Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A na pewno od dostawcy masz IP zewnętrzne? Dziś często dostawcy dają internet z IP wewnętrznym i jest routing po stronie dostawcy. Zobacz jakie IP "zewnętrzne" masz na urządzeniu od strony dostawcy. Może się okazać że jest to IP wewnętrzne dostawcy i co byś nie zrobił to i tak dostawca routuje twój sygnał więc dupa. Tylko po co ci nat1?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoco, przecież kolega pisał że ma net od Orange. Orange nie blokuje portów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego blokowanie portów a co innego zewnętrzne IP. Jak ma Orange po GSM (lte, HSDPA etc) to na bank nie ma zewnętrznego IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co innego blokowanie portów a co innego zewnętrzne IP. Jak ma Orange po GSM (lte, HSDPA etc) to na bank nie ma zewnętrznego IP.
Nie rób ze mnie debila.
W praktyce różnicy nie ma. Masz publiczne IP, masz odblokowane wszystkie porty.

Internet mobilny to osobna bajka.
Niektórzy usługodawcy dają publiczne IP inni nie.
Neostrada od zawsze ma publiczne, zmienne IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z nikogo nie robię debila, to są po prostu dwie różne rzeczy i tyle. 

 

Skąd wiesz, że ma neo? Napisał, że od Orange, a Orange ma też neta po GSM. Po kij ta agresja? Wszyscy chcemy tu pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, z nikogo nie robię debila, to są po prostu dwie różne rzeczy i tyle. 
 
Skąd wiesz, że ma neo? Napisał, że od Orange, a Orange ma też neta po GSM. Po kij ta agresja? Wszyscy chcemy tu pomóc.
Funbox 2.0 dostaje się przy neostradzie, nie przy GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie kłócić. Mam Funbox 2.0 czyli Neostrada. W umowie mam zapis "z dynamicznie przydzielanym adresem IP"

 

Co do innych porad, to próbowałem, upnp, dmz porty, teraz jestem połączony z przedrostkiem w loginie "bez_ochrony-" no ale jak narazie w CODzie mam NAT ograniczony.

Nie chodzi mi o NAT1 w konsoli bo to nie możliwe, chciałbym uzyskać NAT1/OPEN w codzie. Jak tam mi będzie działać, to w innych grach też będzie open. 

U mnie to jakoś zawsze odwrotnie było, niektórzy piszą, włącz Upnp to musi działać a jak nie to DMZ ale upnp powinno już działać. Otóż u mnie nigdy upnp nie zadziałało poprawnie, zawsze jednak to DMZ robiło nat open, nawet w biednym ruterze netiaspot..

Konsola idzie po wifi, po kablu narazie nie próbowałem, jednak nawet jak zadziała, no to trochę krucho grać z kablem. Tak wiem, że wszystko się da, ale wiercenie przez strop z parteru na piętro odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na kablu. Kabel często rozwiązuje problemy. Nawet z Natem.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem na kablu... to samo. Ciągle nat: ograniczony. Jedno mnie zastanawia, czy to możliwe że DNS robi takie problemy? Nie mogę zmienić DNS bo są na szaro, nic nie da się kliknąć. DNS 194.204.152.34 i alternatywny 194.204.159.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, DNS tu nie ma nic do rzeczy. 

DNS odpowiada za translację domeny na IP.

UPnP spisuje mi się świetnie od lat tak na PS3, PS4 jak na XBOXie.

W moim wypadku (kilka konsol) DMZ nie ma sensu bo otwiera porty tylko dla jednego urządzenia (i zamyka reszcie) dla tego stosuję UPnP.

Wi-Fi potrafi różnie pokazywać NAT. Podepnij konsolę kablem i ustaw jej DMZ. Pamiętaj że konsola ma inny adres MAC dla Wi-FI a inny dla kabla.

Ty mi na netiaspot nie napieprzaj, ostatnio się nim bawiłem się nim u @DigitalMan_PL i całkiem sensownie to działa.

NAT1 uzyskałbyś wyłączając z obiegu router czyli mając sam modem i wpinając bezpośrednio konsolę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas abym interweniował bo już czas....

