Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tam nie ma co zmieniać.

PS3 też ma podobny problem z tymi słuchawkami.

Nie wiem co ci doradzić.

Może w następnych patchach coś poprawią jeszcze? Ale jeśli do tej pory w PS3 nic nie ruszyli w tym kierunku to nie wiem czy w PS4 też coś zmienią.

Problem jest zbyt randomowy i zawsze można zrzucić winę na innych. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym psn? Użytkownicy skarżą sie ze maja błąd nie logika sie na psn bo nie mozna , nie pokazują aktywności itp. Sagę modę robili ale to ie pomaga. Wiecie co jest grane ? Masa osob ma ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić kanały Wi-Fi może akurat pomoże. Sprawdź czy pomoże zmiana 20hz/40hz. Ewentualnie QoS wyłącz. Jako że nie miałem problemu z tymi słuchawkami to są luźne strzały. Jak nie to trzeba szukać alternatywy. Kabel, słuchawki inne, inny router.

 

 

Zmieniałem kanały WIFI, dałem także na auto, do tego zmiana zakresu pracy routera - bez rezultatu :( Jak przerywa tak przerywa :( Pewnie i patch tak się nie pojawi... Pozostaje więc tylko wymiana na Golda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym psn? Użytkownicy skarżą sie ze maja błąd nie logika sie na psn bo nie mozna , nie pokazują aktywności itp. Sagę modę robili ale to ie pomaga. Wiecie co jest grane ? Masa osob ma ten problem.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kakaroto, nie umiesz czytać w języku T9? ;)

 

@marcinos9,

Jaka "masa ludzi" ma problem z logowaniem do PSN?

PSN działa bez problemów. 

Aktywności - żeby się wyświetlały muszą być ustawione jako publiczne. Ja mam na przykład ustawione jako prywatne jakby się w pracy mieli dopieprzać o coś o co nie powinni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czatem głosowym w bf4. Słyszę nie wszystkie osoby, i wyskakuj mi komunikat o NAT-cie. Mam u siebie NAT2 i nie mogę sobie z tym poradzić, a wiem że nie tylko ja tak mam. Czasem pomaga kilkakrotne wyjście i wejście do   czatu. Znalazłem w necie podobny temat i ktoś sobie z tym poradził ale mój angielski jest słaby. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie co z tym zrobić to link do tego tematu http://www.ancientclan.com/topic/12994-ps4-nat-errors-solved/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to co wkleiłeś to jest mniej więcej to samo co w pierszym poście. ;)

Tłumaczę w w skrócie i kilku zdaniach:

- ustaw stałe IP lokalne dla konsoli -

- ustaw ją jako DMZ

- upewnij się, że jeżeli masz modem z wbudowanym routerem i do tego własny router to IP Twoego routera jest dodane do DMZ na modemie (ominięcie podwójnego NATu).

...czary mary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czatem głosowym w bf4. Słyszę nie wszystkie osoby, i wyskakuj mi komunikat o NAT-cie. Mam u siebie NAT2 i nie mogę sobie z tym poradzić, a wiem że nie tylko ja tak mam. Czasem pomaga kilkakrotne wyjście i wejście do   czatu. Znalazłem w necie podobny temat i ktoś sobie z tym poradził ale mój angielski jest słaby. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie co z tym zrobić to link do tego tematu http://www.ancientclan.com/topic/12994-ps4-nat-errors-solved/

Też mam podobny problem, wyskakuje mi błąd nat przy próbie dołączenia do imprezy. Z jednym znajomym jeszcze ani razu nie udało mi się połączyć poprzez imprezę, nie możemy też zagrać razem w fife, zawsze wywala jakiś błąd(utracono połączenie). Z innym znajomym czasami wyświetla się komunikat nat podczas imprezy ale wtedy wystarczy że on zresetuje router i wtedy wszystko wraca do normy. Jeszcze z innymi problem rozwiązuję się po kilkukrotnym wyjściu i ponownym wejściu do imprezy. :P Nie mam pojęcia czy te problemy są spowodowane moim internetem, internetem znajomych czy PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw szukaj winy u siebie a po wyeliminownaiu wszelkich niejasności śmiało zwalaj na innych. ;)

Zaraz ktoś napisze że kozaczę czy coś ale zacznijcie cztać pierwszy post, spróbujcie zrozumieć co tma napisałem i u większości ludzi problemy z NATem same się rozwiążą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy robię test połączenia na PS4 to na samym dole, pod " *szybkości połączenia są wielkościami szacunkowymi" wyświetla mi się komunikat: " Używany router może nie obsługiwać fragmentacji pakietów IP i dostęp do niektórych funkcji sieciowych PS4 może być ograniczony. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z producentem routera" Może tu jest jakiś problem, tylko nie mam pojęcia co to fragmentacja IP. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fragmentacja IP ma związek z MTU czyli maksymalną długością pakietu.

