Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

A w innych grach sprawdzales? Tez mam jakies problemy? I czy w singlu tez masz takie zwolnione tempo?

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, xxhammett napisał:

- ustawienie DMZ, przekierowanie pojedynczych portów nic nie daje jesli chodzi o jakość połączenia

- zadnej roznicy nie zrobilo kiedy wylaczylem DMZ i UpNp (rozumiem ze wtedy porty powinny byc zablokowane i nie powinno mnie w ogole laczyc?)

- czy ustawie DMZ czy je wylacze, wszystkie strony sprawdzajace otwartosc portow pokazuja je jako zablokowane (ale skoro tak to jak lacze sie z PSN?)

A masz dostęp do panelu admina, czy tylko do ustawień podstawowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestię kabla/switcha jutro sprawdzę, tzn. podłączę nowym kablem konsolę bezpośrednio do modemu, przynajmniej może uda się coś wykluczyć. Stary kabel ma już   z 10 lat.

 

 

@krzyzak86

 

Offline wszystko chodzi w porządku.

 

@kloose

 

aktualnie ustawiam z usera, ale do admina miałem na prośbę dostęp i zmiany z tamtego panelu nic nie dawały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Shinden mam ABP blokade do oglądania jak to minąć? niby ps4 nie ma adblocka a tu taka niespodzianka!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na jakiejś stronie gościowi wyświetla się info o działającym adblock plus.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie strona ma agresywne reklamy lub otwiera kilka okienek na raz i przeglądarka sobie nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo. Ma ktos swiatlo od orange? bede sie przeprowadzal za jakis czas, swiatlo jest doprowadzone bezposrednio do mieszkania w skrzynce na bezpieczniki przy drzwiach wejsciowych wisi przewod swiatlowodowy. Po mieszkaniu jest rozprowadzona siec kablem do kazdego pokoju(nie jestem pewien czy chodzi o koncentryk czy moze jakos inaczej bo sa tez gniazdka z wtykami jak w routerze RJ25 bodajże). Deweloper mi mowil ze mozna podpiac swiatlo do sieci domowej zeby rozprowadzic po pokojach. Zastanawiam sie nad sensem takiego rozwiozania czy nie bedzie jakichś strat. Wiem że są też routery ktore bezposrednio podpina sie pod swiatlowod. Zależy mi na jak najefektywniejszym wykorzystaniu łącza (ping, predkosci), zarowno po kablu (konsola, pc, może tv) jak i wifi (urządzenia mobilne) 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest RJ45. Wystarczy router/switch do 1GB po lanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, CePeeN napisał:

Gniazdo jest RJ45. Wystarczy router/switch do 1GB po lanie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

czyli swiatlo wpinam w router, a z niego moge puscic sygnal wifi i kabel do sieci lan na pokoje? Pytam bo do tej pory podlaczalem urzadzenia bezposrednio pod stary router od vectry kablami i nie jestem pewny czy w tym przypadku tez bede musial do routera wpiac tyle kabli ile gniazdek chce obsłużyć czy moze jeden kabel wystrczy bo np. jakistam switch jest wbudowany w siec w mieszkaniu 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobrze to zrób sam.

Potrzebujesz modem i router.

Myślę że@Kill Ci serdecznie poleci światło z Orange.

Po gniazdkach to se możesz fejzbunia i snspy oglądać.

Duże straty na prędkości.

