Skocz do zawartości
zdun

Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

@up

 

 

 

 

Ja Ciebie doskonale rozumiem choć od zawsze jestem fanem Nintendo.

 

 

 

 

Dla mnie Nintendo to jak dziwny stan umysłu. Ciężko go zrozumieć ale każdy kto go dozna nie chce innego świata. I dlatego nie dziwię się Zdunowi, że tak bardzo kocha Nintendo😁👍

 

 

 

 

 

 

 

HTC 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28 Weź uspokój swój telefon, bo wrzucasz posty jakbyś pisał wypracowanie na polski, mało treści ale pół strony jest :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

@Kolos28 Weź uspokój swój telefon, bo wrzucasz posty jakbyś pisał wypracowanie na polski, mało treści ale pół strony jest :24_stuck_out_tongue:

 

Niestety ciezko to zrobic, moje urzadzenia mobilne (zarowno android jak i iOS) w polaczeniu z Tapa oraz Forum daja czesto podobny efekt lub dubluja wpisany test, prawdopodobienstwo wzrasta przy edycji posta. 

 

Rozumiem ze to moze denerwowac, ale nie zawsze to wina uzytkownika

 

pozdro

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagEllan napisał:

Nina ma swoj wlasny swiat i sa tacy Zduni co kupia, bo lubia bo chca. Tyle ilu ich bedzie w skali swiata? Watpie zeby az tylu zeby odniesc jakis duzy sukces finansowy. 

Ale moze to droga Niny miec swoja nisze. Sam nie wiem. 

 

Co do samej konsoli, no nie serio nie. Nigdy fanem Niny nie bylem ba nigdy nie gralem w ich przeboje i to moze dlatego jestem taki krytyczny. Ale jak widze reklame w jednym z lokalnych sklepow Xbox One S - 920pln / Switch -1690pln no to chyba wolalbym jednak miec mozliwosc grania w wieksza ilosc gier (roznej jakosci od lepszych do gorszych) plus sporo gier z EA Acess za dodatkowe 80pln nizli wykladac kase na Switcha. 

 

Ale co kto lubi co komu sie podoba.

Oceny Zeldy tez uwazam za przesadzone - nawet jesli to jest rewelacyjna gra jesli ma problemy techniczne to moim zdaniem nie zasluguje na maksymalne noty. 

 

A teraz wychodze z tego tematu zeby nie bylo ze bruzdze tutaj.

 

Mam wrażenie, że oceniasz sprzęt Ninny z założeniem, że ma to być podstawowa platforma do grania i w tej kwestii pewnie masz rację. Ale uwierz mi, że jak się bierze ich konsolę jak którąś kolejną, że tak powiem, do kompletu z innymi platformami to nie ma szansy zamienić możliwości zagrania w exy od Ninny na EA Access jakby nawet te 80 zł dokładali. I z takiej właśnie perspektywy zdun, ja i kilku maszych wspólnych znajomych oceniamy  platformy i gry od Nintendo.

 

Co do samej Zeldy, zdun wprodukował posta w odpowiednim temacie. Polecam się zapoznać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do grania w EXY niny jest PC jak coś :24_stuck_out_tongue: 

(a tak serio dziś się dopiero dowiedziałem że jest coś takiego jak emulator CEMU, Gry z WiiU napitala w 4k :24_stuck_out_tongue: bez problemu)...

 

Ale poza tym to -80% do komfortu grania na emu nawet na 4k... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nintendo to coś więcej jak współczesna konsola a więc nie zrozumiesz tego fenomenu grając na PC - zaufaj, że platforma na jakiej grasz ma znaczenie 😁👍

 

HTC 10

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco w miarę: handheld z tą zelda :listek: ogólnie na wiiu Pogralem z 3 godziny na switchu zrobiłem pierwsze 30 minut z pozycji handhelda: 0 dropow póki co w tej formie, kolory jakby bardziej wyraźne względem pastgena (mam bravie 60 cali hdr więc to nie tv ;))  I pozytywne zaskoczenie w tym jak switch działa jako konsola przenośna. 

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrowbCat wkracza do akcji

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 godzinnej sesji z póki co totalnie "bezwadliwym" :24_stuck_out_tongue: egzemplarzem : ani nic nie lata, ani nie szoruje, ani nie wydaje dziwnych dźwięków, ani nie ma martwych pikseli ani nawet się nie zwiesil... stwierdzam że źle nie jest I póki jakieś awarię mnie nie tycza w anusie mam amerykanów z w/w filmików ;) . 