Tu masz nie koniecznie odnoszące się bezpośrednio do twojej sytuacji ale praktyczne przykłady:

http://www.tp-link.com.pl/article/?id=190

Czyli będę musiał zmienić w routerze "MTU size"? Teraz mam 1492. Muszę wpisywać wartości po kolei poprzez DOS i sprawdzać, która wartość jest najlepsza? Ogarnę to w weekend jak będę miał więcej czasu, jestem kompletnie zielony w tym temacie. :biggrin:

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze w wielkim skrocie na ps4 po kablu jest nat2, wifi nat3, ps3 - wifi nat 2, vita wifi nat2, kiedy sprawdzam na ps4 zadna z innych konsol nie jest uruchomiona

 

pytanie, dlaczego nie mam NAT 2 na wifi ps 4 ??  w dodatku od czasu do czasu pojawia sie monit "kabel sieciowy nie jest podlaczony" chodzi oczywiscie o polaczenie kablowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu. Mi tez się to często zdarza na wi-fi dla tego go dla świętego spokoju unikam.

Mam wrażenie że UPnP nie działa poprawnie na Wi-Fi ale to tylko moje domysły.

Przydziel stałe IP lokalne dla każdego adresu MAC konsoli i upewnij się że UPnP jest włączone. Może się polepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też Wifi tak tragicznie działa przy ściąganiu czegokolwiek z PS Store?

Jak gram w Fifę to nie ma problemów, ale teraz aktualizację softu będzie ściągało 1,5h!

 

Wszystko poustawiane, stałe IP, DMZ, żadnych firewalli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dla ogarniętych, bo na telefonie grzebać po forum to ciężka sprawa....

Czy jak ustawie automatyczne pobieranie rzeczy z plusa, to to będzie szło w trybie normalnym czy czuwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuwania na pewno bo sprawdzałem.

W normalnym sprawdzę jak będę w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też Wifi tak tragicznie działa przy ściąganiu czegokolwiek z PS Store?

Jak gram w Fifę to nie ma problemów, ale teraz aktualizację softu będzie ściągało 1,5h!

 

Wszystko poustawiane, stałe IP, DMZ, żadnych firewalli :

U mnie bez najmniejszych problemów, niecałą minute trwało sciaganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki kakaroto, w trybie czuwania pobrało się wszystko w mgnieniu oka. W trybie normalnym szło tragicznie.

Edytowane przez Mariollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie dla ogarniętych, bo na telefonie grzebać po forum to ciężka sprawa....

Czy jak ustawie automatyczne pobieranie rzeczy z plusa, to to będzie szło w trybie normalnym czy czuwania?

Czuwania na pewno bo sprawdzałem.

W normalnym sprawdzę jak będę w domu.

Normalnie pobiera ze sklepu (PC) na włącznej konsoli.

Same rzeczy plusowe jak upload save itp. dobrze by było sprawdzić. Ja nie mam jak bo mam współdzielone konto więc u mnie i tak nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od paru dni problem z ps4. Nie moge wejsc na sklep (wyskakuje komunikat wystapil bład) ani grac online (w fifie wchodze na sezony i wyskakuje serwer eror)

Internet mam z NANO BRIDGE M5, ale wszystko działało normalnie dopiero teraz takie cos. Konsola podłanczana przez wifi oraz kabel a ciagle to samo. Aktualizacje normalnie sciaga, przegladarka dziala, NAT 2.  Dodam ze na ps vicie wszystko działa. Macie jakies pomysły co z tym zrobic?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie same jak zwykle.

UPnP, stałe IP lokalne, ewentualnie DMZ (tylko dla testów - nie polecam przy kilku konsolach) a na pewno do sprawdzenia przekierowania portów na routerze.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×