Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak uzyskać Nat1 (obecnie Nat2 ) na ps4 ? Konsola w DMZ ,upnp wlaczone.Mam router DLink GO-RT-AC750,czasem mam lagi i opóźnienia w fifie ,net 80mb/ up 5mb ping 10-12ms po światłowodsię ,wszystko po kablu do ps4 z routera. Dodam że jak podłącze bezpośrednio z modemu do konsoli kablem rj45 to wtedy mam NAT1 ,ale to się mija z celem z wiadomych przyczyn . Pozdrawiam i proszę o pomoc 

NAT 2 to otwarty NAT z włączonym routingiem.
Wszystko tak jak należy.
NAT 1 jak zauważyłeś jest wtedy gdy wyeliminujesz router.
Pamiętaj że w Fifie nie łączysz się przez serwer dedykowany tylko bezpośrednio z graczem. Jeden robi za serwer a drugi za klienta. Na internet drugiego gracza nie masz wpływu.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawia skąd ludzie biorą wartość pingu. Wchodzą na speedtest.net, robią test i podają podaną wartość? Przecież to jest bez sensu. Zrobię test i z automatu połączy się z serwerem w moim mieście w dodatku od mojego dostawcy to wiadomo, że ping będzie wynosił 1ms. Innym razem połączy mnie z innym miastem i ping także będzie inny, większy. Gdyby można było zrobić test z serwerem Sony. To tak, wtedy to by było zrozumiałe. "Mam internet taki i taki, a ping z serwerem Sony wynosi 16ms"



Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie myślą że jest to stała dla każdego połączenia. W sumie czemu by nie sprawdzić z jakimi adresami IP łączy się konsola i nie zrobić do nich pingu?

W testach łączą na Xbox jest na przykład od razu ping do ich serwerów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie da się router= nat 2

Panie...

Nawet netiaspot ma takie opcje żeby wywalić jedno IP wew przed router więc musi się dać.

 

Sprawdź ten nat typ w jakimś CODzie jeśli go masz, bo w ustawieniach ps4 zawsze będzie nat 2. Bynajmniej u mnie tak jest obojętnie jak to poustawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przekierowanie portów albo dmz i da się zrobić nat1. Ale nie każdy router to wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo przekierowanie portów albo dmz i da się zrobić nat1. Ale nie każdy router to wspiera.

Nie zgodzę się z Tobą. Ani przekierowanie portów ani DMZ nie da ci NAT 1 w domowych warunkach więc nie mieszaj ludziom.
Z założenia nadal jesteś za routerem i za NAT z aktywnym routingiem. NAT 2 jest prawidłowy i oczekiwany.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ISP. Jeśli masz zewnętrzny IP nadany przez ISP to dmz (tylko prawdziwy a nie symulowany jaki mają tanie routery) da ci nat 1. Testowałem . Ale jeśli twój ISP nadaje ci IP wewnętrzne i routuje dalej to masz rację.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aż sprawdzę na MikroTik'u. Z DMZ się dawno temu wyleczyłem.
Mając więcej niż 1 konsolę tylko i wyłącznie v UPNP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoco zapomniałem że od UPC mam modemorouter Cisco więc nawet nie mam jak sprawdzić czy mój Mietek dał by NAT1.

Wierzę na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz portu wan w mikrotiku? Zawsze możesz pominąć urządzenie UPC, tylko musisz zrobić sobie splitter na kablu do tv.

A tak swoją drogą co się ludzie tak uparli na nat1? Przecież dobrze skonfigurowany router i nat 2 na konsoli jest tym co pozwala na wszystko (z bardzo drobnymi wyjątkami) i jest w miarę bezpiecznym rozwiązaniem, więc to jest to do czego powinno się dążyć w konfiguracji sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC rejestruje modemy a ja mam modemorouter Cisco.

Ci co się nie znają pytają o NAT 1 oś czasu do czasu.

M$ ma to lepiej oznaczone.
Otwarty, umiarkowany i zamknięty.
Otwarty to otwarty z routingiem lub bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy da się jakimś cudem przyspieszyć to menu w ps4 -> a konkretnie -> Wejście np na danego użytkownika aby zobaczyć np skąd jest dany gracz graniczy z cudem a w 50% przypadków po prostu nic się nie dzieje. Nie jest to wina prędkości internetu ewentualnie coś mam źle skonfigurowane albo coś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czasami oglądam jakieś streamy to u tamtych graczy mam wrażenie ze działa to zdecydowanie płynniej, dlatego zapytałem czy da się jakoś to ogarnąć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio dostałem większy pakiet neta po światłowodzie 200/8 ,mój router nie domaga ,jest do 100mb/s. Otóż szukam routera gigabitowego, mam na oku TP-LINK AC1750 Archer C7. Sephiro co o nim myślisz ? Ewentualnie sprzedam mój DLINK GO-RT-AC750 jakby ktoś był zainteresowany z okolic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedawno przesiadlem na Asusa i moim zdaniem dlinki, tplinki czy linksysy nie mają startu do niego (ac55u).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus rt-68ac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ostatnio dostałem większy pakiet neta po światłowodzie 200/8 ,mój router nie domaga ,jest do 100mb/s. Otóż szukam routera gigabitowego, mam na oku TP-LINK AC1750 Archer C7. Sephiro co o nim myślisz ? Ewentualnie sprzedam mój DLINK GO-RT-AC750 jakby ktoś był zainteresowany z okolic 
Od kiedy mam niezawodny router MikroTik nie siedzę w sprzęcie.
Generalnie jak nie stawiasz lokalnych serwerów multimedialnych i nie żyłujesz sieci to wszystko co ma porty 1G ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SephiroT napisał:

