Skocz do zawartości
zdun

Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

płatne multi :1_grinning: podziękuje narazie, poczekam na rozwój sytuacji. Obstawiam że ceny konsol w PL będą wygórowane na początku i będą zalegać na półkach, w magazynach co może skutkować szybkimi obniżkami

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam na opinię Zduna po konferencji

W sumie dalej mnie ta konsolka ciekawi. Zobaczymy jakie będą ceny w Polsce, czy czasami 300$ nie przeliczą na 1800 zł.

No i bardzo ważna kwestia - kiedy będą (bo o ile wiem być mają) na to pokemony nowe :24_stuck_out_tongue:

Przy okazji, ta zelda to będzie jakaś kontynuacja, bo nigdy w żadną nie grałem. Te gry łączy tylko świat, czy są jedną spójną historią?

Łączy świat, bohaterowie, wydarzenia.

To jak oglądać ulubiony serial osadzony w różnych innych scenariuszach.

Nie grając w inne nie wyłapiesz smaczków ale nie ma wpływu na rozgrywkę.

To jak grać w Wiedźmina po angielsku i bez zaplecza literatury.

Inne doznanie ale nadal bardzo przyjemne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SephiroT napisał:

Łączy świat, bohaterowie, wydarzenia.

To jak oglądać ulubiony serial osadzony w różnych innych scenariuszach.

Nie grając w inne nie wyłapiesz smaczków ale nie ma wpływu na rozgrywkę.

To jak grać w Wiedźmina po angielsku i bez zaplecza literatury.

Inne doznanie ale nadal bardzo przyjemne.

Czyli jak coś, to można brać bez obawień :)

Ciekawe, czy dzisiaj na konfie w niujorku coś więcej powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaahahaah to wasz mesjasz Nintendo wyjjj wyrrr no dowalił po całości ze wszystkim... Cena, cena akcesoriów, brak sugerownej maksymalnej ceny pfyyyy... 

 

Nie linczuję bo bardzo liczyłem na Ninę, w końcu kolejny gracz na rynku EU = zysk dla graczy... ale wypada średnio... Fani jak Zdun kupią na premierę, ja jako hobbysta w tej branży kupię pewnie kiedyś jak spadnie z ceny :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę? Pady za 80$? Abonament na te ich kilka gier na krzyż, z czego pewnie tylko Mario Kart się nada do online? Nic nie wiadomo o usługach online, ale pewnie początkowo będą biedne jak mysz kościelna.

Kiedyś kochałem Nintendo, byli moim #1. Do czasu N64 mieli wszystko, gry dla każdego, małego i dużego. Mariana, Zelda, Castlevania, Metroid, Mortale, jakieś wyścigi się trafiły fajne, nawet kierwa Command and Conquer był... A teraz? Nie mówię, że Mario czy Zelda to gry złe, ale kupując konsole za 300€ chciałbym mieć wybór, a nie raptem kilka gier na krzyż dla średniej wieku 13 lat. Jeden Xenoblade wiosny nie czyni, a o Skyrim nawet się nie wypowiadam... Zaraz na zegarki trafi.

Nie życzę źle Nintendo, ale decyzję takie jak płatne online czy cholernie drogie akcesoria mogą sprawiać wrażenie, że chcą uderzać do najwyższej ligi, a to co zaprezentowali do tej pory nie sprawia najlepszego wrażenia...

Odnoszę dziwne wrażenie, że nie wyciągnęli lekcji z WiiU, a w dodatku kładą sobie kolejne kłody pod nogi w postaci płatnego abo i pada w cenie 1/3 konsoli? Żeby on jeszcze był tego warty, a to jakieś 2 mini kontrolerki, które sprawiają wrażenie mega niewygodnych dla ludzi z dużymi łapami.

Czas pokaże, ale czuję że Switch nie będzie rewolucją, na którą wszyscy czekają.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej tam Zdun i tak będzie fapowal ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zabije ta konsole tak samo jak 500$ zrobilo to z XB1 vs 400 za PS4. Za 199, max 249 mialo by to jako-takie szanse cokolwiek zdzialac na rynku, ale nie za cene wyzsza niz XB1/PS4 na promocjach.

 

Niestety ale Nintendo chyba pogubulo sie na rynku, caly czas zyja sukcesem Wii, ale te czasu juz dawno odeszly, teraz ich rynek docelowy czyt. casuale siedza na tabletach/smartphone'ach, i dluuuugo sie stamtad nie rusza, jesli w ogole.

 

Mnie osobiscie te 300$ az tak mocno nie dziwi, bo jakby sie przyjrzec to konsola sklada sie z az 5 czesci - ekranu, stacji dokujacej, 2och kontrolerow, oraz 'pada' nazwijmy to, a jak wiadomo im wiecej czesci tym wieksze koszta, ktore ponosimy potem my gracze.

