Skocz do zawartości
bany®

XBOX ONE X

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

Mam pytanie może jak już tu kolega o combach napisał. Posiadam x one elite, wystarcza mi to co on daje od siebie (grafika, płynność). Nie gram już tak dużo jak kiedyś (brak czasu). Xbox X pewnie nie kupię bynajmniej nie w pierwszym roku jego istnienia. Zastanawiam się nad ponownym kupnem PS4, wyjdzie kilka lub już wyszło kilka fajnych tytułów których na konsoli ms nie ma i nie będzie. Do tego przyszły rok coś na pewno też będzie (gow, days gone). I tu się zastanawiam czy brać pro czy wystarczy mi slim? Różnica w cenie jest nawet znaczna, tv mam full HD bez hdr i 4 k, na pewno nie kupię nowego tv w najbliższych 5 latach dlatego zastanawiam się nad wersją konsoli. Nie chcę kupować teraz tylko bardziej w zimie (grudzień 2017).

 

 

 

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Przynajmniej na miłość boska nie bynajmniej...

co do pytania, uważam ze jak nie masz i nie chcesz przepłacać to kup slim 1TB. Mówię to z perspektywy posiadacza pro. Pro jest super i jeśli ci nie szkoda dołożyć to ma swoje plusy, ale nie jest to jakaś mega rewolucja i w przypadku podejścia budżetowego jej zakup nie ma większego sensu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej na miłość boska nie bynajmniej...

co do pytania, uważam ze jak nie masz i nie chcesz przepłacać to kup slim 1TB. Mówię to z perspektywy posiadacza pro. Pro jest super i jeśli ci nie szkoda dołożyć to ma swoje plusy, ale nie jest to jakaś mega rewolucja i w przypadku podejścia budżetowego jej zakup nie ma większego sensu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za szybką odpowiedź i przepraszam za błąd stylistyczny. Zazwyczaj staram pisać się zgodnie z zasadami ale czasem może zdarzyć się jakiś błąd.

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szuldi82 napisał:

Mam pytanie może jak już tu kolega o combach napisał:). Posiadam x one elite, wystarcza mi to co on daje od siebie (grafika, płynność). Nie gram już tak dużo jak kiedyś (brak czasu). Xbox X pewnie nie kupię bynajmniej nie w pierwszym roku jego istnienia. Zastanawiam się nad ponownym kupnem PS4, wyjdzie kilka lub już wyszło kilka fajnych tytułów których na konsoli ms nie ma i nie będzie. Do tego przyszły rok coś na pewno też będzie (gow, days gone). I tu się zastanawiam czy brać pro czy wystarczy mi slim? Różnica w cenie jest nawet znaczna, tv mam full HD bez hdr i 4 k, na pewno nie kupię nowego tv w najbliższych 5 latach dlatego zastanawiam się nad wersją konsoli. Nie chcę kupować teraz tylko bardziej w zimie (grudzień 2017).

 

 

To nie temat do tego watku, zaraz ktos nas pogoni za offtop. Moim zdaniem z pewna doza nieufnosci sprawdz Digital Foundry i ich analizy exow z PS4 pro support i tego jakie sa roznice. Ujme to tak ja prywatnie zostaje przy PS4 amator, ale jesli by mi teraz konsola padla i mialbym kupowac to pewnie szukalbym promocji na Pro. 

Wez tez pod uwage ze po premierze XOX, sony moze zrobic jakies promo na PS4 Pro zeby nieco ozywic sprzedaz. Poczekaj przynajmniej do listopada, sledz porownania i ocenial czy roznice sa tak znaczne zeby doplacac. Zawsze mozesz poczekac jeszcze dluzej do 2018 roku najwyzej bedziesz mial wiecej gier do ogrania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BulletPOL napisał:

Xbox One X - budowa i wykonanie

 

 

:listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek::listek:

 

Generalnie design piękny!!

Również nie wiem czemu wszystko jest "do góry nogami" tak samo jak uważam że dysk ma za mało oddechu (praktycznie przyklejony do BD-ROM'u).