Od kiedy mam niezawodny router MikroTik nie siedzę w sprzęcie.
Generalnie jak nie stawiasz lokalnych serwerów multimedialnych i nie żyłujesz sieci to wszystko co ma porty 1G ci wystarczy.

Dzięki za info ale już sobie upatrzylem router Netgear R7000 i będę go brać.  Jest bardzo dobry i ma bardzo duży zasięg czego bardzo potrzebaję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Killer--PL Oj drogi.

Poczytaj benchmarki zanim kupisz.

Nie wiem jak w tym momencie ale jakiś czas temu USB 3.0 gryzło się bardzo z Wi-Fi i spadała bardzo wydajność jednego i drugiego podczas użytkowania.

Spodziewałem się że masz na oku TP-Linka "za stówkę".

 

Za tyle kasy osobiście brałbym  MIKROTIK HAP AC jak bym go już nie miał, ale tam jest dużo grzebania i zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się...

Zmieniłem internet na Orange... Dostałem Funbox 2.0... I może zacznę od początku opisywać. Według umowy miałem zalogować się jako ipv6. Zrobiłem to, jednak nie mogłem ustawić konsoli w dmz ani otworzyć portu w opcji NAT/PAT. Usunąłem więc ipv6 z loginu i mogłem zmienić ustawienia, jednak one nie zapisywały się. Znalazłem gdzieś info, że trzeba po tym zresetowac ruter i na nowo zalogować się jako użytkownik na ipv4. Zrobiłem jak trzeba, ustawiłem stałe IP dla konsoli, dodam że ustawiłem to ip z puli dostępnych czyli jak zaczyna się od 1.10 do 1.100 to dałem 1.20. Upnp włączone,  ip wpisane w dmz, nawet ustawiłem porty  (443 tcp, 80 tcp, 3074 tcp/udp, 1935 tcp, 3478 do 3480 tcp, 3478 do 3479 udp) w opcji NAT/PAT i co ? I dupa... w ustawieniach konsoli NAT 2 co jest i będzie normą, ale w codzie MWR mam nat: Strict. Jeśli chodzi o Upnp to konsola "woła" sobie jeden port i jest to port nr:  9308 UDP.

Zapora sieciowa jest ustawiona na średni. Próbowałem zmienić na niski lub na użytkownika ale nic to nie zmienia. Poradźcie coś, albo wskażcie co robię źle...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poddaje się...
Zmieniłem internet na Orange... Dostałem Funbox 2.0... I może zacznę od początku opisywać. Według umowy miałem zalogować się jako ipv6. Zrobiłem to, jednak nie mogłem ustawić konsoli w dmz ani otworzyć portu w opcji NAT/PAT. Usunąłem więc ipv6 z loginu i mogłem zmienić ustawienia, jednak one nie zapisywały się. Znalazłem gdzieś info, że trzeba po tym zresetowac ruter i na nowo zalogować się jako użytkownik na ipv4. Zrobiłem jak trzeba, ustawiłem stałe IP dla konsoli, dodam że ustawiłem to ip z puli dostępnych czyli jak zaczyna się od 1.10 do 1.100 to dałem 1.20. Upnp włączone,  ip wpisane w dmz, nawet ustawiłem porty  (443 tcp, 80 tcp, 3074 tcp/udp, 1935 tcp, 3478 do 3480 tcp, 3478 do 3479 udp) w opcji NAT/PAT i co ? I dupa... w ustawieniach konsoli NAT 2 co jest i będzie normą, ale w codzie MWR mam nat: Strict. Jeśli chodzi o Upnp to konsola "woła" sobie jeden port i jest to port nr:  9308 UDP.
Zapora sieciowa jest ustawiona na średni. Próbowałem zmienić na niski lub na użytkownika ale nic to nie zmienia. Poradźcie coś, albo wskażcie co robię źle...
 
Albo porty, albo DMZ, albo UPnP.
W tańszych sorzętach te ustawienia lubią się "gryźć".
Zacznij od UPnP. Później DMZ.
Jeżeli te 2 opcje nie pomogą to nic nie poradzisz.
Konsola kablem? Na Wi-Fi lubi czasem pokazać NAT umiarkowany/zamknięty.

Firewall wyłącz.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj że mam wpisać przed loginem bez ochrony...

 

Próbowałem z portami, dmz, upnp ale nic. Najgorsze jest to, że ruter jest nie do ruszenia bo przez niego idzie telefon internetowy. 

 

Spróbuję zrobić to "bez ochorny" ale to w godzinach nocnych, bo teraz za dużo osób siedzi mi na sieci, a taka zmiana to przerwa na parę minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×