 

Małe, minimalistyczne, nietypowe, znów nintendo pokazało jakimi hipsterami branży są... praca konsoli: cicha byłaby nadużyciem. Tego sprzętu nie słychać. Loading z karta trwa ułamki sekund (od zawsze wiadomo że karty>>>>cd...). 

 

Menu schludne I przejrzyste, system stabilny I nie wieszajacy się (cześć psn ;)) . No I jeśli tak dalej pójdzie to mamy przed sobą handhelda idealnego...

 

 

 

Co mi się nie podoba... lineup gier na premierę z dupy... owszem dostaliśmy na premierę grę 2017 roku I pewnie tytuł obecnej generacji ale gdzie do uja wyścig jakiś? Jakaś bijatyka czy jakiś platformę?? :38_worried: 

 

Pad w wersji "piesek" to żal do kwadratu a brak wejścia na jacka czyli że nie mogę podpiąć sobie słuchawek to śmiech na sali. Brak stacji dokujacej do joyconow I możliwość ich kupna za 139zl to mało śmieszny żarcik... 

 

Cena procontrolera to o 100zl za dużo w moich oczach. 

 

 

Kto chce magię Niny ktora tak polecam: brać wiiu bo biblioteka gier to lata grania na najwyższym poziomie a sam sprzęt jest grzechu wart. Kto ma wiiu, wstrzymać się do większej ilości premier gdyż lineup do grudnia 2017 t smiech... 

 

 

Dlaczego kupiłem?? "Bo moge". W skrócie wiem że I tak bym kupił a tak już z chęcią potestuje więc zakup z głowy ;) 

 

 

Ps. Tak, zelda to gra na 10/10, testowałem obie wersje I na switcha działa lepiej mimo wszystko, widać gołym okiem ładniejsza oprawę (krawędzie i ich wygladzenie), mniejsze dropy animacji oraz ładniejsze kolory. Ale na oba sprzęty to nadal gra na 10/10 mam kolejny prekursor w gatunku action advanture który wyznaczył nowe standardy I będzie wzorem dla wielu przez lata. 

 

Jutro więcej... 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korwin

Pisalem subiektywnie, nie chodzi nawet o glowna platforme po prostu Nina mnie nie kupila. Wiem ze oni maja swoje gry na swoje sprzety i wiem ze wielu sobie je chwali i sa gotowi zaplacic za sprzet od N. zeby wlasnie te pozycje ograc. Co nawet chcialem oddac w pierwszym zdaniu (choc moze wyszlo zbyt ironicznie). 

 

I super panowie ciescie sie i grajcie. 

 

Tylko patrzac w szerszej perspetywie N jak kazda firma chce zarabiac, a to oznacza ze musza zachecic takich graczy jak ja czyms do kupna ichniego sprzetu i gier. A tutaj wydaje mi sie ze N bedzie ciezko osiagnac ogromne wyniki sprzedazowe - moge sie mylic czas pokaze. 

 

Innymi slowy zeby nie smiecic tutaj - ja mowie pass, jesli chodzi i Switcha. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, MagEllan napisał:

@korwin

Pisalem subiektywnie, nie chodzi nawet o glowna platforme po prostu Nina mnie nie kupila. Wiem ze oni maja swoje gry na swoje sprzety i wiem ze wielu sobie je chwali i sa gotowi zaplacic za sprzet od N. zeby wlasnie te pozycje ograc. Co nawet chcialem oddac w pierwszym zdaniu (choc moze wyszlo zbyt ironicznie). 

 

I super panowie ciescie sie i grajcie. 

 

Tylko patrzac w szerszej perspetywie N jak kazda firma chce zarabiac, a to oznacza ze musza zachecic takich graczy jak ja czyms do kupna ichniego sprzetu i gier. A tutaj wydaje mi sie ze N bedzie ciezko osiagnac ogromne wyniki sprzedazowe - moge sie mylic czas pokaze. 

 

Innymi slowy zeby nie smiecic tutaj - ja mowie pass, jesli chodzi i Switcha. 

