Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 230

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #230

001okl_226.jpg

 

Październikowy numer dostępny od 31.08 (środa)

Prenumerata - wysyłka 28.08 (niedziela)

 

Cytuj

Roger: Z czego m.in. słynie Śląsk? Z kopalń. To wyobraźcie sobie, że po umówieniu się ze Ścierą na grilla, ten stwierdził, że w okolicy Gliwic nie może nigdzie znaleźć węgla i żebyśmy kupili go w Katowicach. Sęk w tym, że przelecieliśmy po kilku sklepach i natrafiliśmy na podobny problem. Sytuację musiał ratować jeden z czytelników PSX Extreme (hi Steve), który dziarsko przybył z zapasem „czarnego złota” i uratował imprezę. Wycieczka do Katowic, która zaowocowała sentymentalnym fotostory, obfitowała zresztą w sporo przygód.

 

Chęć zwiedzenia dawnej redakcji na Sokolskiej skończyła się konfrontacją z ochroniarzem, polskim strażnikiem Teksasu, który, zanim zdążyliśmy coś powiedzieć, sięgał już po paralizator. A może to na widok Misia? Bo biegając z nim po ulicy w miejscu, gdzie kiedyś chłopaki zjeżdżali na krzesełkach, wzbudzałem popłoch wśród okolicznych mieszkańców. I patrolu policji, który właśnie przejeżdżał. Z kolei na Modelarskiej, gdzie w późniejszych latach przeniosła się redakcja magazynu, weszliśmy jak do siebie, bo... drzwi były otwarte. Na miejscu spotkaliśmy panią sprzątaczkę, która doskonale pamiętała czasy, gdy ekipa wariatów okupowała budynek. I nawet oprowadziła nas po wszystkich korytarzach. Można? Można.

 

Tak jak wspominałem w poprzednim wstępniaku, chciałbym nieco zmobilizować starą ekipę. I w tym numerze macie tego przedsmak. Na stałe wraca niepokorny Ural, Koso popełnił nie tylko fajny tekst wspominkowy, ale i zrecenzował nowego Phoeniksa. Bo kto mógł to zrobić, jak nie on? HIV od dawna już nie był tak napalony na granie i znów wkręcił się w platynowanie. A Ściera? No właśnie, co u niego? O tym w luźnym wywiadzie z okazji skromnego jubileuszu. Tak drogi Czytelniku – jesteśmy z Wami już 19 lat! 

Obecny numer pęka w szwach nie tylko z powodu naszego małego święta. Recenzujemy najgłośniejsze wrześniowe premiery, takie jak FIFA 17, Pro Evo 2017,  Forza Horizon 3 czy ReCore. Testujemy odchudzoną wersję PS4, sprawdzamy, czym będzie PS4 Pro, wpadamy z wizytą na Tokyo Game Show i przyglądamy się rynkowi handheldów. Na koniec mały spoiler – wraz z numerem 231. możecie liczyć na nowy, lepszy papier (cena się nie zmieni), okazjonalny powrót kilku znajomych mordeczek i kosmetyczne zmiany, które mam nadzieję przypadną Wam do gustu. Dawno nie byłem tak zmotywowany do działania. Miłej lektury. 

 

Rozbo: No cześć! Witam się ja, nowy zastępca naczelnika. Roger mi kazał. Generalnie nowy naczelny to straszna żyleta. Trzyma nas krótko i nie daje czasu na odpoczynek. No i nadużywa władzy. Dacie wiarę, że w dniu oddania pisma do druku kazał mnie, Perezowi i Romkowi wnosić mu do mieszkania nową kanapę? Tak jest. Zamieniłem ciepłą posadkę w korporacji na tachanie mebli naczelnego. Pieskie życie… Ale nie żałuję. Dlaczego? Bo teraz robię to, co kocham – współtworzę wraz z tym draniem, Rogerem, i całą ekipą najlepsze pismo dla zajawkowiczów w tej części galaktyki. 

