Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Router-3G-1167Mbps-2_4G-5G-Dual-Band-Wifi-Wireless-Gigabit-Router-with-4-Antennas-p-1158076.html?ID=233&cur_warehouse=CN o ten mi chodzi konkretnie, tez wlasnie kupilem zonie Redmi note 4 i bylem w szoku jak przyjechal. Chinczycy za 10 lat beda na poziomie japonii w latach 90, jesli chodzi o jakosc elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN wygląda OK. Sprawdź jakieś benchmarki.

Jest jeden problem - język chiński ma.

Sprawdź  czy jest wersja "global" z angielskim albo obrazkowa instrukcja konfiguracji bo zakładam ze mandaryńskiego nie znasz ;) 

 

A propos Redmi Note 4 - jest już MIUI Polska z MIUI 9 (aktualka z zeszłego tygodnia).

Zakładam że:

- wrzuciłeś oficjalny DEV MIUI rom

- odblokowałeś bootloader (XIaomi pozwala - nie tracisz gwarancji) 

- podmieniłeś system an MIUI Polska

- wrzuciłeś TWRP (custom recovery) i Magisk (root lepszy niż SUperSU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:1_grinning:

co do jezyka to faktycznie przeoczylem, musze to sprawdzic, na razie i tak nie bede kupowal tylko ogolnie mi sie rzucil w oko, i ciekaw jestem co to moze byc, bo jednak na rynku sprzetu sieciowego to oni do tej pory slabo znani sa :1_grinning:

Co do redmi, to wlasnie bylo powodem ze rzucilem tym wszystkim w kat i nie uzywam juz androida, a zona jest zadowolona z tego co jest out of the box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mieszkanie a z nim dostawcę internetu z Netii na jebaną Vectrę. Oczywiście PS4 (podpięta przez kabel) ma kochany przez wszystkich NAT 3. Co dziwne PS3 i Vita mają NAT 2. By zmienić porty muszę dzwonić do Vectry a oni ich nie zmienią w 5 minut. Proces trwa. Ponieważ jestem teraz w pracy a problemem zajmę się w domu mam dwa pytania:

- bawić się w nieskończoność w telefony do BOK czy

- kupić swój router i podpiąć go do ich routera który ustawię jako bridge

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem mieszkanie a z nim dostawcę internetu z Netii na jebaną Vectrę. Oczywiście PS4 (podpięta przez kabel) ma kochany przez wszystkich NAT 3. Co dziwne PS3 i Vita mają NAT 2. By zmienić porty muszę dzwonić do Vectry a oni ich nie zmienią w 5 minut. Proces trwa. Ponieważ jestem teraz w pracy a problemem zajmę się w domu mam dwa pytania:
- bawić się w nieskończoność w telefony do BOK czy
- kupić swój router i podpiąć go do ich routera który ustawię jako bridge
 
 
Ja mam stare dobre "drzewko" czyli LAN-WAN + DMZ na swój router w UPC.
Na swoim już mam UPNP i mam święty spokój od lat.
Vectra na swoim sprzęcie nie ma UPNP?
To by rozwiązało sprawę bez konieczności własnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vectra blokuje dostęp do routera pod pozorem troski o klienta by nie namotał w ustawieniach. Tylko że statystyczny Kowalski ledwo ogarnia temat myszki z trzema przyciskami, nie ma pojęcia o instalacji systemu a słowo router kojarzy mu się nie wiem z czym.

W ustawieniach sieci PS3 widzę że UPnP jest włączone.

Od lat miałem albo Neo albo Netię na wiekowym Linksysie WAG200G. Zarąbisty router. Nawet DS nie miał z nim problemu a to konsola wybredna jeśli chodzi o routery. Niestety nie podłączę go do sprzętu Vectry. Nie będzie działał.

Trudno, najpierw zadzwonię do BOK i zobaczę co się da zrobić a później pobiegam po sklepach za routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że nie ma w ich routerze żadnych przekierowań portów ani DMZ i jest samo UPnP.

Często te opcje lubią się "gryźć".

 

Jak to nie pomoże to kup własny router, niech mu podepną stałe IP i dodadzą do DMZ.  U siebie UPnP i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2017 o 16:14, SephiroT napisał:

@whiteHussar 

Tak, mas zmieć publiczne IP.