Jeżeli LAN to 1gb a Wi-Fi to tylko 5ghz.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli swiatlo wpinam w router, a z niego moge puscic sygnal wifi i kabel do sieci lan na pokoje? Pytam bo do tej pory podlaczalem urzadzenia bezposrednio pod stary router od vectry kablami i nie jestem pewny czy w tym przypadku tez bede musial do routera wpiac tyle kabli ile gniazdek chce obsłużyć czy moze jeden kabel wystrczy bo np. jakistam switch jest wbudowany w siec w mieszkaniu 

 

Tak światło wspinasz w modem (wbudowany w router bądź osobny) i potem to leci do routera. Urządzenia wpięte przewodem eth mogą być bezpośrednio do routera albo przez switch. Oba te urządzenia musza obsługiwać standard 1gbit ethernet. Pamiętaj ze przewody eth musza być conajmniej cat5e. Wifi tak jak pisał Sepiroth 5gh żeby obsługiwało standard minimum ac.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czytałem że orange od jakiegoś czasu daje routery livebox V3 których podobno nie można bridgowac, przynajmniej narazie. Co to znaczy w praktyce. Jakie są ograniczenia takiego routera?  Czy można podpiąć pod światłowód dowolny router czy musi być ten od orange?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bany4KHDR napisał:

elo. Ma ktos swiatlo od orange? bede sie przeprowadzal za jakis czas, swiatlo jest doprowadzone bezposrednio do mieszkania w skrzynce na bezpieczniki przy drzwiach wejsciowych wisi przewod swiatlowodowy. Po mieszkaniu jest rozprowadzona siec kablem do kazdego pokoju(nie jestem pewien czy chodzi o koncentryk czy moze jakos inaczej bo sa tez gniazdka z wtykami jak w routerze RJ25 bodajże). Deweloper mi mowil ze mozna podpiac swiatlo do sieci domowej zeby rozprowadzic po pokojach. Zastanawiam sie nad sensem takiego rozwiozania czy nie bedzie jakichś strat. Wiem że są też routery ktore bezposrednio podpina sie pod swiatlowod. Zależy mi na jak najefektywniejszym wykorzystaniu łącza (ping, predkosci), zarowno po kablu (konsola, pc, może tv) jak i wifi (urządzenia mobilne) 

 

Miałem tak samo jak wprowadzałem się do nowego mieszkania rok temu.  Kilka uwag, które już wcześniej pisałem:

 

- TV w Orange światłowód korzysta z kabla internetowego, a więc w pokoju już nie podłączysz komputera albo konsoli kablem, bo będzie z niego korzystał "przejedwabisty" dekoder tv zawieszający się średnio raz w tygodniu.

 

- Światło rozprowadzone jest jakimś małym ustrojstwem a potem jeszcze routerem wielkim jak w 2001r. Na bank nie zmieści się do skrzynki jaką masz od dewelopera. Ja musiałem przyczepić do ściany na plastry 3M.

 

- Nie zauważyłem żadnych strat, ping zawsze 1m/s. Internet mam rozprowadzony kablami po pokojach. Wifi wbudowane w router działa bez zarzutu. Nie wiem ile Hz. Konsola po wifi śmiga i streamuje pliki z br i w fhd bez przycięć, więc chyba jakieś dobre.

 

- Jakiś mózg postanowił, że router będzie zmieniał IP co 22 godziny. Tak, co 22. To na wypadek gdybyś chciał sobie resetnąć w nocy i mieć spokój. A tak, co 22 godziny to musiałbyś prowadzić pamiętniczek kiedy wywali ci internet. Oczywiście przerwa trwa kilka sekund i wywala cię z każdej gry. Nie ma opcji założenia stałego IP. Prawdę mówiąc nikt w obecnych czasach nie przypuszcza nawet, że można coś takiego sprzedawać. Nawet kilku znanych polskich streamerów zachęconych prędkością i stabilnością skusiło się na tę usługę i teraz wyrywają sobie włosy z głowy. Nie ma to jak przerwać stream w losowych momentach. Strata na widzach idzie czasami w setki osób. Jak podpisywałem umowę to nawet o to nie pytałem, bo do głowy mi nie przyszło, że można tak zjebać tak nowoczesną technologię. Oczywiście nikt w Orange słowem nie pisnął.

Coś niebywałego...

Ja osobiście jak mam coś ważnego do zagrania, np idę po ranking w D3 albo chcę pograć inne ważne rankedy to resetuje sobie router rano żeby mnie czasem nie wyjebało z kapci podczas gry. No piękna sprawa.

