Skocz do zawartości
Deathstroke

Stara czy nowa generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Chcę kupić konsolę, ale mam dylemat w wyborze czy lepiej sobie kupić coś, co już jest, czyli ps3 i kupować sobie spokojnie gry za grosze, czy coś gdzie będę miał jeszcze przez lata nowe gry.
PS3
- bardzo tanie gry używane
- dużo gier w odróżnieniu od wersji PC nie ma polskiego języka
- mnóstwo gier
- darmowa gra multiplayer
- fajne gry w ps+

PS4
- używane gry chodzą po 40-50 zł (the crew, driveclub, the last of us, watch dogs, battlefront) a te nowsze do 100 zł (black ops 3, fallout 4, wiedzmin 3)
- średnie gry w ps+
- remastery z ps3/ps2
- większość gier posiada język PL
- konsola na lata

Przy PS3 mam pewną obawę, a mianowicie multiplayer (battlefield, call of duty) ile jeszcze czasu serwery będą stały? żeby po zakupie konsoli i graniu na multi nie zamkneli serwerów (nie wiem, czy to zależne od Sony, czy twórców). No i też, jeśli chodzi o PS3 to czy jeśli gdyby to nową, czy wersję przerobioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Określanie PS4 "konsolą na lata" jest troszkę kontrowersyjne :-)

A może lepiej XBONE?

Zagrasz zarówno w gry z tej generacji jak i poprzedniej (wsteczna kompatybilność), no i promocję i okazję są ciekawsze niż u konkurencji.

Gdybym teraz miał kupić swoja pierwszą konsolę wybrałbym XB.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skupiasz się tylko na konsolach ze stajni Sony,  to imo,  bierz ps4. Ps3 to już dinozaur,  używam obydwu i niestety tytuły graficzne strasznie atakują gałki oczne marną jakością. Na ps4 też nie jest zawsze kolorowo ( właśnie dlatego wychodzi ps4 pro), ale przeskok jest widoczny. I właśnie dlatego że wychodzi ps4 pro, oraz wersja slim,  jest jakaś szansa że niedługo zwykłe ps4 (fat ) trochę stanieje. 

Zresztą i tak wybór masz tylko jeden, zaraz wejdzie tu senior Kill i stwierdzi że musisz kupić peceta ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup peceta.

W sumie najlepsza opcja :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kill napisał:

Kup peceta.

 

Albo wyjdź na podwórko pograj z kolegami w piłkę... :wink:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie biorę pod uwagę Xbox One a peceta kupię, ale nie teraz:smile:. Graficznie mi średnio zależy (używałem trochę xbox 360 najpierw na starym monitorze przez przejściówkę DVI, a potem na monitorze z HDMI i było dużo wyraźniej). Kurcze, gdybym miał pewność, że serwery na PS3 będą jeszcze stały z 2-3 lata to bym chyba brał PS3 a na XONE widzę, że jest EA Access co jest bardzo fajną ofertą, bo za 80zł ponad 20 gier na rok.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki budżet. Jakbym miał wybierać między łoniakiem, a PC to wybrałbym to drugie. Gry z xOne wychodzą również na PC, także zagrasz w nowe exy (win10). Do tego na PC też jest EA Access (Origin Access), masa gier za grosze, bundle. Minus taki, że gier nie sprzedasz, tak jak na konsoli. 

 

Chyba, że chcesz pograć w indorki z plusa i poczuć się jak elita, to czekaj na Ps4Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tu kolega ma do nadrobienia sporo exów a te są zdecydowanie lepsze na konsole sony. Xbox ma genialną Forze ale łącznie na ps3 i 4 masz mnóstwo kapitalnych gier. I jeśli zaczynasz swoją przygodę z konsolami to bierz PlayStation.

Ja zaczynałem od x'a i poza Forzą nie ma nic godnego uwagi (mam tu na myśli exy które wychodziły na x360) no chyba ze spasują Ci gearsy albo halo.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×