Tak, musisz mieć albo włączone UPnP (samo przydziela porty) albo ustawione stałe IP lokalne konsoli jako DMZ.

przeczytaj pierwszy post w tym temacie

 

 

 

Pobawiłem się trochę z dostawcą w te DMZ itp.
Wyszło tak:

IP już miałem od początku ustawione na zewnętrzne i DMZ także był załączony. Gdy zapraszałem kolegę do lobby to dostawca widział "ruch", ale w momencie przyjęcia zaproszenia były duże skoki około 10-12 Mbit do serwerów Google ( EPIX KTW GGC ). Próbowaliśmy wszystkiego i nic.

Poprosiłem o wyłączenie DMZ i przekierowanie portów ( na te co wskazuje producent gry czyli COD WW2 ).
Okazało się, że to pomogło. Dostawca zdziwiony, bo mówi mi, że DMZ powinno być lepsze, bo otwiera  w razie potrzeby każdy port za wyjątkiem tych co wyrzucimy z listy.

 

To może być to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@whiteHussar

Dziwne.

DMZ działa tak, że ustawia CAŁY adres IP an którym jest urządzenie (konsola) "na zewnątrz) więc wtedy nic nie jets blokowane.

Widocznie dostawca ma coś skopane.

Ważne że działa!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość routerów z niższej i średniej półki ma tak naprawdę namiastkę dmz, która nie działa tak jak w teorii powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mam zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o dostawców internetu w moim bloku to zdecydowałem się na przejście z Vectry do UPC i jestem pozytywnie zaskoczony na pierwszy rzut oka. Modem szbszy z lepszym zasiegiem 2,4 i 5 Ghz, ping niższy

 

6838566473.png

Edytowane przez bany®
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany®

Jestem ich klientem od lat.

Poza burdelem w bazie danych i problemami podczas instalacji jest OK.

Jak działa to działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Jednak z tego co wyczytałem komunikat "obecnie trwa konserwacja tej usługi" przy próbach zalogowania się do konta na PS4 nie jest spowodowany tymi pracami, dlatego proszę was tutaj o pomoc.

Mam router tp link w9980 i podłączenie konsoli jakoś po kablu nie wchodzi raczej w grę (nie mam takiego długiego kabla, a nawet jakbym kupił to nie będzie to rozwiązanie dla mnie zadowalające). Raczej nie planuję grać dużo w multi, więc opóźnienia czy inne wady wifi mogę przeżyć- tylko jednak wolałbym połączyć się z kontem, na którym już kupiłem grę i plusa :1_grinning:

Zaznaczę tutaj, że raczej zbyt dobrze się na tym wszystkim nie znam, ale chciałem spróbować porad znalezionych w Internecie i zrobiłem coś takiego:

1. Wchodząc w konfigurację routera (Forwarding - DMZ) zmieniłem "DMZ Status" na "Enable" oraz w DMZ Host IP Address dodałem IP, które przypisałem na stałe konsoli (ma to jakieś znaczenie, że dałem jej .104? Pierwsze 3 już są zarezerwowane dla komputerów i telefonu- kiedyś tak sobie wymyśliłem).

2. Znalazłem informację, że trzeba jakieś porty do tego odblokować, więc kierując się poradnikiem poszedłem do "Forwarding - Virtual Servers" (tu miałem wątpliwości czym różni się to od "Port Triggering", ale w poradniku było to pierwsze) i dodałem tam:

dla TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 10080-10700

i dla UDP: 3478, 3479, 3658, 10070.

No i dalej nic nie działa. Router i konsola zrestartowane, bez zmian. Pominąłem jakiś port, muszę dzwonić do operatora, czy co mogę zrobić? Wytłumaczcie jak skończonemu laikowi proszę :)

Co do Internetu to mam stacjonarny od Orange.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Radekl2 napisał:

1. Wchodząc w konfigurację routera (Forwarding - DMZ) zmieniłem "DMZ Status" na "Enable" oraz w DMZ Host IP Address dodałem IP, które przypisałem na stałe konsoli (ma to jakieś znaczenie, że dałem jej .104? Pierwsze 3 już są zarezerwowane dla komputerów i telefonu- kiedyś tak sobie wymyśliłem).

 

 

Tyle. Koniec i kropka. Więcej nic na routerze nie robisz. 

Od operatora potrzebujesz informację czy masz zewnętrzne IP lub któryś z tych wymienionych portów nie jest przez niego zablokowany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, bany® napisał:

Jako że nie mam zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o dostawców internetu w moim bloku to zdecydowałem się na przejście z Vectry do UPC i jestem pozytywnie zaskoczony na pierwszy rzut oka. Modem szbszy z lepszym zasiegiem 2,4 i 5 Ghz, ping niższy

 

6838566473.png

 

No ja przesiadłem się z tydzień temu na światłowód Netii, jestem zadowolony i to bardzo... 