Do PS4 dorabialiśmy nibynóżki, XboX'a będziemy obracać na plecki :1_grinning:

Ciekawi mnie co za model dysku tam wsadzili. 

Co do samodzielnej wymiany - M$ nie pozwala wymieniać samodzielnie dysku :24_stuck_out_tongue: za to sprzedaje dyski zewnętrzne.

Znam ludiz co mają po 2 - 3 dyski z zainstalowanymi grami i tylko przepinają według potrzeby. 

 

 

Co do samych gier z E3, Phill się wypowiedział w wywiadzie że pokazali tylko to co mają 100% pewne.

Takie oczywiste oczywistości jak nowe Halo zostawili jako backup plan jakby coś im nie wyszło.

Nie chcą powtórzyć historii z odwołanymi tytułami gdzie każdy zdążył sobie wyrobić jakąś opinię i oczekiwania a tu nagle skasowane.

 

...czyli ponownie SOny sprzedaje marzenia i gra bardziej "ryzykownie", a M$ twardo stoi po ziemi i sprzedaje suche fakty.

 

Nie wiem jak wam, ale bardzo mi się podoba to jak "sprzedają XboX'a.

Wszystko jasne i przejrzyste!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SephiroT napisał:

Wszystko jasne i przejrzyste!!

 

Czyli rozumiem, że w Polsce będzie przynajmniej dwóch posiadaczy Scorpio? :xboss:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SephiroT napisał:

Nie wiem jak wam, ale bardzo mi się podoba to jak "sprzedają XboX'a.

Wszystko jasne i przejrzyste!!

 

To jak sprzedaja to tak o tyle o ile.

Mnie podoba sie obrana droga i oby jej przez kolejne pare lat nie zmienili - czyli iteracje + wsteczna. 

Po kupnie XO S jestem teraz w okresie przejsciowym. Nie wszystko mi lezy, ale wiele to kwestia przestawienia sie na nieco inna "mentalnosc" korzystania z produktu. 

Gram tez na PC. Na PS4 tylko w to co mam + exy. Innych gier nie kupuje bo troche sie oblowilem na promocjach (bundle, gry za max 5eur na PC wiec gier mam duzo wiecej niz czasu). 

Przewiduje ze poki co zostane przy kombosie PS4 amator + PC (lapek) i bede ogrywal co mam, pozniej wszystko w rekach Sony - jesli pojda w generacyjnosc bez wstecznej, a moj lapek nie bedzie trzymal 1080p i 30fps to zmiana na XO X jako glowna platforme do grania a PS4 pojdzie w odstawke (jak juz exy ktore bede chcial ogram). Nie porzuce sony bo lubie ich exy, ale kolejna konsole kupie pewnie pod koniec zycia gen. majac liste exow do ogrania i na tych sie skupie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, biorę na premierę tak szybko jak będzie dostępny w EMPIK'u gdzie mam bony z pracy :1_grinning:

Będę miał porównanie Xbox Vanilla, S, Scorpio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SephiroT napisał:

Tak, biorę na premierę tak szybko jak będzie dostępny w EMPIK'u gdzie mam bony z pracy :1_grinning:

Będę miał porównanie Xbox Vanilla, S, Scorpio. 

 

Ja biorę w pierwszym lepszym sklepie, gdzie Santander udzieli rat 0% :ronnie:

 

To moja pierwsza przygoda z Xboxem, ale również będę miał porównanie z wszystkim konsolami Amerykanów w tej generacji. Niesamowite, to chyba prawdziwa miłość :obama:   Czytam Wasze posty odnośnie budowy i martwi mnie to, że konsolka może być nieco głośniejsza. Fat i Ska to pod tym względem dzieło sztuki. Tym bardziej, że mam aktualnie w domu pożyczone PS4 (wersja z 2013 albo 2014 roku) i jak odpalam Horizon Zero Daun to jest dramat. W sypialni słychać wycie z salonu. O temperaturze we wnęce szafki RTV nie wspomnę, bo można tam jajka gotować. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byndzie trzech, a hooy...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Grecky napisał:

 

Czytam Wasze posty odnośnie budowy i martwi mnie to, że konsolka może być nieco głośniejsza.  