 

 

Myślę że komercyjny sukces został na ten moment osiągnięty :

 

http://m.ppe.pl/news/49713/nintendo-switch-w-usa-juz-brakuje-towaru-na-ebay-ceny-siegaja-600.html

 

http://m.ppe.pl/news/49736/nintendo-switch-wyniki-sprzedazy-z-japonii-i-usa.html

 

W naszym kraju Niny to nisza, ma swoich zapalonych fanów ale sam wiem magii Mariana I spółki  kraj menela I kubotow z białymi skarpetami nie czuje ;) 

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cene nowych wiiu, praktycznie brak używek wiiu i no... brak gier na switcha (poza linkiem oczywiście), to chyba najlepszym rozwiązaniem jest poczekać na promocje na switcha :) Może pod choinke będą jakieś fajne paczki i wtedy można będzie śmielej brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdun napisał:

 

Myślę że komercyjny sukces został na ten moment osiągnięty :

 

http://m.ppe.pl/news/49713/nintendo-switch-w-usa-juz-brakuje-towaru-na-ebay-ceny-siegaja-600.html

 

http://m.ppe.pl/news/49736/nintendo-switch-wyniki-sprzedazy-z-japonii-i-usa.html

 

W naszym kraju Niny to nisza, ma swoich zapalonych fanów ale sam wiem magii Mariana I spółki  kraj menela I kubotow z białymi skarpetami nie czuje ;) 

 

W naszym kraju N nie osiąga sukcesow tak jak nie osiąga ich homoseksualna propaganda , przypadek ? 

 

 

Hłe , hłe , hłe 

 

 

A tak poważnie życzę Ninny żeby wróciła do giereczek dla samcow Alfa jak w czasach Gamecube , gdzoe były sztosy typu Metroid , RE ,  Viewtiful joe , Eternal Darkness czy Rougue Squadron bo kiedyś to był sprzęt nie tylko dla fanatyków Mariana :) Sam przyznam po średniej dla Linka bedę obserwował sprzęt jak się rozkręci :) 

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad Switchem, ale nie kupię wcześniej niż przy premierze Mariana bo Zeldę mam na WiiU. Choć nie powiem - opcja hybrydowej konsoli kusi.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 7.03.2017 o 08:10, zdun napisał:

 

W naszym kraju Niny to nisza, ma swoich zapalonych fanów ale sam wiem magii Mariana I spółki  kraj menela I kubotow z białymi skarpetami nie czuje ;) 

 

Pier...nie. Nintendo ma środkową Europę w dupie. Żadnego wsparcia, żadnego marketingu. To jest niszowa konsola w Polsce, bo dla N Polska jest niszowa. I piszę to jako kiedyś wielki fan N. Kiedyś, bo dla mnie Switch to wielkie dymanie fanów. Handheld ze stacją dokującą. Lineup będzie za pewne zacny, bo Zelda to Zelda, a SMB to SMB. Moim zdaniem to jednak koniec Nintendo. Im szybciej tym lepiej. Dostaniemy ich IP na platformy, które na to zasługują.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grabeq napisał:

 

Pier...nie. Nintendo ma środkową Europę w dupie. Żadnego wsparcia, żadnego marketingu. To jest niszowa konsola w Polsce, bo dla N Polska jest niszowa. I piszę to jako kiedyś wielki fan N. Kiedyś, bo dla mnie Switch to wielkie dymanie fanów. Handheld ze stacją dokującą. Lineup będzie za pewne zacny, bo Zelda to Zelda, a SMB to SMB. Moim zdaniem to jednak koniec Nintendo. Im szybciej tym lepiej. Dostaniemy ich IP na platformy, które na to zasługują.

 

Hahahahhaah 

zdun

żryj to :24_stuck_out_tongue:

 

Co by nie było grabeq dobrze prawi.... ale Zaraz Zdun się wypowie :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Grabeq napisał:

 

Pier...nie. Nintendo ma środkową Europę w dupie. Żadnego wsparcia, żadnego marketingu. To jest niszowa konsola w Polsce, bo dla N Polska jest niszowa. I piszę to jako kiedyś wielki fan N. Kiedyś, bo dla mnie Switch to wielkie dymanie fanów. Handheld ze stacją dokującą. Lineup będzie za pewne zacny, bo Zelda to Zelda, a SMB to SMB. Moim zdaniem to jednak koniec Nintendo. Im szybciej tym lepiej. Dostaniemy ich IP na platformy, które na to zasługują.

