Skocz do zawartości
galamega

Brak sygnału PS3 FAT.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaznaczę od razu, że jestem nowy. Więc cześć Wszystkim. 
Przejdę do sedna, otóż zakupiłem za przysłowiowe grosze PS3 Fat bez dysku twardego. Konsola nie wiadomo czy jest sprawna.

Problem polega na tym, że podczas włączania jest czarny obraz i na TV pojawia się komunikat brak sygnału. Podłączam konsole poprzez HDMI.

Próbowałem włożyć dysk twardy od laptopa i włączyć, ale objawy są takie same. Brak sygnału, wiatrak chodzi, pali się zielona dioda led i nic więcej.

 

Zna ktoś jakieś sposoby aby spróbować ją jakoś ożywić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wygląda, że konsola działa. Po podłączeniu do nowego tv w PS3 należy zresetować ustawienia wyświetlania. Spróbuj podczas włączenia konsoli przytrzymać klawisz on do momentu aż konsola zapika, wtedy puść i zobacz, czy pojawi się obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten sposób, ale dalej nic. Konsola piknie drugi raz i się wyłącza. Tak to ma wyglądać ?

Edytowane przez galamega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być wiele rzeczy, ale wygląda mi to na uszkodzony procesor RSX, czyli w skrócie grafika. Miałem to samo, konsola działała, ale nie było obrazu. Usterka nie warta naprawy, lepiej nową konsole kupić. No chyba, że masz dostęp do płyty głównej całej z prockami, to wtedy można wymienić, ale czy warte to zachodu? Nie bardzo.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, galamega napisał:

Przejdę do sedna, otóż zakupiłem za przysłowiowe grosze PS3 Fat bez dysku twardego. Konsola nie wiadomo czy jest sprawna.

 

Bazując na tych dwóch zdaniach jestem pewien że sprzęt jest w 100% sprawny.

Ludzie nigdy się nie nauczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem nie jest to ile zapłaciłem za konsole tylko coś innego. Ciekawe jaki byłby komentarz gdybym dostał konsolę za darmowe, wtedy już napewno nie byłaby do uratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś podpiąć zwykłym kablem multi av? Jeżeli konsola po uruchomieniu przy użyciu power sam się wyłacza po kilku sekundach to może być nie warta naprawy - w innych przypadkach albo serwis albo ktoś bardziej doświadczony od ciebie musi taki sprzęt sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie próbowałem tym kablem, ponieważ nie posiadam go. Konsola chodzi normalnie, nie wyłącza się sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po odczekaniu powiedzmy 15 sekund od włączenia konsoli możesz ją wyłączyć przyciskiem power (przytrzymując) lub po jego naciskaniu konsola pika to powinno się dać ją naprawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolę można wyłączyć przyciskiem power, niestety nie mam kabla AV, może uda się kupić na dniach to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola podobno włącza się i wyświetla obraz. Odłączony był jakiś kabelek na płycie głównej, kolejnym problem brak dysku twardego oraz nie działający napęd Blu-ray.

Dysk twardy mam na stanie od starego laptopa, lecz czy istnieje możliwość, żeby zadziałał razem z konsolą.

Narazie wyświetla się komunikat o braku dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×