 

6817130445.png

 

Natomiast ja się pytam @bany® jak ty ping 1ms osiągasz?? Łączysz się z serwerem testowym ścianę dalej?? 

 

Ogólnie UPC ludzie sobie chwalą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SephiroT napisał:

Tyle. Koniec i kropka. Więcej nic na routerze nie robisz. 

Od operatora potrzebujesz informację czy masz zewnętrzne IP lub któryś z tych wymienionych portów nie jest przez niego zablokowany. 

 

Jestem trochę rozczarowany tymi pierwszymi godzinami z moją pierwszą w życiu konsolą, bo dalej to nie działa... Pisałem na czacie z pomocą Orange, podano mi numer do jakiś ekspertów od konfiguracji, tam pan powiedział, że nic nie blokują jak dodam przed nazwą "BEZ_OCHRONY-login", a dalej nie działa :38_worried: Ma ktoś jakiś inny pomysł? Przeglądarka normalnie wszystko uruchamia, a jak próbuję się zalogować to ciągle ta konserwacja :38_worried: Router i konsola była dzisiaj wyłączana za każdą zmianą.

Wrzucam dwa obrazki z dwoma miejscami, w których coś zmieniałem. Może coś jeszcze przychodzi wam do głowy? To całe NAT w konsoli wyświetla mi na 2, jak sprawdzam połączenie to teoretycznie wszystko ok.

Z .201 jest PS4, bo gdzieś doczytałem, żeby dawać poza tymi przypisywanymi przez router, a mam tam do 199.

 

dmz.jpg

ip.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

No ja przesiadłem się z tydzień temu na światłowód Netii, jestem zadowolony i to bardzo... 

 

6817130445.png

 

Natomiast ja się pytam @bany® jak ty ping 1ms osiągasz?? Łączysz się z serwerem testowym ścianę dalej?? 

 

Ogólnie UPC ludzie sobie chwalą :)

 

Nie zawsze mam 1ms, czasami mam 2, 4 ale łączy mnie automatycznie z jakimiś domyślnymi serwerami z wawki, jestem z bydzi. Mam światło do bloku bezpośrednio a światłem to chyba szybko idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem trochę rozczarowany tymi pierwszymi godzinami z moją pierwszą w życiu konsolą, bo dalej to nie działa... Pisałem na czacie z pomocą Orange, podano mi numer do jakiś ekspertów od konfiguracji, tam pan powiedział, że nic nie blokują jak dodam przed nazwą "BEZ_OCHRONY-login", a dalej nie działa :38_worried: Ma ktoś jakiś inny pomysł? Przeglądarka normalnie wszystko uruchamia, a jak próbuję się zalogować to ciągle ta konserwacja :38_worried: Router i konsola była dzisiaj wyłączana za każdą zmianą. Wrzucam dwa obrazki z dwoma miejscami, w których coś zmieniałem. Może coś jeszcze przychodzi wam do głowy? To całe NAT w konsoli wyświetla mi na 2, jak sprawdzam połączenie to teoretycznie wszystko ok.

Z .201 jest PS4, bo gdzieś doczytałem, żeby dawać poza tymi przypisywanymi przez router, a mam tam do 199.

 

dmz.thumb.jpg.38ed58d50a3866eb3d132e73d6e79b01.jpg

ip.thumb.jpg.b27bc893116c401123194c8e564972a2.jpg

 

Jak test połączenia przechodzi to może coś z kontem? Dasz radę się zalogować z PC na konto?

Aha w ustawieniach połączenia w polach DNS wpisz 8.8.8.8 i 8.8.4.4 jest szansa ze pomoże. Router jest ustawiony poprawnie raczej.

 

Edit2: jak tamto nie pomoże to sprawdź jeszcze to: SOLVED: Restart your PS4 -> Settings -> Account Management -> Accept Terms and Conditions

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, CePeeN napisał:

Jak test połączenia przechodzi to może coś z kontem? Dasz radę się zalogować z PC na konto?

Aha w ustawieniach połączenia w polach DNS wpisz 8.8.8.8 i 8.8.4.4 jest szansa ze pomoże. Router jest ustawiony poprawnie raczej.

 

Edit2: jak tamto nie pomoże to sprawdź jeszcze to: SOLVED: Restart your PS4 -> Settings -> Account Management -> Accept Terms and Conditions

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Z kontem jest wszystko ok, DNS dodałem, nawet w konsoli przywróciłem ustawienia fabryczne (jakbym coś tam i tak zmieniał...), utworzyłem lokalne konto jakby to "Użytkownik1" było jakieś kłopotliwe.