 

Jakie platformy dla ciebie zasługują? Co według ciebie było nie tak z wiiu jako fan marki?  co złego odnośnie 3dsa powiesz? Tak ma nasz region jak I my go. 

 

A dla mnie switch to handheld I wiiu w jednym. Potencjał ogromny a handheld naprawdę zacny. Już zapowiedziano że typowo 3dsowe gry jak poki, laytony, monster huntery czy ludzie odpowiedzialni za serię bravely będą robić gry na switcha. Ten * handheld jest mocniejszy od wiiu a jak na handhelda, dla mnie robi to ogromne wrażenie bo po raz pierwszy czuje ze w podróży mam możliwość grania w tytuł stacjonarny aaa będąc gdzieś ;) sam "switch" czyli gra handheld:wsadzamy , stacjonarka: działa idealnie. zelda która wygląda I jest wielkości wiedzmina 3 dni podróży : spełnienie marzeń...

 

Do końca roku nowe xeno, mario, Zelda: wstępnie 3 gry które dostaną zapewne oceny bliskie maxowi bo ja im wierzę jeszcze bardziej niż naughty dog z unchartedami ;) ..jak mówisz że jesteś fanem Niny pewnie wiesz ze niedługo nintendo direct a Niny trochę inaczej zapowiada gry od sony czy micro... zapowie I miesiąc potem gra jest na półce.  

 

Mam switcha I gram na nim: potencjał w nim ogromny, zapowiada się na zajebisty sprzęt, zapowiedzi na 2017 zacne, więc nie wiem co według ciebie jest nie tak z tym sprzętem?

Że parę wscieklo macicznych jutuberow narzeka na ich problemy? Ja takich nie mam więc pytanie na ile to pojedyncze przytapdki a na ile spory problem?

 

Nintendo poza Polską przedalo się zajebiscie : w usa, japoni I zachodniej eu konsol nie ma już w sklepach: czyli jednak ludzie nadal kochają firmę, to że ona ma pl gdzieś? Cóż jako takie korpo też bym miał bo nasz rynek to *sony only and a lot of casual games for casual players like ubilke...

 

 

Przecież najwięksi szczekacze w temacie to ameby growe ala digi co nie wiedzą Nic o firmie tylko się wypowiadają aby się wypowiedzieć w przyslowej dupie będąc I gowno widząc ;) ale już zauważyłem że od momentu jak wróciłem na forum obrodzilo w trole co do grach gowno wiedzą ;) wewnętrznie w myślach nazywam te jednostki planktonem I rakiem pssite.  :30vm3cw: Ps pytałem ostatnio digiego kim jest gość od tej buźki, nie wiedział zmieniając temat: jeśli ktoś się wypowiada o nintendo a nawet nie zna reggiego to o czym mowa.. 

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Zdun, to mnie śmieszy. Pieprzenie typu - "Gram na Nintendo, jestem gamingowym hipstrę, inni to ameby". Generalizujesz. Zanim zacznę odpowiadać na Twoje pytania, to zaznaczę, że moją ulubioną konsolą ever, jest prawdopodobnie 3DS. Nigdy się go nie pozbędę i nigdy nie sprzedam mojej kolekcji gier. Moim zdaniem, nie można się do tej platformy przyczepić. 

 

Co do Wii U

- specyfikacja techniczna, wrzucająca konsolę w niszę między generacjami

- pad wielkości tabletu

- brak wsparcia deweloperskiego

- brak dedykowanej na Wii U Zeldy (tylko remastery)

- brak dedykowanego na Wii U Fire Emblem

- brak dedykowanego na Wii U Metroida

 

Było kilka znakomitych tytułów, ale nie przekonało mnie to do zakupu.

 

Co do Switcha. To nie jest żadna hybryda, tylko handheld ze stacją dokująca umożliwiającą podłączenie do TV. Wkładasz konsolę do plastikowego slota. Żadnego odrębnego GPU/CPU. Nic. Na to liczyli gracze, na dodatkową moc w chacie. To tak jakbyś podłączył 3DS-a do dużego ekranu. Nadto, jedna gra na otwarcie, w którą warto zagrać. Wyśmienita, ale cały czas jedna. Burza dotycząca jakości wykonania - co wcześniej było jedną z najsilniejszych stron N - musi mieć swoje uzasadnienie. Za dużo jest negatywnych opinii. 