 

- Prędkości zawsze mam zacne i ciągnę pełnym łączem, tutaj nie można złego słowa powiedzieć. Również lagów żadnych w grach nie uświadczyłem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tymi 22godzinami. W normalnej neo jest dokładnie 24 godziny. Jak z tego ustrojstwa idzie ethernet do routera to podejrzewam ze spokojnie można podłączyć jakiś normalny router a nie dostarczany od neo?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale wydaje mi się, że Liveboxa 2.0 nie można podmienić, bo on rozsyła też TV (patrz pkt 1). No i nie wiem czy każdy router jest przystosowany do odbioru światła? A poza tym czy zmiana IP nie idzie z góry? To chyba nie jest po stronie routera.

Sorry jak coś znoobiłem. @SephiroT jest tu szefem :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tego światełka trzymam się z dala. 

Zmiana IP jest po stronie usługodawcy/modemu i nic z tym nie zrobisz.

W Neo dawniej wystarczyło utrzymywać połączenie (Fresco Linux na dyskietce który pingował serwer NTP) żeby IP się nie zmieniało.

Jest to niestety wymuszone.

 

Za livebox'a się da wstawić inny router z modemem aDSL/VDSL (do szybszych połączeń) ale tutaj moja teoretyczna wiedza na ten temat się kończy.

Może tutaj coś kogoś naprowadzi.

http://www.orange.pl/kid,4002321133,id,4002321138,title,Sagemcom-Fast-3764-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html

 

U siebie mam net z UPC co nie przeszkadza mi mieć własnego Mikrotik'a do całego zarządzania siecią w domu. Modemorouter Cisco od UPC robi mi jedynie za modem i zapasowe Wi-Fi 5ghz do pracy.

 

Ostatnio jeszcze dokupiłem repeater E1+do pokoju córki bo jej Xbox jest tak postawiony że bardzo słabo łapie Wi-Fi (20mb/s) oraz mieliśmy wysoki ping w Rocket League na LAN'ie.  Prędkość jej ładnie skoczyła do 80mb/s (repeater tani, po Wi-Fi 2.4Ghz) ale ping nie zmalał - okazało się że to wina samej gry :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się, ale wydaje mi się, że Liveboxa 2.0 nie można podmienić, bo on rozsyła też TV (patrz pkt 1). No i nie wiem czy każdy router jest przystosowany do odbioru światła? A poza tym czy zmiana IP nie idzie z góry? To chyba nie jest po stronie routera.

Sorry jak coś znoobiłem. @SephiroT jest tu szefem :1_grinning:

 

Ja skolei nie wiem do końca jak działa opcja na światłowodzie. Zwykła neo umożliwia wymianę modemo-routera na dowolny a/vDSL. Sygnał tv w tej opcji po ethernet to nie wiem ale jest opcja ze sygnał tv normalnie z talerza a po sieci IP idzie tylko autoryzacja.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza - najmniej ryzykowna moim zdaniem opcja:

- zostawiamy ich modemorouter na którym włączamy UPnP

- przypisujemy na nim lub ustawiamy na swoim routerze na sztywno IP i ustawiamy DHCP z innej puli

- robimy własną sieć na routerze / switchu 1GB + kable CAT 6 (ewentualnie CAT 5)

- Wi-Fi jak już to 5Ghz - dobre access pointy / routery  / repeatery ?

 

Nie boimy się długich kabli ethernet.

 

Jak ktoś ma lepsze pomysły, ma wiedzę na temat Światłą w Orange, chętnie poszerzę swoją wiedzę/podyskutuję. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To co pisze sepiroth jest najsensowniejsze, jedynie trzeba by sprawdzić czy to co pisał bany o niemożliwości zbridzowania liveboxa jest prawda.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN mi nie chodzi o bridge tylko o zwykłe "drzewko". Wtedy wystarczy zwykłe gniazdo Ethernet. Jeżeli tylko LiveBox ma włączone UPnP lub DMZ do ustawienia to "nasz" router nie będzie za podwójnym NAT'em.

