Skocz do zawartości
mefix

Tani czytnik ebook-czy w ogóle warto się w to pchać?

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko

 

Planuję zacząć seryjne czytanie książek podczas dojazdów do pracy. Średnio wyjdzie mi jakieś 2 godziny straconego czasu, ale pomyślałem o tym, żeby zacząć w jej trakcie czytać. Mam kilka książek, które nie zostały jeszcze przeze mnie przeczytane, jednakże do końca tego miesiąca skończę na pewno dwie, a zostaną mi jeszcze 3 pozycje, które muszę dokończyć, dlatego po 10 postanowiłem wyposażyć się w czytnik ebook. Ceny książek są często dosyć duże, ebook całkiem tanie. Biblioteki nie wchodzą w grę, bo potrzebuję kilka tytułów w plecaku, a to zapewni mi tylko czytnik. Na Allegro jest masa readerów od 150 do 300zł. Znalazłem kilka ciekawych sztuk po 250zł i rodzi się pytanie, czy w ogóle warto inwestować w taki przedmiot? 4GB pamięci z możliwością rozszerzenia do 32GB, czyta epub, txt i inne najpopularniejsze formaty, w tym pdf. Ładowanie wytrzymuje do 11 tysięcy stron (chyba to jakaś ściema, prawda?), wyświetlacze od 5 do 7 cali. Przydałby mi się przynajmniej 7 calowy. 

 

Czy może jednak lepiej zakupić używany, ale pewniejszy za ciut wyższą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się ofertą legimi. Możesz miec w cenie abonamentu czytnik i dostęp do ok. 16tys e-booków.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę ,,świat czytników".

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo bierz czytnik tylko z paper white inne to lipa :)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marcinn06 napisał:

Zainteresuj się ofertą legimi. Możesz miec w cenie abonamentu czytnik i dostęp do ok. 16tys e-booków.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Tylko po co mi tego aż tyle, znając życie to zainteresuje mnie stamtąd 5 tytułów :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest akurat wszystko prawie co jest wydawane

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o Legimi, jednak cena abonamentu ( nawet w promocji) jest dla mnie za wysoka. Skorzystałem z akcji kupowania niby używanych czytników od niemieckiego Amazona. Za 360 zł. stałem się posiadaczem nowego ( nie widzę śladów użytkowania) Kindle Paperwhite 3 z 12 miesięczną gwarancją. Jestem zadowolony z samej transakcji jak i sprzętu. Wcześniej miałem Larka Freebook 6.1 i niestety szlag go trafił. Odwiedź kolego stronę którą podałem wyżej, człowiek ją prowadzący ma dużą wiedzę.

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł/rok to trochę za drogo :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy książki bedziesz kupować czy ściągać. Jesli to pierwsze to nie jest juz tak drogo.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Spojrzałem na opłatę miesięczną, nie spojrzałem na abonament roczny. To już się opłaca.

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godzin temu, marcinn06 napisał:

Zależy czy książki bedziesz kupować czy ściągać. Jesli to pierwsze to nie jest juz tak drogo.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Ściągał nie będę, bo to trochę żenujące, przy obecnych cenach książek. Mam sporo zniżek na kilku stronach i wyjdzie mi przy zakupie jednej, dużej paczki interesujących mnie książek jakieś 35% taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytnika - mam Kobo Glo, kupiony w 2013 roku. Bateria spokojnie trzyma kilka tysięcy stron. Czytnik 6 calowy - wielkość ekranu jest "akuratna", a miałem podobne obiekcje. Dla mnie jednak najwazniejsze było, żeby czytnik miał wbudowane podświetlenie ekranu. Czytniki Amazona też miałem w rękach i jakościwo to również jest towar z najwyższej półki. 4 GB to w zupełności wystarczająca ilość pamięci w urządzeniach tego typu. Co do Legimi, warto spytać w bibliotece w swoim mieście, u mnie biblioteka ma umowę z Legimi i jako zarejestrowany czytelnik dostaję kod na abonament Legimi na 30 dni, który można odnawiać. Niemniej Legimi wymaga czytnika z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że inwestujesz w sprzęt który zastąpi Ci papierowe książki i będziesz go używał przez wiele lat, ja bym jednak zainwestował w Kindla (tak zresztą zrobiłem swego czasu), jeśli z podświetleniem to Paperwhite, a jeśli bez to Touch'a (mogą być wcześniejsze modele). Sam posiadam Paperwhite II i mogę Ci go z czystym sumieniem polecić, ale tylko jeśli chcesz czytać w łóżku przy zgaszonym świetle. Cieżko też coś napisać o tańszych markach, bez przytoczenia konkretnych modeli - może napisz, które marki i modele wpadły Ci w oko? Co do wyświetlacza, tak jak napisał machnior 6 cali jest w sam raz, ale porównaj też gabaryty czytników, zwróć uwagę, że ma być Ci wygodnie go trzymać (również, a nawet przede wszystkim jedną ręką).

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na kupno używanego Kindle'a z Amazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mefix, a którego masz tego Kindle'a? Ja rozważam zakup nowego czytnika i się nie mogę zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 lat mam Pocketbooka Basic 2 i nie zamieniłbym do tej pory na nic innego. Czyta wszystkie formaty, lekki, sprawny, bateria długo trzyma i tani. Nic więcej nie potrzeba.

 

Pewnie są teraz jego nowsze modele, warto się zorientować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mefix, a którego masz tego Kindle'a? Ja rozważam zakup nowego czytnika i się nie mogę zdecydować.

Nie wiem jak mefix ale ja posiadam kindle paperwhite 3 i jest to świetny sprzęt. Kupiłem jako używany z Amazona za 380 zł, z 12 miesięczną gwarancją. Sprzęt jest taj naprawdę nowy, nieużywany i jestem zadowolony z zakupu. Był wątek na Światczytników.pl. poszukaj i poczytaj. Ja nie żałuję.

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także posiadam Kindla PP3 i jestem z niego bardzo zadowolony i każdemu z czystym sumieniem mogę polecić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×