 

Tak więc, niech N robi sobie handheldy. To im znakomicie wychodzi. Uważam jednak, że zrobiliby dobrze sobie i graczom na całym świcie, jakby udostępnili swoje cenne IP na inne platformy. Wyobrażasz sobie większą, piękniejszą, płynniejszą TLoZ:BoW w 4K na PC/PS4? Dlaczego nie? Wtedy dziesiątki milionów graczy miałyby szansę poczuć magię tej serii. Zapłaciłbym złotem z Fire Emblem na PC, z rozbudowanym multiplayerem. 

 

Reasumując, doceniam Twój smak jeśli chodzi o gry. Nie podzielam jednak Twojej oceny odnośnie polityki Nintendo. Uważam, że nie rozumieją rynku i ostatecznie przegrają. Czas pokaże. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun

Gdzie ty widzisz ten potencjał w tym przerośniętym handheldzie z przystawką do TV to ja nie wiem? Ani to wygodne, ani mocne, ani medialne. No nic po prostu. 5 gier na krzyż i nara. Będzie gorzej niż z WiiU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Grabeq napisał:

No właśnie Zdun, to mnie śmieszy. Pieprzenie typu - "Gram na Nintendo, jestem gamingowym hipstrę, inni to ameby". Generalizujesz. Zanim zacznę odpowiadać na Twoje pytania, to zaznaczę, że moją ulubioną konsolą ever, jest prawdopodobnie 3DS. Nigdy się go nie pozbędę i nigdy nie sprzedam mojej kolekcji gier. Moim zdaniem, nie można się do tej platformy przyczepić. 

 

Co do Wii U

- specyfikacja techniczna, wrzucająca konsolę w niszę między generacjami

- pad wielkości tabletu

- brak wsparcia deweloperskiego

- brak dedykowanej na Wii U Zeldy (tylko remastery)

- brak dedykowanego na Wii U Fire Emblem

- brak dedykowanego na Wii U Metroida

 

Było kilka znakomitych tytułów, ale nie przekonało mnie to do zakupu.

 

Co do Switcha. To nie jest żadna hybryda, tylko handheld ze stacją dokująca umożliwiającą podłączenie do TV. Wkładasz konsolę do plastikowego slota. Żadnego odrębnego GPU/CPU. Nic. Na to liczyli gracze, na dodatkową moc w chacie. To tak jakbyś podłączył 3DS-a do dużego ekranu. Nadto, jedna gra na otwarcie, w którą warto zagrać. Wyśmienita, ale cały czas jedna. Burza dotycząca jakości wykonania - co wcześniej było jedną z najsilniejszych stron N - musi mieć swoje uzasadnienie. Za dużo jest negatywnych opinii. 

 

Tak więc, niech N robi sobie handheldy. To im znakomicie wychodzi. Uważam jednak, że zrobiliby dobrze sobie i graczom na całym świcie, jakby udostępnili swoje cenne IP na inne platformy. Wyobrażasz sobie większą, piękniejszą, płynniejszą TLoZ:BoW w 4K na PC/PS4? Dlaczego nie? Wtedy dziesiątki milionów graczy miałyby szansę poczuć magię tej serii. Zapłaciłbym złotem z Fire Emblem na PC, z rozbudowanym multiplayerem. 

 

Reasumując, doceniam Twój smak jeśli chodzi o gry. Nie podzielam jednak Twojej oceny odnośnie polityki Nintendo. Uważam, że nie rozumieją rynku i ostatecznie przegrają. Czas pokaże. 

 

Sam ją traktuje jako handheld a samo nintendo jako uzupełniający sprzęt pod sony w tej generacji. Każdy z 35 exow z 2ma wyjątkami na wiiu to tytuły które rewolucjonizowaly swoje gatunki: mario kart8, xeno, bayonetta2, wonderfull 101, mario maker I parę innych to gry niemal idealne w swoich gatunkach więc poprzednik dla mnie był wypalem. 

 

Nintendo to nie hipsteriada tylko wierność rodowodu konsolowego co nie raz zaznaczalem. Tu nie ma miejsca dla blockbusterow od ea ubisoftu I acti: zresztą nikt kto szanuje nintendo nie chce tego chlamu na ten sprzęt . . Raj dla konsolowcow I zawsze był, tych co nie liczą rozdzielczości I fotorealistycznej grafy a po prostu jest konsolowcem... 