 

Mogli nie kombinowac tylko wypuscic jakas normalna mala konsole z moca 1-1.5TF oparta na APU AMD jak Sony i MS, za te max 250$, ze swoimi grami z bajeczna grafika w 1080p@60FPS, plus wszystkie mozliwe gry 3rd party, i wtedy PS4 i XB1 mialyby nie lada konkurencje, a tak? Droga konsola, garstka exow w dodatku dla dzieci, platny online, i praktycznie nic poza tym, to nie ma prawa sie udac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 13.01.2017 o 08:19, dosard napisał:

Kusi mnie i to bardzo ale nie wiem czy trochę nie poczekać bo martwi mnie rynek wtórny w Szczecinie a gierki trochę za drogie aby wszystkie kupować jako nowki inna sprawa że  nikt ze znajomych nie kupuje i martwię się że multi będzie puste. 

 

Jeżeli ceny gier Nintendo na premierę dalej będą wynosiły 189zł jak to przeważnie do tej pory bywało, to o rynku wtórnym w Szczecinie możesz zapomnieć ;D Poza Menago to tak naprawdę nigdzie nie można było dostać ich gier w takiej ilości ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej po konfie, wszystko przebadany, ogarniete I mam mieszane uczucia...

 

 

Cena konsoli mnie yebie bo tak - stać mnie, cebula we mnie 0wa. Zresztą ps2 brałem na premierę za 2899 zł a ps3 za 2499 więc ja problemu nie widzę za sprzęt za niecałe 2000 zł w secie jakimś ;)  jestem pasjonatem elektronicznej rozrywki od 28 lat około I nie szkoda mi dolarów na to... 

 

Problemem jest lineup nie ukrywam, dla osoby posiadającej ode dawien dawna wiiu. Zresztą nie było mnie od 3 dni gdyż tworzylem coś takiego:

 

http://m.ppe.pl/blog/40455/7759/wiiu-moja-przygoda-z-konsola.html

 

Zresztą zapraszam do dłuższej w/w lektury o moim widzeniu wiiu 

 

 

Jak zauważyłem po prezentacji niestety do grudnia switch absolutnie nic dla mnie nie prezentuje więc zapewne jak nigdy nie dam zarobić firmie co wiernemu fanowi nie daje od siebie absolutnie nic ... jak inaczej nazwać ten lineup?!!! Jako posiadacz ps4 I tytuły typu project setsuna, disgaea 5 czy dragon Quest heroes lykalem na premiery często w jakiś limitkach. A oni eksowo dają mi kuwa zelde co też wyjdzie na wiiu .... 

 

Sprzęt lyknalbym day 1 jakby wyszedł mario, xeno 2 oraz właśnie Zelda na premierę... tak jako kolekcjoner doświadczeń każdej marki konsolowej na premierę sensu nie widzę I dla mnie nawalili po całości biorę bez popity jak wyjdzie xeno2 lub nowy mario... 

 

Więcej potem gdyż w pracy siedzę a was zapraszam I zachęcam do lektury o wiiu. Uważam że na ten moment celujcie w ten sprzęt!  

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu wyszedłem z założenia, że nigdy nie miałem konsoli Nintendo, a switch to chyba dobry moment żeby ten błąd nadrobić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nintendo chce wydymać mnie, to ja poczekam aż będzie można przerobić konsole i wtedy kupie sesesesesesese....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wili23 napisał:

Skoro nintendo chce wydymać mnie, to ja poczekam aż będzie można przerobić konsole i wtedy kupie sesesesesesese....

bezlitosne podejscie ale sluszne wili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minut temu, xavris napisał:

Ja po prostu wyszedłem z założenia, że nigdy nie miałem konsoli Nintendo, a switch to chyba dobry moment żeby ten błąd nadrobić :)

 

 

Nie, wiiu to na ten moment 100% lepsze rozwiązanie : patrz moje wypociny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra otrzymana w ramach abonamentu ma działać tylko przez miesiąc, później tylko możliwość tańszego jej zakupu. Entuzjazm mi opada i zaczyna smętnie dydnać.

Wychodzi na to, że dla pokemonów (bo to był główny powód ;p) lepszy będzie jakiś 3DS...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle elementów powrzucaly do tej konsoli, że aż się nie ma czym jarać. Ale każuale mogą to kupić i to dość sporo. :miner:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nośnik to cardrige?

Powiem tak mnie ten pomysł jakos nie przekonywał. Nina (co wiem z historii i czytania różnych źródeł) miała swoje wielkie sukcesy. Dała sporo dobrych marek.

Ale tutaj czas życia na baterii - ten chyba nie jest zbyt długi co moze zabić idee tej konsolki jako odcinam wsiadam w pociąg/samolot i sobie gram.

Ceny kontrolerów z kosmosu. Pytanie w pudle bedzie ten pro kontroler czy jak go zwą, czy tylko ten pol kontrolery?