 

DO CHOLERY!! @SephiroT jest absolutnym autorytetem w dziedzinie IT/Internetów/Konfiguracji.... Jeżeli mówi, że tak jest to tak jest i koniec, zrozumiano??

 

Jeżeli jakimś cudem się myli (niemożliwe z natury) to patrz wpis linijkę wyżej...

 

Tenkju....

 

BTW: Sieć i WiFi w PS4 ssie że o panie boże...

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że @SephiroT ma zawsze rację to ja doskonale wiem. Dlatego dziwię się, dlaczego to ku*****o nie chce działać tak jak ja bym chciał. Próbowałem z kablem, z dmz na kablu z portami na kablu i dalej ograniczony, oczywiście zmieniałem też wpis w dhcp bo wiedziałem że są różne adresy MAC. Upnp na pewno działa dobrze bo jak włączę bf1/bf4 to "otwiera" sobie jakiś port EA Tunel.

Nie narzekam na netiaspota, bo sam go używałem przez ostatnie 4 lata. Miałem ps4 na wifi wrzuconą w DMZ i działało poprawnie. MI tam dmz nie przeszkadza, mam ps3 i ps4, jak gram w coś rzadko na ps3 to zmieniałem wpis w polu dmz. No cóż, będę kombinował bo spokoju mi to nie da. Jak coś wymyślę i zadziała to napiszę o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że [mention=45190]SephiroT[/mention] ma zawsze rację to ja doskonale wiem. Dlatego dziwię się, dlaczego to ku*****o nie chce działać tak jak ja bym chciał. Próbowałem z kablem, z dmz na kablu z portami na kablu i dalej ograniczony, oczywiście zmieniałem też wpis w dhcp bo wiedziałem że są różne adresy MAC. Upnp na pewno działa dobrze bo jak włączę bf1/bf4 to "otwiera" sobie jakiś port EA Tunel.
Nie narzekam na netiaspota, bo sam go używałem przez ostatnie 4 lata. Miałem ps4 na wifi wrzuconą w DMZ i działało poprawnie. MI tam dmz nie przeszkadza, mam ps3 i ps4, jak gram w coś rzadko na ps3 to zmieniałem wpis w polu dmz. No cóż, będę kombinował bo spokoju mi to nie da. Jak coś wymyślę i zadziała to napiszę o tym.
Może to wina serwerów Activision?
Jeżeli wszystko inne działa dobrze to może nie ma sensu szukać dziury w całym?
Nie raz zawiodłem się na testach w grze.
Wiem że moje łącze działa dobrze i jeżeli jakaś gra twierdzi że jest jest inaczej to jest jej problem. ...Nie raz goniłem króliczka bo jakiś test wykazał że mam problem ...po czym się okazało że test był zwalony.
Tak tylko mówię.

...A co do nieomylności to nie ma takich ludzi.
Mam jakieś doświadczenie w tym temacie bo bawię się w serwerach i sieciach. Czasem też pierdolnę jakaś głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



. Czasem też pierdolnę jakaś głupotę.


Nie bluźnij bo będę zmuszony Ciebie skarcić młody padawanie....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować z wyłączonym upnp i dmz i przekierować porty ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Nie mogę się połączyć z kolegą ( ten sam dostawca lokalny internetu ) w multi czy zombie COD WW2!

Możemy jeśli ktoś inny jest hostem. WTF?! Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega problem? Obstawiam, że dlatego nie działa mi SZTAB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdź jakie porty potrzebujesz mieć do tego odblokowane

- upewnij się że macie publiczne IP

- upewnij się że konsola jest widoczna "na zewnątrz" (UPnP, DMZ lub przekierowane konkretne porty dla konsoli na twoim routerze)

- upewnij się że dostawca nie blokuje w żaden sposób tych portów "na zewnątrz" jak i pomiędzy użytkownikami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam mieć PUBLICZNE IP? Co to znaczy, że konsola jest widoczna na zewnątrz ( czyli trzeba podpiąć IP jakie jest w konsoli pod UPnP i DMZ?

Edytowane przez whiteHussar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@whiteHussar 

Tak, mas zmieć publiczne IP.