 

Jeśli masz chwilę polecę ci mój tekst o wiiu właśnie.  

 

http://m.ppe.pl/blog/40455/7759/wiiu-moja-przygoda-z-konsola.html

 

Do czego zmierzam? Skoro wiiu I 3ds to dla mnie "konsole" zajebiste to dlaczego ich połączenie ma się nie udać?? 

 

Dziś wszyscy mówią że Nintendo to hipsteriada... uśmiecham się wtedy pod nosem I mówię zawsze: nie hipsteriada a konsola z grami konsolowymi dla konsolowcow.  

 

A nie jestem żołnierzem marki bo nie szanuje korpo ale szanuje GRY a te od nintendo mnie od ponad 20 lat nie zawiodły... 

47 minut temu, kill napisał:

@zdun

Gdzie ty widzisz ten potencjał w tym przerośniętym handheldzie z przystawką do TV to ja nie wiem? Ani to wygodne, ani mocne, ani medialne. No nic po prostu. 5 gier na krzyż i nara. Będzie gorzej niż z WiiU.

 

Mam wrażenie że np: ja I ty patrzymy na gry pod innym kątem jak I na sprzęt, może stąd to niezrozumienie, ty patrzysz sporo na technikalia ja na gameplay, ty patrzysz na sprzęt a ja na gry, ty masz rodowód pctowy ja jestem betonem konsolowym którego boli rak pc w obecnych generacjach konsolowych. Czyje zdanie jest lepsze? Nie wiem. Wiem że widzimy branże zupełnie inaczej. 1. Nie wiem czy miałeś w rękach ale jest wygodne 2. Mocne nie musi bo firma jest mistrzem optymalizacji i designu w swoich grach 3. Medialne? Nie rozumiem  4. 5 gier w tym jedna na 10/10 jaka inna platforma miała kiedykolwiek taki startowy tytuł ?

Edytowane przez zdun
Zapomniana myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zdun napisał:

Mam wrażenie że np: ja I ty patrzymy na gry pod innym kątem jak I na sprzęt, może stąd to niezrozumienie, ty patrzysz sporo na technikalia ja na gameplay, ty patrzysz na sprzęt a ja na gry, ty masz rodowód pctowy ja jestem betonem konsolowym którego boli rak pc w obecnych generacjach konsolowych. Czyje zdanie jest lepsze? Nie wiem. Wiem że widzimy branże zupełnie inaczej.

 

Nic bardziej mylnego. Nie wiem skąd to wrażenie. Tęsknie za grami z czasów PSX i PS2, Saturna, Gamecuba i Dreamcasta. Np. nie po to sprzedałem "najpotężniejszą konsolę na świecie" i zmieniłem na Boxa, żeby zachwycać się grafiką ;) Zrobiłem to, by móc zagrać chociażby w Quantum Break, grę która zmienia się pod wpływem naszych decyzji. Nie decyzji projektantów (w każdym razie nie dosłownie jak w większości korytarzyków tej generacji). Niezwykle cenie sobie takie gry "żywe", nieoskryptowane, w których nasza gra ma realne odzwierciedlenie w tym co widzimy na ekranie. Dla przykładu D3, Path of Exile, Hearthstone, Starcraft, Overwatch to jest mój crème de la crème dzisiejszego grania. Wcześniej taką magie potrafił wyczarować niezapomniany FFVII. Potrafię specjalnie wrócić na długie godziny do starych klasyków jak na przykład ostatnio Titan Quest, Everquest czy Nox. I tak, wiem, że Zelda należy do tych właśnie gier. Ale gry to jedno a sprzęt to drugie. Żebym mógł w pełni cieszyć się grami, sprzęt musi mieć ręce i nogi, A tymczasem...

 

Jest faktem, że nowa konsolka Nintendo ma mocno zawyżoną cenę. Że jest tylko handheldem. I że wmawiano nam co innego! Jakieś hybrydy? Pfff....

