pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby na Google 8.8.8.8 albo 8.8.4.4. Przy czym ja średnio widzę skuteczność tej metody.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, CePeeN napisał:

Choćby na Google 8.8.8.8 albo 8.8.4.4. Przy czym ja średnio widzę skuteczność tej metody.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Bo problemy z internetem to system naczyń połączonych, powodów może być kilkadziesiąt, i jak sam sobie nie zdiagnozujesz to nikt nie pomoże, tutaj na forum ludzie mogą tylko ewentualnie naprowadzić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być dużo.

Bez konkretnej diagnostyki wszyscy możemy tylko zgadywać.

Na pierwszej stronie jest poradnik w którym starałem się zebrać większość standardowych aspektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktos moze streamowanie przez OBS studio? Próbuje streamowac na twitcha z ps4 przy uzyciu OBS studio na lapku bez capture card (przez ps4 remote play z windows) ale jest strasznie laggy stream na 1080p na twitchu. Jak schodze na 720p w remote play to na twitchu jest lepiej ale tez laguje. Mieszalem w ustawieniach OBS, (zmiana bitratu, 30 klatek) ale nie wiele pomga. remote play na windowsie sam w sobie smiga plynnie nawet na 1080p. Upload mam 10mb, z ps4 bezposrednio na twitcha idze plynnie w 1080 60fps 
@Kisiel-PL
@kill
@SephiroT

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany4KHDR 

Nigdy nie streamowałem, ale NRGeek dopiero co wypuścił vloga o streamowaniu z konsoli (sam streamuje z PS4). Może Ci się przyda.

 

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby streamować w dobrej i bardzo dobrej jakości na twitchu przez obs trzeba mieć podpisane partnerstwo. Dla świeżaków zostają minimalne wartości. Aczkolwiek lagów być nie powinno. Szukałbym przyczyny gdzieś w routerze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam inna sprawe... ostatnio rozmawialem na imprezie z ziomkiem i podeslal mi link do testu lacza gdzie testuje m.in. buffferbloat. Dotychczas myslalem ze ping na speedtest.net mowi wszystko odnosnie opuznienia do danego serwera i bylem zadowolony ale poczytalem troche i sie przerazilem. Reasumujac mam spore skoki na tym buffferbloat i z tego co sie orientuje to sprawe mozna rozwiazac konfiguracja routra z SQM stockowo w firmware.

Mam lacze 100|10 z Vectry. Router od nich (z koniecznosci) bez możliwości konfiguracji i pytanie... Czy jak kupie odpowiedni router i podepne pod ten z vectry to bede w stanie ogarnac ten buffferbloat? Jak tak to jaki router polecacie pod moje lacze. (nie musi byc dual band i super szybkie wifi, wazne zeby mial w miare szeroki pakiet konfiguracji i SQM )

@Wszebor
@SephiroT
 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejkowanie to podstawa zaawansowanego zarządzania pakietami.

 

Ja pracuję na routerach MikroTik i polecam każdemu ale zabawy z konfiguracją jest dużo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem swojego posta. Nie będę mącił w głowach ścianą tekstu której przez Tapatalka nie edytuję, bo wyjdzie katastrofa.

 

Co do routerów to poza sprzętem co ma@SephiroT który już jak pamiętam bardzo chwalił do wyboru ode mnie to: Asus Rt-ac58u i TP-LINK Archer C7.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link unikam jak ognia.

Mam bardzo złe doświadczenie z urządzeniami sieciowymi tej firmy.

Zwykle przy testach funkcji które oficjalnie obsługują coś w nich pęka (w przenośni i dosłownie) i leci reklamacja.

...chociaż archera ostatnio konfigurowałem znajomemu i wyglądał nieźle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprawiłem sobie Huawei E5186. Od momentu jak go podłączyłem to zapomniałem, że go mam :)

Wcześniej TPLink Mr200, który robił takie cyrki, że szok... Czym prędzej go sprzedałem i długo sprzętu od nich nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, ale TP-Link archer c7 podałem tylko ze względu na zmianę oprogramowania na inne jak Project LEDE. Oryginalne oprogramowanie to jedna wielka lipa. Pewnie software i funkcje te same jak w TP-Linku za 59 zł, a Qos dla nich to zwykłe Bandwidth control.

Gdyby nie zmiana OS, to nawet bym go nie brał pod uwagę.

 

Asus ma tak dobre oprogramowanie, że nawet zmieniać go nie trzeba. Poza tym jak na razie to zmienić go na Project LEDE nie można.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×