 

Pomijajac juz to co okreslilem jako okres przejsciowy, to wlasnie odwrocona konstrukcja jest powodem dla ktorego bym sie wstrzymal poczekal na jakies testy i inne takie. 

No ale niedlugo juz pewnie sie przekonamy jak taki pomysl inzynierow przeklada sie na prace wydzielanie i odprowadzanie ciepla. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo "do góry nogami" jest przecież zbudowana ps4. Skutek jest wiadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis WCCFTech przeprowadził wywiad z Jesse Rapczakiem, twórcą gry Ark: Survival Evolved, w którym poruszono kwestię mocy nowej konsoli Microsoftu. Zdaniem dewelopera Xbox One X daje twórcom możliwości jakich nie oferuje PlayStation 4 Pro. Stwierdził on bowiem że pod względem wydajności nowy Xbox może równać się z pecetem wyposażonym w kartę GeForce GTX 1070 i 16 GB RAM. Dodał również że Xbox One X to jedyna konsola będąca w stanie zapewnić w ich grze 60 kl./s w rozdzielczości 1080p. Wersja na nowego Xboxa ma też lepiej wyglądać od edycji na sprzęt konkurencji. Oczywiście na tle innych urządzeń będzie to spora różnica bowiem gra jest bardzo wymagająca. PS4 Pro nie pozwala na zapewnienie takiej płynności więc rozważano obniżenie w tym celu rozdzielczości do 720p, ale ostatecznie zdecydowano się na 30 klatek w 1080p. źródło

 

:banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kampania reklamowa ruszyła. Na wp.pl właśnie wyskoczyła mi reklama i odnośnik do podstrony mediaexpert [klik] 

 

Czemu mamy dopiero czerwiec?:siara:

 

Moja dziewczyna jak jej pokazałem moją przyszłą zabawkę to tylko stwierdziła, że niczym się nie różni poza kolorem. To już mi się nawet tłumaczyć nie chciało :ExHPnhn:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CePeeN napisał:

Przynajmniej na miłość boska nie bynajmniej...

 

Sorry za offtop, ale polemizowałbym czy to błąd stylistyczny.

Słowo "bynajmniej" to w końcu zaprzeczenie, więc w kontekście zdania o nie kupowaniu raczej pasuje. 

Więc to raczej nie błąd, bynajmniej ;)

 

Co do XOX: ta cała konstrukcja do góry nogami to nie jest celowy zabieg właśnie przez wzgląd na inną technologię chłodzenia?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BulletPOL napisał:

Xbox One X - budowa i wykonanie

 

 

 

 

@14:43 - przeciez on bezczelnie zakryl caly doplyw powietrza do turbiny niczym gwalciciel przykladajacy chustke z chloroformem swojej ofierze... Nie, to nie ma prawa sie udac. DF na jednym z ostatnich filmikow tez mocno sie zastanawiaja co z akustyka calego systemu? Jedyne minimalnie sensowne wytlumaczenie jakie mi przychodzi do glowy to to, ze istnieje jakas przerwa pomiedzy turbina a plyta glowna, i to tak naprawde tamtedy bedzie zasysane powietrze. A tak poza tym to mowie, dzielo sztuki oraz inzynierii, jedynie szkoda ze nie ma mozliwosci wymiany dysku wewnetrznego jak w PS4, jakis tani SSD albo chociaz SSHD bylby do tej maszynki jak znalazl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dysku, to utrata gwarancji u MS. :) Co jak, co ale wymiana dysku w loniaku kończy się wywaleniem konsoli na śmietnik. :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kill napisał:

Po co wymieniać hdd, skoro można podłączyć dysk zewnętrzny? :smart:

Heh, ubiegłeś mnie. To samo pomyślałem po przeczytaniu powyższych postów.

Wiemy jednak czy w XOX nadal tak będzie?