Że ma bardzo słabe bebechy, lekko mocniejsze od X360. Że w erze telefonów 4K ona puszcza sygnał 720p... Że występują problemy z łącznością. O dziwo tylko w zestawach głównych. Dokupione za sutą kasę już nie. Przypadeq czy niedopilnowanie? Jest również faktem, że wiele decyzji designerskich jest całkowicie nieprzemyślanych, jak port od spodu do ładowania. Lista jest długa. Trudno trochę to wszystko usprawiedliwić miłością do kilku gier. Tak jak @Grabeqwcześniej zasugerował można było odnieść wspaniały sukces gdyby te gry pokazać i napisać na czymś lepszym niż toster. A więc obraz jaki wyłania się dla pragmatycznie myślącego gracza jest taki, że oto ktoś próbuje wcisnąć mi szajs, na oko ponad 2 x droższy niż w rzeczywistości, i ma nadzieje że kupię to coś ze względu na sentyment. No i to się sprawdza ;)

 

Reasumując. Prawdziwe wydaje się polskie przysłowie, że miłość jest ślepa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że zdun trochę przesadza z nadmiernym wychwalaniem Nintendo, ale nie rozumiem tego hejtu na Switcha. Czy PS4 i XOne były idealne na starcie? Chyba nie - natychmiast nasuwają się choćby pękające analogi czy wymagany Kinect. Konsola kosztowała 1700-2200 i również słychać było uwagi, że parametry za słabe, że to zle i to niedobre. Switch jest produktem NOWYM a takie na premierę zawsze kosztują więcej. Co z tego że ma słabsze bebechy? Telefony Apple mimo, iż słabsze pod względem parametrów od konkurencji jakoś radzą sobie bardzo dobrze na rynku miedzy innymi z powodu systemu i aplikacji dedykowanych. NS jest znacznie słabszy od konkurencji, ale nawet nie udaje, że ma być dla nich konkurencją - ppdobnie było z Wii - słabsze od PS3 i X360, ale jakoś konsola potrafiła sobie poradzić - inny target, inny odbiorca. Ja osobiście uważam, że sprzęt Nintendo nie nadaje się na konsolę podstawową, rewelacyjnie natomiast sprawdza się jako konsola uzupełniająca.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdun

 

Muszę posypać z lekka głowę popiołem. Wygląda na to, że launch będą mieli bardzo udany.

 

http://www.gamespot.com/articles/nintendo-switch-is-nintendos-fastest-selling-conso/1100-6448486/

 

Podtrzymuję swoją co do zasady negatywną opinię, ale chyba zbyt pochopnie posądziłem N o brak zrozumienia rynku. 

 

@up

 

Konsola uzupełniająca, która kosztuje tyle ile kosnola "główna". Tak więc... To jest sprzęt za 1k, a nie 1,5k. Nie wykluczam, ze sam kupię, jak cena spadnie, ale nie teraz. Hmm...z drugiej strony Wii U też miałem kupić, czekałem, czekałem, były czasy, że używki chodziły po 700-800, a teraz ciężko znaleźć coś poniżej 1,2 k. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Zdun

 

Muszę posypać z lekka głowę popiołem. Wygląda na to, że launch będą mieli bardzo udany.

 

http://www.gamespot.com/articles/nintendo-switch-is-nintendos-fastest-selling-conso/1100-6448486/

 

Podtrzymuję swoją co do zasady negatywną opinię, ale chyba zbyt pochopnie posądziłem N o brak zrozumienia rynku. 

 

@up

 

Konsola uzupełniająca, która kosztuje tyle ile kosnola "główna". Tak więc... To jest sprzęt za 1k, a nie 1,5k. Nie wykluczam, ze sam kupię, jak cena spadnie, ale nie teraz. Hmm...z drugiej strony Wii U też miałem kupić, czekałem, czekałem, były czasy, że używki chodziły po 700-800, a teraz ciężko znaleźć coś poniżej 1,2 k. 

 

 

1,5k bo cena premierowa. Nie bronie NS i sam go kupię dopiero jak stanieje i będzie więcej gier. Nie potrafię po prostu zrozumieć tej niechęci - znaczna większość sprzętu na początku ma cenę wyższa, niż jest warta. Co do WiiU - mnie akurat udało się zakupić zanim ceny dziwnie skoczyły do góry. Mimo tego, że teraz jest dosyć droga to i tak polecam dla wielu doskonałych gier - choćby dla samej Zeldy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem GameCube tylko dlatego, że byl zestaw z Zeldą kolekcjonerski.

Dla do dziś ukochanej przeze mnie Ocarina of Time. Potem doszedł Metroid Prime i Rogue Squadron 2.

Grałem jak szalony. Teraz choruję na Switcha i na pewno kupię, choćby dla samej Zeldy.

Tak - to jednak stan umysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×