Skocz do zawartości
Elnino9

Poważny problem z Playstation 3!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim otóż mam duży problem z konsolą playstation 3 fat 80gb
Kupiłem ją dosyć tanio gdyż cierpiała na problem nazwany przez sprzedawcę uszkodzonym napędem,konsola normalnie się włączała i pojawiał się ekran mówiący o instalacji systemu dochodziło max do 60 procent i tak w kółko się zapętlało cały czas tak samo nic nie można było zrobić szukałem rozwiązania na wielu prortalach polskich zagranicznych itp i doszedłem do wniosku że prawdopodobnie uszkodzony jest ribbon cable lub ribbon clip gdyż nie było słychać pracy napędu blu ray zrobiłem jak na jednym z filmików z formatowałem dysk co o dziwo pomogło z usunięciem zapętlającej się aktualizacji ale doszły nowe problemy za każdym razem kiedy włączam konsole pojawia się ekran mówiący o tym że system nie może działać porpawnie i trzeba zainstalować oprogramowanie wyższe niż 4.70 ściągnąłem na usb najnowszą wersję naciskam start i select i nic się nie dzieje kompletnie nic kilkukrotnie próbowałem wszystko posprawdzać czy foldery są okej itp nic to nie dało dodam iż pomoc recovery menu nic nie daje można zrestartować system i chyba tylko tyle z 6 opcji 6 opcja to instalacja oprogramowania to samo nic nie daje nawet drgnie w końcu odważyłem się na rozkręcenie konsoli i o dziwo zobaczyłem że kabel od nośnika blu ray nie jest podpięty do płyty główniej delikatnie go wcisnołem i już myślałem że to zakończy całą bolączkę a tu niestety to samo choć przyznam że napęd blu ray od razu się uruchamiał było słychać jego załączanie próbowałem też uruchomić instalacje z płyty choć to nic nie dało i trzeba było na nowo otwierać konsole i wyciągac płytę ręcznie ale do rzeczy po podłączeniu blu raya i odpalenia konsoli z myślą że wszystko będzie w porządku pojawił się komunikat że system nie może zostać uruchomiony poprawnie itp itd znów martwy punkt nic nie da się zrobić usb i najnowższy firmware nic nie dają start i select tak jakby zamarzły na amen recovery nie działa poza restartem instalacje także nic a nic proszę o pomoc po prostu nie wiem czy opłaca się dalej w to wchodzić czy po prostu wykonać jej RKO znikąd doradzcie kumple i kumpelki z góry bardzo dziękuje dodam że chciałem iść i zrobić format dysku i sprawdzić czy to coś da wtedy można powiedzieć  ze trochę pomogło więc i teraz może? Jeszcze raz bardzo dziękuje :)Poważny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendriva masz w fat 32 czy ntfs?

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna konsola i żal było by spisać ja na straty przy tak nieznacznych usterkach - jednak bez wizyty na serwisie i osprzęcie do diagnostyki znalezienie przyczyn jest trudne i nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca października prawdopodobnie zawita w domu PS3 Slim więc chciałem grubaska ocalić i mieć konsole zastępczą w razie wypadku,przejrzałem cały internet w poszukiwaniu usterki i nic nikt nie miał podobnej awarii więc być może to błahostka lub coś poważnego choć konsola się włącza ale później zastyga bez ruchu więc już sam nie wiem co się dzieje poszukam jeszcze informacji na forach zagranicznych ale to nic nie da gdyż tam problem jest łatwo niwelowany po przez jedno rozwiązanie z recovery a u mnie to niestety nie działa,jakoś jeszcze powalczę a jak nie konsola trafi w kąt szkoda bo to kawał dobrego sprzętu zadbana bez poważnych awarii a tutaj taki pech no nic jakby ktoś miał jakiś pomysł wskazówkę proszę pisać ja również jakbym się z nią uporał to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blu ray drive był odłączony dla tego nie można było ominąć update loopa sformatowałem dysk pomogło tylko pojawił się inny błąd w postaci tego feralnego ekranu informującego że system nie może zostać uruchomiony to prawda poprzedni dysk był nie do końca sprawny dla tego zakupiłem kolejny nowy dysk aby wyeliminować przypuszczenia czy to aby wina dysku nowy dysk nic nie pomógł to samo więc już sam nie wiem co się stało i czy coś można z tym zrobić nie konsola normalnie się włącza tylko zastyga właśnie na tym ekranie nie pomaga zamarznięte recovery mam nadzieje że nie jest to brick czytałem że jeśli konsola jest zbrickowana to nie można wejść w recovery u mnie można tylko nic z powyższych punktów nie pomaga zna ktoś jakieś inne dobre profesjonalne forum lub indywidualne osoby by się poradzić w temacie konsol playstation?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×