Nigdy nie byłem fanem, jak pisałem o konsolach niny wiem tyle co doczytałem. Moze to moj PeCetowy rodowód powoduje ze wole cos mało oryginalnego na czym po prostu chce grać w możliwe duża ilość różnorodnych gier (mozna powiedzieć ze taki ze mnie pol casual)

Jak juz@zdun pisze ze mu zapał opadł który o N. myśli bardziej niż przychylnie to co ja mogę dodać ;)

Dołączam do tego co napisał @żywy i@patricko - nie widzę tutaj sukcesu sprzedażowego na skale światowa, moze w Japonii to chwyci ale to moze nie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na gry ekskluzywne platformę do grudnia na bank zakupię.... Naprawdę masakrycznie dobry lineup 2017 ale niestety premierę pokpiono... 

 

W 2017 - nowy no more heroes (jedna z moich serii życia), redout (MOC!), splatoon 2, arms, nowy mario, nowa zelda, nowa gra twórców bravely,  no i xenoblade 2!

 

jak dla mnie najmocniejszy lineout na 2017 wśród 3 next genów tyle tylko że trzeba poczekać aż to nie wyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak już tak Zdun pisze to cóż:

 

11 godzin temu, zdun napisał:

...tak jako kolekcjoner doświadczeń każdej marki konsolowej na premierę sensu nie widzę I dla mnie nawalili po całości...

 

Ja tam w swoim gejmingowym życiu bawiłem się świetnie na WII (WiiU nie miałem), no i Switch-a na to wychodzi, że miał nie będę... Trochę jak dla mnie kpina z tym co wyszło...  Ale trzymam po cichu i tak kciuki za nich, Boże niech to się uda :) Bo NINA to żyje chyba w swoim hermetycznym, nierealnym świecie... (coś jak ZDUN :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wyszło takiego ze niby kpina? 

 

I remastery najlepszych gier z wiiu zagrasz przecież (ty nie miałeś wiiu)

 

 

Duża ilość gier ekskluzywnych I najoryginalniejszy sprzęt na rynku. Osobiście yebalaby mnie trzecia część taka sama konsola bo sony I micro to kopie samych siebie. 

 

Tu znów wychodzi coś innego niż kolejne sprzęty pod tasiemce ubi czy ea... 

 

Mówię gdybym nie miał wiiu I wszystkich exow na niego bralbym day 1 bo to zacny sprzęt znów z duszą I znów inny od konkurencji.  

 

Carty zamiast cd = zajebongo! Brak rys, nieśmiertelność ich oraz czas loadingow. Mam wrażenie że albo żyje na innej planecie albo kutwa coś z malkontentami jest nie tak... a najgłośniej szczekaja ludzie co o Niny pojęcia nie mają.. Ehhh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie że albo żyje na innej planecie albo kutwa coś z malkontentami jest nie tak... a najgłośniej szczekaja ludzie co o Niny pojęcia nie mają.. Ehhh 

Ja tam co post zaznaczam że trzymam kciuki aby się to udało

A jak to będzie z tymi kartridzami? Coś wiadomo...?

Kompatybilności nie ma tak?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nintendo zjeb*%lo konferencje, platne multi, brak gier na premiere, akcje na gieldzie polecialy po konferencji, to ze sprzet jest w jakims tam stopniu przelomowy to fakt ale co mi po nim skoro nie ma w co grac... wydaje mi sie musza wypuscic konsole w marcu mimo ze nie byli do tego przygotowani bo zbliza sie prezentacja scorpio i mimo ze grupa docelowa troche inna to i tak wypuszczenie konsoli powiedzmy w grudniu mocniej odbilo by sie na wynikach jej sprzedazy, ktora i tak bedzie porownywalna z wiiu wg mnie. Konsola sprzeda sie slabo a juz napewno  na naszym nedznym polskim rynku bo tu nintendo z gory stoi na straconej pozycji bo brak polonizacji, wysoka cena konsoli czy gry dlugo trzymajace cene i slabiutki rynek wtorny zrobi robote i konsola bedzie zalegac na polkach chyba ze jej cena sporo spadnie i bedzie w co grac... 
Szczerze to spodziewalem sie czegos wiecej a wyszla kupa i prezentacja nowego sprzetu niny zrobila na mnie najgorze wrazenie jesli chodzi o konsole obecnej generacji a szkoda bo bylem gotowy w nich zainwestowac ale nie potrafili mnie do siebie przekonac a wystarczylo tak niewiele... kilka ciekawych gier na premiere i fakt ze jako jedyna platforma maja multi bez abo

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra otrzymana w ramach abonamentu ma działać tylko przez miesiąc, później tylko możliwość tańszego jej zakupu. Entuzjazm mi opada i zaczyna smętnie dydnać.

Wychodzi na to, że dla pokemonów (bo to był główny powód :22_stuck_out_tongue_winking_eye:) lepszy będzie jakiś 3DS...

Polecam.

Nie żałuję zakupu.

Zwłaszcza teraz można wyrwać za małą cenę używane jak każdy soft da się przerobić.

Zaraz Zdun mnie zlunczuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×