Skocz do zawartości
Dejv

PS3 FAT- problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam następujący problem, mianowicie - włączam konsolę zapala się zielony led, ekran nie reaguje i to tyle, przycisk power przy włączonej konsoli nie reaguje, jedynie jeśli przycisne to działa i się wyłącza.

 

Gdy próbuje włączyć tryb recovery pika dwa razy lecz nadal czarny ekran, bardzo proszę o pomoc.

 

Jeśli napisałem w złym dziale - proszę Ciebie moderatorze abyś nie był zły i przeniósł do odpowiedniego, pozdrawiam.

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć przyczyną może być uszkodzony dysk w konsoli zaleca się sprawdzenie działającego dysku uwcześniej sformatowanego w FAT32 lub NTFS jeśli to nie pomoże konsole mógł dopaść tak zwany czarny ekran śmierci w wielu przypadkach format dysku pomagał lecz to jest niestety loteria jak w każdym przypadku uszkodzenia w konsoli ze słowem "of death" na końcu są przykrą sprawą sprawdz jeszcze kable podłącz konsole po przez HDMI i kabel AV włącz konsole a potem wyłącz ją przyciskiem power gdy zaświeci sie zielona czerwone światełko odłącz ją od kontaktu i włącz ponownie to niczego nie gwarantuje ale najlepiej by było gdybyć włożył do konsoli inny dysk być może stary się wysłużył daj znać jak już coś wykombinujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy konsola włączy wtedy ekran jeśli np. brakuje dysku twardego? Sprawdzam konsolę bez dysku, cały czas. 

Konsola miała awarię y-lod lecz zrobiłem reballing. Wczoraj odkręciłem jeszcze raz, przycisnąłem układ RSX (GPU) i konsola się nadal włącza bez ekranu lecz teraz po jakimś czasie wentylator zaczyna głośno chodzić i się wyłącza. Dodam że zaczyna migać czerwony led.

 

Czy konsola już nie wstanie? Uszkodzenie płyty głównej?

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to uszkodzenie głównego układu konsoli lecz tak jak mówię być może jest to po prostu uszkodzony dysk lub styki złącze w konsoli i tam coś nie łączy,z tego co pamiętam pokażę się ekran z napisem że sprzęt nie wykrywa dysku chyba,co do yloda to reballing jest bardzo złym pomysłem jeśli miałeś tam ważne dane lepiej było by zrobić reflow i odzyskać dane reballing na dłużą metę to zły pomysł gdyż konsola pozipie może 6-9 miesięcy a z tego co wiem to cena reballingu jest dosyć wysoka chyba 200-300zł? lepiej odłożyć i kupić slima lub super slima które są mniej awaryjne najlepiej po rpostu grać okazyjnie jak po prostu człowieka najdzie ochota ps3 to bardzo delikatny sprzęt choć u niektórych katowanie 24h nie robi sprzętowi różnicy co do problemu może to także być zasilacz sprawdz czy jest dobrze podłączony nie ma luzów czy nie jest uszkodzony możliwe że to już koniec konsoli jeśli się nie włącza to zawsze kiepska wiadomość po prostu na spokojnie sprawdz ją jeszcze raz po woli czy wszystko jest na swoim miejscu gdyż nie wielki luz sprawia że konsola nie łapię i tworzą się problemy lecz prawdopodobnie jest to uszkodzenie układu głównego konsoli red light of death reballing inne tego typu cuda na niewiele się zdadzą ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie mówię tylko to co wiem z własnego doświadczenia poszukaj na yt rozwiązań po internecie poszperaj być może jeszcze konsola wstanie szanse zawsze są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym np wymienić płytę główną w tej konsoli, np znalazł bym na allegro czy olx z jakiejś innej konsoli która np miała sprawną płyte ? Pasowała by do moich części? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem gdyby zgadzały się oznaczenia modelu to czemu by nie spróbować może się udać lecz ciężko powiedzieć na 100% 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te moje ps3 ma chyba uszkodzony układ RSX na amen, jak pierwszy raz rozkęcałem to widziałem czarne plamy na układzie.

Więc najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana płyty głównej. Tylko czy dostanę gdzieś taką... I czy nie będzie kosztować tyle co ta konsola - konsola z 2007 roku.

 

Zakupiłem sobie ps3 slim, można temat zamknąć.

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×