Skocz do zawartości
_sad

Kradzież konta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze ku przestrodze. Dostałem nad ranem meila o treści:

Zmiana identyfikatora wpisu

Ta wiadomość e-mail stanowi potwierdzenie, że Twój identyfikator wpisu (adres e-mail) w Sony Entertainment Network został zmieniony.

Okazało się ze jakiś c***j przytulił moje konto, tak więc polecam (kto jeszcze nie ma) włączenie na koncie weryfikacji dwuetapowej, że żeby coś zmienić trzeba podać hasło z telefonu. Konto po tel do obsługi odzyskałem ale wiadomo, jak ktos ma kartę kredytową dopisaną to...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, _sad napisał:

Witam, pisze ku przestrodze. Dostałem nad ranem meila o treści:

Zmiana identyfikatora wpisu

Ta wiadomość e-mail stanowi potwierdzenie, że Twój identyfikator wpisu (adres e-mail) w Sony Entertainment Network został zmieniony.

Okazało się ze jakiś c***j przytulił moje konto, tak więc polecam (kto jeszcze nie ma) włączenie na koncie weryfikacji dwuetapowej, że żeby coś zmienić trzeba podać hasło z telefonu. Konto po tel do obsługi odzyskałem ale wiadomo, jak ktos ma kartę kredytową dopisaną to...

 

Bez obrazy jak coś (wiem że to nie ty) ale jaki idiota wprzypisuje kartę na stałe, sasasa... A to można zmienić maila??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie można, babka powiedziała ze przywraca starego meila i dostałem zwrotnego o zmianie hasła. A co do kart to i tacy się na pewno znajdą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpinam karte bo dziele konto, na lapku przypiecie karty zajmuje 30 sekund a zakupu robie srednio raz na 2 miesiace.

Odnosnie 2 pozimowej weryfikacji to jak ja wlacze to osoba z ktora dziele konto bedzie miala dalej dostep do mojego bez logowania czy bede musial mu za kazdym razem dawac haslo ze smartfona?

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabezpieczyłem. Wku...łbym się jak później moje konto jakiś Rusek by opylał ;)

Chociaż i tak już widzę coraz mniej tego jest na plati

Ja odpinam karte bo dziele konto, na lapku przypiecie karty zajmuje 30 sekund a zakupu robie srednio raz na 2 miesiace.

Odnosnie 2 pozimowej weryfikacji to jak ja wlacze to osoba z ktora dziele konto bedzie miala dalej dostep do mojego bez logowania czy bede musial mu za kazdym razem dawac haslo ze smartfona?

Użytkownik zazwyczaj pozostaje wpisany na swoim PS4, nawet gdy jest ono wyłączone. Konieczne jest jednak wpisanie się przy użyciu kodu weryfikacyjnego w następujących sytuacjach:

- wpisujesz się po raz pierwszy po włączeniu weryfikacji dwuetapowej,

- samodzielnie wylogowałeś się ze swojego PS4,

- zresetowałeś hasło do swojego konta,

- zmieniasz swój identyfikator wpisu,

- wpisujesz się na swoje konto na PS4 znajomego

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej na to patrzę bo nie dzielę (ani nie udostępniam) konta. Dodatkowo mam włączoną dwuetapową weryfikacę i płatności osobno zabezpieczone hasłem. Tak więc dla mnie usuwanie karty po każdej transakcji mija się z celem. Podsumowując, nie zgodzę się z wnioskiem wynikającym z Twojego wpisu, że tylko idiota przypisuje kartę na stałe do swojego konta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda zabezpieczenie platnosci poprzez zabezpieczenie hasłem?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Zarządzanie kontami" -> "Portfel" -> "Wymagane hasło przy dokonywaniu płatności" ustawiamy na Tak :-) Przy każdej próbie transakcji system prosi nas o podanie hasła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wystarczy tylko weryfikacja dwuetapowa bo nikt i tak nie będzie wstanie wykraść konta. Poprawcie mnie jak źle myślę ale te hasło przy każdym zakupie już raczej mało przydatne...

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne, kiedy zeszmacony po pijaku wtoczysz się do domu i pomyślisz, że zajebiście byłoby zagrać sobie w Hannah Montana Game. Na szczęście upierdliwe hasło skutecznie zniechęca cie do zakupu i idziesz spać na podłogę w łazience. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja dwuetapowa działa tak że z nowego urządzenia za pierwszym razem nikt się nie zaloguje bez podania hasła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet lepiej, ostatnio wylogowalem się z mojej PS4 i po ponownym i zresztą każdym logowaniu trzeba podać SMS kod.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10 dostałem taki sam mail. Na konto PSN nie mogę się zalogować. Jutro będę dzwonił do Sony bo dopiero dziś to zauważyłem :38_worried:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak oni się wlamuja na konto? Hasło za słabe? Przecież trzeba jeszcze znać nazwę maila...

Ja mam bardzo silne hasło ale jak kupiłem kilka gier z pss to wolałem się zabezpieczyć i od wczoraj ustawiłem weryfikację dwuetapową. Mam nadzieję, że teraz nic mi nie grozi :)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co jutro Sony powie ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 11.10.2016 o 23:17, kill napisał:

Jak ktoś ukradnie ci konto, to sobie te ustawienia przecież zmieni :30vm3cw:

@kill przyjąłeś założenie, że ktoś pozna moje hasło. Wymóg hasła przy transakcji zabezpiecza mnie w przypadku przejęcia (np. zagubienia/kradzieży) sprzętu na którym nie muszę podawać hasła przy każdym uruchomieniu/zalogowaniu się (zapamiętane hasło).

 

Co do poznania danych mojej karty przy znajomości hasła do mojego konta PSN to i tak ich nie widzisz w ustawieniach a jedynie rodzaj karty oraz ostatnie cztery cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff u mnie luz :24_stuck_out_tongue:

 

Ale coś czuję, że trzeba wbijać na PLATI.RU bo konta z rocznym Plusem to po kilka dolków będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 12.10.2016 o 23:14, Kolos28 napisał:

Swoją drogą jak oni się wlamuja na konto? Hasło za słabe? Przecież trzeba jeszcze znać nazwę maila...

Fishing do spółki z trojanami.

Dlatego nigdy nie loguję się na maila, Allegro, PSN itp na kompach w pracy czy ze smartfonu. Tylko konsola lub domowy komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×