 

No i przy okazji pytanko kolejne - wiadomo już gdzie będzie zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda z tym zasilaczem, ale pewnie ulegli marudom. Mi to nie przeszkadzało, pięknie się schował za tv, a konsola cichutka i się nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wymieniac dysk? Hmm, no nie wiem, moze po to zeby caly system lepiej smigal? Jakis niedrogi SSD 120-128GB by wystarczyl az nadto, ba, nawet 60-64GB za mniej niz 200zl zrobilby robote (pytanie tylko jaka jest minimalna wymagana pojemnosc jaka konsola jest w stanie rozpoznac?), natomiast do gier i multimediow podlaczyc zewnetrzny HDD 2-4TB na USB3 i jazda, jestesmy ustawieni na cala generacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serwis WCCFTech przeprowadził wywiad z Jesse Rapczakiem, twórcą gry Ark: Survival Evolved, w którym poruszono kwestię mocy nowej konsoli Microsoftu. Zdaniem dewelopera Xbox One X daje twórcom możliwości jakich nie oferuje PlayStation 4 Pro. Stwierdził on bowiem że pod względem wydajności nowy Xbox może równać się z pecetem wyposażonym w kartę GeForce GTX 1070 i 16 GB RAM. Dodał również że Xbox One X to jedyna konsola będąca w stanie zapewnić w ich grze 60 kl./s w rozdzielczości 1080p. Wersja na nowego Xboxa ma też lepiej wyglądać od edycji na sprzęt konkurencji. Oczywiście na tle innych urządzeń będzie to spora różnica bowiem gra jest bardzo wymagająca. PS4 Pro nie pozwala na zapewnienie takiej płynności więc rozważano obniżenie w tym celu rozdzielczości do 720p, ale ostatecznie zdecydowano się na 30 klatek w 1080p. źródło

 

:banderas:

Z tym 720p to poplyneli. Najpierw niech to studio się nauczy robić gry a później się wypowiadają. Wystarczy spojrzeć jak wygląda horizon i to na zwykłej Ps4 a jak wygląda to ark coś tam. Wycisneli 60fps z 1080p i porównują xox do hi end pc, naprawdę? Wyczuwam, że Microsoft sypnął groszem :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trochę nie rozumiem słów z tego wywiadu, co one mają udowadniać? jeśli pspro jest słabsze obliczeniowo od nowego xboxa, to chyba naturalne że rozdziałka i płynność na konsoli sony będzie słabsza od konsoli ms. dywagacje i porównania można robić kiedy moce sprzętu są mocno zbliżone, wtedy ma to sens, a teraz , kiedy jedna z konsol będzie zdecydowanie wydajniejsza, robienie tego to taki lekki bezsens. to tak jakby postawić golfa z silnikiem 1.4 z golfem 2.0 gti i masować się po brzuszku bo przewidzi się kto wygra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marketing Panie, nic więcej. Pewnie jeszcze kilku producentów udzieli podobnego wywiadu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, okoni napisał:

ale trochę nie rozumiem słów z tego wywiadu, co one mają udowadniać? jeśli pspro jest słabsze obliczeniowo od nowego xboxa, to chyba naturalne że rozdziałka i płynność na konsoli sony będzie słabsza od konsoli ms. dywagacje i porównania można robić kiedy moce sprzętu są mocno zbliżone, wtedy ma to sens, a teraz , kiedy jedna z konsol będzie zdecydowanie wydajniejsza, robienie tego to taki lekki bezsens. to tak jakby postawić golfa z silnikiem 1.4 z golfem 2.0 gti i masować się po brzuszku bo przewidzi się kto wygra :)

Czysty marketing i łapanie Januszy na porównywania i "moc".

Jakoś potrafiłem się przesiąść z PS4 na słabszego Xboxa One ale niektórzy znajomi do tej pory mi wytykają jak mogłem się przesiąść na słabszą konsolę. Dla niektórych "moc" ma największe znaczenie.

...wiesz, "mam najnowsze i najmocniejsze"!!

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×