Tak, musisz mieć albo włączone UPnP (samo przydziela porty) albo ustawione stałe IP lokalne konsoli jako DMZ.

przeczytaj pierwszy post w tym temacie

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2017 o 09:23, SephiroT napisał:

@Killer--PL Oj drogi.

Poczytaj benchmarki zanim kupisz.

Nie wiem jak w tym momencie ale jakiś czas temu USB 3.0 gryzło się bardzo z Wi-Fi i spadała bardzo wydajność jednego i drugiego podczas użytkowania.

Spodziewałem się że masz na oku TP-Linka "za stówkę".

 

Za tyle kasy osobiście brałbym  MIKROTIK HAP AC jak bym go już nie miał, ale tam jest dużo grzebania i zabawy.

Mam ten router ,nic się nie gryzie z usb .Po wifi tyle co po kablu 200mb/s. Mam pytanie ,wszytko chodzi pięknie po sieci tylko nadal mam czasem krótkie przycinki w fifie. Na dole te kółko ładowania się kręci jakby doczytywało pakiety . Jak najlepiej ustawić router pod fife? Próbowałem roznych rzeczy i ciągle coś przycina. Raz na kilkanaście sekund w meczu.  Konsola jest w DMZ . Upnp wyłączałem i włączałem zero zmian. Jeszcze jedna sprawa ,raz podczas wyszukiwania gracza wyskoczył mi komunikat że mam niski NAT. Żebym go zmienił na sredni lub wyższy . W konsoli mam Nat2 i po kablu

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twojej stronie jest wszystko OK. Nie tnij się o to że gra jest skopana.
Pamiętaj że po drugiej stronie jest inny gracz a nie serwer.

Na Wi-Fi NAT czasem pokazuje umiarkowany/zamknięty/niski.
Zawsze i tylko kabel.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, SephiroT napisał:

Po twojej stronie jest wszystko OK. Nie tnij się o to że gra jest skopana.
Pamiętaj że po drugiej stronie jest inny gracz a nie serwer.

Na Wi-Fi NAT czasem pokazuje umiarkowany/zamknięty/niski.
Zawsze i tylko kabel.

Niby tak . Ale jak widzę youtuberow Ovy ,Krasi u nich nigdy na gamplayach nie widziałem przycinek.Zastanawia mnie jeszcze test łączą psn . Często pokazuje mi około 150mb/s ale wysył juz nie jest tak kolorowy ponieważ często widze wyniki typu 800kb/s w porywach do 2mb/s  mimo że na speed test mam wyniki max do 8mb/s. W qos w routerze konsola ma najwyższy priorytet. 

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak . Ale jak widzę youtuberow Ovy ,Krasi u nich nigdy na gamplayach nie widziałem przycinek.Zastanawia mnie jeszcze test łączą psn . Często pokazuje mi około 150mb/s ale wysył juz nie jest tak kolorowy ponieważ często widze wyniki typu 800kb/s w porywach do 2mb/s  mimo że na speed test mam wyniki max do 8mb/s. W qos w routerze konsola ma najwyższy priorytet. 
Nie poradzisz na to że tak samo Sony ma zwaloną infrastrukturę, jak FIFA netcode.

PSN i jego działanie to był jeden z powodów dla których od 2 lat siedzę na Xboxie.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o routerze Xiaomi. Ba papierze ma mega parametry w cenie kiepskiego tplinka. Jedyny minus to 2xrj45


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN Który? Bo jest kilka.

Ja myślałem nad tym

https://www.gearbest.com/network-devices/pp_152929.html

...żeby użyć głównie jako dysk NAS bo moje raspberry działa zajebiście ale ma tylko 100mb port i filmy się po sambie długo kopiują na dysk.

Po zimie jak się odkuje finansowo to możliwe że zakupię.

 

Generalnie od kiedy mam Redmi Note 4 nabrałem zaufania do tej firmy.

Xiaomi Wifi Amplifier 2 też mi się spisuje bardzo dobrze i zasilam  go z powerbanka :1_grinning:

Jak siedzę w jakiejś knajpie na zapleczu gdzie ich wifi nie sięga to stawiam mobilny repeater i po sprawie :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×