Skocz do zawartości
krisznapl

Ps4 slim vs xbox one s

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś 2 miesiące temu sprzedałem swoją ps4 . Był to najstarszy model który wyl już jak suszarka do włosów. Poszedł odziwo za 1200 zł :) Niedługo wychodzi fifa17 i znowu wzięło mnie na konsolę. Widzę że akurat miały premiery 2 nowe konsole . Jutro ma ps4 slim a miała xbox one s . I teraz dylemat co wybrać. Moglibyście po krótce opisać która konsola lepiej się spisze?

Na co zwracam uwagę:

1. Kultura pracy (głośność) : czy nowa ps4 slim będzie chodziła ciszej niż ps4 (cuh1216) i czy ciszej niż xbox one s ?

2. Która z konsol będzie lepsza wydajnościowo?

3. Lepsze exclusivy

4. Który pad lepszy . Chodzi mi jedynie o analogi bo mając swoją ps4 gumki na galkach po paru miesiącach były dziurawe . Czy w nowej konsoli slim będą wytrzymalsze?

5. Która z konsol ma lepszy zasięg WiFi?

Z góry dzięki za odpowiedzi . Oby było ich jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4 najmniejszy problem kup nakładki/wymien gumki/lub zrób jak ja załóż metalowe...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam na zakupem ps4. Ciekawi mnie czy ps4 slim będzie miało choroby wieku dziecięcego i dopiero kolejna wersja będzie ok. Do tego właśnie te wifi, coś  mi się obiło o uszy, że w slim ma lepiej działać. Dobrą promocję z Uncharted 4 w media expert mają, ale to fat jest, slimka bez gry w tej samej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie boję się tego samego że premierowe modele slim ps4 będą miały problemy i dopiero później będą wypuszczać wersję poprawione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krisznapl napisał:

Dokładnie boję się tego samego że premierowe modele slim ps4 będą miały problemy i dopiero później będą wypuszczać wersję poprawione .

Ludzie, śmiać mi się chce. Co Wy macie z tymi chorobami wieku dziecięcego? Slim to jest już trzecia(!) rewizja PS4. Każda z nich ma swoje wady i zalety ale myśląc w taki sposób nigdy nie kupicie żadnego sprzętu bo co rok lub dwa wychodzi nowa rewizja i będziecie czekać na kolejne, rzekomo bardziej usprawnione. To jest jakaś paranoja. Poniżej odpowiedzi na Twoje pytania:

 

Ad. 1) Eurogamer twierdzi, że PS4 Slim jest zdecydowanie bardziej ciche od rewizji 1216 natomiast Xbox One S jest jeszcze cichszy.

Ad. 2) PS4 było, jest i będzie wydajniejsze od Xbox One o około 40% jeśli chodzi o czystą moc przerobową (TFLOPS).

Ad. 3) To jest kwestia indywidualna. Większość tytułów ekskluzywnych z XO wychodzi również na PC.

Ad. 4) Gumki od pada dodawanego do konsoli z rewizji 1216 są porządne. 

Ad. 5) Teoretycznie i PS4 Slim i Xbox One S powinny zapewniać podobną jakość jeśli chodzi o WiFi. Kwestia tylko taka, że PSN działa bardziej kulawo i zapewnia słabszą przepustowość niż Xbox Live.

 

PS. Jak będziecie tak dalej się zastanawiać czy Slim to już na pewno ta "najbardziej dopracowana" wersja to zaraz będzie już na rynku Pro, a w 2018 pewnie PS5. Technologia idzie do przodu, koncerny wolą wydawać tanie konsole i szybciej je wymieniać więc zakup PS4 Slim czy Xbox One S to nie jest już zakup na 7 lat. A poza tym każda kolejna rewizja to taniej wykonany sprzęt, bo firmy nie robią tego po to żeby Kowalski dostał coś jeszcze lepiej dopracowanego tylko wprowadzają zmiany żeby jak najwięcej zarobić. Często usuwają wszystko co "zbędne" i dają tańsze materiały.

Edytowane przez szparagu
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szparagu napisał:

Ad. 2) PS4 było, jest i będzie wydajniejsze od Xbox One o około 40% jeśli chodzi o czystą moc przerobową (TFLOPS).

 

Tutaj coś Ci się źle policzyło :)

 

PS4 - 1,84 teraflopa

Xbox One S 1.40

 

Czyli na sucho to niecałe 24% a nie 40.

 

40% to on jest mniejszy od swojego poprzednika, zwykłego Xbox One.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kill napisał:

 

Tutaj coś Ci się źle policzyło :)

 

PS4 - 1,84 teraflopa

Xbox One S 1.40

 

Czyli na sucho to niecałe 24% a nie 40.

 

40% to on jest mniejszy od swojego poprzednika, zwykłego Xbox One.

Rzeczywiście, zasugerowałem się bardziej różnicami w rozdzielczości między 1080p, a 900p. To jest co prawda około 30% więcej pikseli do renderowania, a do tego czasem odrobinę lepsza jakość i tak sobie wykoncypowałem 40% ale masz rację, dzięki za poprawienie mnie ;)

 

EDIT: Upewniłem się, bo coś mi jednak nie pasowało. Xbox One ma 1,31 teraflopa, a PS4 1,84, czyli około 30%, a więc tak jak wynika też z mojej analizy różnic w rozdzielczościach.

Edytowane przez szparagu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet nie ma co się zastanawiać. Czekam do premiery fifa 17 i kupuje ps4 slim. Dzięki panowie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szparagu napisał:

EDIT: Upewniłem się, bo coś mi jednak nie pasowało. Xbox One ma 1,31 teraflopa, a PS4 1,84, czyli około 30%, a więc tak jak wynika też z mojej analizy różnic w rozdzielczościach.