Najgorsze jest to, że zalogowałem się do konto przez przeglądarkę w PS4! To już jest dziwne, że tam mogę się zalogować, a z poziomu sklepu czy nowego konta już nie :38_worried:

Powoli tracę nadzieję, że cokolwiek z tym zrobię... mam ten weekend, bo kolejny raz będę w domu dopiero za 2 tygodnie. Chciałem ją po kablu podłączyć, ale nie mam kabla... mam tylko taki, żeby do routera podłączyć, a to nic nie dało :/ Przejściówki, czy jak to fachowo nazwać, żeby podłączyć bezpośrednio do "gniazdka" nie mam, albo nie mogłem znaleźć.

Ale dzięki za chęć pomocy, jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie przyjmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaakceptowałem te warunki co napisałem? Może to zadziała.

 

Połączenie kablem nie pomoże bo sieć działa dobrze. Zaakceptuj warunki używania (ta cześć po angielsku ale to ścieżka do opcji to sobie znajdziesz gdzie to będzie w Ustawieniach)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CePeeN napisał:

A zaakceptowałem te warunki co napisałem? Może to zadziała.

 

Połączenie kablem nie pomoże bo sieć działa dobrze. Zaakceptuj warunki używania (ta cześć po angielsku ale to ścieżka do opcji to sobie znajdziesz gdzie to będzie w Ustawieniach)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Szukałem tej opcji, ale nic takie nie mam- w „zarządzanie kontami”- jest tam tylko „wpisz się do PlayStation Network”, które to pozwala mi wprowadzić dane, a potem pokazuje ten piękny komunikat.

Jak wspomniałem- próbowałem tworzyć nowe konta przy czym akceptowałem te warunki, inicjowałem na nowo konsolę, nawet budowałem na nowo jakąś bazę danych, bo kiedyś komuś pomogło... nic nie działa...

Dzwoniłem do pomocy Sony i tam właśnie pani powiedziała mi o tym trybie awaryjnym (7s przycisk power), użyłem chyba wszystkie opcje z tego i nic. Dostałem też maila z ich pomysłem na porty- nic. Wysłałem odpowiedź na pytania w tym mailu- czy to zrobiłem, czy kontaktowałem się z dostawcą, czy próbowałem na innym (miałem jedynie możliwość udostępnić sobie mobilny z telefonu- play, ale też kicha). Ciekawe czy będą mogli to jakoś zdalnie aktywować, bo plus wykupiony, R&C się kisi i co teraz... Odpowiedzą pewnie dopiero w następnym tygodniu, a ja przy konsoli będę za dwa.

Przynajmniej pograłem trochę w The Last of Us, bo mam na płytce, ale tyle co czasu i nerwów przez to straciłem to cała radość poszła gdzieś daleko. A jeszcze nic nie naprawione.

Gdybym nie mieszkał w okolicy gdzie dokładnie wszyscy mają stacjonarny od Orange to bym poszedł do jakiegoś sąsiada i u niego spróbował, ale nie mam takiej opcji, a na tym samym internecie to będzie pewnie wszędzie podobnie...

Takie dodatkowe pytanie- jaki muszę kupić kabel, żeby zadziałało połączenie bez udziału routera? Bo nie wiem nawet czy takie „sztywne” wpięcie się czymś do gniazdka telefonicznego ma prawo zadziałać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może udostępnić neta z telefonu, wtedy będziesz mieć jakieś porównanie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, malyksg86 napisał:

Spróbuj może udostępnić neta z telefonu, wtedy będziesz mieć jakieś porównanie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie o tym napisałem, że udostępniłem z telefonu- mam w PLAY i też nic to nie zmieniło. Innych operatorów u mnie w okolicy nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie o tym napisałem, że udostępniłem z telefonu- mam w PLAY i też nic to nie zmieniło. Innych operatorów u mnie w okolicy nie uświadczysz.
Bez obrazy ale play ma najmniejsze pokrycie zasięgiem. Weź idź kup starter za 5zl z Orange i sprawdź na tym operatorze...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy ale play ma najmniejsze pokrycie zasięgiem. Weź idź kup starter za 5zl z Orange i sprawdź na tym operatorze...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Przecież jak ma neta w telefonie tzn, że chyba ma zasięg?

Tak ogólnie to bardzo dziwna sytuacja. Współczuję koledze.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×