 

19 lat, 3 naczelnych, kilotony gier i miliardy znaków przelanych na papier przez nas dla Was. To rzeczy nie do końca wymierne, ale bardzo cenne. Mam nadzieję, że wspólnie z Rogerem uda nam się utrzymać energię i entuzjazm do tego, by ciągnąć ten wózek jeszcze dwie następne dekady. Że co? Internety? YouTuby? Streamy? Niech sobie będą. My też przetrwamy. Trzeba myśleć ambitnie. Co więcej, czeka nas zapewne w najbliższym czasie trochę zmian, nowych pomysłów i trochę powrotów starych, dobrych mordeczek, czego przedsmak macie w bieżącym numerze. Poza tym pismo pęka w szwach od zawartości. O największych szpilach napisał już Roger. Ja szczególnie zachęcam do lektury relacji z targów autorstwa Urala, która nadaje się na scenariusz filmu Barei. Tematykę idealnie dopełniają Mielu oraz Zooltar, dając w swoich tekstach trochę insiderskiej perspektywy dotyczącej targów od strony wydawcy. Pomiędzy lekturami większych tytułów warto zawiesić oko na recenzjach Attack of the Titan: Wings of Freedom oraz zaskakująco ciekawego Valley. Poza tym czeka na Was sporo ciekawej publicystyki oraz recenzja „Kingsglaive” – kolejnej już próby Square Enix nakręcenia wreszcie porządnego filmu w uniwersum Final Fantasy. Niech próbują, kto im zabroni?

 

Obecny numer jest pierwszym, w którym przyjąłem funkcję zastępcy i muszę przyznać, że wparowałem od razu na „końcówkę”, w trakcie której zbieramy wszystkie pozostałe teksty, napieprzamy korektę (to jest dopiero kosmos!), skład, okładkę, reklamy i całe mnóstwo innych rzeczy. Urok printu. Hardkor i dlatego czasu na granie bardzo mało. Ale spokojnie – Destiny czeka. Zawsze na mnie czeka. Do zobaczyska na serwerach!

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
19 lat PSX Extreme
Kupujemy konsolę przenośną
 
CO NOWEGO
Little Nightmares
Pokémon Sun/Moon 
Sniper Ghost Warrior 3
PS4 Pro – nowe rozdanie Sony
Tokyo Game Show 2016 – coś więcej niż targi
 
RECENZJE
Attack on Titan: Wings of Freedom  
Batman: The Telltale Series – Episode 2: Children of Arkham   
BioShock: The Collection  
Call of Duty: Black Ops III: Salvation 
Dangerous Golf  
Dead Rising Triple Pack  
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past  
Fallout 4: Nuka World  
FIFA 17  
Forza Horizon 3
God Eater Resurrection 
God Eater 2: Rage Burst  
Grow Up 
Hue  
Jotun: Valhalla Edition 
King of Fighters XIV 
Metroid Prime: Federation Force 
Mount & Blade: Warband 
NBA 2K17 
NHL 17  
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice
Pro Evolution Soccer 2017
Psycho-Pass: Mandatory Happiness
ReCore
Rive
Sonic Boom: Fire & Ice
Strike Vector EX
The Final Station
The Tomorrow Children
The Turing Test
Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet
Valley
Verdun
 
HARDKOR
Sportowe granie
Metroid – historia kultowej serii
Video Games Live
Zgrentgen – No Man’s Cash
„Kingsglaive” – recenzja filmu
Kartoteka – Yuji Horii
Styliści branży – Q-Games
 
RETRO
Trzeba znać
Moje retro  
Pegasus zone – Super Contra
Kult plastiku – LaserScope
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXII)
Tru Story – Hardkorowa Liga PlayStation
Comix Zone – Przeciętny powrót dzielnych wojów
Retrokonsole
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Test – PS4 Slim
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 25.09. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×