 

Ale Xbox One S ma podkręcone bebechy o 7% względem zwykłego Xbox One'a.

Stary no, upewniaj się bardziej pewnie ;) Przecież ja tu nie rzucam słów na wiatr.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany idę idę patrzę a tu coś takiego to wziąłem do domu coby na deszczu nie mokło :

1940e7b6f78c63995fcd6e74a1da1ea1.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany idę idę patrzę a tu coś takiego to wziąłem do domu coby na deszczu nie mokło :

1940e7b6f78c63995fcd6e74a1da1ea1.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Buty też znalazłeś na śmietniku? Pro Cebula

1+3@tapatalk

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bany1987 napisał:

Buty też znalazłeś na śmietniku? Pro Cebula emoji12.png

1+3@tapatalk

 

Cena Slimki w ME Legnica (ale tylko dziś) to 1200 zeta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki był sens kupowania slim jak pro za niecałe 2 miesiące kilka stów drożej i możliwe że slim jeszcze bardziej stanieje. Dla mnie slim i tak odpada bo nie ma nawet optyka, słuchawek bym nie podpial.

1+3@tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w Legnicy to można podjechać :) na pro bym poczekal ale po pierwsze nie mam tv 4k i nie wydaje mi się żeby był przełom w grafice i grach . Owszem na pewno cos poprawia ale będzie to mało widoczne dla takiego laika jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,  tak się zastanawiam nad ponownym kupnem ps4 i teraz nie wiem.  Brać ps4 1216 czy slim.  Zależy mi na wejściu optycznym.  Zawsze tak podłączyłem sprzęt ale może mogę  słuchawki podłączyć do tv? Co myślicie? Faktycznie 1216 jest już cichsza?  Jak pamiętam moją premierową to o matko jak helikopter. 

Powstrzymuje się od zakupu pro, ale nie wiem czy dam radę:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minut temu, stanptr napisał:

Hej wszystkim,  tak się zastanawiam nad ponownym kupnem ps4 i teraz nie wiem.  Brać ps4 1216 czy slim.  Zależy mi na wejściu optycznym.  Zawsze tak podłączyłem sprzęt ale może mogę  słuchawki podłączyć do tv? Co myślicie? Faktycznie 1216 jest już cichsza?  Jak pamiętam moją premierową to o matko jak helikopter. 

Powstrzymuje się od zakupu pro, ale nie wiem czy dam radę:) 

Jezeli zalezy Ci na wyjściu optycznym to w slimie go nie uświadczysz takze zostaje Ci albo standardowa wersja albo pro. Jakbym mial teraz kupowac konsole Sony to brałbym pro, ale mając standardowa wersje przesiadka jest moim zdaniem, przynajmniej poki co, bezsensowna 

 

Oczywiscie zawsze mozesz tez kupic PC i zostac :master:.   ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli zalezy Ci na wyjściu optycznym to w slimie go nie uświadczysz takze zostaje Ci albo standardowa wersja albo pro. Jakbym mial teraz kupowac konsole Sony to brałbym pro, ale mając standardowa wersje przesiadka jest moim zdaniem, przynajmniej poki co, bezsensowna 

 

Oczywiscie zawsze mozesz tez kupic PC i zostac :master:.    

Jestem fanem Uncharted więc PC odpada i no i fanem pada. A Pro to jest sens kupować jeżeli nie ma się tv 4K?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stanptr jezeli nie masz ciśnienia to poczekaj az wyjdzie pro, pojawia sie recenzje użytkowników a nie portali, ktore dostają sprzet w zamian za pochlebne opinie ;) Pewnie kilku użytkowników forum tez nabędzie nowa konsole i beda sie dzielić opiniami. Poczytasz i zdecydujesz czy warto czy nie. Poza tym w okresie przedświątecznym na pewno pojawia sie jakies promocje lub bundle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jeżeli nie kupię w granicach 1800 pro to wezmę slim. Właśnie się zasadzałem na 1216b z dwiema grami za 1700,ale to tym bardziej nie ma sensu. Że też do tego listopada tak daleko :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno kupisz pro w granicach 1800zł. IMO kupowanie teraz standardowej wersji za 1700zł jest bez sensu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1216b to najlepszy model ps4 jaki jest chodzi mi o awaryjność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Matixio napisał:

1216b to najlepszy model ps4 jaki jest chodzi mi o awaryjność?

 

Oooo panie najlepszy z najlepszych...

 

Pytanie z zada... 10 osób kupi będzie ok, ty kupisz 11 i się spier...

 

Ja mam ten model 1 z dnia premiery i dalej jak złoto śmiga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 15.09.2016 o 20:27, szparagu napisał:

 

Ad. 3) To jest kwestia indywidualna. Większość tytułów ekskluzywnych z XO wychodzi również na PC.

 

Owszem wychodzi ale kto z was ma kopa co pociągnie np Forze  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, literat napisał:

Owszem wychodzi ale kto z was ma kopa co pociągnie np Forze  ?

Nie doszukuj się dziury w całym :24_stuck_out_tongue: Wiele osób z mojego otoczenia posiada PC o mocy umożliwiającej zagranie w gry z XO choć niekoniecznie w 4k i najwyższych detalach. Ja osobiście korzystam głównie z komputerów Apple więc dla mnie wydawanie gier z XO na PC jest obojętne ale podałem to jako fakt, który warto znać przy wyborze konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×