Działam tak od lat na UPC i wszystko pięknie śmiga.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie zrozumiałem twojej koncepcji ;) ale tak masz racje to zadziala

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś może na światłowodzie z orange? Jak wrażenia? Bo kończy mi się umowa z vectrą i nie wiem czy przedłużać czy może lepiej przejść na światłowód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, aniolekPL napisał:

Gra ktoś może na światłowodzie z orange? Jak wrażenia? Bo kończy mi się umowa z vectrą i nie wiem czy przedłużać czy może lepiej przejść na światłowód

@Tomo @kill macie klienta :1_grinning: 

@aniolekPL masz kilka postów wyżej:

 

Dnia 15.07.2017 o 11:21, kill napisał:

 

Miałem tak samo jak wprowadzałem się do nowego mieszkania rok temu.  Kilka uwag, które już wcześniej pisałem:

 

- TV w Orange światłowód korzysta z kabla internetowego, a więc w pokoju już nie podłączysz komputera albo konsoli kablem, bo będzie z niego korzystał "przejedwabisty" dekoder tv zawieszający się średnio raz w tygodniu.

 

- Światło rozprowadzone jest jakimś małym ustrojstwem a potem jeszcze routerem wielkim jak w 2001r. Na bank nie zmieści się do skrzynki jaką masz od dewelopera. Ja musiałem przyczepić do ściany na plastry 3M.

 

- Nie zauważyłem żadnych strat, ping zawsze 1m/s. Internet mam rozprowadzony kablami po pokojach. Wifi wbudowane w router działa bez zarzutu. Nie wiem ile Hz. Konsola po wifi śmiga i streamuje pliki z br i w fhd bez przycięć, więc chyba jakieś dobre.

 

- Jakiś mózg postanowił, że router będzie zmieniał IP co 22 godziny. Tak, co 22. To na wypadek gdybyś chciał sobie resetnąć w nocy i mieć spokój. A tak, co 22 godziny to musiałbyś prowadzić pamiętniczek kiedy wywali ci internet. Oczywiście przerwa trwa kilka sekund i wywala cię z każdej gry. Nie ma opcji założenia stałego IP. Prawdę mówiąc nikt w obecnych czasach nie przypuszcza nawet, że można coś takiego sprzedawać. Nawet kilku znanych polskich streamerów zachęconych prędkością i stabilnością skusiło się na tę usługę i teraz wyrywają sobie włosy z głowy. Nie ma to jak przerwać stream w losowych momentach. Strata na widzach idzie czasami w setki osób. Jak podpisywałem umowę to nawet o to nie pytałem, bo do głowy mi nie przyszło, że można tak zjebać tak nowoczesną technologię. Oczywiście nikt w Orange słowem nie pisnął.

Coś niebywałego...

Ja osobiście jak mam coś ważnego do zagrania, np idę po ranking w D3 albo chcę pograć inne ważne rankedy to resetuje sobie router rano żeby mnie czasem nie wyjebało z kapci podczas gry. No piękna sprawa.

 

- Prędkości zawsze mam zacne i ciągnę pełnym łączem, tutaj nie można złego słowa powiedzieć. Również lagów żadnych w grach nie uświadczyłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak uzyskać Nat1 (obecnie Nat2 ) na ps4 ? Konsola w DMZ ,upnp wlaczone.Mam router DLink GO-RT-AC750,czasem mam lagi i opóźnienia w fifie ,net 80mb/ up 5mb ping 10-12ms po światłowodsię ,wszystko po kablu do ps4 z routera. Dodam że jak podłącze bezpośrednio z modemu do konsoli kablem rj45 to wtedy mam NAT1 ,ale to się mija z celem z wiadomych przyczyn . Pozdrawiam i proszę o pomoc 

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×